Adopcia - aká bola vaša cesta k dieťatku?

cigaretka5
29. dec 2008

dievcata viem ze je tu k tejto teme co to popisane len ked listujem diskusiamu sklzne to do inych foriem starania sa o deti. Velmi zvazujeme s manzelikom adopcoiu. Rada by som adopciu co najmesieho babatke. Chcela by som od vas ziskat info ako to bezi realne, viem o fomralnom postupe z webu ale o pocitoch tetach a ujoch zo socialky a o tom ako to vlastne skutocne vyzera ked si ide po babo neviem nic. Podeli sa niektora z vas so svojim pribehom.
Vopred dakujem adminovi ze tuto temu nezamkne

yukki
23. mar 2011

@miminap vitaj! V prešovskom to najnovšie ide dosť pomaly takže šup šup rýchlo na úrad, sadnúť doma nad tlačivko a frčíte!

eva1979
23. mar 2011

Ahojte dievčatá, všetky pozdravujem a chcem sa pochváliť, že som spravila dnes ďalší krok, bola som na úrade pre tlačivá. A bilo mi srdce ako keby neviem čo. Teta na úrade (baba v mojich rokoch 🙂 ) bola veľmi milá, v skratke mi povysvetľovala, pousmievala sa, mala som z nej veľmi dobrý pocit. decká jej tam zatiaľ porobili inventúru s papiermi a išli sme domov 😝

suezana
23. mar 2011

@eva1979 🙂 gratulujem k prvému vážnemu kroku 😉 Inak aj ja mám menší problém oslovením teta 😅

eva1979
23. mar 2011

@suezana Ďakujem. A ty si ako na tom? posunuli ste sa dopredu aspoň trošku?

Chcela by som sa ešte opýtať, rozmýšlali ste niektorá ešte aj potom, ako ste už mali papiere doma, či je to rozhodnutie správne alebo nie? nechcem povedať, že mám pochybnosti aby to nevyznelo, že neviem čo chcem, ja viem čo chcem, chcela som to ešte, keď som nemala deti, strašne dávno, ale akosi dnes nad tým intenzívnejšie rozmýšľam. možno je to tým, že máme už tie papiere doma.

suezana
24. mar 2011

@eva1979 no, neposunuli sme sa, ak sa posunieme, budeme to tu vedieť všetci, lebo sú tu 2 kočky, čo sú na prvých dvoch miestach 😵
No a k druhej otázke: ja mám tiež pochybnosti - či budem dobrá mama, či zvládnem prípadné problémy dieťatka, ktoré budú súvisieť s tým, že bolo nechcené, alebo vystavené fajčeniu, drogám, alkoholu v brušku.... mám obavy, a myslím, že ich budem mať stále. Aj konfrontácií v neskoršom veku .... vieme my, čo nás čaká? Je to prirodzené.... nepozeráme sa na to cez ružové okuliare 😉

kanhwa
24. mar 2011

@eva1979 ja nielen ze som mala pochybnosti, ked sme uz mali papiere doma, ale dokonca aj ked uz sme boli davno zaradeni v zozname cakatelov 😉 tie pochybnosti netreba odhanat - prave naopak, treba o nich hovorit a hovorit s partnerom, rozobrat si to zo vsetkych stran a detailov. Aspon u nas to takto zafungovalo, ze sme sa nakoniec prave takymto dopracovali k stavu, ked uz ziadne pochybnosti nie su 🙂 ale tie malicke obavy z toho, ci to zvladneme a ake bude to dietatko, su tam stale, to je prirodzene. Ale bude nase, tak to s laskou potom budeme vsetko riesit.
Drzim palce 🙂

mariana78
24. mar 2011

Ahojte, píšem tu len máličko ale čítam všetko, dneska nám volali z UP, že majú pre nás dievčatko 7 mesačné, že je zdravé len s ním cvičia vojtovu metódu ak som dobre rozumela, lebo som sa tak roztriasla, že sa mi zdalo že nič nepočujem, na budúci týždeň máme ísť na malú pozrieť. Tak aby ste vedeli , že v ZA sa to troška pohlo čakali sme od septembra 2008. Už sa teším a zároveň sa bojím, malej by som mala kúpiť nejakú drobnosť ale neviem čo??? tak čaute

cairka
24. mar 2011

@mariana78 , gratulujem 😵 Pokiaľ nemá nejaký diagnostický problém sa vojtovky neboj. Ja som brala pred viac ako 4 rokmi dievčatko, ktoré cvičilo vojtovku, bola dosť psychomotoricky pozadu (cca 3 -4 mesiace, čo je u 8m. dieťaťa dosť) a bola hypotonická. a dnes je to šikovné dievča, pravdepodobne nadpriemerne nadané 😉 testy budú robiť až o rok, pred nástupom do školy, ale javí sa tak.

misula4660
24. mar 2011

@mariana78 jééj, to je super....gratulujem.... 😵 😵

natia
24. mar 2011

@mariana78 wau, gratulujeeeeem... no tak ti poviem, prídeš tam, pozrieš na ňu a už ti bude aj jedno, čo cvičí a čo nie ... láska je láska 🙂 ideálne dieťa neexistuje... choďte do toho, držím palce! 🙂

a má tu niekto s dieťaťom problém s kakaním? že kaká každý 3-4. deň a tvrdé...

kanhwa
24. mar 2011

@mariana78 gratulujem 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂
a drziim palce 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

suezana
24. mar 2011

@natia je tu téma Zápcha - ako mu pomôcť, prečítaj si, nedávno tu tiež bola taká nejaká téma. ja som písala, že to môže byť v mlieku...

natia
24. mar 2011

@suezana ďakujem... v mlieku to nie je, ale idem prečítať 🙂

beba1902
24. mar 2011

@mariana78 gratulujem a tesim sa s tebou a drzim vam palce 😉

cairka
24. mar 2011

@natia , máme... a neviem v čom to je...niekedy sa zdá, že je už lepšie, pár dní, začnem sa tešiť a zas začne nanovo...aj pri zachovaní rovnakej stravy, dodržiavaní pitného režimu, dlho bola na probiotikách aj kvôli iným veciam....

natia
24. mar 2011

@cairka no tak u vás tiež veselo... on malý odkedy prišiel, tak kaka bola raz za 2-3 dni, ale nebola tvrdá veľmi...teraz posledné asi 3 mesiace padajú do nočníka kamene... a ešte mával také, že niekoľkokrát denne mal kaku v ritke... nič viac, iba bobček v ritke a tváril sa, že o tom nevie (či fakt nevedel, ťažko povedať) ... no a po týchto posledných atb nám síce tie bobky prestali, ale prestalo aj kakanie... 5 dní nebol na veľkej, doktorka už o operácii, klistíre, tak som sa zľakla... tak sme naabehli na to, že kažý deň zavárané slivky (aj do škôlky nosím, namiesto desiaty mu dávajú), vodu z vyvarených sliviek, probiotiká, vláknina jablčná, vlákninaa s psyliom, veľa piť; probiotické jogurtové nápoje a presnidávky; strúfané jablká a to je asi tak celá naša strava...plus 3x denne dufalac 10 ml ... tak kakal minulý piatok po takmer celodennom boji, potom v pondelok zase po poldňovom boji, v utorok trošku po zjedení všetkých ingrediencií uvedených a dnes ráno na prvý šup sa vykakal len taký fukot... tak ešte zavedieme do jedálnička odvaz z ľanového semena a neviem čo ešte... noo nervy... ale on je v pohode, jemu to je fuk, jeho nikdy bruško nebolí, ani sa na nič nesťažuje...

a @cairka aj tebe prišli to srandovné osvedčenie? 😉

cairka
24. mar 2011

@natia , mne ho doniesli osobne 😎 😀 mali u nás na klube prednášku 😉
no kubko si teda vytrpí tiež 😖 u nás ešte celkom pekne zaberajú vločky s jogurtom, respektíve teda vločky zaliate vodou, aby napučali a už dochutiť môžeš, čím chceš...a nesmie dia banán, ako zje banán, tak je jasné, čo bude následovať, keď to na ňu príde... a veľa veľa piť

natia
24. mar 2011

@cairka ty koki, veď to, že Jakub banány miloval... on aj keby nič iné celý deň nejedol, tak s banánmi sa uspokojí... no ale pani doktorka zakázala, tak to zobral vážne a hneď mi ich kázal schovať a už 2 týždne nič... a vločky tiež jeme, to som zabudla... on je zas zlatý v tom, že zje hocičo, čo mu dáme...

mariana78
24. mar 2011

Jej ďakujem všetkým, keby mm nebol v zahraničí v práci už zajtra by som najradšej šla za ňou kuknúť, ale aj tak tomu nerozumiem, pani na UP povedala, že je v profi rodine, na UP som volal v utorok a ešte voľné bábo nemali boli sme 1-2 v poradí a 2 dni na to je voľné bábo ktoré má 7 mesiacov, a to nevedeli o ňom pred 2 dňami???? 😨

cairka
24. mar 2011

@mariana78 , no môže byť, že čakala na súd o osvojiteľnosti a právoplatnosť rozhodnutia a až potom ju zaradili do zoznamov...takže áno, je možné, že v pondelok nevedeli, že v stredu bude 😉

cairka
24. mar 2011

@natia , no aspoň že papá, čo dostane. Aj dia je taká 😀 na gastre ste neboli? lebo podľa toho čo píšeš má o dosť väčší problém ako dia a nás už posielal chirurg na gastro...na vylúčenie alergie na bielkovinu kravského mlieka, celiakie... v podstate každá potravinová alergia sa môže prejavovať aj takto, vraj

goralenka
24. mar 2011

Kocky som rada, ze nie som sama ☹ Ja som sa vam tu bala priznat, ze mam strasne velke pochybnosti a strach, ako to zvladnem, predsa len, babatko s inou genetikou, mozno uplne inou povahou.. zdravotnymi problemami ktore nemusime ocakavat... ☹ Sice som ucitelka v MS a viem, ze kazde dieta je uzasne, ale aj tak... my uz cakame kym nas oslovi psychologicka z UP a nastupime na pripravu, vraj sa stahuje takze to potrva tak 2 tyzdne...

a este jedna otazocka - preco tu mamicky cakajuce na babatko kupuju uplne novorodenecke miminkovske veci, ked vo vacsine pripadov sa dietatko aj novonarodene dostane do adoptivnej rodiny az po par mesiacoch ked to sud schvali? Ako casto vlastne to dietatko vidia, ked je u profimaminky?

dioliana1
24. mar 2011

@goralenka niektoré čakajú na novorodencov z utajených pôrodov... 😉 Nietoré deti ani nejdú do profirodiny, ale rovno z porodnice do adoptívnej, inak u profimamy vidieť deti je vec dohody dd, profirodiny a adoptívnych rodičov. povinné interakcie sú 3 s psychologom...

goralenka
24. mar 2011

@dioliana1 aha, a to trva ale asi velmi dlho podla mna...nevies ako dlho? a z utajeneho sa nemoze dostat do profirodiny? 🙂 ja sa nemam kde spytat a mam pocit, ze na socialke mi povie kazdy nieco ine, tak sa pytam vas... snad vam nezacnem liezt na nervy...☹

a viem, ze niektore deti idu rovno k adoptivnym, vraj to zalezi od sudcu a nie je to uplne bezne.. poznam jednu taku adoptivnu maminku, brala si rovno z porodnice pred piatimi rokmi dievcatko...myslela som si, ze to je bezne...

dioliana1
24. mar 2011

@goralenka záleží od kraja v ktorom žiješ, niekde sa na novorodenca čaká 3 roky, inde aj viac, záleží aké podmienky si dáte do dotazníka, na bieleho zdravého novorodenca sa čaká roky....

goralenka
24. mar 2011

@dioliana1 v Bratislave... ja som pocitala ze okolo 3 rokov budem cakat, schladli ma, ze tak rok a pol - chceme zdrave biele novorodena (drobne zdravotne problemy nevadia) a na pohlavi nezalezi...
posledne dni si vsak nie som ista, ci by som zvladla situaciu, ze dieta, ktore uz povazujem za svoje zije u inej maminky (bez ohladu na to, ze to urcite bude uzasna zenska a o dietatko sa dokonale postara)
Ale to je len moj vnutorny problem.. ak sa s tym nevyrovnam, asi budem musiet cakat na dietatko z utajeneho porodu alebo take, ktore nam daju hned z porodnice (ale to pojde tiez tazsie - s rizikom, ze si to biomama rozmysli...)

dioliana1
24. mar 2011

@goralenka v týchto prípadoch ked sa zdá má ešte čas nejakých 6-8 týždnov na rozmyslenie...ja by som nešla do toho kým nie je úplne voľné, stačí ti dieťa vidieť a už naň nikdy nezabudneš...

goralenka
24. mar 2011

@dioliana1 - 6 tyzdnov to je.. ved to, aj ja sa toho bojim... mozno sa s tym dokazem nejak vyrovnat ale pre mna bude hrozne aj to, ze to dieta, ktore uz povazujem za svoje a milujem bude u inej maminky....
ale ako hovorim - mozno casom sa s tou myslienkou, ze sa to moze stat, nejak vyrovnam.. nejde o to, ze by som neverila profimamam, myslim si, ze su to uzasne zeny..a ze sa o dietatko dobre postaraju.. ide o moj vnutorny pocit....

dioliana1
24. mar 2011

@goralenka asi by si mala navštíviť usmev alebo návrat na nejakom stretnutí a poznať profimamky... 😉

mariana78
24. mar 2011

@cairka, ďakujem ja som sa už zamýšľala prečo je tak dlho v profi rodine, ale možno preto lebo si musela počkať na nás a aby nám ju niekto iný nezobral,

Ináč ja som tiež nevedela pochopiť ako tu dievčence kupujú ja do dnešného dňa nemám kúpenú ani jednu vec, pôjdem malú navštíviť uvidím aká je veľká, zoberem papuč peneží vlastne eur a jecham na nákupy kočík, postieľku atď. mm ma o tom celý čas presviedčal, že to takto stihneme tak len odkladáme many many

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre