Adopcia - aká bola vaša cesta k dieťatku?

cigaretka5
29. dec 2008

dievcata viem ze je tu k tejto teme co to popisane len ked listujem diskusiamu sklzne to do inych foriem starania sa o deti. Velmi zvazujeme s manzelikom adopcoiu. Rada by som adopciu co najmesieho babatke. Chcela by som od vas ziskat info ako to bezi realne, viem o fomralnom postupe z webu ale o pocitoch tetach a ujoch zo socialky a o tom ako to vlastne skutocne vyzera ked si ide po babo neviem nic. Podeli sa niektora z vas so svojim pribehom.
Vopred dakujem adminovi ze tuto temu nezamkne

yukki
11. júl 2014

@natare no skôr...od dvoch-troch rokov určite. Ale ako to chápala neviem. Chodili sme na pobyty náhradných rodín, kde väčšina detí bola z Domova, tie decká to všetky vedeli. Niektoré sa stretávajú s biologickými rodičmi...do škôlky tu chodia deti z DD.....proste to nebolo nejaké také oznámenie, to šlo normálne s časom. Kika bola zrejme istý čas presvedčená, že všetky deti sú z Domova-hoci medzitým videla aj tehotné ženy, aj ich bába......

tortelinka
11. júl 2014

@najjulinka my sme tiež mali pas, takže neviem..

najjulinka
11. júl 2014

možno to zaleži asi konkretne na tom čo v predbežku je napisane....... lebo tak u nas furt na predbežko niektore prava ostavaju bio....... čiže pas mohla len bio vybaviť..... či decko na predbežko v pestu či v ustavke....
ale asi ide o to ake prava na predbežko asi daju.....

lebo ono aj pestunske rozsudky normalne su rozne..... dokonca som videla čierne na bielom rozsudok pestunsky, kde mali pestuni všetky prava ako rodičia.. doslova tak to bolo napisane.....

2210sgr
15. júl 2014

ahojte....kto mi poradi, kde sa da dostat ku knihe Preco mam dvoje narodeniny?...pobehala som v KE vsetky knihkupectva a ani na internete nie je nikde dostupna, dokonca ani v CZ. Ak by mal niekto nahodou potrebu sa jej zbavit, rada ju kupim. dakujem za pomoc

matax
15. júl 2014

@2210sgr skus poprosit @diolana1 🙂 myslim, ze ona rozposielala mailom oskenovanu.. Mne ju zohnala @marketka1 ale uz nie su

dioliana1
15. júl 2014

@2210sgr mám ju v PC, pošlite mi svoj mail do pošty, najlepšie ak máte gmail.

erikadodo
15. júl 2014

@2210sgr ahoj ja mám doma vytlačenú ked chceš tak ti ju pošlem alebo v elektronickej forme.Ak chceš napíš adresu. Erika

ofinka
16. júl 2014

ahoj vospolok, prosim nejaku dobru vilu, ktora mi moze poslat zoznam dokladov a dokumentov, ktore treba zhromazdit na podanie ziadosti o osvojenie (to, co je 9 mesiacov po predosvojitelskej). neviem sa totiz dovolat kuratorke, klasicky cas dovoleniek a ak bude treba nieco od lekarov, tak ti si beru v lete aj mesiac volno, tak nech to postihame. dakujem vopred. 🙂

lenkove
16. júl 2014

@ofinka dokazove prilohy sa mozu lisit, ale my sme davali tieto
2 potvrdenie o zdrav. stave navrhovatelov
potvrdenie o zdrav. stave maloleteho
potvrdenie o prijme
2 vypis z RT
sobasny list

ofinka
16. júl 2014

@lenkove dakujem pekne. a ked som na materskej, tak mam aj tak pytat potvrdenie o prijme od zamestnavatela?

5katarina7
16. júl 2014

@ofinka ano,ja som musela brať

5katarina7
16. júl 2014

@5katarina7 zle som sa vyjadrila,treba brať potvrdenie,že poberáš materskú.

5katarina7
16. júl 2014

@ofinka to malo byť tebe,nie mne 😀

ofinka
16. júl 2014

@5katarina7 a to potvrdenie mi daju v praci, ci na socialke? pytam sa ako dement, ale ked tym prechadzam prvy raz, tak fakt neviem... 😒

lalus
16. júl 2014

@ofinka nie, potrebuješ potvrdenie materskej... to ti dajú na sociálke, spolu s mesačným rozpisom príjmov. a predpokladám, že už si aj na rodičovskej (ak už máte 9 mesiacov za sebou), takže potrebuješ aj potvrdenie o príjme (rodičáku) z UPSVaRu.

mana85
16. júl 2014

@ofinka nám rátali 9 mesiacov odo dňa keď sme mali malého doma čiže aj predbežko 😉 takže sme mali súd o osvojení už 4 mesiace po predosvojitelskom ...

johanka121
17. júl 2014

Ahojte krasky, uz to bude 6 tyzdnov co sme si zobrali z porodnice maleho Filipka. Zaciatky boli tazke, bud plakal maly alebo ja..a tie noci.. Ale uz sme si na seba krasne zvykli, dojcime sa cez cievku sice umelym mliekom ale Filipko je na prsniku rad a zboznujem ked sa mi pri dojceni pozera do oci. 🙂 uz sa zacina usmievat, je to nas maly zazrak, radost a slniecko.
Chcem sa spytat, kedy si mozme dat ziadost o druhe? Este pocas predosvojitelskej starostlivosti alebo az po sude o 9 mesiacov? Dakujem 🙂

lalus
17. júl 2014

@johanka121 držím palce, aby sa aj Tvoje mliečko rýchlo rozbehlo a mohli ste cievku odložiť 😉

lenkove
17. júl 2014

@johanka121 blahozelam! 😵 😵 a na mliecko drzim palceky a tebe gratulujem k vydrzi 😵
Ziadost o druhe, no veru neviem, kazdy inak vravi, ale ved skuste pocas predosvojitelskej.. Kazdopadne dva roky od pripravy (aktualizacie) nemusite robit celu pripravu, len aktualizovat.. A ak by sa vam podarilo dat si ziadost PRED sudom o osvojeni, nevyradia vas z poradovnika.. Teda to myslim neznamena, ze budete hned na prvych miestach, ale aspon nebudu musiet na vas ziadat odpis z registra a vy dokladat vsetky podklady, ktore sli k ziadosti.. To si ale len myslim 😅 My sme davali ziadost az po osvojitelskom, skor som sa na to necitila 😅 😅

vargatomas1
18. júl 2014

@erikadodo ahoj mne by si ju nahodou nevedela tiež poslať vytlačeú? malý ma 2 roky a myslím že o chvilku ju budeme potrebovať a nemám možnosť si ju vytlačiť tak by som ju od teba odkupila dakujem

mmacca
18. júl 2014

@johanka121 Môžete si podať už počas predosvojiteľskej. Moji známi tak spravili a druhé mali doma relatívne rýchlo. 😉

tortelinka
18. júl 2014

@lenkove asi je to rôzne, nám hovorili, že až po osvojení sa dá, boli sme aj vyradení, ale keď sme sa zaradili znova, iba aktualizácia stačila

5katarina7
18. júl 2014

aj u nás sa môže podať až po osvojení
@tortelinka

lea101
22. júl 2014

Dievcata hlasim sa po 4 tyzdnoch , noha stale v sadre ale odvazila som sa zavolat pani V . Ze ked sme boli 5 pred 6 tyzdnami ze ako to vyzera. Tak ze vraj nas spis " je na stole" ale " nie su deti"

Je tu este niekto novembrovy 2012 co stale caka? To snad nie he mozne ze uz 2 mesiac riesia stale novembovych. Zacinam byt paranoidna.... Ak tu niekto je kto bol decembrovy 2012 a uz ho kontaktovali , prosim pm kontakt. Vo vsetke anonymite a cestnosti prosim, len aby som si vedela urobit obraz a plan ze co sa deje .... Dakujem x

nela007
22. júl 2014

@lea101 všetko je relativne, v ZA sa rieši august 2010, ak ta to poteší

lea101
23. júl 2014

Ja som sa pytala na BA- pepacte. Tu je to rychlejsie ako inde.
Ale uz je to ok. Uz sme sa niekam pohli. Pisala som si s pani V . Do detailov.
Dakjem za odpovede. Ja mam aj tak este stale nohu v sadre takze to vyjde akurat . 🙂

marti35
24. júl 2014

ahojte chcem sa spýtať či neviete teraz najnovšie v Nitre dávajú detičky priamo z pôrodnice ?bolo to tak keď sme mi ešte adoptovali ale počula som už aj správu že musia isť najskôr do profi rodiny je to tak?

berilka
24. júl 2014

@marti35 ahoj, môžem sa spýtať, kedy ste si adoptovali? 😉

marti35
24. júl 2014

@berilka Naša má 2,5 roka teraz čaká moja sestra v poradovníku túži veľmi aby bolo novorodeniatko z pôrodnice

karkana
24. júl 2014

@marti35 😉 ja som mala krajší pocit z toho všetkého, ked som chodila do pôrodnice,bolo to tým prostredím,že som jedna z nich,,,,ked je to prvý krát,tak asi každá o tom sníva, 😉 ale je to jedno ,naozaj,,, natom nezáleží 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre