Adopcia - aká bola vaša cesta k dieťatku?

cigaretka5
29. dec 2008

dievcata viem ze je tu k tejto teme co to popisane len ked listujem diskusiamu sklzne to do inych foriem starania sa o deti. Velmi zvazujeme s manzelikom adopcoiu. Rada by som adopciu co najmesieho babatke. Chcela by som od vas ziskat info ako to bezi realne, viem o fomralnom postupe z webu ale o pocitoch tetach a ujoch zo socialky a o tom ako to vlastne skutocne vyzera ked si ide po babo neviem nic. Podeli sa niektora z vas so svojim pribehom.
Vopred dakujem adminovi ze tuto temu nezamkne

gelinka75
22. apr 2015

@kikuska_wedge ano viem aj mne volali, ze nemaju psychologicku ale uz som mala obtelefonovane vsetko co sa dalo 🙂 zas cakat do jesene, to by nas posunulo o pol roka, ved co spravite si vylet a 2 dni za sebou to sa este da

kikuska_wedge
22. apr 2015

@gelinka75 tiez som vsetko obvolavala. Tej pani do navratu som volala 4 krat. Podla mna mi oduhlasila tu Zilinu preto, aby sa ma zbavila 😀 Ale nie, krvidim jej bola velmi mila a ustretova. Som strasne rada, ze to takto vyslo a nemusime cakat do septembra.

gelinka75
22. apr 2015

@kikuska_wedge 😀 aka si akcna...no co, ked to v dnesnej dobe inak nejde.. 😝 ale to je fakt aj ku mne bola mila

santeema
22. apr 2015

@jafnka krasna kocka a normalne sa podobate🙂

mana85
23. apr 2015

@gelinka75 mne dal obvodný P-ečko do roboty , tuším že to bol posledný termín keď sme mali byť s manželom spolu na príprave inak sme chodili zvlášť každý podla smien aké sme mali dalo sa dohodnúť na termínoch to bolo fajn ...

mana85
23. apr 2015

@gelinka75 No robili sme cez upsvar prípravu ...

moischa123
23. apr 2015

Ahojte viete poradit kedy ste podavali posledny navrh na sud ....po predosvojitelskom sude?ako to je ak ide o mimokraj ? Zvykne sa presuvat alebo je aj moznost aby aj ten posledny sud prebehol v mieste kde bol predosvojitelsky aj ked my sme iny kraj?dakujem za kazdu radu

tortelinka
23. apr 2015

@moischa123 my sme dávali 9 mesiacov od predbežka a teraz máme mimo kraja, sudkyňa sa nás pýtala, či to má presunúť, alebo prídeme, povedali sme že prídeme my, nech sa to nekomplikuje

moischa123
23. apr 2015

@tortelinka to je super my by sme tiez chceli aby ostalo vsetko na jednom mieste nech sa to nekomplikuje dakujem, ako dlho ste cakali na vytycenie pojednavania?

kikuska_wedge
23. apr 2015

Ahojte dnes boli u nas s up. Ze mame pripravit detsku izbu. Tak som v rozpakoch, ze co kupovat, ked neviem ake stare nam daju kinderko. Ako ste to riesili vy? Co vsetko ste si pripravili dopredu?

siska25
23. apr 2015

@kikuska_wedge Ahoj, to vážne niekomu tety z up nakážu pripraviť detskú izbu? To som naozaj prekvapená, lebo u nás takéto veci nikto neriešil a ani mi nikto po byte nechodil, my dokonca detskú nemáme doteraz, keďže máme 2 izbový byt a sme tu len dočasne.... Izby budeme deťom robiť až v dome a keď budú väčšie....

siska25
23. apr 2015

Ahojte, tiež by ma zaujímalo, od kedy sa počíta tých 9 mesiacov, kým si podáme návrh na konečné zverenie. Malého sme mali najskôr na hosťovskom pobyte, potom na predbežko a nakoniec sme mali predosvojiteľský súd. Všetko v rozmedzí 4 mesiace. A ak je to od niektorého súdu tak od dňa rozhodnutia alebo až právoplatnosti. A ešte, predosvojiteľský súd sme mali v inom okrese ako bývame, teda malý má bydlisko tam kde bol predosvojiteľskú súd. Povedali nám, že s najväčšou pravdepodobnosťou ak si to podáme tam kde predosvojiteľskú, tak to presunú k nám do okresu, čo by sme veľmi neradi, lebo tu u nás sa to veľmi naťahuje. Kedysi tu niekto písal, že sa dá požiadať na súde, aby to nepresúvali, má s tým niekto skúsenosť, resp. ako sa to robí. Ďakujem.

jahanka
23. apr 2015

@siska25 Navrh na osvojenie dietata sa podava 9 mesiacov od nadobudnutia pravoplatnosti rozhodnutia sudu o predosvojitelskej starostlivosti. Podava sa v mieste bydliska, kde sa dieta zdrziava. Teda vo vasom okrese. Myslim si ze ak slusne poziadate mohlo by sa to pojednavanie riesit aj tam kde ste riesili predbezko. Ale to je moj nazor. S tymto skusenost nemam. V kazdom pripade drzim palce. My cakame na vytycenie pojednavania pol roka. Uz som pisala, ze som sa bola osobne pytat na sude ohladne terminu, lebo sa mi zdalo dlho. Oni to uz v PC maju ale postou nam to este len pride. Tak cakame na postara 🙂

jahanka
23. apr 2015

@siska25 myslela som predosvojitelskúnie predbezko 🙂

mana85
24. apr 2015

@kikuska_wedge to fakt ? my sme síce detskú izbu mali aj zariadenú ešte po mne 😝 😀 ale čo viem tak stačilo ukázať priestor kde bude detská izba alebo ozaj len vyhradený priestor ukázať že v tejto časti izby a tak ...u nás chodili po dome aj v kúpelní boli spomínam si že sa pozastavili nad tým že máme spoločné wc s kúpeľňou 😅 A teraz máme na verande cez 90 ks malej hydiny pod žiarovkami 🙂 tak to by už nerozchodili 😀 😀

gelinka75
24. apr 2015

@kikuska_wedge aj u nas stacilo ukazat priestor, byvame v novostavbe, do domu chodime cez palety a nemame vnutorne dvere, 1 izba nedokoncena 😝 povedali len, mate tu cisto, priestoru je tu dost a ze byvat sa tu da 😀 ved to tento rok podokoncujeme..takze kym dieta pride bude vsetko tip-top

yukki
24. apr 2015

@kikuska_wedge no veď aj im tak povedz, ako mám zariadiť izbičku, keď neviem, aké dieťa príde....
Ja som vtedy mala len jednu izbu-uspokojili sa s tým, že dieťa bude spať v tej jednej izbe spolu so mnou. Žiadna detská nebola potrebná. teraz ju už majú, a i tak ich mám celý deň v kuchyni za zadkom, a v izbe sa len spí.

dellfi
24. apr 2015

@kikuska_wedge coze pripravit izbu? A pridu ju aj skontrolovat. Zvlastne? Ale tak si kupte nejaku neutralnu postielku, lacnu co mozete aj vymenit, prebalovaci pultik a vanicku na kupanie. Existuju aj cestovne postielky, cosu zlozitelne aby nebrali miesto. A to dajte nejak tak aby malo dieta klud na spanie. To by mohlo stacit. A to vas fakt pridu skontrolovat. Som s BA, tak nestras. ☹

mana85
24. apr 2015

@jahanka No to záleží od súdu či 9 mesiacov od predosvojitelskej st. nám sama sudkyňa na predosvojitelskom súde povedala v závere že nám počíta aj predbežne opatrenie do tých 9 mesiacov a predbežne nám trvalo 4 mesiace takže malého sme mali od júna 2012 doma a v apríli 2013 sme už boli na doživotie 😝 treba sa spýtať určite na súde tajomníčky čo to ma na starosti @siska25 nám pri presúvaní zo súdu na súd v okresoch prišli o tom doporučene listom informácie a dalo sa do 14 dni odvolať tak určite v tom čase sa dá tomu zamedziť no myslím že keby sa tam priamo zastavíte a podáte si žiadosť že nechcete presúvať jednania inam tak sa to musí dať tiež a skrátite si tak čas o tých 14 dni odvolania my sme si tak všetky odvolania obratom rušili doporučene sme im vždy písali že sa vzdávame odvolania ušetrili sme si tak čakanie aj niekoľko mesiacov 😝

tortelinka
24. apr 2015

@kikuska_wedge fiha, to sme teda neriešili, veď povedz že bábo bude s vami v posteli a hotovo

tortelinka
24. apr 2015

@siska25 my sme požiadali, resp sudkyňa sa pýtala či má presunúť, povedali sme, že nie, tak ostáva tam kde bol

kikuska_wedge
24. apr 2015

Ďakujem všetkým za rady. Pripravíme základné veci pre mimčo ako je postieľka, vanička, prebaľovacia podložka, vlastná skriňka a tak. Ak by sme dostali väčšie kinderko, veľa z toho využije aj tak, ostatné strelím na bazáriku. Farby vyberiem neutrálne, žlté a tak. Aj sa vlastne teším. Stále pokukávam po detských veciach a nikdy ich nebolo pre koho kupovať. Tak sa teraz môžem do toho veselo pustiť.

continental
27. apr 2015

Ahojte Žilinčanky 😉 nevolali ste náhodou teraz niekedy niekto, ako sa hýbe poradovnik v ZA kraji?Či to je naďalej na mrtvom bode,alebo sa to aspoň o 1 miesto od novembra pohlo.Ďakujem a pekny deň

beka22
27. apr 2015

@continental Ahoj volala som 15.4 a pokračujeme v tom, čo sme začali od novembra. Za 4 roky čo sme v poradovníku toto ešte nebolo. Ale zas musíme byť radi, že v našom kraji máme asi uvedomelé mamky. 🙂

continental
27. apr 2015

@beka22 Ďakujem za info,ale je to záhada.....Keby to bolo naozaj uvedomelimi matkami,ale moc sa mi tomu nechce veriť 🤐 .ahoj

lenkove
27. apr 2015

@continental
@beka22 no baby drzte sa, nechapem 😅 mozeme len tapat 😅

beka22
27. apr 2015

@continental ja som volala aj do návratu a tam mi povedali,že je veľmi nepravdepodobné, že by nemali dieťatko od novembra. A je ďalšia otázka, že ako sa dovolať pravdy, keď nemožno nahliadať do poradovníka a začalo to haprovať, ako nastúpila nová pani po pani Holej. Možno potrebovali urýchliť svojich ľudí a možno teraz sa to už pohne. DÚFAM 😉

continental
27. apr 2015

@beka22 je zajímavé,že pokial tam bola dlhe roky ina uradnička,tak sa to pomaličky hýbalo,ale ako tam od novembra nastupila druha pani,poradovnik sa magicky zastavyl od novembra....to vubec neni nápadné 😢

beka22
27. apr 2015

@continental ja si to myslím tiež a nepáčilo sa to ani osôbkam z Návratu, keď som tam volala, ale ako sa dopátrať k pravde mi nepomohli ani tam.

tortelinka
27. apr 2015

@beka22 @continental tak to je fakt záhada 😕 my sme asi boli posledný prípad pani Holej, fakt netuším, čo sa tam deje

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre