Adopcia - aká bola vaša cesta k dieťatku?

cigaretka5
29. dec 2008

dievcata viem ze je tu k tejto teme co to popisane len ked listujem diskusiamu sklzne to do inych foriem starania sa o deti. Velmi zvazujeme s manzelikom adopcoiu. Rada by som adopciu co najmesieho babatke. Chcela by som od vas ziskat info ako to bezi realne, viem o fomralnom postupe z webu ale o pocitoch tetach a ujoch zo socialky a o tom ako to vlastne skutocne vyzera ked si ide po babo neviem nic. Podeli sa niektora z vas so svojim pribehom.
Vopred dakujem adminovi ze tuto temu nezamkne

magimary
16. feb 2012

@karkana úplne prirodzene ako to cítiš... a samozrejme s ohľadom na potreby maličkého....
psychológ to nehodnotí ako v nejakom teste (aké správanie je správne, aké nie), on len fakticky opíše, čo videl, ako ste sa k dieťatku "mali"... skrátka nehodnotí, len opisuje, to čo vidí...
a hej, táto správa je súčasťou "povinných" interakcií...bez nej by ste si nemohli podať návrh na súd 😉

cicimotinka
16. feb 2012

@karkana nám pri prvej návšteve povedal psychológ, že sa máme správať k malému normálne, keď máme potrebu si ho vziať na ruky a pohojdať ho, tak to máme urobiť...že máme byť úplne prirodzení, nemáme sa báť... jasne, keby začal hysákovať, alebo by sme sa my necítili, netreba to siliť... ale ak chceme a bude to obojstranné, tak to máme urobiť, veď preto sme prišli... 😉

raza
16. feb 2012

dievčence, ďakujem vám za všetky informácie, ktoré si tu môžem prečítať, akurát už ich chcem aj využiť 😒 veď kým to bude aktuálne, tak ich aj zabudnem.. 😖

kanhwa
16. feb 2012

@karkana tak to urcite nie podla nejakeho pravidla ale len tak ako to vy budete citit a aby ste samozrejme maleho nevystrasili. my sme si hned na prvej ia zobrali malu do narucia, lebo nam okamzite bolo jasne, ze je to nasa dcerka.

meghan
17. feb 2012

ahojte žienky, chcem vás požiadať o info. Ako to je, keď žiadateľka zostane počas čakania v zozname žiadateľov na PN - na dlhšiu dobu, aj pár mesiacov... , pričom ochorenie neobmedzuje starostlivosť o dieťatko. Je v tom nejaký problém? Budú to nejako riešiť, ak zrovna počas PN ponúknu žiadateľke dieťatko? Máte s tým niekto skúsenosť?

123sabrina
17. feb 2012

ja si mysli ked nejde o nic vazne ze nie nevadi to 🙂

maznacik007
17. feb 2012

@meghan k navrhu co podavas na sud prikladas znovu aktualne potvrdenie o zdravotnom stave .... ak je tam nejaka zdravotna komplikacia v zmysle trvaleho ochorenia tak tam lekar napise ci je choroba stabilizovana a tak... a zavisi aj od toho aka je to diagnoza .... ak je PN na zaklade odporucania psychologa psychiatra tak potom moze byt niekedy problem resp. som sa uz stretla s tym ale fakt zavisi od toh co konkretne to je

vivien2505
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
vivien2505
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
meghan
18. feb 2012

nedá mi, aby som aj ja nenapísala osobnú skúsenosť s profi maminkou. Keď som mala 2 mesiace kontakt s dieťatkom, ktoré bolo v profi rodine (aj keď to nevyšlo) musím povedať, že úžasnejšiu ženu - ako je táto profi mama, som nestretla. O malú sa krásne starala, mňa podporovala, vo všetkom mi vychádzala v ústrety, pomáhala mi, proste krásny, profesionálny prístup, priateľstvo nám zostalo naďalej, aj keď to s dievčatkom dopadlo inak, ako sme obe dúfali... Prajem všetkým čakateľom, aby sa stretli s rovnakou ústretovosťou a tie ťažké chvíle počas interakcií im spríjemnila ochota personálu DD. Lebo musím povedať, že som asi mala šťastie, lebo všetky pracovníčky DD boli veľmi ochotné a milé...

yukki
18. feb 2012

@vivien2505 vďaka! Snažím sa!

morisa
19. feb 2012

Dobre ranko babulky. My mame za sebou 2. IA a pomaly si chceme zhanat papiere na podanie navrhu na sud. Viete mi prosim vas poradit co treba pozhanat? Hovorili, ze potvrdenie o prijmoch, register trestov a lekarske potvrdenie. Treba este nieco? Dakujem 🙂

cicimotinka
19. feb 2012

@morisa sudkyňa si to vypýta, dôjde vám papier, čo požaduje, ale tuším je to všetko... asi by som to moc dopredu neriešila, lebo to treba poslať na súd do 10 dní a za ten čas sa to dá pekne vybaviť bez nejakých stresov... ja som to vybavila za 2 dni... a malo to čerstvý dátum... 😉 držím palec 😀

cicimotinka
19. feb 2012

Babuľky, nasr.tá som, svokra mi zase ostrihala malého... a zatĺka ako puberťáčka "to nemá ostrihané, len som mu to fénom vyfúkala..." Jasne, dačo má 10 cm, dačo má 4 cm ale ostrihané to nemá... zrejme to opadlo ako lístie na jeseň... už mi to kedysi urobila a teraz zase... ☹ ☹ ☹

raza
19. feb 2012

@cicimotinka 😲 😲 to si akože dovolila len tak??

cicimotinka
19. feb 2012

@raza hej, len tak, najskôr mi povedala pred týždňom, že nech ho ostrihám, že to má dlhé, tak som povedala, že mne to nevadí, ani jemu, takže mu to nechám... a bác, včera tam bol, lebo som parádne prechladnutá v horúčkach, tak mi ho vzali, že nech si poležím a bác...prišiel ostrihaný... a to už druhý raz sa stalo... mm jej dohováral a ona aj minule aj teraz tvrdí, že to nie je pravda... ale veď si dieťa poznám, veď ho po tých vláskoch denne hladkám, češem ho... veď by mi hanba bola, keby som si to nevšimla... ale to predsa nie je pravda, to mu len fénom vyfúkala... kokso... mňa z nej raz picne... akože ona je super, malý ju zbožňuje, len keby mi takéto ťahy nerobila...

123sabrina
19. feb 2012

@cicimotinka ja odpadnem 😀 toto urobi svokra🙂 ja by som jej dala 🤐 vlasy dorastuuu

123sabrina
19. feb 2012

@cicimotinka a jak tak kukam tak mali ma krasne kucerave vlasy mne sa strasne paci

monikad1
19. feb 2012

My máme dievčatko v pestúnstve, je to úžasné slniečko, v marci bude rok, čo ju máme. Pár mesiacov bola pri profimame a tá bola úžasná, veľmi nám vychádzala v ústrety a doteraz sme v kontakte. Ja by som všetkým , ktoré túžia po dieťatku toto odporúčala. Máme 4 vlastné, ale už veľké a ešte som zatúžila po takom malom maznáčiku.
Každý hovorí, že je ako naša, ešte aj vlásky sa jej začali kučeraviť.

meghan
19. feb 2012

@morisa návrh na zverenie môžeš dať, až po 3 IA, keď DD pošle odporúčanie na krajské UPSVaR a odobrí ti to. Može sa stať, že odporučia viac IA, ak to dieťatko potrebuje... Ale určite si možeš dať návrh až po schválení na UPSVaR. Potom napíšeš návrh na zverenie - 3x treba dať na súd. treba ešte doložiť aktuálne - nie staršie ako 3mesiace - potvrdenie o príjme, potvrdenie o zdravotnom stave a výpis z registra trestov, tiež doložiť kópiu rozhodnutia, že si zapísaná v zozname žiadateľov. Ja som čakala na výpis z registra trestov skoro 2 týždne (mohla som ho mať aj na počkanie, ale to vystavujú len v niektorých mestách - asi krajských). Neviem, či je to teda všade takto, ale u mňa bol pred pol rokom postup takýto...

magimary
19. feb 2012

@morisa , a ako dopadli výsledky na CF?
ako sa to vyvíja? 🙂

magimary
19. feb 2012

@cicimotinka wow! 😲
"odvážna" svokra... 😨 🤐

a, uzdrav sa 😉

cicimotinka
19. feb 2012

@123sabrina čo už s ňou... druhého adovnuka strihajú strojčekom na koleno ako deduška... no nevie pochopiť, že niekomu sa môže páčiť aj malý brčko... tak ho ocvakala
@magimary ďakujem... snažím sa liečiť... 😝 ha ha...svokra odvážna, sa smejeme, že keby mohla, aj Pánbožka diriguje... ale nie je zlá... len nemá rada, keď dačo nie je podľa nej... a keď sa dá, postará sa, aby bolo 😀 😀 😀

najjulinka
19. feb 2012

Asi svokry sa spýtať, či sa jej páči strojčekom vyholená (vystrihana) hlava a ked odpovie, že ano, tak sa dohodnuť, že ked ona sa vystriha strojčekom, tak aj maleho može 😝 aby ste jej to nezakazali, že nemože... 😀 😀 😀 😀 😀 😀 ale inak take toto ... nooo... neposlušná je proste.... 😀 😀 😀 😀 😀 🤐 😠

karkana
19. feb 2012

@meghan a ten výpis z registra si nemôže úrad vyžiadať ako pri žiadosti ,ked sme si dávali,?len osobne?

natia
19. feb 2012

@vivien2505 ďakujem, určite vás zase radi navštivime, som zvedavá na deti aj na najväčšiu slečnu...a pozdravujem tatina 😉 😎

cairka
19. feb 2012

@vivien2505 , môžeš si tam ešte pár pozitívnych skúsenosti s predbežkom pripísať 😉

meghan
19. feb 2012

@karkana no myslím, že úrad v tomto prípade nemá prečo to žiadať, lebo vlastne teraz ideš bojovať sama za seba - a ideš bojovať na súd, nie na úrad. A súd si to pýtať určite nebude, tam pokiaľ nebudeš mať všetko v poriadku ti neurčí pojednávanie. úrad ti može pomocť napísať návrh na zverenie, ale podávaš ho ty osobne na súd - sama za seba (nie za úrad), takže preto aj myslím, že všetky doklady vrátane výpisu z registra si musíš vybaviť ty osobne a odovzdať ich na súd.

zuzkanka117
19. feb 2012

@meghan ja mám inú skúsenosť .. pri predosvojiteľskej mi návrh na súd písala pracovníčka ÚPSVaRu, dokonca aj posielala ona !!! všetky potvrdenia som priniesla na úrad, v žiadnom prípade som nesmela "konať sama za seba" ... pri súde o osvojenie sme sa pochytili, lebo som si návrh na súd dovolila poslať sama a to jej za 15 rokov praxe ešte nikdy nikto neurobil ... ale ! pri osvojení mi dala "vyrobené" tlačivo na potvrdenie zdravotného stavu mňa aj malej a to súd nezohľadnil, vyžiadal si nové a musela som ísť znovu pýtať potvrdenie k lekárovi.

zuzkanka117
19. feb 2012

@karkana pri žiadosti to bol odpis z RT a ten ti nedajú osobne, iba pracovníkom bezpečnostných služieb

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre