Adopcia - aká bola vaša cesta k dieťatku?

cigaretka5
29. dec 2008

dievcata viem ze je tu k tejto teme co to popisane len ked listujem diskusiamu sklzne to do inych foriem starania sa o deti. Velmi zvazujeme s manzelikom adopcoiu. Rada by som adopciu co najmesieho babatke. Chcela by som od vas ziskat info ako to bezi realne, viem o fomralnom postupe z webu ale o pocitoch tetach a ujoch zo socialky a o tom ako to vlastne skutocne vyzera ked si ide po babo neviem nic. Podeli sa niektora z vas so svojim pribehom.
Vopred dakujem adminovi ze tuto temu nezamkne

karkana
14. mar 2012

@mysiak001 to verím,ja som tiež už bez práce,u nás je už bežné v BB zadarmo robiť,pol roka výplata nič ,tak tiež neviem,kde sa zamestnám, 😒 aj sú inzeráty ,ale tiež robia tam za pár eur,ja neviem,či máme všetci ísť za hranice,bože stále odkladám,ísť sa opýtať ,na koľkom sme mieste ,asi len v apríli pôjdem,bojím sa,že ma nepotešia

kanhwa
14. mar 2012

@tortelinka ale vy ste brali maleho rovno z porodnice tusim. ak je dieta v stave DeD tak to je pravidlo myslim.

dia6
14. mar 2012

@monika76 Určite nech sa pýtajú na všetko priamo na interakciách. Tam im povedia aj kedy môžu mať malú doma. Oni to vedia najlepšie ako to u nich chodí.

dia6
14. mar 2012

Mne je smutno 😖
Nech už je víkend.

dia6
14. mar 2012

@karkana Ty si z BB? Ja to tam už čoskoro budem poznať naspamäť. A to neviem či som tam niekedy predtým bola. 😉

bodka70
14. mar 2012

@dia6 , moja, drž sa, je to ťažké pre teba 😒 .

dia6
14. mar 2012

@bodka70 Zisťujem, že mi je čoraz smutnejšie. Ako som si na začiatku myslela, že to možno vydržím, tak teraz som si už nie istá.
Ale vlastne musím.

tortelinka
14. mar 2012

@dia6 jasne ze vydrzis!ber to ako rizikove tehu 😉

mysiak001
14. mar 2012

@dia6

to zvladnes ty aj manzel 😉

marti35
14. mar 2012

@dia6 presne o tomto som písala je to ťažké úplne s tebou cítim ☹ ... to dieťatko by malo ísť hneď po prvých interakciách do rodiny ktorá si ho adoptuje ako to bolo kedysi , mesiace ubiehajú kto to nezažil to ťažko pochopí aj mne bolo stále smutnejšie keď som myslela na to že moje dieťa je u inej rodiny a ja ho môžem vidieť len na víkend aj to muselo vyhovovať profi rodičom ...a takto sa to ťahalo takmer 4 mesiace až do súdu ... pri prvej adopcii to bolo super ako som už písala 3 krát v týždni sme ju boli pozrieť a na štvrtý krát sme si ju slávnostne odniesli domov 🙂 ale teraz po tej zmene keď dieťa nie je v deckom domove ale umiestnené v profi rodine na jednej strane pre deti je to super riešenie ale pre nás rodičov dosť zlé ... súdy majú čas ....a mi tým trpíme 😒 neviem prečo to nespravia tak že predbežné opatrenie by dali na žiadosť adoptívnych rodičov aby dieťa mohlo ísť hneď domov, niekde to súdy dajú a niekde nie mali by to dať všade si myslím

morisa
14. mar 2012

Ahojte. My tiez malu chodime uz vyse mesiaca len navstevovat ☹ nechcu nam ju dat domov, lebo este nie su hotove vsetky vysetrenia ☹

dioliana1
14. mar 2012

@morisa vydrž, máte pred sebou celý život 😉

dioliana1
14. mar 2012

@marti35 mne predbežko zamietli, ale dnes mi ju zverili do pestunstva, presne 3 mesiace od pozretia DVD na UP

sisab
14. mar 2012

Ahoj dievcata, cerstve spravy pre NR kraj. Sme v poradovniku od 1.augusta 2011 a sme 50-ti v poradi. Teta povedala, ze na tento rok to nevidi. Vraj to ide pomaly ze tie 2-2.5roka to bude. A mam sa ozvat po dovolenkach. Mali tam este par ludi z 2009 roku. Vraj sa rodi malo deticiek. Skoda ze neviem, kolki sme boli v poradi pri zaradeni do poradovnika..

matax
15. mar 2012

@dia6 @morisa presne viem, ako sa asi citite. hlavu hore, pride to 🙂 , bojujte, pýtajte sa, volajte... Ked budete mat dietatko doma a po dakom case si na to spomeniete, uz sa vam to take hrozne zdat nebude... ale teraz je to tazke, viem ..drzim vám palce, nech uz ich máte doma 😉

dia6
15. mar 2012

@tortelinka Rizikové? No moja sestra je práve v 6.mesiaci a začala jej odtekať plodová voda, takže tiež to vyzerá na rizikové.
Momentálne ja sa snažím podržať ju a ona zase mňa. Niekedy mi to príde až smiešne. 🙂

dia6
15. mar 2012

@mysiak001 No.... musíme vydržať. A chceme ! 😉

dia6
15. mar 2012

@marti35 Tak to si presne vystihla. Ja nemám nič proti profi, pretože je to pre deti dobrá vec.
No tiež vždy keď odtiaľ odchádzame, rozmýšľame ako by sme ho hento alebo tamto učili my a ako by to u nás mal inak. No proste je to akoby sme pozerali na "naše" dieťatko, ktoré vychováva niekto iný.
Vieme, že ešte nie je naše, ale nedá sa nebrať to tak. Proste ho ľúbime.

dia6
15. mar 2012

@morisa A vy ste boli potom prvom dievčatku už pozrieť ďalšie, či nakoniec ste sa rozhodli pre tú prvú?
No my už vyše mesiaca chodíme takto a rastie nám pred očami. Každý víkend je iný. Vždy vie už niečo nové.

dia6
15. mar 2012

@matax Aj ja sa týmto stále utešujem, že už snáď o rok budeme len spomínať a už to bude za nami.

mexx
15. mar 2012

@dia6 Ak su to pre vas zasadne veci (co by ste robili inak alebo mate na to iny nazor), tak to skuste s profi prebrat. Ak je "spravna", tak ju to isto neurazi, skor sa potesi, ze sa zaujimate a pripravujete. Aspon myslim. 😅 Teda aspon ja som taka, ze sa pytam novych rodicov, ci je pre nich nieco dolezite, co by sme mali robit, aby sa dieta na to postupne pripravovalo. Samozrejme, je to o diskusii, na vela veci mozte mat iny nazor, najdolezitejsie je, co je najlepsie pre dieta. 😉

123sabrina
15. mar 2012

@sisab aki si kraj?:

sisab
15. mar 2012

@123sabrina Nitriansky kraj

vandijan
15. mar 2012

@dia6 jasné že vydržíš, veď dnes už je štvrtok, je to lepšie, ako sa zdá, a budete opäť spolu 🙂 🙂 🙂

dia6
15. mar 2012

@mexx No, tá profi, je veľmi milá a aj starostlivá k drobcovi. Takže preto jej nechcem nič hovoriť, lebo ona vyzerá, že sa tak strašne snaží, no už je to pani na dôchodku a preto je trošku.... neviem ako by som to nazvala.... proste až prehnane teplo ho oblieka... vždy je celý spotený a napr. mu nedáva hračky, lebo proste ho vraj nezaujímajú, no on ich piram zbožňuje, keď sa za nimi môže načahovať a tak.

dia6
15. mar 2012

@vandijan Budeme, ale iba na chvíľočku ... opäť.

dioliana1
15. mar 2012

@dia6 aj profi sa musí pripraviť na odchod... 😉 , je to veľmi ťažké, časom to pochopíš... 😉

dia6
15. mar 2012

@dioliana1 Ja to chápem. Jednu profi maminu mám v rodine a všetky jej detičky čo mala a má doma, poznám. No a aj mne bolo ťažké sa s niektorými rozlúčiť, takže pre ňu ešte oveľa ťažšie.

mexx
15. mar 2012

@dia6 No, aj som si myslela, ze je to v "takychto" veciach. Poviem uprimne, ja som v tomto uplne opacny pripad, a skor sa mi stane, ze maju ludia podozrenie, ze je detom zima. 😅 (Ale nie je, davam na to pozor, to len ludom sa obcas zda, ze ked dieta nema styri svetre a zimnu vetrovku v aprili, tak asi nieco zanedbavame.) 😀 Typicka vlastnost starsich ludi. 😅
Ale s tymi hrackami minimalne by som asi povedala. Ved nech sa moze dieta hrat a rozvijat... 😕

vandijan
16. mar 2012

Ahojte, neviete či sa to v žiline nejako hýbe? alebo len ticho 😒

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre