Adopcia - aká bola vaša cesta k dieťatku?

cigaretka5
29. dec 2008

dievcata viem ze je tu k tejto teme co to popisane len ked listujem diskusiamu sklzne to do inych foriem starania sa o deti. Velmi zvazujeme s manzelikom adopcoiu. Rada by som adopciu co najmesieho babatke. Chcela by som od vas ziskat info ako to bezi realne, viem o fomralnom postupe z webu ale o pocitoch tetach a ujoch zo socialky a o tom ako to vlastne skutocne vyzera ked si ide po babo neviem nic. Podeli sa niektora z vas so svojim pribehom.
Vopred dakujem adminovi ze tuto temu nezamkne

lenkove
19. apr 2012

@morisa Ja by som napr. moju Skoricu po kratkom pobyte u nas nebrala medzi cudzich ludi, lebo by to cele prerevala - sok pre dieta. Dalej si neviem predstavit ako by som sa ja mohla sustredit na otazku sudu a odpovedat na ne s pokojom a rozvahou s dietatom nalepenym na mne - pre mna bol pobyt na sude vzdy stres (aj ked ma nesudili 😀) a myslim, ze by som to prenasala aj na dieta. Okrem toho tu raz pisali babenky (macocha myslim), ze to na sude nevidia radi.... Preto, ak by som ja mala inu moznost, dietatko by som tam nebrala...

morisa
19. apr 2012

@lenkove super, dakujem ti 🙂 prekonzultujem s manzelom 🙂

mexx
19. apr 2012

@morisa Treba zvazit ako sa citis ty (vzhladom k tomu, co hovorila Lenkove, ci by si sa vedela sustredit alebo aka by to bola pre teba situacia), tiez odhadnut, ako by to brala mala, ci by to zvladla... Ale s tym, co to vidia alebo nevidia radi, je to otazne a zalezi od sudu - nasa sudkyna bola v podstate velmi zlata (hoci predtym nam tvrdili, ze je to trochu divna a nepredvidatelna), my sme maleho nemali so sebou, ale nevadil by jej tam, este sa pytala, ci ho nemame odfoteneho, ze by ho rada videla. 😅 A poznam minimalne dve rodiny, ktore patrili pod tento isty sud a mali dieta so sebou na pojednavani (oni to tak nejako automaticky vzali, ze naco hladat babysitting, ked sa to toho dietata tak ci tak tyka a prislo im to prirodzene), a nemali s tym ziadny problem, sudkyne to potesilo. 🙂 Ale urcite to zalezi od konkretneho sudu a sudcu (pripadne jeho nalady). 😕 My sme boli BA II a tam to teda bolo asi OK...

papajka76
19. apr 2012

@matax vdaka za informácie....môžem sa ťa ešte spýtať ako ste zistili či bol matrike doručený?....alebo to bolo v rámci rozsudku ako jedna zo strán ktorým sa rozsudok doručoval?...ja som bola v tom že na matriku donesiem overenú fotokópiu právoplatného rozsudku 😒 ale aj tak ešte raz veľmi pekne dakujem 🙂

papajka76
19. apr 2012

@morisa neviem či chcete dieťatko adoptovať alebo pestúnstvo....ale ak adoptovať tak ak ti môžem poradiť z vlastnej skúsenosti neberte ho tam...nám sudkyňa predvolala súčasne aj bio matku...takže mohol vzniknúť veľký malér keby sme tam mali aj malého...ale je to na vás....a súčasne vám želám aby vám to prebehlo v poriadku 🙂 🙂

morisa
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
morisa
19. apr 2012

@papajka76 ja si myslim, ze bio aj keby predvolali, tak postu neprebera, takze myslim, ze sa moc nema odkial o tom vysluchu dozvediet...
ale tiez dakujem za tvoj pohlad 🙂

karkana
19. apr 2012

@papajka76 to vážne,?pri adopcii sa predsa nemame stretnúť na súde s bio?vtedy je už právne volné či?,,myslela som,že len ked ide o pestunstvo,

yukki
19. apr 2012

@karkana aj ja myslím, že len vtedy....pri pestu sú pozývaní a majú právoo vyjadtrenia biorodičia, pri ado nakolko rodičia boli pozbavení rodičovských práv a bola vyslovená osvojiteľnosť pre dieťa, tak na súd ich nemajú prečo volať

akim
19. apr 2012

@morisa , skus sa spytat vasej socialnej, ako je to u vas. nas nasa upozornila, ze na sude to neradi vidia. 😉

akim
19. apr 2012

@papajka76 , ja som si na matriku zavolala, ci uz maju rozsudok. ak si zdaleka, rod. list ti mozu poslat postou, ak nemenite meno. mne tiez tak prvykrat posielali. a za vydanie rod.listu sa plati nejaky poplatok, malo, nepamatam si uz kolko.

papajka76
19. apr 2012

my sme tiež o tom nevedeli a nestáva sa to často ...ale sudkyňa nám vysvetlila že na súde na predosvojiteľskú starostlivosť v zmysle zákona sa naposledy musí bio rodič vzdať dieťaťa...takže my sme zostali zaskočený že ju tam vidíme ( neviem ako ale ked som ju zbadala na chodbe hned som vedela že je to bio matka nejak som to citila ) a myslím že kolízna pracovníčka tak isto zostala zaskočená...ale našťastie len potvrdila že súhlasí s adopciou takže to dobre dopadlo 😅 🙂

papajka76
19. apr 2012

@akim vďaka za pomoc 🙂

matax
19. apr 2012

@papajka76 Fiha, to som este nepocula.. som myslela, ze naposledy sa ma rodic vyjadrit pri sude o osvojitelnost dietata.. je to divne, ked adpocia ma byt anonymna
No a som rozmýslala, ze nás rozsudok sme neukazovali, ale brali sme vsetky doklady so sebou, pre istotu.. my sme mali aj povodný rodný list maleho, lebo bol u nas predtým v pestu.. a platili sme aj my za kolok k tomu. al emalicko..len to uz je cez dva roky, uz to moze byt inak. No a na matrike to zistis jedine opýtanim sa tam. Ja som tam nabehla s právoplatným rozsudkom a ma zmrazili, ze to musi sud dorucit im, skoro ma porazilo.. a pani na matrike mi povedala, ze niekdy im to zo sudu dorucuju aj mesiace... Drzim ti palce, nech rýchlo vybavis. Ja som pri malej uz so vsetkým "otravovala" asistentku na sude, volala som, pripominala ..

matax
19. apr 2012

@papajka76 ak chces, kuknem do rozsudku, ale myslim, ze ako jedna zo stran to nebola.. lebo aj ked sa vzate odvolania pri sude hned, aj tak je právoplatnost rozsudku az odvtedy, ked preberu vsetci ucastnici ( soc. urad, vy, ..ded) ... a na matriku sa pri tom necakalo..ale dorucuju to tam zo sudu, asi len pre potreby vybavenia noveho rod. listu .

papajka76
19. apr 2012

@matax no nepotešila si ma s tým vybavovaním nového rodného listu... ☹ šak ked sa to tak vezme ked raz pošlú tebe rozsudok tak hned by mohli poslať aj na matriku ... ked je raz rozsudok právoplatný a ja vyhotovým overenú fotokópiu rozsudku tak má takú istú právnu váhu ako originál tak nepochopím načo môže ešte matrika čakať..šak ked im to príde zo súdu nech si to tam potom dajú ...teda to je môj názor

papajka76
19. apr 2012

@matax ale aj tak ti veľmi dakujem za radu 🙂 ...no proste chceme to mať všetko čím skôr za sebou 😎

matax
19. apr 2012

@papajka76 presne to som sa snazila vysvetlit uradnicke na martike.. Ale zas na matriku mozu poslat az správoplatnený rozsudok, tak naraz to nemohli.. ale hned po správoplatneni by mali 😠 😠 Jasne, ze chcete, co najskor, kazdy sa tesi, ked uz má vsetko vybavene 🙂 Možno, ze na vasom sude su rychli 😉 a ked nie, posur ich , nic nepokazis a len si pomozes

papajka76
19. apr 2012

@matax no však uvidíme ako to celé dopadne ...a dakujem za povzbudenie 😅 😅

zuzkanka117
19. apr 2012

@papajka76 wow, ja som nemala bio na súde a mne sociálna z DeD povedala, že tam matka nepríde ( pýtala som sa na to, či bude prítomná ) 😕 😕

papajka76
19. apr 2012

@zuzkanka117 tak ako som písala nestáva sa to často ...ale toto všetko má na svedomí sudkyňa , pani zo sociálneho o tom nemala ani páru aj ona bola zaskočená ked ju tam zbadala lebo ona ju poznala zo súdu o osvojiteľnosť

afrika
19. apr 2012

ahojte, chcem sa opýtať - teraz v apríli budeme v zozname žiadateľov zapísaní dva roky. mali by sme robiť aktualizáciu. oslovia nás na ňu sami alebo sa musíme my ohlásiť že ju máme robiť 😕 ? ďakujem pekne a prajem pekný večer 🙂

natia
19. apr 2012

@afrika nemyslím, že by vás oslovovali...veď v ich záujme to nie je...

lenkove
19. apr 2012

Mne sa praveze zda, ze dievcata dostavali taky papier, v ktorom im oznamovali o aktualizacii 😕
@afrika ale za telefonat na urad nic nedas, len peniaze za telefon 😀

morisa
19. apr 2012

tak sa podrzte... sudkyna nam predbezko zamietla. vraj si ho mozme podat az ked bude mala osvojitelna...
asi si viete predstavit ako som plakala ☹

cairka
19. apr 2012

@morisa , to je v .... , 🤐 je mi to ľúto... a ako to máte s tým hosťovským? nechajú vám ju, či len krátkodobé?

misula4660
19. apr 2012

Ahojte baby, tak som sa prišla pochváliť. Od dnes sme si už navždy súdení....Juj, ale sa tešíme... 😀

morisa
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lenkove
19. apr 2012

@morisa moja, tak ak to niekto ma komplikovane, tak, kurnik, vy... Juj 😠 😠 A ako to vyzera s osvojitelnostou? 😨 A pojednavanie riadne? Drzim vam palceky 😔

morisa
19. apr 2012

@lenkove ano, tiez mam pocit, ze hra vsetko proti nam, ale cim viac si to odpykame, tym krajsie to bude cely zivot s malou. nemienime sa vzdat!!!
nastastie uz je aspon vytycene pojednavanie, kde vyjadria osvojitelnost (na 7. 5.) a vraj 15 dni na spravoplatnenie. so sudkynou sme sa dohodli, ze hned na druhy den po spravoplatneni nam schvali nas navrh, takze aspon vieme presne, kedy to bude, mozme strihat meter a odpocitavat kazdy den...
len... pri nasom "stasti" si zacinam mysliet, ze sa este ozve bio alebo sa nieco proste este urcite doserie ☹

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre