Adopcia - aká bola vaša cesta k dieťatku?

cigaretka5
29. dec 2008

dievcata viem ze je tu k tejto teme co to popisane len ked listujem diskusiamu sklzne to do inych foriem starania sa o deti. Velmi zvazujeme s manzelikom adopcoiu. Rada by som adopciu co najmesieho babatke. Chcela by som od vas ziskat info ako to bezi realne, viem o fomralnom postupe z webu ale o pocitoch tetach a ujoch zo socialky a o tom ako to vlastne skutocne vyzera ked si ide po babo neviem nic. Podeli sa niektora z vas so svojim pribehom.
Vopred dakujem adminovi ze tuto temu nezamkne

najjulinka
15. okt 2011

@lusterka detský smiech s navratom tam robí kluby... viem...

dadenka1
15. okt 2011

@lusterka Aha klasický klub.. Ja som bola na klube v Žiline a v PB.. Do SOblahova som sa ešte neodvážila..

dadenka1
15. okt 2011

@najjulinka Klub v Soblahove (stretnutia raz mesačne) a virtuálny detský domov je to isté?

lusterka
15. okt 2011

@dadenka1 tak to pani tam nazvala, ze su virtualny detsky domov a ze zamestnavaju aj nejake profi rodiny ci co....a preco si sa tam neodvazila ist?

najjulinka
15. okt 2011

@dadenka1 klub robi tam oz detský smiech a ANR a Navrat spolu ... Navrat a ANR poznáte a Detský smiech má virtuálny decák... spolupracuju na kluboch...

lusterka
15. okt 2011

@najjulinka ako to, ze to vsetko poznas?...spolupracujes s nimi, alebo?...

dadenka1
15. okt 2011

@lusterka lebo tam nikoho nepoznám... a akési mi to tam bolo nesympatické.. neviem prečo.. ja som taká hamblivka

najjulinka
15. okt 2011

@lusterka no ja robim v OZ DOMOV V RODINE, my sme mali prvý virtuálny decák. .ta sa v problematike vyznám... a Ivetu poznám... z pobytov náhradných rodín... z čias snáď ked ešte virtuálne decáky neboli 😀

lusterka
15. okt 2011

@najjulinka presne tak nam to vysvetlili...a stretavaju sa tam skveli ludia...a aj ta pani, je super, co to tam ma to OZ...

dadenka1
15. okt 2011

@najjulinka Aha.. dva roky som čakateľka a takéto veci vôbec akosi neregistrujem.. Nerozumiem sa tomu..

lusterka
15. okt 2011

@najjulinka tak super...tak klobuk dolu aj pred tebou...lebo fakt tymto detickam pomahate...super...mozem sa opytat, mate aj biolog. deticky-vase?

najjulinka
15. okt 2011

@dadenka1 no ono ja v týchto veciach plavam už 12 rokov... 😉 Od 18ky... 😉

lusterka
15. okt 2011

@dadenka1 aspon vidis,ze ozaj info stale zhaname a naozaj asi dost info aj mame...snad...ale ved som tu aj preto, aby sme ich mali este omnoho viacej..

najjulinka
15. okt 2011

@lusterka biologicke nemame a nemame ani v pláne...

lusterka
15. okt 2011

@najjulinka a bola si niekde aj zamestnana?...ako si sa tak mlada rozhodla, ze ides hned do toho?...asi sama nie, asi si uz mala manzela, alebo tak...ci?

dadenka1
15. okt 2011

@lusterka Ja tieto veci akosi neriešim... Čakáme na telefón, naše dieťatko aj tak bude špeci prípad, ktorý budem konkrétne riešiť ja a mm... akosi sa nemám chuť púšťať do skúmania terénu DD a profi rodičov a pestúnov a ani na to nemám čas... a skôr sa na nete a v knihách snažím čo to podučiť o tom, aké špeci požiadavky má dieťako adopčiatko.. Aby som bola nachystaná

najjulinka
15. okt 2011

ja som bola na pol uväzku zmestnana v OZ Domov v rodine (predtým som tam dobrovolníčila), chvilu som robila aj v T-com (len 3 mesiace) ale šla som po profi. proste to som kcela robiť.. všetko ostatne bolo dočasne kým nebudem mať svoje bývanie a proste kým nenastane čas.... a v roku 2007 sme ali svadbu, vzali ma ako profi. .bývanie sme sice už mali ale ešte v dezolatnom prestavbovom stave, tak sme chvilu bývali za su našich, kým sme to doma znormalizovali... kedže sa to nakoniec tak rýchlo zomlelo, tak aj to bývanie sme dokončili (resp. ešte stale uplne nedokončili) už s profičatmi... 😅 😀

lusterka
15. okt 2011

@dadenka1 tak to mas pravdu, ale to boli sme tam preto, lebo sme o tom nic nevedeli a nevedeli sme presne pochopit, aky je rozdiel medzi tym...a bolo nam povedane, ze tam budu pani z Navratu a ked sme tam prisli, tak povedali, ze nepridu z Navratu, ale ze im povedali,ze my prideme..xixi...tak sme tam uz ostali a stalo to zato..

lusterka
15. okt 2011

@najjulinka takze uz sa venujes len detom..a aj manzel, alebo ten je zamestnany?..velmi ti drzim palce a obdivujem ta....neviem, ci by som zvladla, keby som sa namotala na dieta a potom by islo prec...ale to asi casom tak clovek aj berie, ako pracu...aj ked jasne, ze tie deti lubi...

najjulinka
15. okt 2011

@lusterka manžel je tiež profi.... on s tým začal až neskor...... rok a pol po mne... 😀

lusterka
15. okt 2011

@najjulinka super...drzim vam palce...

dadenka1
15. okt 2011

@lusterka A aké dieťatko si chcete dať do požiadaviek? Ak smiem vedieť odkiaľ konkrétne si?

natia
15. okt 2011

@dadenka1 to akože čo malo znamenať, že konečne niekto z TN? 😕

mysiak001
15. okt 2011

@najjulinka

Drzim palce na toto si zatial netrufame. Neviem ako by sme sa vyrovnavali s príchodmi a odchodmi detí, ale predpokladam ze tazko. Mozem sa opytat ked to nie je prilis ako sa s tym vyrovnavate?

dadenka1
15. okt 2011

@natia Ale ahoj.. No ale ty už mamina si.. ty sa nerátaš 😀 😀

lusterka
15. okt 2011

@dadenka1 chceli by sme biele a zdrave, to je jasne...aj ked ako tam povedali,ze clovek nikdy nema istotu, s kym matka spala a ci to nie je polorom, alebo tak..ze sa velakrat stalo, ze po dvoch rokoch zacali deti tmavnut a tak.aj tam boli v tom klube jedna rodinka, co mali blondacika s modrymi ocami a po 2 rokoch mu zacali tmavnut vlasy a ocka mal hnede...a aj plet tmavne...maju pochybnosti, ale uz ho lubia ako svojho, tak to neriesia...

natia
15. okt 2011

@dadenka1 apropo musím s tebou trochu nesúhlasiť...mne veľmi pomáha živý kontakt s inými náhradnými rodinami...akože aj virtuálny kontakt je fajn, ale živý je živý...

dadenka1
15. okt 2011

@lusterka JA som tiež bola nachystaná na iné, ale mm ani počuť.. A keď som mu povedala, že aj keď čakáme na biele, tak nám môže po čase "stmavnúť"... tak sa moc nahneval a povedal, že ho vrátime ☹ . Je to hrozné, a je mi z toho nanič.. Ale tak nejak dúfam, že si ho tak zamiluje, že mu to už potom vadiť nebude.. Mm je veľmi proti Rómom.. Ale že fakt veľmi.. Až sa bojím, čo nás čaká

natia
15. okt 2011

@dadenka1 že nerááátam...šak a čo, mamina som, ale isto budem aj viacnásobná 😎

najjulinka
15. okt 2011

@mysiak001 ide o to ako deti dlho su... a ako zapadnu do našej partie... a prvé bolo najhoršie.... vo všeobecnosti ak je to do pol roka, tak lahšie, ak je to rok, tak už to je ťažšie... A zavisi aj ae velke babo človekdostane. .predsa len ked s nim absolvujeme prve kroky tak je to ine ako ked pride chodiace a proste mam pocit, že velk prišlo a take isté aj odišlo. kdežto ked pride ležiace a odchádza hotový velký človek, tak je to take ine... lebo podvedome ma človek v sebe, že bolo dlhšie, ked taká velka zmena u neho za ten čas nastala....
ale inak najmenšie sme brali 4 a pol mesačne a najväčšie sme brali čo malo 2 roky a 2 mesiace ... to 4 a pol mesačné ma dnes 3 a je stale u nas.. to bude brutál pri odchode (aj ked nam to velmi ulahči, lebo povahu ma taku, že to zvladne relativne bez ujmy)... to najstaršie čo sme brali išlo po roku pá.. a nemala som pocit, že bolo tak dlho... ale tie vystreté ruky ku mne a ten plač, že "Mamáááá!" ked šlo, tak na to sa zabudnuť neda.. bolo už velke a docvaklo mu, že čo sa deje (samozrejme sme o tom rozpravali,len to je vek, že človek nevie či to dieťa celkom chápe a chápalo 😔 )....

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre