Adopcia - aká bola vaša cesta k dieťatku?

cigaretka5
29. dec 2008

dievcata viem ze je tu k tejto teme co to popisane len ked listujem diskusiamu sklzne to do inych foriem starania sa o deti. Velmi zvazujeme s manzelikom adopcoiu. Rada by som adopciu co najmesieho babatke. Chcela by som od vas ziskat info ako to bezi realne, viem o fomralnom postupe z webu ale o pocitoch tetach a ujoch zo socialky a o tom ako to vlastne skutocne vyzera ked si ide po babo neviem nic. Podeli sa niektora z vas so svojim pribehom.
Vopred dakujem adminovi ze tuto temu nezamkne

lenkove
25. nov 2011

@dia6 no volanim a pripominanim sa nieco urychlis 🙂 A jo,po ukonceni pripravy by subjekt, ktory ti robi pripravu by mal do 2 tyzdnov vypracovat spravu. Vy ju podpisete a posle sa na urad. Tam vas na zaklade spravy zapisu do poradovnika. Po doruceni spominaneho rozhodnutia o zapisani mas 2 tyzdne na odvolanie. Nuz a ked sa toho odvolania vzdas (pisomne alebo ustne), tak je pravoplatne hned 😉 Tak takto sa to da urychlit 🙂 🙂

dia6
25. nov 2011

@lenkove No, veď také niečo som aj ja počula, že to odvolanie môžem nejako urýchliť. Teda to, že sa nechem odvolať. tak, to spravím a budem čkať 🙂

dia6
25. nov 2011

teda nie čkať, ale čakať. 😀

matax
25. nov 2011

@dia6 ahoj, ked vám príde papier, ze ste v poradovníku, hned sa vzdajte odvolania a chodte vyberat:D mozno bude daktorý ded suhlasit s hostovským pobytom... myslím, že lehota na zapísanie do poradovníka je najviac 14-15 dní, mozno vás zapísu skor.. drzim palce.no a ked budete mat potrebný pocet interakcii s dietatkom, mozete skusit poziadat sud o predbezne opatrenie alebo ded o hostovsky pobyt :D pekné vianoce 🙂

matax
25. nov 2011

jááj ,@ lenkove to uz pisaala : D az teraz citam:DDD

mysiak001
25. nov 2011

@all

jaj nadherne fotky.

matax
25. nov 2011

@lenkove Lenka, ides na klub?

naduska
25. nov 2011

ahojte ,chcem sa opytat ohladne kocikoveho ....povedali nam na UPSRVAR v TT ze nemame narok ,len na priplatok 150e....ako je to vlastne ? mame babetko v predosvojitelnosti ......kto ma vlastne narok na to kocikove ktore je okolo 600=700 euro .??

matax
25. nov 2011

@naduska ahoj, zial mali na upsvar pravdu, ak ste si vzali malinke bábo, máte nárok na prispevok pri narodeni, ale nie na ten priplatok k nemu, cize len na tu mensiu cast máte nárok. len bio rodicia maju. táto diskriminácia náhr. rodičov sa vraj uz rieši..no vám to uz nepomoze..ale hlavne, ze máte dietatko uz doma :DDD

raza
25. nov 2011

@yukki
@cairka krásne dievčence 🙂

raza
25. nov 2011

@matax tak, tak, aj podla mňa je to diskriminácia..

matax
25. nov 2011

http://www.upsvar.sk/socialne-veci-a-rodina/sta... ešte ma napadlo, ze napíšem, cím odovodnuju tu diskrimináciu..k ziadsoti je nutne, podla zakona, prilozit potvrdenie od gynekologa o pravidelnom sledovani matky pocas tehotenstva a to vraj pri náhradnom rodičovstve nie je mozne... no ja si myslím, že tu by mala byt výnimka, ved my vsetky by sme na prehliadky chodili urcite... hmmm, mna by sa to aj tak netýkalo, lebo ja som "porodila" oba razy uz starsie deti 😀 ale aj tak , je to nespravodlivé, mám kamošku, co si brala dietatko z porodnice, vtedy by to malo byt samozrejmostou...

dia6
25. nov 2011

@matax To hneď,akko budeme vedieť, že sme v poradovníku, máme ísť na úrad? alebo to stačí zavolať?
A ten hosťovský pobyt, to je niečo inié ako interakcie?

raza
25. nov 2011

@matax no, tak také trápne odôvodnenie... úbohé výhovorky... veď je samozrejmé, že by s tým určite nikto nešiel robiť biznis, ale je do neba volajúce, aby rodina, ktorej pribudne dieťatko do domu, nedostala penieze len za to, že ho neporodila!!! to podla nich je pôrod asi viac ako starostlivosť o dieťa.. 😝

inak dievčence, ja stle len klikám páči sa mi to.. 🙂 máte nádherné detičky, už nech aj nám také pribudne 🙂

matax
25. nov 2011

@dia6 ano, ked vám príde papier o zaradeni, zavolaj tam a povedz, ze sa chces odvolania vzdat, myslim, ze sa to musi ist podpisat, ale nie som si na 100% ista:D. no a ked uz tam budes volat, povedz, ze si chces ist hned pozriet deti v zoznamoch, kukni vsetky kraje, nielen vásDD Hostovský pobyt nie je odborný termín, pouzíva sa pri krátkodobom pobyte dietata v rodine, alebo dlhodobom... vraj zákon neriesi dlzku:D Ale od januára 2010 je s týmto návstevným pobytom trochu problem, upsavar tvrdi (teda nás upsvar), ze je mozný len na krátku dobu, a ze potom musi byt dieta zasa v ded..no to je trochu uletene, ked si predstavim, ze dieta pride do new rodiny, zas pak do ded a zas do rodiny, tak ho to len domýli...no a preto niektore ded hostovske nechcu povolit.. je mozne podat na sud predbezne opatrenie na zverenie dietata, ale tu je zas problem zo strany sudov, tie si myslia, ze predbezko je mozne odklepnut len pri ohrozeni zivota, alebo ked je dieta v ded a nie ked je v profirodine.....my sme zdovodnovali predbezko ohrozenim psychickeho vývoja a nepreslo nám, teda nereagovali nan a potom sme ho nakoniec stiahli spat, po porade so sudom, a dali nám hned termin pojednávania na pestu... Ale niektore sudy robia taketo predbezne zverenia v pohode... No a interakcia je akoby kontakt medzi vami, ked prebehnu, popise sa ich priebeh, pise to ded a posle na upsvar. upsvar dla toho vydá Suhlas s vasim podanim návrhu na predosvojitelsku/pestunsku starostlivost..

matax
25. nov 2011

@raza no trapne a este, ked viem, ze takých nových rodicov za rok nie je vela... asi by to zruinovalo státny rozpocet... 😀 som rada, ze aspon na matersku maju mamicky u nárok do 3 rokov veku, teda len 28 týzdnov, ale aspon sa to vyrovná biorodicom:D jasné, náhradne ani biorodicovstvo nie je o peniazoch, no ked jedni maju a druhí nie...

matax
25. nov 2011

@lenkove ahoj--ip.

dia6
25. nov 2011

@matax ďakujem. To by bolo fajn. Sa popýtam aj na úrade a uvidím.
🙂

akim
25. nov 2011

@dadenka1 , IP 🙂

vandijan
25. nov 2011

@misula4660 blahoželám 🙂

vandijan
25. nov 2011

@marketka1
@yukki
@lenkove
@magimary
@maznacik007
nádherné detičky, gratulujem maminám 😉 😉 😉

magimary
25. nov 2011

@dia6 ak nemáš príliš veľké nároky na babuľko, tak pestu dieťatko môžeš mať doma do mesiaca určite (aj skôr 😉), len sa nesmieš dať odradiť jednou "hlavnou tetou" tam u nás 🤐 😉 (na nás to skúšala dosť intenzívne a opakovane 😝)
na to si daj veľké bacha!
jo, lebo tá "teta" ti bude dokonca tvrdiť, že odvolania sa nedá vzdať (!) ... a podo.

inak u nás je vraj 7-9 (neaktuálnych) pestúnov a detičiek ako smetí...
tak si stačí len vybrať to svoje 😉

misula4660
26. nov 2011

@vandijan Ďakujem pekne.... 😉

hucka
27. nov 2011

Kocky, chcela by som sa opytat či sú medzi vami aj cakatelky z BA kraja... Ubehlo už pár mesiacov odkedy nas zaradili do poradovnika (april) a my sa uz veľmi tesime na deň D, len vôbec nemáme informácie o tom či sa poradie vôbec hýbe... Veľmi by sme chceli aby čas išiel rýchlejšie.... 🙂

dia6
28. nov 2011

@magimary v podstate nemáme žiadne extra nároky, len sme cheli do dvoch rokov, prípadne 2aj pol. Inak je nám jedno, či chlapec alebo dievča, či modrooké, alebo zelenooké.... na tom nám vôbec nezáleží.
A ďakujem za radu s tou tetou 🙂

dia6
28. nov 2011

@hucka My končíme kruz, ale na pestúnstvo, nie osvojenie.
No viem, že si volávajú čakatelia ohľadom počtu ľudí pred nimi. A to s tým časom úplne chápem. 🙂

kanhwa
28. nov 2011

Ahojte vsetci,
dakujem Vam za Vase mile slova, ktore hreju pri srdci aj v minusovych teplotach 🙂 a vsetkym prajem, aby ste boli stastni so svojimi detickami a hlavne oni s vami 🙂 a nech su podla moznosti zdrave 🙂 a cakatelky a cakatelia nech sa uz co najskor dockaju 🙂

kanhwa
28. nov 2011

a este zopar cerstvych photos 🙂

karkana
28. nov 2011

@kanhwa krásne bábo, 🙂

mysiak001
28. nov 2011

@kanhwa

toto je sibalka podla ociek. nadherna

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre