Adopcia - aká bola vaša cesta k dieťatku?

cigaretka5
29. dec 2008

dievcata viem ze je tu k tejto teme co to popisane len ked listujem diskusiamu sklzne to do inych foriem starania sa o deti. Velmi zvazujeme s manzelikom adopcoiu. Rada by som adopciu co najmesieho babatke. Chcela by som od vas ziskat info ako to bezi realne, viem o fomralnom postupe z webu ale o pocitoch tetach a ujoch zo socialky a o tom ako to vlastne skutocne vyzera ked si ide po babo neviem nic. Podeli sa niektora z vas so svojim pribehom.
Vopred dakujem adminovi ze tuto temu nezamkne

susumusu
8. aug 2012

@mysiak001 kua tak ti zavidim, musime to zacat aj my riesit aby sme sa aj my uz tesili z noveho clena rodiny. uz sme sa vytrapili dost (9rokov) pokusov o vlastne, ale asi to priroda chce inak a ukazuje nam iny smer nasej cesty, tak sa za nim vydame, a mozno sa raz pristasti aj vlastne.

dioliana1
8. aug 2012

@mysiak001 ja isšla na MD a mala som vačší príjem, materská mi teraz vychádza takmer tak vysoká ako plat čistého 😉,

teraz je to 65% z vymeriavacieho základu (hrubého príjmu)

susumusu
8. aug 2012

@dioliana1 hmmm z toho mam obavy, ale pokial nezariskujem tak to asi nezistim.

dioliana1
8. aug 2012

@susumusu čo je v tejto dobe isté? Iba dane a smrť.... 😀 😝

mysiak001
8. aug 2012

@dioliana1 No to hej len ja mozem ist len na rodicovsku uz som 1 a pol roka v podstate bez prace ak neratam dohody o vykonani prace.

mysiak001
8. aug 2012

@dioliana1 Na slovensku ani tie dane ked padne system ako na zaciatku roka 😉 😀

dioliana1
8. aug 2012

@mysiak001 tak to ano, ja napr. som iba pol roka na MD a potom idem normálne do práce a budem poberať rodičák...kedže pracujem doma môžem tak riešiť

vikad
8. aug 2012

@mysiak001 Ahoj, ďakujem za odpoveď. Čo sa udeje v septembri? Mali by ste mať už bábo?

vikad
8. aug 2012

@tortelinka Ďakujem pekne za info 🙂

vikad
8. aug 2012

@5katarina7 Ďakujem. No nešpecifikovali sme pohlavie, ale chceli by sme bábo vo veku od 0 do cca 1 roka. Ak bude o trošku staršie, nevadí ...

suezana
8. aug 2012

tak holky a chlap - veru je to tak - ja som oznámila zamestnávateľovi, že som na prvom mieste, aby rátali s tým, že odídem a už som nezamestnaná 😲 😲 😲
@susumusu podľa mňa ešte neoznamovať, už by som to neurobila, chcela som byť férová, nakoľko sme dobre vychádzali, ale biznis je biznis 😔 😔

tortelinka
8. aug 2012

@susumusu ja som odisla za tri dni a to pracujem v skolstve, tak si vies predstavit aky frmol to bol 😀

tortelinka
8. aug 2012

@susumusu nezachytila som z akeho si kraja, v kazdom kraji sa caka inak

fontana
8. aug 2012

@suezana svatá pravda,presne to sa stalo aj mne,len na rozdiel od teba,ja som bola na ivf a šefka sy myslela,že ostanem tehu,tak ma včas prepiustila ☹ dala som sa na pn ale zbytočne,nevyšlo to .Tak sa teraz trápim tak ako mysiak00,ale už iba krátko,niečo sa mi črtá....

fontana
8. aug 2012

a ešte mam konečne dobru správu,od 6.8.sme už zaradení do poradovníka,dnes sme boli v ke podpísat papiere.konečne..a teraz už len čakat.

mysiak001
9. aug 2012

@vikad Ono to je tak september je 9 mesiac roka. Štatistický úrad tvrdí že sa rodí najviac detí ono to bude tým silvestrom. 😉

@fontana Blahozelám

susumusu
9. aug 2012

@tortelinka ....z trencianskeho ...diky

susumusu
9. aug 2012

@tortelinka ...to je sila, a povedala si im o tom, ze planujete adopciu?

susumusu
9. aug 2012

@suezana ....to su svine, presne toho sa obavam, takze asi radsej nic nepoviem, lebo by som asi podobne dopadla, a to si nemozem dovolit. a je mi luto ze s tebou tak vybabrali, neskutocne aky su ludia bezcharakterni.

tortelinka
9. aug 2012

@susumusu kolegovia nevedeli, iba sefka, ale s casovym intervalom 2-3 roky, a nakoniec to bolo 6 mesiacov, takze na to nikto nebol pripraveny 🙂

susumusu
9. aug 2012

@tortelinka ...hej, u vas cakanie trvalo len 6m?

tortelinka
9. aug 2012

@susumusu ano, boli sme prekvapeni

suezana
9. aug 2012

@mysiak001 v septembri sa rodí najviac detí??? 😅 😅

lillik3
9. aug 2012

@susumusu noooo ja som zamestnávateľa informovala ešte len keď sme riešili prípravu 😀 a teraz čakáme spolu 😀

susumusu
9. aug 2012

@lillik3 sa mas ked tvoj zamestnavatel stoji pri tebe a davati oporu ...to sa vidi uz malo. ja si to radsej necham len pre seba a max.to poviem sefovi, ten snad bude mat pochopenie, vlastne vedel aj o ivf-kach a drzal palce.

susumusu
9. aug 2012

@tortelinka a ake ste mali poziadavky, ...ak sa smiem spytat? ...dik a hlavne zelam aby vasa rodinka bola plna stastia a hlavne lasky.

lillik3
9. aug 2012

@susumusu moj sef je moj zamestnavatel 😀 a je naizaj skvely, a vedel aj o umelom oplodneni a vzdy stal na mojej strane.... Jasneeee ze su PANI sefovia a sefovia...

erikadodo
9. aug 2012

Ahojte, prosím Vás neviete niekto ako to vyzerá s adopciou v Nitre? 22.8. bude rok čo sme zapísaný a na úrade nám povedali že sa máme na poradie opýtať až niekedy v októbri čo je ešte ďaleko ☹ v apríli sme boli 49. Ak má niekto info tak moooc ďakujem
A inak moji nadriadený o tom vedia a veľmi nám držia palce....

5katarina7
10. aug 2012

@erikadodo no tak ja som volala minulý týždeň,a sme na desiatom mieste, tak isto ako aj pred dvoma mesiacmi,takže to stojí ☹

kinna
Odpoveď bola odstránená
Zobraz

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre