Adopcia - aká bola vaša cesta k dieťatku?

cigaretka5
29. dec 2008

dievcata viem ze je tu k tejto teme co to popisane len ked listujem diskusiamu sklzne to do inych foriem starania sa o deti. Velmi zvazujeme s manzelikom adopcoiu. Rada by som adopciu co najmesieho babatke. Chcela by som od vas ziskat info ako to bezi realne, viem o fomralnom postupe z webu ale o pocitoch tetach a ujoch zo socialky a o tom ako to vlastne skutocne vyzera ked si ide po babo neviem nic. Podeli sa niektora z vas so svojim pribehom.
Vopred dakujem adminovi ze tuto temu nezamkne

kiaramia
26. apr 2013

Ahojte dievcata, prepacte, ze vam opat do toho tak trochu vpadnem, ale musim sa niektomu pochvalit🙂 Dnes som konecne bola na UPSVARe pre vsetky formulare🙂 Musim sa priznat, ze este stale si nie som uplne na 100% ista tym, ze to vsetko zvladneme, ale ako aj pani na urade povedala, ze ak si nie sme isti, mame to vyplnit, podat a hocikedy sa to da pozastavit alebo aj uplne zrusit...ze v celom tom procese sa dozvieme este vela veci, budeme mat moznost komunikovat s kompetentnymi, tak ze tam sa vela veci odkomunikuje, vyjasni a budeme si lepsie vediet predstavit, co vsetko to znamena...

vikad
26. apr 2013

@cairka Dakujem. O aké súrodenecké skupiny ide? Majú aj malinké detičky?

dorota23
26. apr 2013

@vikad my sme si tieto zoznamy presli, ako pisala cairka - su tam take deti, ale mozu tam byt i deti, ktore mali nejake diagnozy a medzicasom sa ich zdravotny stav zlepsil, pripadne to je dieta narkmanky, ktore bohuzial nik nechcel, ale medzicasom ma nejaky vek, v ktorom by sa mnohe choroby uz prejavili a zatial sa neprejavili. Urady by mali tieto zoznamy tusim kazdeho pol roka aktualizovat, nie vzdy sa tak deje, ale videli sme i aktualizovane zoznamy. Pozor vsak - ak si nejake dieta vyberiete, este sa bude overovat, ci je volne - ci uz neprebiahaju interakcie s nejakou inou rodinou. Tiez tam moze byt dieta, ktore sice je odporucane do pestunskej starostlivosti, ale vyzera to tak, ze pojde do adopcie, pretoze o neho rodicia zaujem nemaju.

karkana
26. apr 2013

@vikad moja , už vydrž 😉 ked chceš malinké,my si asi môžme aj dovolenku naplánovať,hm,začiatkom júla do CHorvatska zvykneme chodiť, a pred tým sa pôjdem ešte opýtať, ak by niečo, aby s nami rátali 😨

123sabrina
26. apr 2013

@karkana a ja som si myslela ze minuli rok bol posledny ako vo dvojici v chorvatsku ale ako vidim tento rok pojdeme tiez len vo dvojici ale pevne verim ze sa to na jesen dobre rozbehne 🙂

vikad
29. apr 2013

@karkana Jasné, že vydržím 🙂

5katarina7
29. apr 2013

už mám 7 mesiačikov 🙂 a tu som odfotená s veľkou sestrou 🙂

tromboska
29. apr 2013

@dioliana1 ja sa chcem spytat, ze podla akych novych pravidiel? Ked som teraz vypisala papiere a ziadost, kedy asi by som mohla mat babatko? Dakujem za info 😉

dalia246
29. apr 2013

ahojte,chcem sa opytat,z krajskeho uradu nam poslali papiere ohladom suhlasov preverovania nas oboch,sme este len na zaciatku,co myslite kedy zacneme pripravu? vdaka.

dioliana1
29. apr 2013

@tromboska sudy nesmu pretahovať viac ako pol roka umiestnenie dieťaťa do rodiny na predovojitelsku alebo pestunsku starostlivosť

tromboska
30. apr 2013

@dioliana1 Dakujeeem 🙂

pelikan8
30. apr 2013

Naša!!!!!!!!!! 🙂 🙂 🙂

suezana
30. apr 2013

@pelikan8 krásna 🙂 🙂 od koľkých mesiacov ju máte?

pelikan8
30. apr 2013

@suezana Ahoj!Mala 2 týžd. ked sme ju mohli zobrať domov priamo z nemocnici.

suezana
30. apr 2013

@pelikan8 tak super, lebo som si myslela, že teraz ste niekedy dostali takúto veľkú kočku 🙂 🙂

iwusa
30. apr 2013

@pelikan8 rastie Vám do krásy 🙂 každou jednou fotkou si ju zamilovávam viac a viac, je proste úúúúúúžasná 😵 😵 😵

belaanabela
1. máj 2013

@pelikan8 kočkanda 🙂

mysiak001
1. máj 2013

@pelikan8 jej kocka pre mata 🙂

vikad
1. máj 2013

@pelikan8 Tá je krásna 🙂

lillik3
1. máj 2013

@pelikan8 .... mmmmm a tie licka, take na pusinkovanie... 😀 nádherná babula 😀

maznacik007
3. máj 2013

tak sud uz rozhodol

http://www.cas.sk/clanok/249731/sokujuci-ortiel...

skoda len ze nahradni rodicia planuju sa odvolat a natahovat to cele uff

iwusa
3. máj 2013

@maznacik007 jajha, veru pravdu máš. už sa to malo uzavrieť a omnoho skôr nie po 3 rokoch. biomatka mala na to právo, ozvala sa v zákonnej lehote. ja viem, je to taká vec, kt. sa bude týkať možno každej jednej z nás a nebolo by nám to príjemné, ale je to jednoducho tak. V tomto prípade nie sú náhradní rodičia absolútne v práve. Malinkého je mi ľúto, lebo kvôli systému, neviem akým sociálnym pracovníčkam a úradníčkam sa to natiahlo na strašne dlhé obdobie... chúďa malé ☹

tortelinka
3. máj 2013

@maznacik007 uffff, ja len nerozumiem, ze nikto nie je zodpovedny za taky pruser..teda, jediny vinnik - sud, by mal niest nejaku zodpovednost, ci?

matax
4. máj 2013

@tortelinka aj ked neviem, ci jediny vynnik.. kto tých nahradných (nie adoptívnych!) rodicov drzal v nadeji???
@iwusa ti nahr. rodicia nemaju ziadne práva....nemali byt drzani v nadeji.. akurát maju "narok"(nie právo) na malickeho v tom, ze je naviazaní na nich:(
obe rodiny aj ich chlapcek trpia necinnostou sudu, uradov

tromboska
4. máj 2013

Ahojte, mam taku otazku...ako ste sa zmierili s tym, ze nebudete mat vlastne babatko? Co vam pomohlo? Lebo ja si myslim, ze naozaj kludna a spokojna budem az vtedy, ked uz budeme mat doma dietatko.
Dali sme ziadost a riesime to, ale velmi dlho to trva.

matax
4. máj 2013

@tromboska postupne..a tie nevlastné sú vlastne vlastné 😝

tromboska
4. máj 2013

@matax viem ze aj tie nevlastne, su vlastne, ja sa adoptovaniu babatka nebranim, ani som sa nikdy predtym nebranila. Ja len ze uz tak velmi chcem babatko a vlastne nebude a adoptovane dufam bude, ale dlho sa caka. Uz teraz sa tesim na male to je jasne, ja som len chcela radu, ako sa s tym vysporiadat dokial pride babatko do rodiny. 😉

matax
4. máj 2013

@tromboska neviem, mozno to, ze som si vzdy chcela adoptovat dietatko, aj keby sa mi narodi 🙂 , ze som poznala viacere rodiny s prijatými detmi, ze som chodila do ded a videla deti bez rodicov, ze som si citala o tom, co sposobuje detom pobyt v ded.. .. skus sa zoznamit s dakou nahradnou rodinou, citaj si o nahr. rodicovstve, kym cakas.. mne to teraz nepride rozdielne... drzim palce

mysiak001
4. máj 2013

@tromboska Neviem Ti odpovedať mi keď sme sa s drahou brali tak sme vedeli že budeme skôr či neskôr adoptovať. A teraz čo máme Maťka doma pol roka uvažujeme nad ďalším 🙂 a rozdiel v tom vidí len ten kto ho hľadá. Nikdy somneveril na povestnú iskru ale keď mi dali Maťka na ruky vedel som, že je to ON. 😀

tromboska
4. máj 2013

Dakujem ste zlati 🙂 Ale ja v tom nerobim rozdiel, ja som sa s tou myslienkou pohravala uz ako nastrocna. Vzdy som chcela mat vela deti. Uz teraz sa tesim, kedy ku nam pride babatko, len keby sa to vybavilo rychlejsie. Hmmm, co uz, ale asi si tym cakanim musi prejst kazdy, a potom je to o to krajsie 😵 Zelam pekny dnik vsetkym.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre