Adopcia - aká bola vaša cesta k dieťatku?

cigaretka5
29. dec 2008

dievcata viem ze je tu k tejto teme co to popisane len ked listujem diskusiamu sklzne to do inych foriem starania sa o deti. Velmi zvazujeme s manzelikom adopcoiu. Rada by som adopciu co najmesieho babatke. Chcela by som od vas ziskat info ako to bezi realne, viem o fomralnom postupe z webu ale o pocitoch tetach a ujoch zo socialky a o tom ako to vlastne skutocne vyzera ked si ide po babo neviem nic. Podeli sa niektora z vas so svojim pribehom.
Vopred dakujem adminovi ze tuto temu nezamkne

kikuska_wedge
10. aug 2015

@bibal123 Ahoj,

v prvom rade treba ísť osobne na úrad práce v mieste bydliska. Oni ti dajú info a tlačivá čo budeš potrebovať ako prílohy k žiadosti:
1. správu o zdravotnom stave od všeobecného lekára (na tlačive úradu)
2. doklad o majetkových pomeroch napr. potvrdenie o príjme (na akomkoľvek tlačive, resp. listom)
3. dotazník (na tlačive úradu, ten si môžeš ale stiahnuť a pripraviť tu: www.hladamerodicov.sk/uploads/files/dotaznik.doc)
4. sobášny list

Ak máš manžela, žiadate spolu, aj všetky doklady musia byť od obidvoch. Žiadosť sa podáva osobne na krajskom úrade práce. Čo sa týka tej žiadosti my sme písali takto:

VEC
Žiadosť o zapísanie do zoznamu žiadateľov

Titul Meno Priezvisko rod. Priezvisko, nar. xx.xx.19xx v ..., trvale bytom ..., obvykle bytom ..., rodné číslo ..., číslo občianskeho preukazu ..., štátna príslušnosť ..., dcéra rodičov: otec - meno priezvisko, matka - meno priezvisko rod. priezvisko

a

Titul Meno Priezvisko rod. Priezvisko, nar. xx.xx.19xx v ..., trvale bytom ..., obvykle bytom ..., rodné číslo ..., číslo občianskeho preukazu ..., štátna príslušnosť ..., syn rodičov: otec - meno priezvisko, matka - meno priezvisko rod. priezvisko

žiadame o zapísanie do zoznamu žiadateľov, ktorí majú záujem stať sa osvojiteľom.

Týmto dávame súhlas, že určený Úrad práce, sociálnych vecí a rodiny na organizovanie náhradnej rodinnej starostlivosti môže zisťovať, či nedošlo k zmene rozhodujúcich skutočností uvedených v žiadosti a spisovej dokumentácii.

S pozdravom

Mená a podpisy oboch.

erikadodo
10. aug 2015

@mata71 tento krásny pocit si aj na nás počká, vo štvrtok máme posledný súd...

mata71
10. aug 2015

@erikadodo Viem viem a držím palčeky... 😵

mysiak001
11. aug 2015

@erikadodo držím palce

A dlho som nedal fotku mrňa, sedí v kabriolete :D

lillik3
11. aug 2015

@mysiak001 ....paaanecku...to je fesacisko! 😇

zibi
11. aug 2015

@mysiak001 krasavec 😵

beka22
11. aug 2015

@mysiak001 zlatý 🙂

kikuska_wedge
11. aug 2015

@mysiak001 juuuj aký je zlatý, fešáčik

mysiak001
12. aug 2015

@lillik3
@zibi
@beka22
@kikuska_wedge

Sak čistý ja :D a Ďakujeme

lillik3
12. aug 2015

@mysiak001 a to uz tento rok budete mat 3r? Ci? Jejdanecku...to zbehlo 😁👏💙

mysiak001
12. aug 2015

@lillik3 Mi hovor človek si na deťoch uvedomuje ako starne. Iinak je to veľryba ak oho dáš do bazéna tak von ho dostaneš po 2 - 3 hodinách s revom, čas som si ani neuvedomil ako prešli tie tri roky ale neľutujem. Sem tam nepočúva niektoré dni sú ťažšie ako iné väčšinou na návšteve je z neho miláčik hreje formu ale nemenil by som. A vy sa máte ako?

lillik3
12. aug 2015

@mysiak001 nooo m6 tento mesiac 18mes...a ja ani netusim kedy a kam to vsetko utieklo 😀😀😀 jaaaj Adam je poklad nad poklady ale vydychnem len ked spinka 😀😀😀😈 aaale nemenila by som 😀👼 nas formu na navsteve vobec nehra...teda hra prvych 5min 😁😁😁 a mm sa smeje ze je mamin cicok a jaaaa si to vychutnavam

zibi
12. aug 2015

@lillik3 zlaty chlapcek 🙂 😵

mysiak001
12. aug 2015

@lillik3 zlatúch a asi aj veľké šidlo.

lillik3
12. aug 2015

@mysiak001 ... ja neviem ci velke 😀 ale zabrat da... ale nemenila by som

mata71
12. aug 2015

@lillik3 nádherný je ... 😵

lillik3
12. aug 2015

@mata71 dakujem

mata71
13. aug 2015

@mysiak001 tešááák 😵

erikadodo
13. aug 2015

🙂 a je to, naša dcérenka Nelly Sofia je už len naša 🙂 posledný súd je za nami

mysiak001
13. aug 2015

@mata71 dík

mata71
13. aug 2015

@erikadodo velikánskáááá gratulácia 😵 😵

lillik3
13. aug 2015

@erikadodo ... 👏👏👏👍gratulujemeee

mysiak001
14. aug 2015

@erikadodo blahoželáme

beka22
15. aug 2015

@erikadodo gratulujeme a prajeme veľa radosti nádherné fotky

fiona123
17. aug 2015

Ahojte, náhodou nemá niekto čerstvé info, ako sa hýbe poradovník v BA kraji? Volala som asi 3 mesiace dozadu, ale sa to nehýbalo ☹

lilienkalilina
17. aug 2015

Ahoj,nevie niekdo,ako to ide tt kraji?od 4.8 sme zaradeni,medzi cakatelov,neviem ,mam zavolat na kolkatom mieste sme?

zuzanamajo
17. aug 2015

@lilienkalilina ahoj, my sme z tt kraja, zavolať si môžeš hocikedy, mali by ti povedať, na ktorom ste mieste. My sme čakali 2 roky a niečo cez mesiac. Na začiatku sme boli niekde okolo 136 miesta.

marcelarefat
17. aug 2015

Dievčatá, neviete ako to aktuálne vyzerá v TN kraji, posúva sa poradovnik???

dasah
19. aug 2015

Ahojte vTN kraji- v juli som volala bola som na 38 MIESTE a august 36 miesto takze jeden mesiac 2 deticky v poradovniku sme od januar 2014 vtedy sme zacali na 88 mieste. Neviem, ale dufam ze na buduci rok sa postasti.

papillon76
20. aug 2015

@fiona123 Mozes mi prosim povedat, ktore ziadosti teraz vybavuju? My mame urcite este casu, kedze sme zapisani februar 2014 ☹ Kamoska bola januar 2013 a v marci sa dockala, takze cca 2 roky cakala.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre