Adopcia - aká bola vaša cesta k dieťatku?

cigaretka5
29. dec 2008

dievcata viem ze je tu k tejto teme co to popisane len ked listujem diskusiamu sklzne to do inych foriem starania sa o deti. Velmi zvazujeme s manzelikom adopcoiu. Rada by som adopciu co najmesieho babatke. Chcela by som od vas ziskat info ako to bezi realne, viem o fomralnom postupe z webu ale o pocitoch tetach a ujoch zo socialky a o tom ako to vlastne skutocne vyzera ked si ide po babo neviem nic. Podeli sa niektora z vas so svojim pribehom.
Vopred dakujem adminovi ze tuto temu nezamkne

kanhwa
26. máj 2011

Ahojte baby,
chcela by som sa vas opytat, ako je to s menom a priezviskom dietatka, ktore ide na adopciu. Ked ho dostanete do predosvojitelskej starostlivosti, tak predsa musi mat nejake priezvisko, ktore ma na zrdravotnej karte, karticke poistenca atd. ake meno vlastne nosi taketo dietatko, kym dostane novy rodny list? zrejme to nie je meno biologickeho rodica, aj ked je znamy....dajte mi prosim vediet, ak viete. vdaka 🙂

najjulinka
26. máj 2011

@kanhwa ak je z anonymnehoo porodu alebo z hniezda, tak sud mu určí meno a priezvisko... z anonymneho porodu mnohokrát socialna kuratorka sudu navrhne meno a priezvisko ake povie žiadatel... ked je predpoklad, ž eu nich ostane... spýta sa ich na to.... kým sud meno neurčí, tak v týchto kolonkách am vypísane "neurčené" 😉
ak sud určuje meno a priezvisko tak ledabolo podla ničoho, tak väčšinou vyberu nejake take normalne meno (žiadne vystrednosti ako šeherezada a pod. 😀 ) a priezvisko davaju napr. podla mesta narodenia (Košícký/á, Prešovský/á, Humenský/á...) alebo napr. Slovák/ová alebo nejake take neutrálne väčšinou z nejakeho slovenskeho slova odvodené 😉 😀 😉

marketka1
26. máj 2011

@kanhwa my sme mali meno a priezvisko od biol. matky bol nám vydaný RL aj kartička. Ale celý čas sme malého oslovovali už našim menom aj priezviskom aby si zvykol rovno na naše. samozrejme všetko sa vybavovalo pod jeho rod. menom. deti ktoré sú bez priezviska a mena čakajú na pridelenie od súdu niektoré aj pekne dlho.V poslednom súdnom procese potom dávaš zároveň žiadosť aby súd vyriekol nove meno a priezvisko dieťaťa a potom ak budeš mať právopl. rozsudok vybavuješ nový RL a všetko potrebné 😉

akim
26. máj 2011

@kanhwa , a ak je to dieta, ktoreho sa rodicia vzdali, tak ma meno po rodicoch az do osvojenia, ako pise @marketka1 . potom na zaklade noveho rodneho listu mu vsade menis meno a rod.c. trvaly pobyt mu mozes zmenit uz v predosv. starostlivosti.

matax
26. máj 2011

najjulinka, @mata2 :DDD my sme boli až trikrát podozriví asi:DD a vždy prišli pre mňa nevhod, ale boli milé:DD Som zvedavá, ako teraz, keď idem po druhýkrát do toho.
Akim: Konečne máme vytýčené pojednávanie:DD

najjulinka
27. máj 2011

@matax my viackrat,ale nie vždy sme boli doma.... 😝 😝 😝

naduska
27. máj 2011

@marti35 nie nemuseli sme ,teda ak tam nemate nejake zmeny v zamestnani atd......a bolo to rychle ......

marti35
27. máj 2011

@naduska Dakujem za odpoved 🙂

lenka_21
27. máj 2011

Caute kocky z NR regionu... tak som volala do tej NR ... vraj sme na 8 mieste, ale tetuska zopakovala, ze nemaju deticky a tak to vidi realne mozno po dovolenkovom obdobi ☹ ☹ ☹ A ak by to nebolo, vraj nas potom vyzvu, ze si mame obnovit pripravu (v oktobri) a aby sme to spravili potom cim skor, lebo by nas dovtedy kym si ju neobnovime pozastavili ... no tomu nerozumiem uz vobec 😕 😕 😕 Neviem, preco by nas mali pozastavovat koli obnoveniu pripravy, ved mi nemozme za to, ze sme dovtedy nedostali dietatko ... zvlastne 😖

beba1902
27. máj 2011

@lenka_21 ked to stihnes do oktobra nic sa diat nebude aj my sme dnes tam volali tak my to musime doniest do augusta 😉 tak nic sa neboj to cez psychologicku mame vybavovat to v pohode stihame 🙂

lenka_21
27. máj 2011

@beba1902 Beba, ja viem, ze to stihneme, len mi vadi, ze ak by sa nahodou nieco vyskytlo tak sa to pozastavuje ☹ ... mne sa stalo, ze som bola pocas pripravy v nemocke a dost dlho (vyse 10 tyzdnov) a s tym som nepocitala ☹

beba1902
27. máj 2011

@lenka_21 ja viem je to na figu ,ale my to nezmenime tie ich blbe zakony ☹ musime verit , ze sa nic nestane a vsetko bude ok 😉 ved aj ja idem na operaciu z rukami tak dufam , ze to zvladneme a stihneme vybavit 😉

5katarina7
27. máj 2011

@lenka_21 tak to si ma nepotešila ☹ ,že až po dovolenkovom období,tak my sa ešte načakáme.........

anakonda
27. máj 2011

je tu niekdo z tt kraja a ked ano ako dlho cakal kym sa dostal na rad????newietw kolko ludi moze byt v poradovniku tt cca .......ak vas mozem poprosit tak piste sem dakujem... alebo my napiste aspon kolko ste cakali vy aj ak nieste z tt kraja

marti35
28. máj 2011

@5katarina7 Katka mi sme tak približne rovnako ja som začiatok septembra 2010 a ty sa mi zdá oktober že 🙂

karkana
28. máj 2011

ako je to s tým menom,ked si adoptujete male bábo a vola sa dajme tomu Peter da sa aj meno zmeniť napr.na Lukáš?ked o to požiadame

marti35
28. máj 2011

@karkana Ked si adoptujete dieta meno si možete zmenit ..

suezana
28. máj 2011

@lenka_21 máš kráááááááááásnu fotku - to je aká rasa? 😀 😀 😀 😀

kanhwa
28. máj 2011

@lenka_21 pekny portret, ale adminky ti ho co chvilu zmazu 😒 asi ich nepresvedcis, ze je to fotka z tvojho obcianskeho 😀 😀 😀

lenka_21
28. máj 2011

@suezana Ja som si myslela, ze to jasne vidiet .... toto com cela JA 😀 🙂 😉 😀 !!!

@kanhwa Ano pocitam s tym, ale kym to stihnu spravit tak aspon rozosmejem Vas vsetky .... pssst a neprezrad ma, ak to zmazu tak skusim nieco nove .... a podla mna na tejto fotke vidiet jasne, ze je z mojho obcianskeho 😝 😀 😝 a to mam este dobre na vodicaku, preukazu do kniznice ... atd 😝

suezana
28. máj 2011

@lenka_21 presne takéto niečo tu potrebujeme 😵 😵 😵 😵

suezana
28. máj 2011

inak práve prišiel za mnou mm a hovorí: zlatko, vieš čo sa stalo? Chrumo padol do gulášu 🤐 🤐 🤐 (mm práve varí guláš a chrumo je môj zajko 😢 😢 ) 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

lenka_21
28. máj 2011

@suezana No musime tu party rozprudit kym tu cakame.... tetuska na UPSVaRe ma nepotesila, vraj mozno pre nas bude nieco po prazdninach a tak mam kopeeeeeec casu 🙂 😉 🙂 😀 😀
Joooj, gulasik to by som si dala ... prosim dorucit porciu na moju adresu 😝 🙂

suezana
28. máj 2011

@lenka_21 nevadí, že je baraní? 😕 😀 😀 😀 😀

dadenka1
28. máj 2011

@lenka_21 A ty máš 35 rokov a čakáte na babanko? Žeby konečne niekto po 35 a bezdetný a teda moja krvná skupina?

5katarina7
28. máj 2011

@marti35 ano,my sme zaradení od 14.oktober2010,vtedy som si myslela,že o rok už budeme mať dieťatko,ale teraz vidím,že to bude o dosť neskôr,ja sa už neviem dočkať......

najjulinka
28. máj 2011

@5katarina7 FIIHA.. NAS ZARADILI 15.10.2010 😉 😀 😀 😀 a v 2008 myslím 13.10. alebo tak nejak.... tiež taký nejaký podobný datum to bol... 😀 😀 😀

5katarina7
28. máj 2011

@najjulinka to je náhodička 😀

marti35
29. máj 2011

@5katarina7 Je to teraz tak stou Nitrou ale može sa to znovu rozbehnut nikdy nevieš možno len na čas sa to pozastavilo, mi ked sme si adoptovali pred 6rokmi tak do 4-5 mesiacou nam volali že maju pre nas 4 mesačne dievčatko Vanesku bolo to biele dievčatko ale ked sme tam došli pani Augustinova nam ukazala este dalšie deti a stých sme chceli vidiet dve dievčatka v DD tu Vanesku 4-mesačnu čo nam o nu volali a našu malú nakoniec sme si vybrali ročne romske dievčatko uplne nás očarila tak sme to s manželom vnímali že toto dievčatko mal Boh pripravené pre nás .. teraz už ma sedem rokou a za nič na svete by som ju nedala .. ja sa tiež už velmi teším na naše babetko 🙂 ked na niečo taketo pekne čakaš tak sa ten čas vlečie 😒

lenka_21
29. máj 2011

@dadenka1 Ahoj, ano ja mam 35 a mm dokonca 40 a cakame na nase preve babetko 🙂 😉 🙂 Mame za sebou dlhuuuu cestu a tak sa snad k nam nejake coskoro zatula 😀

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre