Adopcia - aká bola vaša cesta k dieťatku?

cigaretka5
29. dec 2008

dievcata viem ze je tu k tejto teme co to popisane len ked listujem diskusiamu sklzne to do inych foriem starania sa o deti. Velmi zvazujeme s manzelikom adopcoiu. Rada by som adopciu co najmesieho babatke. Chcela by som od vas ziskat info ako to bezi realne, viem o fomralnom postupe z webu ale o pocitoch tetach a ujoch zo socialky a o tom ako to vlastne skutocne vyzera ked si ide po babo neviem nic. Podeli sa niektora z vas so svojim pribehom.
Vopred dakujem adminovi ze tuto temu nezamkne

cigaretka5
autor
20. júl 2011

caute zienky, tak nasa adopcia bude musiet zasa kusok pockat, dneska som dostala svoju druhu tehu knizku 🙂

naduska
20. júl 2011

no dufam ....lebo za mesiac nas kontaktovali 2x.... ☹ a som z toho hotova ,ze roky nic a teraz 2x behom mesia...krasne sance ...nemozem spavat ,trapi ma to 😠

tortelinka
20. júl 2011

@naduska fiha, to ste asi an rade..odkial si?

naduska
20. júl 2011

ano sme 😉 TT

dadenka1
20. júl 2011

no je toto možné? my čo chceme adoptovať a máme podmienky, tak nič a vy čo nemôžete tak zase ponuky zo všetkých strán... nejaké popletené riadne... Sa mi krúti hlava z toho...
@naduska vezmite ho a dajte nám... 😉

tortelinka
20. júl 2011

@naduska keby sa to tak dalo posunut.... ☹

naduska
20. júl 2011

urcite su uz zadany 😉 ale je to zakon schvalnosti ....a sme z toho hotovy 😉 ver

tortelinka
20. júl 2011

@naduska a deticky boli podla vasich poziadavok?

tortelinka
20. júl 2011

@dadenka1 bud rada, aspon sa posunies...

dadenka1
20. júl 2011

@naduska tomu verím.. ale tiež verím tomu, že veci sa dejú tak ako to má byť a nesmieme siliť to, čo ovplyvniť nemôžeme... určite ste z toho mimo, tomu verím... ale snáď vás pochopia, ke´d vysvetlíte, čo a ako ste na tom... Ak budete komunikovať s nimi a slušne, verím, že vás pochopia... vyhodiť vás ozaj nemôžu ani dať na koniec.. a ako dlho čakáte?

dadenka1
20. júl 2011

@tortelinka kam sa posuniem?

tortelinka
20. júl 2011

@dadenka1 v poradi, ked niekto odmietne

naduska
20. júl 2011

v auguste budu 2 roky ....aj my si to hovoerime ze asi to tak ma byt ....inac by sme sa zblaznili ☹

tortelinka
20. júl 2011

@naduska neviem ci som to prehliadla,ale preco nemozete?

naduska
20. júl 2011

sk ale ked niekto odmietne ,tak idu volat dalsiemu v poradi,,,,,,,,,,ty mozes byt v poradi aj 5-ta a mozu ti zavolat ,,lebo 4 pred teboou nemozu z nejakeho dovodu ...a tak to aj je ...

naduska
20. júl 2011

@tortelinka zo zdrav.problemov 😉 manzela ......

dadenka1
20. júl 2011

@tortelinka no to hej... za ďalšie dva roky čakania ten posun snáď bude.. ale mne je z toho nanič... keď si predstavím, že sme v polovici... prestáva ma to baviť a začínam sa nútiť myslieť na to, že decko ani nechcem... aby som sa už toľko netrápila...

tortelinka
20. júl 2011

@dadenka1 neverim,ze budete cakat tak dlho...mna to momentalne akosi nezerie, sme este len na zaciatku, asi preto

cairka
20. júl 2011

@naduska , a jednalo sa o bábo rovno z pôrodnice, alebo už bolo umiestnené v DeD? pýtam sa preto, že pokiaľ už bolo v domove, tak je minimálna šanca, že domov by prišlo skôr ako o mesiac, z pôrodnice to ide rýchlejšie

cairka
20. júl 2011

@dadenka1 , dík za info 🙂

tortelinka
20. júl 2011

@naduska podla mna sa to da normalne vysvetlit, radsej osobne zajst na urad a povedat ako sa veci maju, neverim, ze by s tym bol problem

naduska
20. júl 2011

bolo to z porodnice ☹ ☹ ☹ a na urade vedia nas problem .....ale.......

tortelinka
20. júl 2011

@naduska a co, robia va,m problemy?

naduska
20. júl 2011

a bola som normalne na infaarkt ☹

naduska
20. júl 2011

nie len sa bojim vsetkeho uz ....ze akurat teraz nam ponukli 2x a my nemozeme a co ked bedeme ok a ponuknu nam dietko nie podla nas.........nemyslim na krasu ale...........rozumiete mi ze? ☹

tortelinka
20. júl 2011

@naduska musis len verit ze to tak malo byt, ze to vase na vas caka

kanhwa
20. júl 2011

@cigaretka5 zo srdca gratulujem 🙂

@dadenka1 v noci sa mi o tebe snivalo, celkom horor, zachranovali sme spolu nejake topiace sa deti pod vodou 😒 neboj, nebude to tak dlho trvat, ako vyzera prognoza, 100 % nie 🙂 bude to skor, uvidis. drzim palce.
a je mi moc luto, ze je to taketo nespravodlive... asi by mali naozaj centralizovat ten poradovnik - i ked nam z BA to samozrejme vyhovuje takto,, ze to tu ide rychlo... drzim palce, nech sa to aj u vas posuva...

dadenka1
20. júl 2011

@cigaretka5 srdečná gratulka.. aspoň niekomu sa darí... A nechcete ho dať potom k adopcii 😀 ja by som niekoho poznala...

dadenka1
20. júl 2011

@kanhwa my dve? no to je horor ozaj... asi si moc postila do hlavy tie tragédia z TV novín... ale ako som tam zablúdila ja? to je moja jediná nádej že to nebude tak dlho... inak by som nebola schopná dnes existovať

tortelinka
20. júl 2011

@dadenka1 pocuj, dajme stavku, ja hovorim, ze do roka ho mas doma, o co sa stavime?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre