Adopcia - aká bola vaša cesta k dieťatku?

cigaretka5
29. dec 2008

dievcata viem ze je tu k tejto teme co to popisane len ked listujem diskusiamu sklzne to do inych foriem starania sa o deti. Velmi zvazujeme s manzelikom adopcoiu. Rada by som adopciu co najmesieho babatke. Chcela by som od vas ziskat info ako to bezi realne, viem o fomralnom postupe z webu ale o pocitoch tetach a ujoch zo socialky a o tom ako to vlastne skutocne vyzera ked si ide po babo neviem nic. Podeli sa niektora z vas so svojim pribehom.
Vopred dakujem adminovi ze tuto temu nezamkne

dadenka1
4. sep 2011

@eviq Je to tažké, i keď nemám šancu vedieť, ako moc... Ale nemieniť sa vzdať. Preto som tu na koňovi a snažím sa to zvládnuť...

tobopa
4. sep 2011

Milá eviq, samozrejme aj tebe prajem, aby si našla veľa síl premôcť to, čo Vás stretlo, prajem všetkým, aby ste skoro držali v náručí svoje detičky...veľa síl...

dadenka1
4. sep 2011

@tobopa ok tak sa zastav čo najskôr 😀

tobopa
4. sep 2011

@dadenka1 budem sa snažiť 😀

dioliana1
4. sep 2011

@becky89 nie je to tak...matka sa môže rozhodnúť (ak sa zriekla dieťaťa pri pôrode) do dvoch mesiacov dieťaťa, potom stráca rodičovské práva, ak je dieťa z hniezda je to 6 týždňov, ak v dd tak po odklepnutí osvojiteľnosti (záleží od súdov ako sa hýbu)... do odklepnutia ho núkajú skôr do pestúnstva...
@maznacik je to ok?

mata71
4. sep 2011

@tobopa jeej krasny smejko,,,usmevom sa podoba na teba,,,krasny je 🙂

karkana
4. sep 2011

@dadenka1 no 12rokov ako som vydatá problémov sa mi len kopí zdravotných,pokusy o bábo,proste nič pekné zatial,môžem len dakovať ,že sa ráno zobudím,a nasleduje len trápenie bolesť,pre babo som mala aj nehodu,kde mi hrozí vymena klbu atd. nemám .dakovať Bohu,že ma tak skúša?to nedokážem,,už je toho veľa a čo dúfam že buduci rok bude lepší,samozrejme že nie ešte horší

dadenka1
5. sep 2011

@karkana jej.. tiež sme s manželom spolu 12ty rok... A veru, tiež sme si prešli veľmi, naozaj veľmi ťažkými chvíľkami... A úplne ťa chápem, že sa vnútri hneváš, tiež mám také obdobia. Ale akosi mám vďaka Bohu aj veľa radostí (skvelú svokru, dobrého manžela, obaja máme prácu a sme zdraví... na to myslím a za to ďakujem, môže byť aj, že aj o toto prídem... Máš pravdu, niekedy sa mi zdá, že tie skúšky sú nad moju hlavu, ale potom stretnem človeka, ktorý toho má ešte viac na chrbte a moc ťažšie a statočne bojuje (niekto s vierou v Boha, niekto z vnútorného presvedčenia, že život je boj a nesmiem sa vzdávať.) Moc ti zo srdiečka prajem, nech ťa stretnú naozaj už len svetlé a veselé veci a hlavne bábanko, na ktoré sa chystáte.. Ako tu mnohé písali, verím, že práve ono zalepí tie naše bôle...

karkana
5. sep 2011

môžem sa opýtať,da sa ked prídem na rad, požiadať o odklad,ak by mi to zdravotný stav nedovolil?že náhodou by ma mali operovať a volali,že maju bábo ,?neviem či mi nehrozí vymena klbu a to sa čaka vyše roka,

tortelinka
5. sep 2011

@karkana mozes si dat odklad pokial viem

ralanka
5. sep 2011

karkana tortelinka má pravdu môžeš požiadať o odklad a akonáhle budete môcť prijať dieťa tak budete opäť v poradovníku na prvom mieste 😉

lubka1709
5. sep 2011

Vie mi niekto poradiť?Už nám prišiel papier,že splňame podmienky a že mame v poriadku register strestov.Pridu ešte nieake papiere?Alebo mam isť na Úrad aby prišli obhľadnuť byt a potom sa dohodnuť na sedeniach.

mysiak001
6. sep 2011

@lubka1709 Ahoj. my s polovičkou sme hneď pri žiadosti vyplnili v akej organizácii chceme robiť prípravu a v deň keď ta organizácia dostala papiere tak nám volali že môžeme začať s prípravou. Takže podľa mňa sa kľudne opýtaj za pýtanie nebijú.

Dneska čakáme na návštevu z UPSVAR doma koláčik v rúre a kávička kúpená. Teta ma prísť do obeda aby sme stihli na 15:00 dôjsť do Košíc na prípravu. Celkom ochotne sú.

mata71
6. sep 2011

@mysiak001 džim palce,,,hlavne budte prirodzeny,,,,a pojde to 😉 😉

mata71
6. sep 2011

@lubka1709 Ak máš čislo na tetu z uradu tak jej zavolaj,povedz čo prišlo,alebo chod za nou,,, 😉 😉 nič tym nestratiš,,,

mysiak001
6. sep 2011

@mata71 Huraaaaa už je to za nami. Napísali nám že podmienky sú vyhovujúce. Boli tety 2. 😀 pokecali sme skoro hodinu trosku pochodili po izbách stalo to za to.

mata71
6. sep 2011

@mysiak001gratulujem, super 😵 😵 😵 mi sme boli vytešeny ,,,,,skratka človek ziska teplo pri srdiečku že je bližšie k dietatku,, 😉 😉 😉

lubka1709
6. sep 2011

Vie mi niekto poradiť?Čo robiť v situacii,keď dam vypoveď a nemam ešte pracu novu aby som mohla hneď isť z práce do práce?A prišiel nám už papier,že splňame podmienky a už len ta obhľiadka bytu nás čaka a potom sedenia.Bude to próblem može to nieak pozastaviť naše plány alebo cesta k miminku?To že zatiaľ bude pracovať len manžel?Viem,že hneď nedostaneme miminko až keď pride na nás rad a do vtedy sa niečo nájde.

misula4660
6. sep 2011

@lubka1709 ahoj. ja som bola v podobnej situácii, tiež som dávala výpoveď v práci a mali sme vtedy asi dve sedenia s psychologičkou a ja som jej to aj hneď spomenula a ona mi vtedy povedala, že radšej to akože ani nepočula, aby to nemusela dávať do správy, pretože manžel je podnikateľ a má vždy minimálne dane, takže aby nebol problém s príjmom, tak to bude asi záležať, aký príjem má tvoj manžel, prípadne teraz keď ste už doklady odovzdali, tak nemusíš podľa mňa nikomu hovoriť, že si bez práce, veď aj tak si určite prácu nájdeš, pokým dostanete mimčo....Možno to nie je správne, ale je to môj názor... 😉

maznacik007
6. sep 2011

@lubka1709 vobec to nemusis riesit.... ani spominat .... prijem budete znovu dokladovat az pri sude o zvereni a potom je aj tak jasne ze pojdes na matersku...
max. by som zvazila moznost priplacania si DNP ale to velmi zavisi od cakacej doby ... atd...

mata71
6. sep 2011

@lubka1709 ja to mam tak ze od 1.8.som na urade prace,,,a ked ma evidovali tak aj vedeli že mame cez urad poziadavku na dietatko,,pekne mi vysvetlili že ako mam postupovat keby sme v tomto case mojej nezamestnanosti dostali dietatko,,,aky mam narok na rodicovsky,ako na rodinne,ulavu na dani,,,tak isto som sa spytala na socialke a nebol ziaden problem ze som teraz doma na urade,,,,,ale zaradeni sme od 28.7.11 v Nr....................takže ak manžel ma dostatočny prijem,netreba stresovat,,,,a nevidim problem ak si na urade,a poberaš podporu,,, 😉

mysiak001
6. sep 2011

Ja mam otazku dneska na stretnuti sme si dohodli samostatne rozhovory s psychologom to je asi naveznost na tie psychotesty neviete mi povedat o co tam pojde 😉.

tortelinka
6. sep 2011

@mysiak001 budete kreslit stromy 🙂

mysiak001
6. sep 2011

@tortelinka To som uz kreslil zacal som slivku a nakoniec to bola jablon 😀

mata71
6. sep 2011

pre srandu,,,chodte kurzorom/ šipkov /na hlavu chlapika 😀

suezana
6. sep 2011

@mata71 😀 😀 😀 😀 to je taký debil, mňa tam nechce pustiť ☹ 😉

dadenka1
7. sep 2011

@mysiak001 Proste sa budete baviť.. O vašom vzťahu a o vás samotných.. Bude skúmať aké ste osobnosti, aké je vaše manželstvo a možno sa dostanete aj k tomu, prečo ste sa rozhodli adoptovať... Záleží od psychologičky.. Nás jedna len tak od oka a povrchne, ale druhá (na aktualizácii po 2 rokoch) tá nás prešpikovala riadne a šla do hĺbky a isté momenty som sa aj zapotila, lebo už to šlo naozaj dosť do hĺbky.. Ale aj vám to už bude nepríjemné (čo nepredpokladám) máte právo na niektoré veci neodpovedať.. A ona to nebude ďalej riešiť... Držím palce... Jabloň je fajn.. Aj ja som dala jabloň. Môj muž dal čerešňu...

yukki
7. sep 2011

a ja som dala nejaký dub-u nás nechceli aby to malo ovocie....

najjulinka
7. sep 2011

Ja som to nekreslila,a le ja by som dala stromček Vianočný 😝 😀 😀 😀 (ja viem, že oni lubia oble tvary a to je akože dobre, ihličnany že nei su až take dobre,a le v tých ihličnanoch snad Vianočný by posuduili inak 😀 😝 )

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre