Adopcia - aká bola vaša cesta k dieťatku?

cigaretka5
29. dec 2008

dievcata viem ze je tu k tejto teme co to popisane len ked listujem diskusiamu sklzne to do inych foriem starania sa o deti. Velmi zvazujeme s manzelikom adopcoiu. Rada by som adopciu co najmesieho babatke. Chcela by som od vas ziskat info ako to bezi realne, viem o fomralnom postupe z webu ale o pocitoch tetach a ujoch zo socialky a o tom ako to vlastne skutocne vyzera ked si ide po babo neviem nic. Podeli sa niektora z vas so svojim pribehom.
Vopred dakujem adminovi ze tuto temu nezamkne

najjulinka
29. mar 2012

@morisa mna napada len NOSka - predbežko... ale treba ratať s tým, že kým nie je osvojitelna, tak rozsudok s vašimi menami a adresou pošlu aj biorodičom...

magimary
29. mar 2012

@yukki my sme práve v piatok vybavovali tadykovi pas a stačil občiansky, rodný list a rozsudok a kolok 8€, ako píšu baby...
akurát si v počítači prehodili pôvodného žiadateľa o minulý pas (decák) na údaje môjho muža s poznámkou, že je pestún=iný opatrovník ako zák. zástupca-tak to tam nadefinovali...
inak, to bola pre nás riadna katastrofa... 🙄
jedna fotka a strata 5 rokov z môjho života... 😝
ale ostatné v pohode 🙂

maznacik007
29. mar 2012

NOS vam podla mna nepovolia ked ste si dali navrh na osvojenie a asi by to ani neporiesilo lebo sa tam riesi uz osvojitelnost...

magimary
29. mar 2012

@morisa no, naši poslední žiadatelia mali rovnaký prípad s malým, ako máte vy... a poriešili to úplne rýchlo tým, že podali návrh na súd zatiaľ do pestúnstva (s tým, že info išli aj biologickej rodine, žiaľ) a hneď ako bude malý osvojiteľný, tak oňho budú žiadať do adopcie
vôbec nikto ich nestrašil, že by presun z adoregistra do pesturegistra trval nejako dlho...
všetko išlo ako po masle... a malého mali presne po mesiaci (od prvej IA) doma 😕

morisa
29. mar 2012

hmmmmmmmm takze asi len cakat ☹((
a este jedna otazocka... to upravuje nejaky zakon, ze ju mozme mat len na kratkodobe pobyty alebo je to vecou DED?

yukki
29. mar 2012

a načo vlastne meniť jej pobyt? trvalý?

morisa
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
mexx
29. mar 2012

Mna by zaujimalo, ako sa mozu ohanat tymi presunmi z registra do registra, ked inokedy tvrdia, ze existuje len jeden register... 🙄

magimary
29. mar 2012

@morisa je to vecou DeD...
a takéto strašenie ma ...
vytáča! 😠 😠 😖 😠
a presne najmä kvôli tým odchodom a príchodom malej...
my sme to zažili... a bolo to to najhoršie, čo sme kedy pri odovzdávaní zaží/va/li... ☹ ☹ ☹
už nikdy viac...

malý nám do štvrtka v noci plakával (nejaké mory alebo čo mal), potom sa v piatok upokojil a poobede prišli noví rodičia a vzali si ho domov...u nich do nedele dopoludnia plakal tiež a poobede, keď už sa upokojil, tak ho zase priviezli k nám... a u nás zase plakal do polky týždňa... a takto stále dokola ...polroka... 😖 😔 ☹

@mexx , presne tieto kraviny s "registrami" nech si nechajú pre kravičky v kravíne !
a vy ste ešte doma?!? 😅

maznacik007
29. mar 2012

@yukki nie menit ale proste kazde dieta musi byt prihlasene na trvaly pobyt... normalne po sude a pravoplatnom rozsudku by mal pestun zajst na svoj obecny urad a dieta prihlasit k sebe na trvaly pobyt... ak si to uz urobila tak nic sa nedeje chod rovno na pasove... ak nie tak ju nahlas.. to je patminutova zalezitost na obecnom urade.. v evidencii obyvatelstva... vyplnis jeden listok ukazes rozsudok a ides

yukki
29. mar 2012
maznacik007
29. mar 2012

@morisa vy ste uz podali navrh na osvojenie?

ja by som skusila v prvom rade navstivit subjekt co vas pripravoval a dohodnut si prepracovanie zaverecnej spravy a dat si tam ze odporucaju osvojenie alebo dlhodobu pestunsku starostlivost. a zaroven podajte navrh na pestunsku starostlivost ale predbezko...

najjulinka
29. mar 2012

trvalý pobyt vooobec nemusi byť s miestom obvykleho pobytu.. my sme deckám nechali taka ko majú... s tým, že skor ako budu mať občaňák tak zmenime.... nech v občaňaku nemaju adresu, ktorá je hned jasná (bez nádeje na prácu kdekolvek kde ukaže občaňak 🤐 ) . .potom ked budeme nahlasovať Lucku ako najstaršiu, tak asi naraz nahlasime všetky decká....
teraz som davala Lucke zas spraviť pas a len sa ma pýtala pri okienku kde ma trvalý pobyt a ja, že nemenili sme, tak tam kde mala a povedala som adresu, ktorú som posledne vedela (aj ked ani matka sa na tej adrese nezdržiava) a v pohode... žiaden problem...

marketka1
29. mar 2012

@maznacik007 ja viem že list za cca 8 mes. je nezáujem, viem aj práva rodičov teraz už aj o svojich pretože je pekné rozprávať o rodine biol. a pestúnoch kde to klape, ale treba hovoriť tým čo sa chystajú k pestu. že to tak nemusí fungovať jedna vec sú učebnicové príklady ( ku ktorým dovolím si tvrdiť patrí aj Vaše pestúnstvo, klobúk dole pre dieťa je to fakt super) ktoré sa viac menej na prípravách prednášajú. Je potrebné hovoriť aj o neg. pestu. teraz nemyslím rovno kontakt s bio rodinou o tom každý čo do pestu ide musí rátať že môže byť. Ale mám namysli aj tie veci čo sú vyššie napísané a sú fakt len na príťaž pestúnov pričom tým ide len o dobro dieťaťa na čo by sa sudcovia mali viac pozerať ako na práva rodičov takých ktorým sú ich deti ukradnuté.

najjulinka
29. mar 2012

mne je smiešno lebo tu v našom byte ma 7 ludi trvalý pobyt, ale z nich tu žijeme len dvaja ozaj.. a zas deti čo tu žiju maju trvalý pobyt inde.. .v pripade našich pestu deti , tak oni maju trvalý pobyt tam kde matka ma trvalý pobyt a nikto sa tam nezdržuje, ani oni, ani matka 🤐 😝 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

yukki
29. mar 2012

No tak....to je jedno asi, či ju tu prehlásim či nie

magimary
29. mar 2012

my sme nahlásili okamžite po rozsudku a prihlásili malého tu k trvalému pobytu,
podľa mňa by to tak skrátka malo byť...
/ide aj o platby mestu za smeti atd/

cairka
29. mar 2012

@najjulinka , a poplatok za smeti nechávaš platiť bio? 😅

najjulinka
29. mar 2012

my sme odovzdavali jedno dieťa na predbežko do NOS a už je adoptované v tej rodine... aj s tým ho tá rodina do NOSky brala, že chce adoptovať.. hned ho začali volať aj iným menom....

maznacik007
29. mar 2012

@najjulinka a preco si pestu deti neprihlasis k sebe.... inak vy to mate asi v ramci jedneho okresu... tie trvale pobyty ... ci?
ono je to aj taka ochrana voci nam... ze ked idu nejake pisomnosti napr. zo zdravotky alebo v nemocniciach a u lekarov musis nahlasovat bydlisko, trvaly pobyt tak nahlasis svoj.. a nie nejaku osadu ktovie kde...

marketka1
29. mar 2012

@magimary peniažky pre mesto dajú už aj pri prech. pobyte + aj smetie s kalkulujú 😉

najjulinka
29. mar 2012

@cairka ano..... lebo u nas su nehorazne poplatky..... v bytoch je to na hlavu.. keby som byvala v dome, tak pohoda... platim bedne a nie nejake brutal sumy.... ale u nas poplatok za smeti nie je tam kde je trvalý pobyt.. muž platil smeti skor tu ako mal tu tralý pobyt.. ale nemohli sme ho nahlasiť, kým ho svokra neodhlasila.. tak sa tvarim, že matka určite naše deti neodhlasovala... a mam byť sviňa, tak aj v mieste trvaleho bydliska a aj v mieste obvykleho pobytu matky sa skaldaju všetci na ten odpad.. čiže aj my... si myslim, že nehrozi, že tam ktosi rieši poplatky za smeti...... tam chodia bagre a bagrom prejdu cele lokality a tak sa tam odnáša odpad..... ani za profi neplatim... však by som musela sa zhanať po tom kto odhlasi a ja by somnič ine nerobila len prihlasovala a odhlasovala..........
platim aj za profi čo na bytove družstvo - čo je podla osob.. .to raz za pol roka spätne nahlasim jednotlive mesiace kolko nas v byte bývalo a nikam nemusim chodiť....
ale smeti je total nedomyslene.. treba isť kamsi od ruky a s bezbarierovosťou tam bol tiež problem... im dlabem taký čas....
muž ako svojpravny sa nemohol nahlasiť kým ho jeho mama neodhlasila....... no coment.... fakt u nas tie smeti a poplatky za nich su nedomyslene.... 🤐

magimary
29. mar 2012

@marketka1 hej, asi hej,
ale my sme ho teda hneď nahlasovali na trvalý pobyt,
veď patrí k nám (!) 😎 😉 🙂

cairka
29. mar 2012

@marketka1 , ale musí byť nahlásané aspoň na prechodný pobyt. 😝

najjulinka
29. mar 2012

@maznacik007 ja poviem že trvalý povbyt ma kde matka u lekarky a že viem aký mala ked sa narodila lucka, ale či sa nesťahovala netušim a oni sami povedia, že nech diktujem svoj pobyt.... 😉 nikde po mne nekceli trvalý pobyt.. všade ked na to pride, tak chcu obvyklý pobyt...

cairka
29. mar 2012

@najjulinka , No ja by som sa aj bála, že mi jedného pekného dňa za pár rokov zazvoní exekútor za nezaplatené poplatky za smeti, kde za blbých 25€ bude chcieť tisíce za omeškanie... koľko sa len tak medzi rečou u vás platí? u nás 25€/osoba, tiež riadna pálka...ale za exekútora mi to nestojí 😝

marketka1
29. mar 2012

Ani my nemáme trvalý pobyt pre Maťka len prech. a dôvod asi sa zasmejete ale ja nemám chuť prísť o niečo z bytu v prípade úmrtia jeho rodičov keď majú dlžoby. Maťko aj keď by bol dieťa zdedil by aj časť dlhu = exekútor a ten by prišiel po niečo tam kde má trvalý pobyt on. Takže preto.

marketka1
29. mar 2012

@cairka dosp. 31,43 dieťa do 5 rokov 22,00 ročne

morisa
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
magimary
29. mar 2012

@morisa super!
neskoro, ale predsa!
asi si nás tu čítajú 😅 😝 😀
stačia kópie, ak by chcel sudca potom originály, tak ti to napíše do listu pred pojednávaním 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre