Adopcia - aká bola vaša cesta k dieťatku?

cigaretka5
29. dec 2008

dievcata viem ze je tu k tejto teme co to popisane len ked listujem diskusiamu sklzne to do inych foriem starania sa o deti. Velmi zvazujeme s manzelikom adopcoiu. Rada by som adopciu co najmesieho babatke. Chcela by som od vas ziskat info ako to bezi realne, viem o fomralnom postupe z webu ale o pocitoch tetach a ujoch zo socialky a o tom ako to vlastne skutocne vyzera ked si ide po babo neviem nic. Podeli sa niektora z vas so svojim pribehom.
Vopred dakujem adminovi ze tuto temu nezamkne

raza
11. máj 2012

@lubka1709 noooo, už len asi 2 roky 😅

mysiak001
12. máj 2012

@raza Blahozelam

lubka1709
12. máj 2012

@raza neboj ani sa nenazdáš a budete mať drobca doma.Mi máme čakať 4 roky tak nám bolo povedane ale nikdy človek nevie.

fontana
12. máj 2012

Ahojte dievčatá,tak my sme tiež začali pripravu na adopciu.Mame za sebou prve stretnutie s psychologičkou a prvu navštevu soc pracovníčky u nas doma,zatial je to ok. 🙂

natia
12. máj 2012

Ahojte...nemáte niekto prosím tip, kde zohnať poltopánočky pre malého k obleku?

papajka76
12. máj 2012

@natia my sme tiež dlho zháňali a napokon sme u nás našli v jednom obchodíku akú veľkosť potrebuješ a chceš iba čisto čierne?

natia
12. máj 2012

@papajka76 ahoj...no áno, iba čierne... má veľkosť 26

cicimotinka
12. máj 2012

@natia v meste pod Laugom... mali tam ohromné lakovky pre decká... skús tam... 😀

mana85
13. máj 2012

🙂 🙂 Tak už máme prípravu za sebou v piatok sme ju úúspešne skončili ! a jak som sa bála ... uff už len trpezlivo čakať .... 😉

dia6
13. máj 2012

Dnes som dostala od priateľa nádherný kvietok. 🙂
A to už ani nie som mamina. ☹

natia
13. máj 2012

@cicimotinka wau, super, určite pôjdem pozrieť, ďakujem za tip... a čo ste neboli na klube?

natia
13. máj 2012

@dia6 ale pre neho si matka jeho detí 🙂

smoulincek
13. máj 2012

Ahojte, po neuspesnych IVF sme sa s manzelom rozhodli pre adopciu. Mate nejake dobre rady, skusenosti alebo neico co by mohlo pomoct? Sme zo ziliny a v prvom rade sa musime rozhodnut, kde absolvujeme pripravu. Z prace nie je problem aj cez tyzden, len by sme to potrebovali cim skor absolvovat nakolko manzel odchadza do zahranicia. Neviete aky je rozdiel v priprave medzi uradom a centrom Navrat? Prípadne kolko sa caka na adopciu dietata bieleho, zdraveho do 1 roka? Velmi mi pomozete. Dakujem.

tortelinka
13. máj 2012

@smoulincek ja som zo ZA kraja, ak chces, konkretne otazky napis cez IP

inkn
15. máj 2012

@cairka To tel. cislo je nejaka firma, ktora zas ponuka nejake hluposti. Nazov firmy som prepocula. Chceli mi poslat nejaku ponuku e-mailom z oblasti mojho podnikania. Odpinkala som ich s tym, ze nemam zaujem.

magimary
15. máj 2012

babulky "naša náhradná mamina" (=adoptívna nášmu bývalému profisynčekovi 😉 😅) by potrebovala radu:
od akého termínu jej začala plynúť materská a rodičovská dovolenka?
malého majú totiž doma na predbežko, potom mali ešte klasiku-predosvojiteľský súd a potom nakoniec osvojiteľský súd...
teraz jej už rodičovská končí a jej personalistka v robote ju presviedča, že 5.júna už musí nastúpiť (ale to je čas, ke´d malého dostali na predbežko, nie čas od riadneho súdu) 😕 .
Nie je to divné?
Nemalo by to byť až od dátumu rozhodnutia posledného súdu? 😕
Kto máte osobnú skúsenosť? 😕
/prípadne, kde na to nájsť nejaké podloženie v zákone?, aby sa mala na čo odvolať, keď bude argumentovať? 😕 /
Ďakujem Moc 🙂

(a prosím rýchlu odpoveď 😅 )

cairka
15. máj 2012

@magimary , zákon ti nepoviem , ale pravdu má personalistka....Na MD nastúpila dňom právoplatnosti predbežného opatrenia - podľa mňa to tak je naozaj 😒

magimary
15. máj 2012

@cairka vážne?!
ale ona aj materskú začala poberať AŽ, keď mali po ďalšom súde...dovtedy sa pri ňom striedala jej mama s inými príbuznými, kým ona nastúpila na MD 😕
/teda tak mi to aspoň teraz hovorila/

najjulinka
15. máj 2012

@magimary od prveho zverenia sa počíta.

najjulinka
15. máj 2012

@magimary a ako daleko mali od seba normalny sud a predbežko? ja len, že či vobec na materksu mala vtedy narok............ 🤐

cairka
15. máj 2012

@magimary , 😕 , a nemá rozhodnutie, kedy jej priznali MD? personalistka by mala vidieť, že teda vtedy ešte pracovala a na MD nastúpila neskôr . Ale nemali malého najprv na hosťovskom? to by odpovedalo...a tým pádom by šla až 3 roky po nástupe na MD...

magimary
15. máj 2012

@najjulinka no spomínala mi niečo, že súd mali niekedy v polke júla 😕
a malý išiel od nás ako 8mesačný 😕

magimary
15. máj 2012

@cairka no to s tým hosťovským si ja už práve moc nepamätám,
mne sa totiž zdá, že hej, ale ona mi teraz hovorila o predbežku (ktoré si ale ja vôbec nepamätám 😕 ), jedine, že by si pomýlila hosťovský a predbežko? 😕

cairka
15. máj 2012

@magimary , pred 3 rokmi ako osemmesačný znamená, že začla poberať hneď rodičovský príspevok... Na ten má nárok hneď po predbežku, otázka je, či si ho vybavila a nečakala na predosvojiteľský súd 😒

maznacik007
15. máj 2012

mary podla mna je este otazne ci je vobec vznikol narok na materske... lebo asi to je viac ako rok a pat mesiacov dozadu a vtedy to bolo este inak vtedy bolo materske len do 8 mesiacov veku dietata... a potom uz len RD ...
pravdu ma personalistka rata sa to od predbezka...

napis mi bars aj do sukromky kolko mal maly ked ho brali na predbezko...
inak sa mohlo stat ze pokial ona pracovala tak jej narok na RP nevznikol...

cairka
15. máj 2012

@magimary , to je možné, že si pomýlila termíny... ale to zas nerozumiem, prečo by personalistka trvala na skoršom nástupe, keď by dieťa bolo u nich ešte len "na návšteve" ...

magimary
15. máj 2012

@cairka no, mne sa práve zdá (podľa toho, čo mi hovorila v telefóne), že práve čakali až na súd... 😕
ale mne sa niečo u nich marí aj s materskou, juj, nepamätám si to, ale viem, že mi vtedy písala ako pikošku na potvrdenie do roboty, že jej gynďoš vypisoval papiere a pýtal sa, aký jej tam má dať termín pôrodu...
mne sa zdá, že oni mali aj materskú, chvíľu... (a bolo to v podstate pred čosi viac dvomi rokmi, nie tromi 😕), či nie?
už som z toho nejaká zmätená... 😝

maznacik007
15. máj 2012

jaaj takze uz je to tu napisane.. takze ona vobec narok na materske nemala... mohla nastupit na RD hned od predbezka... to je hned vykonatelne... ale musela prestat pracovat v tej dobe sa nedalo pracovat aj poberat RD ... ale lehota jej bezi .... tri roky...od pravoplatneho rozhodnutia o zvereni co je aj predbezko... ale moze poziadat o predlzenu RD platenu....

maznacik007
15. máj 2012

@magimary chvilu ju mohla mat ... ale potom hned predsa sla na RD... mali hostovsky pobyt... ak ano tak to sa nerata....
ja som tak mala maly k nam prisiel 5 augusta a na RD som nastupila az v januari ale kedze rozsudok bol pravoplatny 8.12 tak RD mam do 7.12

cairka
15. máj 2012

@magimary , teraz som aj ja už domotaná, Rodičovská je 3 roky od zverenia, to znamená, že 5.6. 2009 jej bol zverený synček predbežným opatrením, či? Pokiaľ mal čo len o deň viac ako 8 mesiacov, tak nárok na materský príspevok jej nevznikol. ak mal 7m a 29 dní, tak vznikol....

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre