Adopcia - aká bola vaša cesta k dieťatku?

cigaretka5
29. dec 2008

dievcata viem ze je tu k tejto teme co to popisane len ked listujem diskusiamu sklzne to do inych foriem starania sa o deti. Velmi zvazujeme s manzelikom adopcoiu. Rada by som adopciu co najmesieho babatke. Chcela by som od vas ziskat info ako to bezi realne, viem o fomralnom postupe z webu ale o pocitoch tetach a ujoch zo socialky a o tom ako to vlastne skutocne vyzera ked si ide po babo neviem nic. Podeli sa niektora z vas so svojim pribehom.
Vopred dakujem adminovi ze tuto temu nezamkne

lenkove
14. jún 2012

@dia6 No ale šak chodí na špeciálnu školu a nie na gymnázium a nie je usilovné 😝 😝 Mne skôr udrelo do očí: zanedbávanie v bio rodine.. A hneď mi bolo veľa vecí jasných.. Nie všetci rodičia si pripustia, že toto nezvládnem ako bežný rodič. Musím byť rodič plus 😔 A potom sú frustrovaní... A to potom všetko ide ťažko, asi aj tá láska, ja neviem 😨

dia6
14. jún 2012

@lenkove Tak to áno, to s tebou súhlasím.
Len škoda, že si nenašli nejakú odbornú pomoc, možno by sa ešte dalo niečo robiť.

Pripomína mi to jednú známu, ktorá má osvojenú dcéru, a tá má už 19 rokov. Tento rok "ušla" do Španielska.
Ja tú jej dcéru poznám a je to fajn baba. No ona jej celý život zatajovala, že je osvojená a povedalal jej to asi pred rokom, možno dvoma. Dosť jej to zle padlo, takto sa odrazu dozvedieť niečo také dôležité (ale to je samozrejmé).
No, ale ide skôr o prístup jej, ako mami k dcére. Čokoľvek táto dcéra spraví zle, tak je to tým, že nie je jej bio. Lebo keby mala svoje bio, tak by to nespravila!!!
Tak toto, je podľa mňa taká škoda, pritom jej dcéra je naoazj dobrý človek a aj šikovná, tak normál, nič extra, ale kto z nás je Einstein? Aj ten sa učil na štvorky. 😖
Proste je mi to strašne ľúto, že niektoré príbehy končia takto. ☹

vandijan
14. jún 2012

@lenkove ahoj, niekedy sa každý cíti že to zvládne, niektorí nie, a tak asi tomu nachám aj ja ja čas. Nebudem tlačiť na pílu, veď Bublinka sa ukáže.
Včera sme boli na návšteve s mojím malým, a ten bol nadšený s Kamoškinho bábätka, vraj sestrička by bola tiež OK, takže je to fajn.
@dia6 niektorí rodičia majú prehnané nároky na dieťa, a to bez roszdielu či je to vlastná alebo adoptívna matka, môjmu malému nejde škola až tak super, tak si k nemu sadnem a vysvetľujem, akurát sa hnevám ak mi klame. Ale som realistka a jedničky nečakám, aj keď vidím že sa ozaj snaží, a pritom vie aj to že je osvojený, s tým taktiež nemá problém, takže vždy záleží aj na vzťahu rodič dieťa. a hlavne dieťa neklamať, ono si to zapamätá.....

raza
14. jún 2012

ahojte
tak ja si myslím, že v tom druhom prípade si to pán Hanousek dosr.. sám. k všetkému pristupuje negatívne, tak nech sa potom nečuduje, že nie je šťastný..
napríklad : ,, Jana je velice talentovaná, ale nemá žádnou píli, takže o rozvoji nemůže být ani řeč." ako môže niekto povedať, že dieťa sa nebude ďalej rozvýjať len za to, že nemá trpezlivosť a vôlu??? proste to vzdal, berie to tak, že mu boli ,pridelené!" nevhodné deti...
alebo: ,, Vzít si romské miminko? Proč ne? Ale možná se v budoucnu chytne své původní komunity a všichni vám pak přijdou vykrást byt. A možná taky ne, ale ze zkušenosti takových rodin vím, že v drtivé většině to tak dopadne," tak na toto asi ani nemám slov , to kludne môžem nechať aj bez komentára..
😝
ja neviem, podla mňa je to tak, že niektorí ľudia sa na adopciu jednoducho nehodia. chcú mať reprezenttívne deti, s úžasnými výsledkami v škole, športovo nadané, aby ovládali min. 2 hudobné nástroje... nechcú si pripustiť, že pri ado je väčšia pravdepodobnosť, že dieťa bude mať problémy.. zatvárajú pred tým oči .. veď aj do tejto diskusie sem tam takí prispievajú.. nedajú si to vysvetliť..mne to príde hlúpe. ja som sa s mojim mm rozprávala od začiatku o tom, že je velká pravdepodobnosť, že naše dieťa nebude úplne zdravé. najskôr o tom nechcel počúvať, no povedala som mu, že musí, že nedovolím, aby potom bol prekvapený, alebo aby to banoval, aby tvrdil, že nevedel, do čoho ide.. a podla mňa tu urobili tí anouskovi chybu.. proste čakali geniálne dieťa..

zabka88
14. jún 2012

ahojte maminy, ja si vás tu občas čítam a tíško obdivujem vašu silu a chuť dať opusteným detičkám svoje srdce a domov.. ja zatím detičky nemám a snažíme sa, ale niekde v srdiečku sa rodí myšlienka aj na adopciu, bez ohľadu či vlastné detičky budú či nie.. bohužial môj mm nieje týmto veľmi nadšený, berie adopciu ako "poslednú možnosť", s čím sa zas nestotožňujem ja.. určite by som chcela aby dieťatko prišlo do rodiny kde budeme obaja pevne rozhodnutý že ho chceme a budeme milovať, takže vidím to ešte na dlhú cestu bez istého konca.. tak nám držte palce

cairka
14. jún 2012

he, tak pán Hanousek je altruista ako vyšitý 😀 ale viete čo, mne sa tieto kydy o génoch a hlasoch krvi začnú aj páčiť....Keď si vezmem, koľkokrát denne si poviem, že to som mohla (mala 😅 ) reagovať ináč a keď sa to o niekoľko rokov prejaví na správaní dievčat, aspoň furt budem môcť povedať, že "čo chcete, ja som robila, čo som mohla, ale to viete, cigánka..." 😝

mysiak001
14. jún 2012

Aj ja poznam ludi co chcu po svojom dietati nemozne veci a najhorsie je to ze dievcina si mysli ze na to ma. A ked sa jej pytam preco chce ist na tu skolu tak odpoved je lebo ocko chce :(, a ona by pritom radsej za kucharku kedze ju to zaujima viac ako uctovnictvo :(, ale v tomto pripade ide o bio dieta. Trapit svoje dieta prehnanymi narokmi alebo nezaujimom je rovnako krute.

mysiak001
14. jún 2012

@zabka88 Drzim palce.

123sabrina
14. jún 2012

tie ktore cakate na adopciu v nr kraji je tam nejaka soc pracovnicka co vas vybavuje nejaka pani katka ? dakujem

afrika
14. jún 2012

ahojte, dnes sme mali prvé stretko u nás domka - Aktualizácia po dvoch rokoch. bolo to super, vždy som tak pozitívne naladená 😵 😵 😵

lenkove
14. jún 2012

@cairka To sa teda mýliš moja zlatá, to nestačí robiť čo si mohla, ty im jednoducho dáš všetko to najlepšie 😀 a oni takto! Akéže výchovné chyby!

lenkove
14. jún 2012

Baby, ja som sa po obede zastavila v Kníhkupectve, mám tri knihy o výchove a hlásim, že v Martinuse majú celkom dobré akcie na detské knihy (do konca júna)
Pavlovič Deduško Večerníček
Eduard Petiška Rozprávkový deduško, Rozprávková babička, Staré grécke báje a povesti
B. Němcová Slovenské povesti
K Čapek Dášenka 😵

a neviem čo ešte, knihy na kriedovom papieri, pekne ilustrované. Oplatí sa pozrieť. My máme Deda Večerníčka, Ivka ho má rada pred spaním. Aj Rozprávková babička je celkom pekné, aj to čítame. Ostatné ešte mimo nás, ale už začnem so zložitejšou literatúrou, nech z tých jej génov niečo vytlčiem!!!!!

tortelinka
14. jún 2012

@lenkove dost silne kafe...velmi rada by som vedela viac o tom panovi, ale pripada mi jednoznacne ze to dieta nikdy neprijal...

lenkove
14. jún 2012

@tortelinka Ono je to ťažké asi aj s tou psychiatrickou diagnózou... Je mi ho ľúto, a aj tých báb... Ale možno ešte nie sú stratení...
U nás v klube je maminka, ktorá má roky v profi (ale v tej starej forme profi, keď sa to bralo že navždy) jedno dievčatko.. Spočiatku dúfali, že sa im rozvinie ako púčik (citujem) ale sa nedočkali... Sťažovať som sa ju nepočula ani raz, že je to často o držku prizná vždy... Ja si ani neviem predstaviť čo taká starostlivosť obnáša... Je u nich už dlho, 14 rokov myslím?

tortelinka
14. jún 2012

@lenkove veru, tazke diagnozy su urcite narocne, ale nikto z nas nevie co nas caka, ale ked vidim, ako velmi sa vedia trapit rodicia s bio detmi...na tom clanku mi vadi ze je strasne jednostranny: rom? bude kradnut!

mysiak001
14. jún 2012

@tortelinka suhlas mame kamosku u nas v dedine a ta musela ostat pri svojom bio dietati doma kady den ho vozi do skoly zo skoly a nikdy sa nestazuje. Uz s nim boli aj v rusku na lieceni a nestazuje sa.

mysiak001
14. jún 2012

Mam novinku prave volala teta Datelinkova z KE sme 2 na chlapceka a 10 ludi ma pred nami pozastavenu ziadost. 😀

5katarina7
14. jún 2012

@mysiak001 to je super,tak už to bude každú chvíľku 🙂 🙂 🙂

natia
14. jún 2012

ahojte, mám otázočku...chodíte zubárovi s deťmi, čo majú ešte mliečne zuby?

najjulinka
14. jún 2012

@natia ano ... s niektorými... 😀

afrika
14. jún 2012

@mysiak001 super 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵

dioliana1
14. jún 2012

@mysiak001 to aby ste si už chytali výbavičku 🙂
teraz dávajú novorodencov rovno z pôrodnice vraj a nie do dd 😉

mysiak001
14. jún 2012

@dioliana1 No zacnem prenesenim postielky od svokry ku nam 🙂 a jej umiestnenim ku nam do izby 🙂. Nejaka vybavicka sa najde z veci co polovicke ostali po zruseni predajne 🙂. A zbytok sa kupi cestou. :D.

dioliana1
14. jún 2012

@mysiak001 😉

natia
14. jún 2012

@najjulinka aha, lebo mňa sa zubár spýtal, že čo od neho potrebujem s trojročným dieťaťom...

dioliana1
14. jún 2012

@natia ja chodila so všetkými hned od 2 rokov

najjulinka
14. jún 2012

@natia ja som chodila s Kikom, Luckou a Biki...... ono zubarka povedala, že ked už maju zuby, tak možem..... U Lucky kaz ona videla už pred rokom a pol... a my až teraz ho vidime.... akože len pozoruje sa.... ale tak aspon upozornila kde dať extra pozor a kde poriadne čistiť zuby, že tam ma mini dieročku... a decká sa povozia v kresle (Lucka sa boji aj to 🤐 ), aj macka v kresle povozi zubarka a tak proste.... aby neboli vyhukane neskor... nech sa poobzeraju po ordinacii, vyskušaju..... Lucke nevedela ani so zrkadielkom kuknuť, len rukami jej šmatrala do pusy... Biki v pohode si nechala pozrieť... Kiko bol pohodák vo všeobecnosti, tak on to asi zvladol tiež dobre.. s nim som bola len raz... 😀

najjulinka
14. jún 2012

ja som s týmito troma začala pred druhými narodkami..... Biki mala niečo cez rok a Kiko s Luckou rok a pol......

marketka1
14. jún 2012

@natia od 1 roka dieťaťa je prev. prehliadka 2x ročne.
http://www.zzz.sk/?clanok=7680

natia
14. jún 2012

@najjulinka
@marketka1 ďakujem, takto nejak som si to predstavovala, zubár bol vskutku trafený...ideme k inému o týždeň, tak som spokojná... 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre