Adopcia - aká bola vaša cesta k dieťatku?

cigaretka5
29. dec 2008

dievcata viem ze je tu k tejto teme co to popisane len ked listujem diskusiamu sklzne to do inych foriem starania sa o deti. Velmi zvazujeme s manzelikom adopcoiu. Rada by som adopciu co najmesieho babatke. Chcela by som od vas ziskat info ako to bezi realne, viem o fomralnom postupe z webu ale o pocitoch tetach a ujoch zo socialky a o tom ako to vlastne skutocne vyzera ked si ide po babo neviem nic. Podeli sa niektora z vas so svojim pribehom.
Vopred dakujem adminovi ze tuto temu nezamkne

misula4660
29. júl 2012

Ahojte baby, tak som sa prišla pochváliť, dneska sme mali krst a tu je pár foto môjho fešáčika...

raza
29. júl 2012

@najjulinka toto som už dávnejšie pozerala.. tááák som si poplakala.. je to aj smutné, no tak krásne.. 😔

milenka74
29. júl 2012

@misula4660 fesacik 🙂 🙂 🙂

milenka74
29. júl 2012

@najjulinka aj ja som to uz videla 🙂 bolo to dojimave

afrika
29. júl 2012

@cairka toho sa nebojím, že si nevytvorím vzťah 😉 . ja skôr myslím na ten predosv. súd keď sa biolog. matka rozhodne, že bábo chce späť

cairka
29. júl 2012

@afrika , o vzťahu som ja nepísala ani slovo 😉

afrika
29. júl 2012

@milenka74 toho sa nebojím, že si nevytvorím vzťah . ja skôr myslím na ten predosv. súd keď sa biolog. matka rozhodne, že bábo chce späť

afrika
29. júl 2012

@cairka ja som si to pomýlila 🙂

milenka74
29. júl 2012

@afrika ale ked tebe ako nahradnej matke daju vediet ze je dieta volne /pravne volne/ tak si to uz bio matka davno rozmyslela a neda sa to vratit spat.Aspon pokial to dobre chapem. Ked buducim adoptivnym rodicom zavolaju z uradu tak tieto veci uz davno prebehli.
Aj moja bambulka uz ku nam prisla a bola pravne volna a hned na to volali ziadatelom o adopciu.

cairka
29. júl 2012

@milenka74 , ale pokiaľ ide bábo rovno z pôrodnice, tak aj ked sa matka vzdala, (aj otec), tak majú právo sa 6 týždňov ozvať a stiahnúť to vzdanie sa dieťaťa. Otec neviem, či dokonca nemá aj dlhší termín. *Teda ak preukáže, že o dieťati skôr nevedel...to znamená, že sa čisto teoreticky môže stať aj to, že matka sa vzdá, otca neudá do RL , ale tuším 6 mesiacov je riziko, že sa ozve "domnelý" otec....

milenka74
29. júl 2012

@cairka no tak toto az tak podrobne neovladam,ale potom je to na hlavu 😠 . A to z myslite ze babo ide z porodnice k novym rodicom a na sude si to bio matka rozmysli ? @afrika tak si to myslela ?

cairka
29. júl 2012

@milenka74 , na súde, abo kedykoľvek počas tých 6 týždňov (abo 8? teraz neviem, na to tu sú iný odborníci 😅 ) Veď preto tu aj baby písali, že niektoré kraje už prestali dávať novorodencov rovno z pôrodnice, ale až po tých 6 týždňoch....

milenka74
29. júl 2012

@cairka no mozno ostane profimami budu vediet.
No to je na hlavu potom. Uz chapem coho sa boji @afrika 😖 Mne sa zda ze z hniezda je to rychlejsie.Tam ma matka tusim dake 3 dni na rozmyslenie.
je to velka skoda pre deti 😢

suezana
29. júl 2012

@milenka74 aj z hniezda záchrany si to matka môže rozmyslieť - tiež má na to tie isté týždne - aj sa to stalo - matka dvojičiek- dosť to bolo aj medializované - 😔 😔 😔

mana85
29. júl 2012

@milenka74 @afrika Ano je to presne tak ako píše @cairka tiež sme šli z pôrodnice domov a teraz ani nedýcham ked zazvoni telefon bio-rodičia si to môžu rozmyslieť až do predosvojitelskeho sudu to trva min. 3 mesiace až polroka denne nahaname sudy v 3 krajoch tak stres maju akurat tak oni 😀 je to velmi zly pocit uvedomujem si to pri každom pohladeni , polaskani ale pocit štastia je silnejši ...

inak dôležite je stale sa vzdávať odvolani to uberie aj niekolko mesiacov stači aj pisomne doporučene 😉

mana85
29. júl 2012

😀 oprava stači ...

mana85
29. júl 2012

@misula4660 Aký fešáčik zlatučky 🙂

milenka74
29. júl 2012

@suezana ano to viem,ale vraveli nam ze ma na to menej casu ako ked odlozi v porodnici

suezana
29. júl 2012

@mana85 ako sa to robí - vzdať sa odvolania? kedy sa to robí?

suezana
29. júl 2012

@milenka74 mne sa zas zdá, že je to rovnako - tých 6 týždňov, ale tak nie som si 100% istá

mana85
29. júl 2012

@suezana ked pride akekolvek uznesenie zo sudu tak treba čim skôr reagovať vždy je tam poznamka že do 15 dni sa možeš odvolať a vlastne ten čas sa nič nedeje tak ked sa vzdaš odvolania tak sa to o tych 15 dni urychli na upsvare sme to vždy šli podpisať lebo to bolo blizko ale na súdy to posielame doporučene behom 1 mesiaca sme už 2 krat na každy sud tak posielali ...

milenka74
29. júl 2012

@suezana nam to rozpravala socialna na Pride skoleni ale ci je to naozaj tak to neviem.

suezana
29. júl 2012

@mana85 vďaka 😉
@milenka74 tak obe nevieme, hlavne nech úrady nič nenaťahujú zbytočne a nech sa koná v prospech dieťaťa 😉

najjulinka
29. júl 2012

6 týždňov je ak da do hniezda alebo je to anonymný porod...
ak len necha v porodnici, tak je to dlhšie... myslim 2mesiace
a ak neskor ho kamsi odloží a nema zaujem,tak myslim pol roka......
aôle titeto 2 lehoty to ruku do ohna nedam.... ale tých 6 týždnov to bolo na isto tak - či anonymný porod alebo hniezdo, tak je lehota 6 týždnov.

najjulinka
29. júl 2012

ale kým nema osvojitelnosť, tak v posdstate furt čosi može vyskočiť... a ešte aj ked ma osvojitlnosť, tak može.. proste predosvojitelska ak je, tak by to malo byť v suchu....

vesticka
29. júl 2012

takže, keď beriem bábo z pôrodnice, tak matka sa do tých šiestich týždňov môže ozvať, a ak sa ozve a bude ho chcieť, tak mi ho vezmú? 😒 Už som z toho zmätená ☹

milenka74
29. júl 2012

@najjulinka ked som mala prve profica tak sa cakalo dva mesiace ci sa mamicke neuraci 😠 lebo usla z porodnice.
tak nam to v podstate zle rozpravala ta pani zo socialky 😖 ,tvrdila ze z hniezda to ide rychlo ☹
Normalne ste mi nasadili chrobaka do hlavy to ked je otec neznamy tak je to ako casovana bomba potom ☹

najjulinka
29. júl 2012

@vesticka ano do 6 týždnov s amože ozvať matka... a otec netušim ako dlho, kým dieťa asi nie je v predosvojitelskej, tak otec ma furt pravo.. však pri anonymnom porode sa ho vzda len matka, nie otec....

raza
29. júl 2012

joj, baby, normálne ste ma vystrašili ☹ ešte ho ani nemám, už sa bojím, že mi ho vezmú ☹

milenka74
29. júl 2012

@raza hadam to nebude az take hrozne.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre