Adopcia - aká bola vaša cesta k dieťatku?

cigaretka5
29. dec 2008

dievcata viem ze je tu k tejto teme co to popisane len ked listujem diskusiamu sklzne to do inych foriem starania sa o deti. Velmi zvazujeme s manzelikom adopcoiu. Rada by som adopciu co najmesieho babatke. Chcela by som od vas ziskat info ako to bezi realne, viem o fomralnom postupe z webu ale o pocitoch tetach a ujoch zo socialky a o tom ako to vlastne skutocne vyzera ked si ide po babo neviem nic. Podeli sa niektora z vas so svojim pribehom.
Vopred dakujem adminovi ze tuto temu nezamkne

najjulinka
1. okt 2012

@suezana na rýchlosti či je v profi či nie to moc nehrá rolu.. max. ak je dieťa s profi dakde na dovolenke a zvyšok decáku nedovolenkuje..... jedine to može zdržať profi. .. lebo take male nechodia na výlety z decaku.

pelikan8
1. okt 2012

@pehulkama Ahoj!Ďakujem za odpoveď!Naša malá nie je z anonymného pôrodu. Matka ešte hneď v nemocnici podpísala že ju nechce.Nám povedali že 8 týž. je riziko že matka môže si to rozmyslieť.Teraz už fakt neviem prečo sa to tak dlho trvá.December je ešte ďaleko.Neviem že čo chce súd.Len dúfam že bude všetko v poriadku a naša malá môže ostať navždy snami.

nika009
1. okt 2012

Ahojte 🙂 prisla nam odpoved z BA ze prijali nasu ziadost, viem ze je pred nami este vela mesiacov cakania, ale tesime sa. Chcela som sa vas opytat na reakcie vasich rodin, ked ste sa rozhodli pre adopciu. Svokra zareagovala dost zle...ze ci nechceme vlastne, ze nevieme co z toho vyrastie a bla bla. Nanestastie byvame na jednom pozemku. Ako ste to teda oznamili rodicom, susedom a aka bola reakcia? Viem, ze na tom az tak nezalezi, ale pre istotu sa pytam. Dakujem 😉

mana85
1. okt 2012

@suezana Trenčiansky kraj sme drobec bol v nemocnici 8-mi den s toho 5 dni tam bol sam opustený ☹ tak to ponahlali aby nemusel ist do dd a potom do profi predbežko nam spavili za dva dni ani neviem kto to mal na starosti lebo s koliznou opatrovničkou sme boli len na sude podpisať papiere ...

vikad
1. okt 2012

@nika009 Ahoj. No, my máme za sebou už aj prípravu. Moji rodičia nám už dávno hovorili, aby sme si adoptovali dieťatko, nech so sebou nenechám robiť tie lekárkse hókusy-pokusy a manžel to svokre povedal a ona bola úplne v pohode. Aj svokor to prijal super a švagrovci taktiež. Máme teraz malého synovca, má pár týždňov a všetci sa už tešia, kedy pribudne ďalšie bábo (naše). Celá rodina aj priatelia a kolegovia sú nadšený týmto rozhodnutím a svojim spôsobom nás akoby obdivujú, že sme sa takto rozhodli a veľmi nám držia palce. takže naše okolie to prijalo veľmi dobre, čo som rada. Na mienke okolia záleží a viem, že dieťatku treba povedať o jeho adopcii, a rozhodli sme sa, čo nám schválila aj psychologička, že v útlom veku je to najlepšie, aby s tým prirodzene rástlo ... Ľudia môžu byť zlí ...

nika009
1. okt 2012

@vikad dakujem za odpoved. Moja rodina to zobrala s nadsenim, ako hovoris...aj ja si myslim ze je to uzasna vec, preto som zostala zaskocena reakciou z manzelovej strany. No asi potrebuju cas...Ja po troch IVF a dalsich "hokusoch-pokusoch 😀 asi nemam chut na dalsie. Este sa snazit budeme, ale sance nemam velke. A suhlasim, dietatku to treba povedat v utlom veku a byt k nemu uprimny 🙂 Nech vam rychlo ubieha cas🙂

fontana
1. okt 2012

@rikuska21 možem sa opýtat ako dlho ste čakali a odkial ste,dik

mysiak001
1. okt 2012

@nika009 Aj moja svokra reagovala divne po takom 1/2 roku sa s tym zacala zmierovat a dokonca uz povedala ze nam to praje 🙂. Uvidime ako sa bude k nasmu adopciatku spravat ked ho dostaneme. Od nej som to necakal poviem pravdu. Ale zas ja nedam na okolie nech si myslia co chcu. Deculu to treba povedat cim skor ludia su taky ako su 🙂. Ja mam pripravenu vetu pre neho keby sa mu/jej chceli vysmievat tak ho naucim povedat len toto: "Mna si rodicia vybrali lebo som bol/bola najlesi /sia a teba museli brat takeho/taku ako si sa im narodil/narodila. :D Kto do teba kamenom ty doneho slovom.

pehulkama
2. okt 2012

@pelikan8 Ahoj, rado sa stalo 😀 ...bohužiaľ je všetko o ľuďoch 😖 ....ja to niekedy vnímam ako šikanovanie zo strany súdov,keďže každá sudkyňa či sudca vyžaduje iné potvrdenia...tiež sa mi zdá,že sa niektoré prípady zbytočne naťahujú a neviem na čo...niekedy mám pocit, že im ide o nejaké zdrapy papiera 😒 a nie o dobro detičiek ☹ ....prajem nech vám to dobre dopadne...ak si zmyslíte,dajte mi vedieť...sama som zvedavá...držím vám všetky palčeky a prajem pevné nervy 🙂 😉

rikuska21
2. okt 2012

ahojte sme zo zapadoslovenskeho kraja a cakame uz rok a pol

matulikmamulik
2. okt 2012

Chcem sa opytat da sa urobot aj individualna priprava napr, v usmeve mi by sme si to aj zaplatili ze vraj je len osem parou a ze to neotvoria pred vianocami ☹

maznacik007
2. okt 2012

@matulikmamulik skuste navrat... v usmeve prave teraz bezi priprava...

matulikmamulik
2. okt 2012

@maznacik007 Preco nas tam nevsunuli nebolo miesto idividualne sa neda aj by sme si to zaplatili januar mi pride daleko nie pre mna ale nase dievcatko v domove kym to ukoncime a to vsetko tak sa len informujem tak mi povedala p z usmevu ze az v january mam si hladat nejake znamosti?

maznacik007
2. okt 2012

@matulikmamulik dam ti to do IP

janakjk
3. okt 2012

ahojte, aké máte skúsenosti so psychologickou prípravou? koľkokrát ste tam boli? my chodíme už každý týžden, každý druhý a zdá sa mi to nejako často...

najjulinka
3. okt 2012

@janakjk chodite na individualnuj pripravu? Taks a dohodnite o mesiac, ked nechcete každý druhý týžden....
kolkým sa zdá, že to ide pomaly a vam je to moc rýchlo...... 😀

janakjk
3. okt 2012

@najjulinka
to nie, ja by som to mala najradšej rýchlo za sebou, ale už aj ona nám povedala, že to bude trvať do decembra, takže tým aj tak nič neurýchlime... len sa mi zdá, že do toho decembra tam chodiť pomaly každý týždeň, či to tak má byť, toľko sedení...

yukki
3. okt 2012

@janakjk Ty chceš robiť profi alebo si osvojiť dieťa? Na osvojenie je nejakých 27 hodín prípravy povinných...

najjulinka
3. okt 2012

26hodin je na nahradku.... na profi 60 alebo 40hodin...

janakjk
3. okt 2012

@yukki
osvojiť si chceme, mna to teší, že sa to nenaťahuje a ide to ... len neviem, čo tam budeme takto často robiť, lebo mi to aj tak pripadá, že sa rozprávame stále dokola o tom istom... 😒

yukki
3. okt 2012

@janakjk my sme mali tuším 4xtrojhodinové spoločné sedenie a 7xindividuálne dvojhodinové či tak dajak....takže áno, 11 týždňov to trvalo, lebo raz týždenne

janakjk
3. okt 2012

@yukki
no, to my už máme za sebou 2 spoločné a 2 individuálne, ja viem, že si potrebujú ľudí preveriť a tak.. len sa mi zdá toho veľa....tak ale už to nejak vydržíme....

yukki
3. okt 2012

@janakjk no tak už len 7....

iwusa
3. okt 2012

dievčence, chcem podať info o trnave. v mesiacoch august/september to islo vyborne, posunuli sme sa az o 9 miest a teraz sme siesty. dokonca nam tetula povedala, ze pred nami su pary, kt. maju pozastaveny proces a tie ostatne nechcu mimi z utajeneho alebo hniezda. takze vraj mame byt v ocakavani, ze to co chvila bude. tak len dufam, ze ten rychly trend sa nezastavi 🙂

suezana
3. okt 2012

@rikuska21 to je NR kraj, či Ba ? 😅

lenkove
4. okt 2012

Baby, tak to vám pekne ďakujem za to farbisté vypisovanie telefonátov... Mne sa v noci snívalo, že nám volali s novorodeným chlapčekom, teda hneď dvomi! Jeden z Mikuláša a druhý kdesi od NR.... A to som bola teda táááák strašne prekvapená, lebo nie sme v poradovníku ani dva roky 😀 a akurát sme boli na celoživotne šporenej a túženej dovolenke v New York-u... Takže si z Manhattanu nič nepamätám, bo som len letenky späť zháňala 😀
A chlapci obaja zdraví, bieli 😀

5katarina7
4. okt 2012

@lenkove to máš super sníčky 😉

henika40
4. okt 2012

@iwusa ahoj, a ako dlho ste cakali od zaradenia, kym ste sa dostali na 6. miesto? nevies, aky je dlhy poradovnik? alebo aky bol dlhy poradovnik, ked vas zaradili? my sme v zozname od konca septembra 🙂

cisty_prinos
4. okt 2012

Zdravim, pisal som tu nedavno a konecne som sa k tomu dostal - mam zaujem pokusit sa zlepsit legislativne prostredie pokial ide o adopcie, myslim ze v sucasnosti existuje sanca s tym nieco robit.

Chcem vas teda poprosit, ak mate za posledne 3-4 roky osobnu skusenost, napiste mi sukromnu spravu (alebo kludne aj sem). Ide mi najma o veci tykajuce sa sudov (resp. OSP), t.j. ak ste mali problemy s vydavanim predbeznych opatreni, s nedodrziavanim lehot, s tym ze sa sudy sporili o miestnu prislusnost, proste akekolvek negativa s ktorymi ste sa stretli a ktore by sa dali vylepsit prostrednictvom OSP (Obciansky sudny poriadok). Podla moznosti skuste co najpresnejsie popisat v com bol problem -napr. ak vam sudca odmietol vydat predbezko, tak cim to zdovodnil, alebo ak sa sudy sporili o prislusnost, tak v com bol problem.

Ak su vase skusenosti len pozitivne tak sa tesim, ale vo svojom okoli poznam minimalne 3 nedavne skusenosti kde bol pristup sudov velmi zly, a asi tu nemusim vysvetlovat aky vplyv ma na dieta/rodicov uz len mesacne cakanie, nehovoriac o viacmesacnych zbytocnych prietahoch. Takze ak dokazeme ten proces urychlit/zlepsit pre kohokolvek v buducnosti, bude to stat za to. Dakujem

iwusa
4. okt 2012

@henika40 ahojcek, takze nas zaradili do zoznamu zaciatkom maja 2011 a vtedy bolo v zozname 80 čakateľov. Dá sa povedať, že za rok a pol je to fakt dobrý úspech 🙂 už si len počkať aj tie zostávajúce dni. od konca septembra min. roku? neboj, to prejde ako voda, určite ste neni ďaleko za nami 🙂 a aké máte požiadavky, klasika ako väčšina z nás? 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre