Adopcia - aká bola vaša cesta k dieťatku?

cigaretka5
29. dec 2008

dievcata viem ze je tu k tejto teme co to popisane len ked listujem diskusiamu sklzne to do inych foriem starania sa o deti. Velmi zvazujeme s manzelikom adopcoiu. Rada by som adopciu co najmesieho babatke. Chcela by som od vas ziskat info ako to bezi realne, viem o fomralnom postupe z webu ale o pocitoch tetach a ujoch zo socialky a o tom ako to vlastne skutocne vyzera ked si ide po babo neviem nic. Podeli sa niektora z vas so svojim pribehom.
Vopred dakujem adminovi ze tuto temu nezamkne

beba1902
6. jan 2011

@naduska ahoj ja nie som sice z TT ja som z NR ale podla mna davaju aj takym aky ste vy ,lebo mi ked sme mali pripravu tak tam tiez boli taky isty a bolo to v pohode 🙂

suezana
6. jan 2011

@naduska moja kamoška nedávno dostala novorodenca a má 40 🙂

yukki
7. jan 2011

Dobrý článok..teda úvaha. V Čechách je tuším taký systém, že sa vyberá rodine vhodné dieťa a zároveň dieťaťu vhodná rodina, obe potreby sa berú do úvahy.....V každom prípade je dôležité aj poriadne psychologické vyšetrenie dieťaťa, resp.celého jeho zdravotného stavu, než sa zaradí do procesu adopcie. A samozrejme rodičov tiež.....a potom doladiť ich schopnosti a možnosti s potrebami dieťaťa.

kanhwa
7. jan 2011

@naduska ja mam 42 rokov a cakame na novorodenca.

naduska
9. jan 2011

kanhwa- super 😉 😉 dik aspon som sa ukludnila 😉

dadenka1
9. jan 2011

@naduska no aj mna si ukludnila... dakujem... tiež sa bojím, že som už stará...Ale moja kamoška má tiež po 40tke a vraví, že sa vďaka tomu, že má malé deti cíti mladšia

dioliana1
9. jan 2011

ja budem mať tiež 41, a čakám na dievčatko do roka

najjulinka
9. jan 2011

Ja tiež by som okolo 40ky kcela mimčo... ale vzhladom na vek bio a že radšej kcem biosurodenca.. tak dufam, že tak v 36ke.... ale obavam sa, že aj skor... no uvidime..... ako čo bude....

dioliana1
9. jan 2011

@najjulinka už svoje 😉 ?

najjulinka
9. jan 2011

@dioliana1 ja mam len svoje 😝

dioliana1
9. jan 2011

@najjulinka myslím vlastné biologické... 🙂

najjulinka
9. jan 2011

@dioliana1 take mi nechýba...

ml1976
10. jan 2011

@maznacik007
zelám to nielen tebe ale aj nám čo sme tu a čakáme na babatko...

morisa
15. jan 2011

Ahojte babulky. My sme pred Vianocami odovzdali ziadost so vsetkymi papiermi a cakali sme, ze sa nam ozve teta a pride sa pozriet k nam domov. Ale namiesto toho nam prisla predvolanka na "maly" urad. Nikto tu nic take nespominal... Neviete nahodou o co by mohlo ist? Som z toho dost nervozna 😒

suezana
15. jan 2011

@morisa čo myslíš tým malý úrad? Lebo my sme potrebovali z mestského úradu potvrdenie, že sme poriadni, čestní a neviem akí občania spôsobilí adoptovať si dieťa - nejaká formalita, posudok. Toto si myslela? Asi to bude ono.

kanhwa
15. jan 2011

@morisa
@suezana
u nas to bolo tak, ze to potvrdenie z magistratu si vyziadal priamo UPSVAR, takze nemuseli sme tam my osobne chodit. ale mozno v kazdom kraji su ine zvyklosti. neviem si predstavit, co ine by to mohlo byt preco by vas predvolali.
tiez neviem, co je "maly" urad - mozno myslis obvodny upsvar (ziadost ste asi podavali na krajsky?) mozno kvoli psychologickej priprave, ak ste nahlasili, ze ju chcete robit na upsvare?

morisa
16. jan 2011

@suezana @kanhwa dakujem pekne za odpovede 🙂 maly urad je obvodny ano (v BA Petrzalke)
ale tak super uz som trochu kludnejsia 🙂

kanhwa
16. jan 2011

Ahojte baby,
chcem sa spytat, ako je to s narokom na materske, viete mi niektora povedat? Podla informacii na stranke Socialnej poistovne ma "iny poistenec, ktoremu je dieta zverene do starostlivosti na zaklade rozhodnutia prislusneho organu" narok na materske do uplynutia 28. tyzdna od vzniku naroku.
Spravne tomu rozumiem, ze v takomto pripade je vznik naroku odo dna, kedy je na zaklade predbezneho opatrenia dieta zverene do predosvojitelskej starostlivosti?
A suvisi to nejako s vekom dietata? Keby nam napriklad bolo zverene polrocne dieta, tak aj v tomto pripade by som mala narok na 28 tyzdnov materskeho?
Vopred vdaka za odpoved a peknu nedelu 🙂

najjulinka
16. jan 2011

@kanhwa suvisi s vekom, ale je to do maximalne troch rokov dieťaťa, takže ked je to miminko, tak je to v pohode... 😉

kanhwa
16. jan 2011

@najjulinka dakujem. takze spravne tomu rozumiem, ze ak aj by malo napr. aj rok ked pride ku nam, tak mam najprv narok na 28 tyzdnov materske a potom na rodicovsky prispevok?

najjulinka
16. jan 2011

@kanhwa áno

cicimotinka
17. jan 2011

...keď tu čítam všetky tie problémy s poradovníkmi, je mi do plaču... Ja ani neviem, koľkí sme vlastne boli cca 140...hneď, ako nás zapísala do zoznamu, som sa s pani dohodla, že sa chceme pozrieť do katalógov na voľné deti. Nakoľko sme nechceli miminko, tak sme to riešili takto. Každý, kto je v zozname žiadateľov, má právo do katalógov nahliadnuť. Behom 2 týždňov sme mali 1.IA. Síce nás všetci odrádzali, že v tých katalógoch je len "odpad", ktorý nikto nechce a určite je to strata času, bolo tam kopec detí, ktoré boli okamžite voľné na adopciu...a hlavne detí, ktorým absolútne nič nechýbalo. Takže všetci, čo nechcete mimi, nebojte sa toho. Nech ste o tom počuli to najhoršie, nech vás odrádza neochota úradníčok...aj keď neveríte, skúste to...My máme nášho "katalógačika" doma už 8 mesiacov...Je úplne zdravý a v pohode... 😀 Ja by som nemohla čakať na to, kedy mi zavolajú... druhé budeme tiež vyberať takto...

yukki
20. jan 2011

@cicimotinka prečítaj si strany okolo 32 ...33 a prestane Ti byť do plaču z problémov s poradovníkom...

cicimotinka
20. jan 2011

@yukki kukla som sa, ale tieto problémy by človeku mali byť aspoň trošku jasné ešte pred podaním žiadosti... my sme si síce "riziká" nechali vysvetliť, ale ako písali aj babuľky, deti sú každé iné a nedá sa povedať, že tento problém mať budeme a tento určite nie...
Ja som skôr myslela na to, že čítam vety typu : nemáme žiadne požiadavky, chceme od 0 do 3...a napriek tomu čakajú v poradovníku... keď sme my vyberali, tak od 0 do 3 bolo na Slovensku! dosť detí, len my sme mali vytipované asi 4 a nakoniec sme vybrali. Pritom sme z TN a to naše sme našli na východe. (Ak sa nemýlim, telefonáty sa riešia len v rámci kraja)... A to som myslela, že je to bez šance po tom, čo mi všetci hovorili...zrejme to hovoria každému a preto mi je do plaču, že detičky čakajú "v katalógoch" a adopt. rodičia čakajú "na telefóne"... my sme sa s naším pupáčikom stretli na polceste... 😀

kanhwa
31. jan 2011

@magimary a nevies, ci ta brozurka je urcena aj pre osvojitelov alebo je zamerana len na pestunstvo a profesionalne rodicovstvo? a da sa to nejako objednat?

magimary
31. jan 2011

@kanhwa myslím, že najmä na adopciu (príp. pestúnstvo) 😉
na profi určite nei 😉
napíš priamo do návratu a objednaj rovno tam 🙂

kanhwa
31. jan 2011

@magimary vdaka za info, idem tam napisat 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre