Adopcia - aká bola vaša cesta k dieťatku?

cigaretka5
29. dec 2008

dievcata viem ze je tu k tejto teme co to popisane len ked listujem diskusiamu sklzne to do inych foriem starania sa o deti. Velmi zvazujeme s manzelikom adopcoiu. Rada by som adopciu co najmesieho babatke. Chcela by som od vas ziskat info ako to bezi realne, viem o fomralnom postupe z webu ale o pocitoch tetach a ujoch zo socialky a o tom ako to vlastne skutocne vyzera ked si ide po babo neviem nic. Podeli sa niektora z vas so svojim pribehom.
Vopred dakujem adminovi ze tuto temu nezamkne

tortelinka
15. okt 2014

@vikad 1,5 roka na prvom mieste? 😕 to fakt nechápem
@5katarina7 tiež by som to číslo brala s rezervou

vikad
15. okt 2014

@tortelinka Aj ja to už beriem s rezervou, ale pani na úrade povedala, že dvojičky sú tak na 1%, že niekto dá na adopciu, takže to aj tak beriem ... Ale aj tak, v KE sa to akoby nejako zastavilo celé ...

tortelinka
15. okt 2014

@vikad vy máte požiadavku len na dvojičky či ako?

tortelinka
15. okt 2014

@vikad aha, teraz čítam vyššie, už rozumiem

5katarina7
15. okt 2014

@vikad ale aj tak je to divné,že za takú dobu by nemali ani jedno dieťa podľa vašich požiadaviek.

santeema
15. okt 2014

@vikad ja som z nitrianskeho kraja a ono to je niekedy aj tak, ze nam volali ani nie do pol roka ako nas zaradili na dve deti, surodenci, dievcatko 6 tyzdnov, chlapcek 2 roky, matka biela, otec neznamy, cize mozno aj rom, ale decka tiez biele na pohlad a boli sme tusim na 39. mieste na pestunsku. ja som mala v poziadavke aj romske dieta, aj surodencov, a mam este jeden "hendikep" nie som vydata s priatelom, aj ked sme spolu 19 rrokov a to je teraz podla nejakých trápnych nepisanch pravidiel zle. lebo maju prikaz uprednostnovat pred takymi dvojicami, ludi co su zosobaseni. a pani mi vravela, ked som sa spytala, ze preco my, ze ved sme sa ani nevzali a sme na takom mieste, tak odpovedala, ze vekovo im vyhovujeme viac ako ti pred nami, boli sme najmladsi z nich a je na nej, ze ak sa jej zda niekto vhodnejsi, pre dane deti tak mu ich ponukne. ale vela zohrava asi aj ta poziadavka, ze nechcem strikne biele a zdrave, aj ked ja som so zdravot.problemamy neodmietala, ale tazsie postihnutie nie. ono to nie je v tom poradovniku, len podla dátumu zaradenia asi nikde.

yukki
16. okt 2014

@santeema držím palce aby sa Vám popod vianočný stromik tmolili a na rukách nosili už Vaše poklady!

vikad
16. okt 2014

@5katarina7 No, ja neviem, ako to presne funguje, ale ked sme si rozširovali požiadavky aj na dvojičky, tak som hovorila, že bud dvojičky, alebo súrodenecká dvojica s malým vekovým rozdielom ... ale zatiaľ nás neoslovili ani na dvojičky ani na súrodencov ... ale sme aj v poradovníku na chlapčeka aj na dievčatko, nám je to jedno, ved ani žena ked je tehu, tak si nevyberá, či chce CH alebo D, ale nám nehovorili, že si môžu vybrať manželov podla veku, alebo podla vhodnosti. Nám stále hovorili, že poradovník nepustí, tak som z toho trošku zmätená už ... alebo je to v každom kraji inak? nevadí, no na najlepšie veci sa fakt dlho čaká 😀

5katarina7
16. okt 2014

@vikad aj ja som tak vedela,že idú po poradovníku,len keď niekto odmietne tak oslovia ďalších...no snáď sa už dočkáte,držím palce,aby to bolo čím skôr 🙂

mana85
16. okt 2014

@vikad určite je to o pracovníčkach ktoré pracujú priamo zo zoznamami čakajúcich budúcich rodičov a detí čo čakajú na rodičov sú také úradníčky čo sú aktívne a záleží im na deťoch a zas také čo len berú plat a nespravia nič navyše :(

vikad
16. okt 2014

Ďakujem dievčatá za povzbudenie, snáď sa už konečne dočkáme ... 🙂

santeema
16. okt 2014

@yukki dakujem🙂..mne sa uz jeden bio poklad narodil medzitým a dalej este cakame na nejakého jeho partaka🙂...ale vidim to nejak buduci rok realne

2210sgr
16. okt 2014

@vikad neboj co ma prist pride skor ci neskor ☺ a ako pises na dobre sa oplati cakat...my cakame este dlhsie...prvi sme na dievcatko od maja, ale nezufame si....ja verim ze vianoce budu v trojici ☺ hlavu hore uz je to mozno za rohom ☺

5katarina7
16. okt 2014

moja modelka 🙂

vikad
16. okt 2014

@2210sgr Od mája? Uff, tak to je teda pecka ... Ked to takto vidím, tak to čakanie môže trvať ďalšie 2, 4, 6 ... rokov ....

yukki
17. okt 2014

@vikad keď ideš okolo úradu, tak sa tam zastav, v dobrej nálade im zaklop, popraj dobrý deň a popýtaj sa.... či na vás niekde nejakí súrodenci nečakajú.... pripomenieš sa im tak

najjulinka
17. okt 2014

https://www.facebook.com/photo.php?fbid=1020376... - prosim všetkých o LIKE pre nášho PINGUa 😅 😀 Ďakujem

vikad
20. okt 2014

@yukki asi to tak spravám, ale ja sa im pripomínam, podla mna, dosť často 🙂 ....

patrikmisko
24. okt 2014

ahojte, chce sa vas opytať, ako je to s poberaním rodičovskeho príspevku, či stále platí, ako to aj bolo, tri roky od predosvojitelského sudu, dakujem 🙂

123sabrina
24. okt 2014

@patrikmisko to by zaujimalo aj mna ,, prvy x to pocujem akoze mala som sud v 6mes takze rodicovsk
y budem do 3,5roka ?

veve13
24. okt 2014

@patrikmisko 🙂 Ano, je to tak, 3,5 roka od predosvojitelskeho sudu.

veve13
24. okt 2014

@123sabrina Ja som bola s malou tak, sud bol, ked mala 4 mesiace, a koncila som , ked dcerka mala 3 roky a 4 mesiace. To bolo teraz v lete.

veve13
24. okt 2014

@patrikmisko 3 roky, nie 3,5, zle som napisala 🙂

cairka
25. okt 2014

@veve13 , @123sabrina , @patrikmisko , baby pozor, je to 3 roky od zverenia do starostlivosti. To znamená, že ak išli na predbežné opatrenie, tak od vtedy, nie až od predosvojiteľského súdu...

patrikmisko
25. okt 2014

veľmi pekne dakujem, ano, takže ako bolo 🙂

veve13
25. okt 2014

@cairka no my sme malu mali hned z porodnice na predbezko, a potom predosvojitelsky sud bol, ked mala 4 mesiace a ratalo sa to od toho predosvojitelskeho sudu. Ani ja som to nevedela, pani na urade mi to povedala. 🙂

karkana
25. okt 2014

@cairka čiže ked mám materskú od dátumu predbežka vykonatelnosti-tak tri roky presne budem budem na rodičovskom? a malá bude mať 3roky a 7týždňov, 😕 dobre ,že poradíte, u nás by som sa zbytočne pýtala, na úrade tam nevedia nič,,,alebo by si tipla ,,,ich stabilaná odpoved-s tým sme sa ešte nestretli,,,,,,,,,,

najjulinka
25. okt 2014

@veve13 tak treba mlčať... 😀 😀 😀 😀 nepridu na to, že spravili chybu.....

RP je tri roky od prveho zverenia sudom a RD je tri roky od zverenia sudom alebo od MD , ak človek čerpá MD....

maznacik007
25. okt 2014

@karkana hej presne tak rata sa to od vykonatelnosti predbezka resp. prevzatia dietata do starostlivosti ... /nie na hostovsky/

mana85
25. okt 2014

@veve13 a tie 4 mesiace počas predbežka si nedostavala materskú ? či iba sa nerátal čas do predosvojitelského súdu 😅 ja som mala od zverenia do starostlivosti a teda predbežného opatrenia materskú /rodičovský ...

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre