Adopcia - aká bola vaša cesta k dieťatku?

cigaretka5
29. dec 2008

dievcata viem ze je tu k tejto teme co to popisane len ked listujem diskusiamu sklzne to do inych foriem starania sa o deti. Velmi zvazujeme s manzelikom adopcoiu. Rada by som adopciu co najmesieho babatke. Chcela by som od vas ziskat info ako to bezi realne, viem o fomralnom postupe z webu ale o pocitoch tetach a ujoch zo socialky a o tom ako to vlastne skutocne vyzera ked si ide po babo neviem nic. Podeli sa niektora z vas so svojim pribehom.
Vopred dakujem adminovi ze tuto temu nezamkne

najjulinka
29. nov 2014

@siska25 no mne furt davali spatne,a le ja som bola profi.. ja som spatne aj dovču musela podpisať, lebo že to decko od vtedy už bolo moje a nemala som nahradu.. .akože ekokeby moja chyba, že som nemal nahradu.... 😖 samozrejme aj pepir mid ali spätne, že som prebrala...
ale to bolo davnejšie
a vie, že teraz už spätne by mi asi nevypisali nič..... dosť vela hlasia ku dnu a tak podobne.. .možno niekedy by vedeli dať nejaky den spatne, keby sa to nebilo s nejakym hlaseniami, ktore podavaju o počtoch deti niekde vyššie.....

takže aj s decakom papierovačky rieši čim skor a hlavne nech nie je iný mesiac.. .čo v tvojom pripade ehm bohvie.. lebo maju aj mesačne hlasenia a ak už tboje dieťa ku koncu mesiaca zaratali na stav v domove, tak už ti nedaju žiaden papier, že ho vydali..... 🤐 takže fakt hned to odkomunikovať s domovom.... a papier o prevzati dieťaťa ma v ruke....

siska25
30. nov 2014

@najjulinka No ono aj v ramci domova mi kazdi inak povedal. Naposledy,ze sak oni odsleduju pravoplatnost a potom sa mi ozvu....Ale tak radsej im zavolam. Ono mne je to v podstate jedno,maleo mam doma a to je podstatne, len prave ze je koniec mesiaca a moj zamestnavatel ma uzavierku hned prveho a neviem co im nahlasit,zatial nic nevedia....

vikad
30. nov 2014

@siska25 Ahoj, áno, deti sme vzali v pondelok, k dátumu právoplatnosti. Utekala som na sociálku po žiadosť a s tou som šla na ekonomické, kde mi potvrdili, že poslednýkrát som bola v práci v piatok (teda posledný pracovný deň, hoci som čerpala už dovolenku, lebo sme museli vybavovať a kupovať veci ...). Hned som žiadosť odniesla na sociálku, lebo mi povedali, že ak to stihneme do 3-ho nasledujúceho mesiaca, hned môžem dostávať materskú (hoci aj len tých pár dní z tohto mesiaca). Ešte si musíme ísť podať žiadosť o jednorazový príspevok, lebo vraj na neho máme nárok a už máme aj tlačivo od sociálnej pracovníčky, ktorá nás má na starosti. Takže zajtra tam idem volať, že čo a ako ...

lenkove
30. nov 2014

@vikad gratulujem ešte raz!!! Ako ste to šikovno vybavili, vidíš 😀 😀 A nedáš foto? Najlepšie do albumu, to môžeš potom zmazať 😅 strašne som na krásky zvedavá 😵 😵 veeeľmi sa teším z vás!!!

vikad
30. nov 2014

@lenkove Ďakujeme, no, foto asi zatiaľ nedám, pre istotu ... Ale po čase určite nahodím 🙂

lenkove
30. nov 2014

@vikad chápem.. ja som malej foto ukázala na FB po predosvojiteľskom súde, to mala malinká osem mesiacov 😅 😅

lenkove
30. nov 2014

@vikad a môžeš si pozrieť moje albumy teraz 😀

angelina1003
30. nov 2014

Ahojte man otazku adopcia je mozna aj v pripade jednotlivca?

lenkove
30. nov 2014

@angelina1003 Ak si slobodná mamina, tak áno. Ak ste manželia, musíte byť rodičmi adoptívnymi obaja..

vikad
30. nov 2014

Včera som sa vážila a zistila som, že za posledné 2,5 týždˇa som schudla 7 kíl ...Takže zaručený recept ako schudnúť rýchlo - nečakané info o dvojčatách a prípravy + starostlivosť 😀 😀 😀 😝 😅 😎 😎

lenkove
30. nov 2014

@vikad no veď po pôrode sa hneď schudne 😉

vikad
30. nov 2014

@lenkove Ale toto tu boli stresy ... a teraz nestíham jesť ... ale už sa nejako dávame dohromady ... 🙂 🙂 🙂

santeema
30. nov 2014

@vikad papaj, aby si mala energiu🙂

siska25
1. dec 2014

@vikad Dakujem za podpoveď, idem to prevzatie ešte preveriť v domove a teda snáď to bude k právoplatnosti.

vikad
1. dec 2014

@santeema Jaj, ved papam, ale niekedy ranajky stihnem namiesto obeda, obed až večer a večera ...

hora_lka
1. dec 2014

ahojte, volala som dnes na urad v BA, riesia zaciatok marca 2013

karkana
1. dec 2014

@hora_lka 🙂 už sa hádam aj ty dočkáš 🙂 si na rade

hora_lka
2. dec 2014

@karkana aaaale kdeze na rada, este zdaleka nie, teraz je to este len rok ako cakame, ale myslim, ze by to mohlo vyjst koncom buduceho leta .. verim, ze tohtorocne Vianoce budu posledne vo dvojici 🙂
Tvoja malinka bude ziarit pod stromcekom, je kraasna 🙂 drzte sa 🙂

lea101
2. dec 2014

Ahojte kočuľky, davno som nebola tak som chcela pozdravit🙂 nas pokladik je s nami uz 4 mesiac pred 3 tyzdnami sme podavali ziadost o predosvojitelsku. Tie co si spominaju ako sme sa rozhodli pre 1600 g 4 dnoveho chlapceka v auguste, Nuz teraz je z neho 6 kilovy 64 centimetrovy uzasny dokonaly prekrasny chlapcek🙂 lubime ho velmi a stalo to vsetko trapenie na zaciatku s uradmi za to. Tym mamickam co este cakaju - kto caka ten sa docka🙂 uzivajte noci plne spanku a nebolave chrbaty🙂🙂 a tym co uz maju doma svoje lasky- vela siiiiil a vela zdravia. Pa a dakujem za podporu ktoru som prave tu dostala ked mi bolo najtazsie xx

santeema
2. dec 2014

@lea101 to ako sa dobre cita🙂..prejem vela pohody, zdravia a spolocneho stastia🙂

nikadomi
3. dec 2014

@lea101 to sa krásne číta 🙂 my sme len na začiatku cesty, čakáme na návštevu z úradu a následne na prípravu a tiež som z ružinova 🙂

zibi
3. dec 2014

baby zaciname uvazovat nad adopciou ..povedzte mi prosim ako to prebieha, kde sa ist opytat ... ?? ako dlho sa caka ..dakujem

zibi
3. dec 2014

@vikad moja blahozelam k babatkam 🙂 si sa dockala .... a este k tomu dvojky 🙂 tesim sa s tebou 😉

nikadomi
3. dec 2014

@zibi prvý krok- zájsť na Urad Práce soc. Vecí a rodiny, kam spadáš podľa bydliska. Pokojne si tam vopred zavolaj na spojovateľňu a povedia Ti presne meno a dvere za kým ísť 🙂 potom tam zájdeš- stačí sama a dajú Ti potrebné papiere: vzor žiadosti, dotazník pre Teba i manžela, žiadosť o potvrdenie pre lekára, súhlas s poskytnutím osobných údajov plus žiadosť o odpis z registra. Všetko si pekne doma v pokoji vyplníte, zbehneš k lekárovi všeobecnému potvrdiť tlačivko a ešte plus obaja z práce si vyžiadate výpis platu za posledný rok. Keď to budete mať skompletizované, pekne to zanesieš na Úrad a už len čakáte, o všetkom vás budú informovať formou listu z úradu. Taktiež nahlásite cez akú organizáciu si chcete robiť prípravu, tá prebieha po všetkých papierovackách buď v Úsmev ako dar, Návrate alebo na úrade... O všetkom Ťa ale takto pekne poinformujú... Ešte po odovzdaní papierov budete očakávať návštevu z úradu, popozerajú podmienky ako to doma máte ale to nie je nič strašné si myslím 🙂 takže zájsť na úrad, vyžiadať papiere, vypísať a potvrdiť papiere, potom návšteva z úradu, potom príprava 🙂 potom zaradenie do zoznamu čakateľov a dlheeee čakanie 🙂 držím palce.

lea101
3. dec 2014

@nikadomi juuj tak si uzivajte tie krasne chvile cakania a snivania🙂 vsetko dobre dopadne 🙂 tie 2 roky mozno menej ubehnu ako voda uvidis🙂

nikadomi
3. dec 2014

@lea101 presne tak 🙂 teraz sme ešte vo fáze takého prvotného "vzrušenia" a mnohých otázok, ale na to bude aj príprava a ďalší čas čakania v poradovníku ale čo sú to dva roky oproti celému životu 🙂 držte sa aj s miminom 🙂

zibi
3. dec 2014

@nikadomi dakujem velmi pekne za podrobne info
mam par otazok 😀 napisem ti do IP

nikadomi
3. dec 2014

@zibi zodpovedané 🙂

zibi
3. dec 2014

@nikadomi az dva roky budes cakat? 😒

nikadomi
3. dec 2014

@zibi aj tri ked bude treba 🙂 ale ratam ze cca pol roka kym budeme v poradovniku a potom rok a pol cakania zhruba tak nejako mi to vychadza ze dva roky... Takze na vianoce o dva roky budeme traja alebo budem ako na ihlach 🙂 juuuj ako dobre to znie ze budeme traja na vianoce 🙂 aj ked len o dva roky hihi

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre