Adopcia - aká bola vaša cesta k dieťatku?

cigaretka5
29. dec 2008

dievcata viem ze je tu k tejto teme co to popisane len ked listujem diskusiamu sklzne to do inych foriem starania sa o deti. Velmi zvazujeme s manzelikom adopcoiu. Rada by som adopciu co najmesieho babatke. Chcela by som od vas ziskat info ako to bezi realne, viem o fomralnom postupe z webu ale o pocitoch tetach a ujoch zo socialky a o tom ako to vlastne skutocne vyzera ked si ide po babo neviem nic. Podeli sa niektora z vas so svojim pribehom.
Vopred dakujem adminovi ze tuto temu nezamkne

dellfi
20. máj 2015

@magimary a naucia ma v priprave ako tychto ludi v okoli pripravit, ci si kazdy z nas musi najst ten vlastny sposom. Existuje nejaka literatura o tom ako na rodinnych prislusnikov?

bbbarunka
20. máj 2015

@dellfi ahoj. V nasej rodine bolo tiez par ludi nestastnych z mojho "napadu" adoptovat si druhe dieta, este k tomu bez poziadavky na rasu (tzn sme od zaciatku vedeli, ze to bude romske babo). A teraz? Malicky je milacikom celej rodiny!

magimary
20. máj 2015

@dellfi myslím, že návod, či kniha neexistuje-
dôležité je z vašej strany len jedno, aby si si TY a TVOJ manžel stáli obaja pevne na svojom postoji (aby ste vy dvaja boli v tomto za jedno)
a nenechali sa odradiť ľuďmi z okolia.
Nemôžete urobiť viac-môžete im to vysvetliť, objasniť, spomenúť vaše motivácie a dôvody,
ale to ako oni tieto informácie spracujú, je len a len na nich...
ich rozhodnutie však neovplyvní to tvoje...
nikoho nemôžeš prinútiť, aby zdieľal tvoj postoj,
môžeš im ho len ponúknuť.

Na príprave sa samozrejme môžeš na to spýtať, ale konkrétne a univerzálne odpovede zrejme nedostaneš.

5katarina7
20. máj 2015

@dellfi aj moji rodičia boli proti adopcii,normálne scény nám robili a teraz je malá ich princezná,každý deň ju musia vidieť 🙂 ale zaujímavé je,že sa z toho nepoučili,a teraz zase nesúhlasia,že si chceme ešte jedno adoptovať,a keď im staršia dcéra povedala,že však aj Karolínka je adoptovaná tak jej povedali,že to je iné 😅

mata71
20. máj 2015

@martinkasl Ahoj martinka,čumákovať ludia budú vždy,a povedia si tiež čo budú chcieť,ale dôležité je že Vy viete čo máte,ako máte a hlavne ľúbite dietky... len sa usmej a usmievaj ďalej ja som tak chodila s mojim malinkýýým... a s tými dalšími som tiež bola vysmiata a verím že ďalej budem 😵 😵

lillik3
20. máj 2015

@dellfi ... neurobila som absolutne nic... raz som sa mm vyjadrila, ze ak to nebudu ochotni jeho rodiacia akceptovat, bude ma to velmi mrziet a ze sa stane to ze nase dieta bude mat len jednu starku... svokra, vzdy ked bola prilezistost a ked tam nebol mm sa snazila, aby nas odhovorila..teda mna a ja mm... no nevyslo... dokonca ani pri prvej fotke maleho nepookriala....a aaaaz ked sme maleho priniesli domov, svokor nevydrzali a dosli k nam (75km ) len aby uvidel svojho vnuka a svokra ked ho uvidela zabaleneho v perinke nevedela prestat plakat a vtedy som vedela ze to bude ok... aaaa teraz? Uz niekolko krat mi povedala, ze sa netesi na nas ked prideme ale na maleho a vsetko co robi (na zahrade) tak robi pre maleho 😊😀

dellfi
20. máj 2015

@lillik3 tak to znie dobre!!! Drzim palec a uzivajte si to!!! Vela vas tu citam. Skoro kazdy vecer.

dellfi
20. máj 2015

@5katarina7 no to je fakt uz uplne ine!!! Diametralny rozdiel! Tiez by som chcela este dievcatko. Napr. aj ako vasa Karolinka! Aj vam len vela radosti!

dellfi
20. máj 2015

@bbbarunka to znie fakt dobre! Tak verim, ze budem silne a aj mm.

dellfi
20. máj 2015

@magimary inak klobuk dole pred tvojou nazvem to pracou. Aj ked to nie je spravne pomenovanie. Nezvladala by som bolest z odchodu dietatka.

aniele
20. máj 2015

@martinkasl Poznám kombináciu profi a pestúnstvo.

bbbarunka
21. máj 2015

@dellfi nechaj to na babo. Deticky maju uzasnu schopnost odzbrojovat ludi;) moja mamina doteraz frfle na niektore veci suvisiace s adopciou, ale zdenka lubi rovnako ako biologicke vnucence.

sofinkalv
21. máj 2015

Ahojte. Je tu niekto, kto si adoptoval dvojičky, najlepšie z bratislavského kraja? Ako dlho ste na detičky čakali, resp. po akom dlhom čase sa vám za ne ozvali... Vďaka za infošky, osobné skúsenosti 🙂

bbbarunka
21. máj 2015

@sofinkalv ahoj, v otazke som ti nemohla pridat odpoved, tak ju dam sem. Pat mesiacov sme cakali na uuuplne zdraveho, trojtyzdnoveho chlapca romskeho povodu.

martinkasl
21. máj 2015

@mata71 Bola som s mamkou,myslím na Vás,držím ti silno palce..uvidíš,že bude všetko okej. Nám volali z Nr sme v prvej 5ke,narodili sa 3chalani..uvidíme...a ten úsmev? asi to najlepšie čo môže byť na tých ľudí čo si myslia,že rozumejú všetkému 🙂 Vďaka 😀

martinkasl
21. máj 2015

@aniele Ja som len chcela že ako ste to riešili keď vlastne popri profi viem byť aj s adoptívnym..ale dnes som to už v ded vravela,tak že to nejak poriešime,že deti mi nechajú tak som zvedavá,že ako 🙂

dzordzina
22. máj 2015

ahojte kde sa treba obratit na pestunsku sme prvy od januara a furt nas odbiju deticky nie su na adopciu sme furt tiez rovnako uz tri roky 26 v poradi na chlapceka a 30 na dievcatko a rocky idu

zwalsh
22. máj 2015

@dzordzina pestunstvo mas v ramci kurzu na ado. Len tetam treba povedat ze vam pestu nevadi.

labudka
22. máj 2015

Ahojte prosím, v prvotnej žiadosti medzi papiermi je aj žiadosť o odpis z registra, prosím to mám asi celé vyplniť aj nalepiť kolok však, či?

nikadomi
22. máj 2015

@labudka ahoj, ziadost o odpis podavaju tetusky z UPSVar, Ty si ho nemozes ako fyzicka osoba ziadat. Kolok teda netreba 🙂 tlacivko len vypln a odovzdaj na urade, na zaklade neho oni zaziadaju..

labudka
23. máj 2015

Ďakujem

borsanh
24. máj 2015

Bože ked vidím čo sa deje okolo malého Benjamínka je mi na .... kde má žena anonymitu, ach. Čo môžu byť radi že ho dala pekne na adopciu a nie niekam pohodila... ☹ smutné...

cairka
24. máj 2015

@borsanh , súhlasím....
A ešte tá výzva, že kto sa ho ujme (adoptuje), tak mu dajú prostriedky na zariadenie detskej izby. 😨 Nezávidím, my izbu máme 😝 , ale pravidelne si na Slovensku adoptuje niekto dieťa a o tomsa nehovorí... Nehovoriac o tom, že ak sa malého neujme babka, tak je to prototyp dieťaťa, na ktoré sú plné poradovníky. Ale po tomto cirkuse by som sa ja už bála ho prijať, že z ktorej ... skrýše... sa objaví fotograf Nového času, aby mohol dať senzačnú správu, ako ho našli a ako sa mu darí ...

marcelarefat
24. máj 2015

@cairka
@borsanh dievcata, presne s vami suhlasim . Hotovy cirkus! Neviem kto bol iniciatorom toho medialneho cirkusu ale jednoznacne si neuvedomil, ako strasne ublizuju malinkemu a pripadnej adoptivnej rodine. Ved na toho maleho drobceka je nas tu tolko co by ho hned prijali ale po tomto vsetkom je to velmi riskantne. Neviem ci by som sa nato ja osobne dala, ved ked chcem aby sa moje adoptivne dietatko vyvijalo v pokoji , tak v prvom rade, ja ako jeho matka musim byt v pohode. A to sa urcite neda, ak mas za zadkom stale media.
Ale malinkemu prajem vsetko dobre , hlavne nech uz je v rukach ci uz bio babky alebo niakej inej maminy 🙂

borsanh
24. máj 2015

@cairka
@marcelarefat
ja sa priznám že keby sa mi on ujde v poradovníku tak by som ho nechcela aby som čakala že nás vyhľadajú a budú na nás striehnuť.. :(
Lutujem matku dieťatka, v dobrej vôle dala dieťa na adopciu čo urobila veľmi pekné gesto ako keby mala urobiť mu niečo zlé a nakoniec je zlá a nadávajú na ňu. Mala by byť ochránená, utajená jej identita. Teraz si ani nový čas neuvedomil čo spôsobil také čo chcú dať dieťa na adopciu teraz zistili že nie sú nijako chránané...
Malý je zlatý a prajem mu aby sa mal dobre, aby našiel domov 🙂

najjulinka
25. máj 2015

Každá bublina po par dnoch splasne... baby viete ake velke halo bolo oko dvojčat v hniezde v Prešove...... a dnes po nich nikto nepatra, nikto nestriehne........... 😉 Aj ked teda po takom medialnom humbuku som vedela hned, ked som ich stretal, že to su oni..... 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 Darmo, že velke... (aj ked teda su dvojica a nie solo kus, takje to jednoduchšie).......

karkana
25. máj 2015

🙂 tak nás už konečne čaká krst našej malej 😉

maruska_maru
25. máj 2015

kočeny,mňa čaká náš dubkáčik od prvého júna,dúfam nastálo,lebo naše súdy všetko prekladajú,beriem maródku nech som s ním čo najskôr,lebo rastie,tak sa moc moc teším 🙂

waw
25. máj 2015

Ahojte je tu niekto z BB kraja kto je poradovniku na osvojenie alebo bol niekedy v poradovniku a uz ma doma diatatko.Chcem sa opytat ze ako dlho ste cakali na neromske novorodeniatko.Chceme si dat ziadost takze predpbezne mapujem situaciu v nasom kraji

karkana
25. máj 2015

@waw 😉 ip

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre