Adopcia - aká bola vaša cesta k dieťatku?

cigaretka5
29. dec 2008

dievcata viem ze je tu k tejto teme co to popisane len ked listujem diskusiamu sklzne to do inych foriem starania sa o deti. Velmi zvazujeme s manzelikom adopcoiu. Rada by som adopciu co najmesieho babatke. Chcela by som od vas ziskat info ako to bezi realne, viem o fomralnom postupe z webu ale o pocitoch tetach a ujoch zo socialky a o tom ako to vlastne skutocne vyzera ked si ide po babo neviem nic. Podeli sa niektora z vas so svojim pribehom.
Vopred dakujem adminovi ze tuto temu nezamkne

compatible234
3. aug 2015

A keby sme chceli dievcatko, alebo súrodenecke duo?

najjulinka
3. aug 2015

@compatible234 no na dievčatko o to dlhšie, kedže o dievčata je vacsi zaujem...

no a na dvojicu to je otazkou šťastia.. lebo ked dvojicu, tak odhadujem, že aspon jednu babu chcete a aby obaja boli malinkí a zdraví (naprikald chlapcov 5 a 10ročneho by ste nebarali a pod...)..... a to je tiež trošku naročne take najsť.... 😉

continental
5. aug 2015

Ahojte Žilinčanky,neviete náhodou niečo nové s tohto kraja ohladom adopcie?od novembra šlo na adopciu len jedno dieťa,zdá sa mi to nenormálne.....dovtedy sa poradovnik pohnul o 1-2 detičky za mesiac a teraz je to magicky pozastavené......

kucusik
5. aug 2015

Ahojte. Je tu niekto, kto zvazuje, resp. zacina proces osvojenia v BA kraji? My sa snazime o babo 6 rokov, stale by sme chceli po svojom 🙂 ale sme otvoreni adopcii. Zvazujem, ze po prazdninach by sme si na urad prace podali ziadost a zacali. Vdaka, katarina

bbbarunka
5. aug 2015

@kucusik ahoj, my mame sice drobca uz doma, ale napis, ak by si nieco potrebovala. Adopciu sme tiez robili v BA kraji, konkretne vo 4. obvode

kikuska_wedge
5. aug 2015

@kucusik aj my sme z BA kraja. Keby si cokolvek potrebovala kludne mi napis. My akurat koncime pripravu a buduci mes. by nas mohli zaradit do zoznamu.

beka22
5. aug 2015

@continental Ahoj včera som volala a nepohli sme sa. Prvé miesto je nedosiahnuteľné 😉

nela007
6. aug 2015

@beka22 znamená to, že ste 2.?

beka22
6. aug 2015

@nela007 áno už mesiac 🙂

nela007
6. aug 2015

@ beka22
Chcela by som citat o ziline optimistickejsie správy.

mata71
6. aug 2015

kočky je tu maminka čo si brala drobuliatko z DED ? chcem sa niečo spýtat ohladne posledného rozsudku a rodneho listu .. dávali ste to do ded do spisu ?

santeema
6. aug 2015

ahojte kocky z nitrianskeho kraja. chcem vas potesit, asi pred dvoma tyzdnami mi volali na babo, maju chlapceka aj dievcako, kazdeho samostatne. tym, ze som pred mesiacom porodila druhe babo, tak som odmietla. bola som zaradena do zoznamu v novembri 2012. tak dufam, ze som daktore z vas velmi potesila a deticky sli vam🙂. a zelam vela radosti z drobcov🙂

beka22
7. aug 2015

@nela007 Aj mne by sa páčilo keby mi povedali niečo iné ale nepomôžeme si najhoršie je to vôbec nejde skontrolovať no len veľa trpezlivosti. 😉

continental
7. aug 2015

@beka22 nela007,neni ste samé,ktoré by radi počuli aj dobré správy 😉 zdá sa mi nekonečná ta cesta do finále.....mi už pojdeme s manželom na ďalšiu aktualizáciu po 4 rokoch a to sme skoro tridciaty a kde je prvé miesto......možno tak o 2 roky 😢 nechápem čo sa v tej Žiline stalo,no potrebujeme všetky s tohto kraja hoooooodne trpezlivosti 😉

beka22
7. aug 2015

@continental tak si držme palce spolu, možno sa to už pohne pekný deň a pevné nervy 🙂 😉

kikuska_wedge
7. aug 2015

@continental Dievcata a nezvazovali ste podat podnet na presetrenie na narodny up v Bratislave?

maccca
7. aug 2015

@santeema super ze by sme sa Nr ,posunuli o dve miestocka😃😃😃😃

santeema
8. aug 2015

@maccca este aby som to upresnila, mala som odklad pol roka, tak sa mohlo stat, ze ludia co boli zapisany neskor po mne uz babo davno maju🙂

mrslove
9. aug 2015

Ahojte dievcata,vie mi niekto poslytnut info o adopcii v KE?co vsetko upsvar od Vas chcel?bolo potrebne nejake skolenie a pod.Kludne aj do IP.Dakujem

yukki
9. aug 2015

@mrslove školenie je potrebné v ktoromkoľvek okrese, je to tak nejak 27 hodín či koľko dokopy, rozdelené buď blokovo (to skôr neziskovky ako Návrat a Úsmev a tuším aj v KE nejaká ešte iná) robia blokovo, alebo si to školenie bezplatne dáte na ˇUPSVaR-e. Ale absolvovať ho musíte, po ňom nasleduje zápis do Zoznamu žiadateľov o adopciu a čakanie na dieťa podľa Vašich predstáv.... Šak skoč v KE na Staničné nám.9 tuším tam ešte furt sedia a tam sa opýtaj, všetko Ti vysvetlia. Aj aké doklady chcú.....je tam potvrdenie o príjme, potvrdenie o zdrav.spôsobilosti na adopciu, výpis z registra....

mrslove
9. aug 2015

@yukki dakujem za odpoved,chystame sa v septembri chcela som iba vediet nejake info vopred😊

karkana
9. aug 2015

🙂 🙂 takto rastieme,,,,,,,,už som začala rozprávať rozprávku,,,,,,,,,,,,ako prišla k nám,,,

kikuska_wedge
9. aug 2015

@karkana juuuuuj ako je uz velka a krasna slecna

marcelarefat
9. aug 2015

@karkana No Evi, riadna fesanda z Melly rastie. A ake ma licka a nozicky, hned by som ich vykusala 🙂

beka22
9. aug 2015

@karkana veľmi pekné dievčatko ale očká riadne šibalské 🙂

tlucka
10. aug 2015

@karkana Krásne dievčatko 🙂

mata71
10. aug 2015

@karkana kráásna je.

mata71
10. aug 2015

Dievčatá je presne mesiac od posledného súdu a konečne prišiel aj rodný list...

TEN pocit keď rodný list držíte v rukách a v kolonke matka svieti moje meno,roztriasli sa mi kolená a muža to bude čakat tiež keď príde z roboty ..ten pocit je nádherný a hrejivý 😵 😵

mysiak001
10. aug 2015

@mrslove Ahoj Ja len doplnim @yukki ta ďalšia v KE je Miesto pod slnkom.

bibal123
10. aug 2015

Ahojte

prosim Vas viete mi poradit ako sa úvodný list na adopciu? co musi obsahovat ? chceme si s manzelom adoptovat dieta len neviem ako mam napisat ten list

dakujem

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre