Adopcia - aká bola vaša cesta k dieťatku?

cigaretka5
29. dec 2008

dievcata viem ze je tu k tejto teme co to popisane len ked listujem diskusiamu sklzne to do inych foriem starania sa o deti. Velmi zvazujeme s manzelikom adopcoiu. Rada by som adopciu co najmesieho babatke. Chcela by som od vas ziskat info ako to bezi realne, viem o fomralnom postupe z webu ale o pocitoch tetach a ujoch zo socialky a o tom ako to vlastne skutocne vyzera ked si ide po babo neviem nic. Podeli sa niektora z vas so svojim pribehom.
Vopred dakujem adminovi ze tuto temu nezamkne

monika_123
3. apr 2011

ahojte... Posledne dni mam zmiesane pocity....kamaratke sa v piatok narodilo babo,a dala ho na adopciu...cele tehotenstvo to tak planovala...ja odvtedy ako som sa to pred mesiacom dozvedela stale som nato myslela ze ako to moze urobit a pod... Ale potom ako som si vas precitala som zistila, ze dobre ze nestihla ist na potrat a to male babo sa raz bude mat dobre a bude mat rodicov ktori ho budu moooc lubit 😵 😵 😵

carmenuska
3. apr 2011

dakujem vam za vase odpovede. Fiha to uz mate velke deti, to budu stastne deticky, velki surodenci ich budu rozmaznavat 😉 my by sme chceli novorodenca, skor asi dievcatko ale nemame nic proti chlapcekovi

eva1979
3. apr 2011

@natia viem, že nemám adoptované dieťatko, ale mohla by som prísť na vaše stretko aj ja?

eva1979
3. apr 2011

@natia teda len zatiaľ nemám 😉

natia
3. apr 2011

@eva1979 určite...nie je problém 🙂

beba1902
3. apr 2011

@monika_123 badaj by vsetky baby rozmyslali tak ako tvoja kamoska a nie tak , ze zabiju bezbrane telicko , ktore nestihlo ani zit 😢

akramgad
3. apr 2011

@misula4660 ahoj srdienko tak ako sa máte je niečo nové?

akramgad
3. apr 2011

@monika_123 ahoj ak sa nenahneváš veľa ľudí odsudzuje takéto ženy ale vďaka ním sa staneme aj my maminkami ženy ktoré žiaľ nemajú detičky z bruška ale zo srdiečka 🙂 a je super že sa ti zvláštny pocit vytratil po prečítaní našich príbehov 🙂

najjulinka
3. apr 2011

Odcitujem:
"Ďalšie bábätko v BB ostalo opustené rozhodnutím maminky dať ho na adopciu. S nikým o tom nehovorila, ani s gynekológom....ani neviem, či s niekým z príbuzných...Rozumiem, jej situácia ju pravdepodobne nútila k tejto situácií,ale dieťa bude ešte dosť dlho v detskom domove.Svoje prvé týždne života v zásade bude samé. Pretože naša legislatíva má iný čas ako je čas dieťaťa/novorodenca. Je mi ľúto, že táto tehotná žena nenašla cestu k nám,aby sme jej boli oporou v jej premýšľaní,aby sa dieťaťko mohlo rýchlejšie dostať k novej rodine."
Od: Dana Žilinčíková

bershka
3. apr 2011

ahojte, sem tam sem k vam nakuknem o com pisete. ja mam jednu dceru a rodit sa mi nechce uz druhykrat, tak som rozmyslala aj nad adopciou.. kurnik, kolko sa stoji v sore na dieta? ja vobec netusim kam ist a o ake dieta si zaziadat. ale poviem narovinu, ciganca by som asi nechcela 😅

monika_123
3. apr 2011

@akramgad ja som hlavne rozmyslala nad tym ze co to male,ze bude v domove niekde a ze ako mu to mohla urobit...ale take malicke babo ma asi dost velku sancu ze si ho niekto vezme....dufam 😔

suezana
3. apr 2011

@monika_123 biele detičky idú hneď - na také sú poradovníky aj tri roky... dokonca aj na rómske novorodeniatka sa čaká... 😕 kamoška už polroka... My ich milujeme už teraz...predstavujeme si ich, modlíme sa za ne...

suezana
3. apr 2011

@bershka pozerala som si tvoj album - ty máš celkom malinké bábo? a už rozmýšľaš nad druhým? 😕

akramgad
4. apr 2011

@monika_123 tomu ver na 100% myslím že do domova sa ani nedostalo že už je niekde v rodine 🙂

misula4660
4. apr 2011

@akramgad ahoj moja. nové je to, že dneska sme už boli na úrade pozrieť spis a foto a dvd malinkej. má 7 mesiačikov a je taká strašne nádherná.....lenže malinká berie už od narodenia lieky - Phenaemaletten a nikto nám nevie povedať viac, len to, že dokonca v poslednom mesiaci jej museli zvýšiť dávku týchto liekov...ale tetuška na úrade povedala, že vraj ich berie len preto, že je nekľudná, ale bavila som sa s jedným detským lekárom a ten mi povedal, že neverí tomu, že by dali takému malinkému bábätku také silné lieky na epislepsiu, keby nemalo aspoň mierne epileptické záchvaty a taktiež mi povedal, že za tú dobu, čo je na tých liekoch, tak už musí mať aj minimálnu závislosť na nich....Tak som teraz taká strašne smutná, ako nikdy v živote...Do zajtra sa máme rozhodnúť, či ju chceme ísť aj kuk, alebo nie.... ☹

yukki
4. apr 2011

Ach jo. ☹

magimary
4. apr 2011

@misula4660 máš IP.
aj "náš" Niny ich užíval a epilepsiu nemá(l) 😉 🙂
nebojte sa 😉

magimary
4. apr 2011

užíval ich cca 5 mes., už som si to mrkla 😉

kanhwa
4. apr 2011

@suezana no - nas synator je velky pragmatik 😉 takze on to berie tak, ze to prinesie aj nejake nepohodlie, ale ze aj zaroven bude nejaka pozitivna zmena. ale najviac to berie tak, ze my po dietatku dlho tuzime, takze sa tesi s nami, lebo vie, ze my dalsie dieta potrebujeme 😎

kanhwa
4. apr 2011

@monika_123 no to je tak u nas zial, ze ked nechcene tehotna zena ide na potrat, tak nikto o tom ani nevie a vsetko je ok ☹ a ked sa ina zena, ci uz z dovodu, ze ten potrat nestihla alebo proste len pre to, ze sa zachova zodpovedne, rozhodne dat dietatko na adopciu, tak ju vsetci odsudzuju a ohovaraju 😒 😒 😒 takze z hladiska verejnej mienky je prave ta druha "krkavcia matka". chyba uplne nejaka osveta v tomto smere u nas 😠
ja to tiez z mojho vlastneho uhla pohladu nechapem, ako sa zena dokaze vlastneho dietat vzdat, ale netreba sa na to pozerat zo svojho hladiska a riesit to, podstatne je v tomto pripade, co je lepsie pre dieta.

kanhwa
4. apr 2011

@misula4660 to je mi luto. pokial viem, tak tento liek je na epilepsiu a ak sa raz zacne brat, tak ho treba brat do konca zivota. v pripade, ze ho niekto neberie uplne zbytocne, ale to sa mi nezda...ach jaj. prajem vela sil pri rozhodovani.

Baby, v tejto suvislosti mam otazku, ktoru som aj tak chcela pisat na obe tieto fora. ked nam zavolaju, ze mame dietatko, ci uz v porodnici alebo profirodine - mame pravo ziadat odpis z lekarskej dokumentacie, aby sme ju dali posudit nasej detskej lekarke? Lebo ako vyplyva z viacerych skusenosti, zda sa, ze cast s tym zdrav. stavom uradnici bud zavadzaju, alebo aj zatajuju 😠

misula4660
4. apr 2011

@kanhwa ďakujem veľmi pekne.... ☹

kanhwa
4. apr 2011

@magimary mne sa nezda s tym liekom najma to, ze zvysili davku. to su skutocne lieky protizachvatove a aby sa zabranilo epileptickym zachvatom alebo znizila ich frekvencia, tak treba davku presne nastavit, tak sa to robi skusmo. neverim, ze by davali taketo lieky na ukludnenie, to by bola nehorazna nezodpovednost !!!

kanhwa
4. apr 2011

@misula4660 myslim na Vas hrozne silno - urobte len tak, ako budete uplne presvedceni, ze je to spravne. a najma nemajte ziadne vycitky, nech sa rozhodnete akokolvek. adopcia je ovela viac o slobodnom rozhodovani a zodpovednom pristupe ako ked mas biologicke dietatko, o tom som presvedcena.

misula4660
4. apr 2011

@kanhwa máš úplnú pravdu, ale ja momentálne nie som presvedčená vôbec o ničom a mám v hlave taký chaos ako nikdy. Toto bude najväčšie rozhodnutie aké som kedy učinila..... ☹

magimary
4. apr 2011

@kanhwa , opakujem, že náš chlapec to užíval takmer pol roka, NIKDY epilepsiu nemal a ani nemá (!!!), na všetky vyšetrenia chodím s ním, teda som chodila, takže mne nikto nemohol nič len tak zatajiť, o to viac, že som zdravotník...
takže-hej, je to antiepileptický liek, ale má okrem tohto účinku aj ďalšie účinky (hypnoticky, sedujúci, upokojujúci, antikonvulzívny, antiepileptický)... tiež nesúhlôasim s indikáciou tohto lieku v tomto prípade (už som to niekoľkokrát napísala aj babkám v IP), ale keď ho lekári dali, asi vedeli prečo (a chceli využiť jeho kombináciu účinkov) alebo práve naopak ho dali preto, že sú nezodpovední a na tomto dieťati im až tak nezáležalo, aby to riešili do dôsledkov (sú aj také prípady)...
náš malý ho užíval pretože bol závislý a mal s tým spojené príznaky, ale epilepsiu NEMAL (!!!), i napriek tomu mu ho neurológovia dali.
a taktiež zdôrazňujem, že ho ani nemusí užívať do konca života (má takmer tri roky a užíval ho len tých pár mesiacov v "akútnej fáze", takže musím vyvrátiť obe tvoje tézy (aj to, že je to liek len na epilepsiu a že sa musí užívať do konca života)...

cairka
4. apr 2011

a nakoniec keby aj mal epilepsiu, tak nikde nie je napísané, že ju musí mať celý život 😉 obzvlášť, kým neporobili žiadne relevantné vyšetrenia...

monika_123
4. apr 2011

@kanhwa no presne tak...ona byva na dedine takze si vies predstavit ake reci starsich zien,ohovaranie a pod... Pritom naozaj urobila v jej situacii pre to malicke to najlespie co mohla...Ma 20 rokov,2 rocneho syna,byva doma s rodicmi bez partnera, ani jej nedava peniaze na toho maleho...takze nezvladala by to ani financne,ani vnutorne sa necitila nato ze by zvladla aj druhe dietatko...

suezana
4. apr 2011

@magimary bola pridusená pri pôrode a 30 minút ju oživovali,... ona nie je zdravá...možno nemá epilepsiu, ale má silné záchvaty plaču...silné 😔

mariana78
4. apr 2011

@misula4660, veľa sily pri rozhodovaní, ale ak sa rozhodnete ísť malú pozrieť oveľa viac Vám o tom budú vedieť povedať v DD, my sme tiež ostali zaskočený keď nám povedali, že matka mala syfilis, ale hneď nás upozornili, že na malú ho matka nepreniesla a , že má v sebe len protilátky /z toho, že mama sa liečila/ a tie sa postupne vytratia. Dúfam, že nám hovorili pravdu. Lebo včera sme boli pri nej celý deň, zajtra idem zas a už sa na ňu veeeľmi teším.
Môžu niečo zo zdravotného hľadiska zatajiť???????

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre