Adopcia - aká bola vaša cesta k dieťatku?

cigaretka5
29. dec 2008

dievcata viem ze je tu k tejto teme co to popisane len ked listujem diskusiamu sklzne to do inych foriem starania sa o deti. Velmi zvazujeme s manzelikom adopcoiu. Rada by som adopciu co najmesieho babatke. Chcela by som od vas ziskat info ako to bezi realne, viem o fomralnom postupe z webu ale o pocitoch tetach a ujoch zo socialky a o tom ako to vlastne skutocne vyzera ked si ide po babo neviem nic. Podeli sa niektora z vas so svojim pribehom.
Vopred dakujem adminovi ze tuto temu nezamkne

mariana78
6. apr 2011

Ja normálne kukám v poradovníku sme boli 2 a pol roka , požiadavku sme mali na 0-12m, zdravé biele ale za celý čas nám nevolali, až teraz pri Soničke.

mariana78
6. apr 2011

Ozaj babenky, viem že ste to už niekde riešili ale, ak nám povedia, že nám ju dajú na budúci týždeň, dáme si na UPSVaR žiadosť o predosvojiteľskú starostlivosť a táto žiadosť ide na súd?????? a čakáme na rozhodnutie súdu???? ako ste to riešili v zamestnaní ???? ako dlho to trvá naším súdom???? Mám niečo dovolenky, nejaké 2 týždne sa môžem hodiť PN ale čo potom, keď to bude trvať dlhšie???? Chodia potom na kontrolu z UPSVaR??? Mám veľa otázok ja viem 🙂 🙂 🙂 🙂

tortelinka
6. apr 2011

@dadenka1 tak tak, mas uz iny program 🙂

natia
6. apr 2011

@mariana78 rada by som ti odpovedala, ale nič z toho neovládam 🙂 ale zato nám môžeš niečo povedať o malej, lebo evidentne je nám jasné, že ste sa pre nu rozhodli 😵

akim
6. apr 2011

@mariana78 , ked nam pri synovi povedali, ze nam ho daju na host. pobyt, tak som si vybavila neplatene volno, na ktorom som bola tusim tri mesiace a potom konecne bola predosvoj. toho sme brali starsieho. dcerku sme brali malicku, ta isla na predbezne, do tyzdna sme ju mali doma a isla som na matersku. v praci to bol sok, ale, boli perfektni. 🙂 ziadost o predosvoj. davas, myslim, na sud. nam ju vypisali na urade, my sme iba skontrolovali udaje a podpisali. vy budete brat malu na hostovsky alebo predbezne?

lenuska74
6. apr 2011

@natia máš IP 😉

mariana78
6. apr 2011

No dúfam, že bude naša v piatok sa mám ešte rozprávať s doktorkou tak dúfam, že nám nepovie niečo čo by ma odradilo, keď tu čítam, že aj zamlčujú nejaké veci. Ale malá je zlatá, nechce sa jej prevracať z chrbátiku na bruško, preto s ňou cvičia, ale ja dúfam že je to len preto, že sa jej nevenujú a keď si ju dovediem domov, rýchlo to všetko dobehneme.

tortelinka
6. apr 2011

inak, je to dost blbo vymyslene, nie?ked je zena tehotna, ma volno vzdy ked treba a co my?preco neplatia rovnake podmienky? 😠

mariana78
6. apr 2011

@akim neviem nepovedali nám, ale poviem ti pravdu ani neviem aký je v tom rozdiel??????

najjulinka
6. apr 2011

@mariana78 u nas v domove cvičia bud so všetkými alebo skoro všetkými miminkami...

akim
6. apr 2011

@mariana78 , ked beries dietatko na predbezne, mas pravoplatne rozhodnutie sudu a odo dna pravoplatnosti mas narok na matersku dovolenku. predbezne mas rychlo, my sme cakali iba tyzden. tak davaju vacsinou malicke deti.
na predosvojitelsku cakas dlhsie, niekolko mesiacov a az potom mas narok na matersku (alebo rodicovsku). dovtedy je dieta v dd alebo profi. alebo moze ist ku vam na ten hostovsky pobyt (ak dd suhlasi), ale nemas narok na ziadne financ. davky ani volno.

natia
6. apr 2011

@mariana78 o hosťovskom pobyte rozhoduje riaditeľ DD a predbežné opatrenie vydáva súd na základe vašej žiadosti o zverenie maloletej do vašej osobnej starostlivosti

mariana78
6. apr 2011

Ďakujem, ja myslím že pôjde o predbežné opatrenie. Povedali, že malá je už rozhodnutím súdu voľná. Budem múdrejšia v piatok alebo v sobotu.

akim
6. apr 2011

@mariana78 , ved skus sa na to spytat... myslim, ze kvoli praci je to dost dolezite, ako rychlo bude mala u vas. 😉
@natia , ahoj 🙂 . ako sa ma maly? tesi sa na sestricku? 🙂

cicimotinka
6. apr 2011

@natia je mi jedno, oba termíny sa dajú... my síce do cca 16,00 spíme, ale dajako to urobíme... 😎

akramgad
6. apr 2011

@kanhwa moja gratulujem ste už dosť blízko aj nám to tak začalo a tretí telefonát v priebehu mesiaca bol ten pravý !!! 😲

akramgad
6. apr 2011

@natia mrzí ma to ale nič z toho u nás nebude sme chorí soplíky kašle a už aj troška teplotka :( prajem pekný dník na stretnutí a nabudúce už pôjdeme 🙂

akramgad
6. apr 2011

@misula4660 nebojkaj aj pre vás sa narodí zo srdiečka 🙂 😉

akramgad
6. apr 2011

Maminky máme soplíky kašlíky a už aj teplotky predošlú noc sme nespinkali od 23.00 do rána ☹

natia
6. apr 2011

@akim ahoooojte 🙂) malý sa má super by som povedala... je to riadne šidlo, ale veeeeľmi šikovný a zväčša aj milý a chutný :D a stále úchylný na balóny 🙂)) neteší sa vôbec na nikoho, on je rád, keď sa pozornosť na neho upriamuje 🙂
inak je to hrozný spevák, stále, stále spieva, ale okrem toho je to aj textár... o čomkoľvek vymyslí text za dve sekundy... pozostáva to teda vzždy z 2-3 slov, ktoré idú stále a stále dokola, ale vlastnú tvorbu mu nemožno uprieť :D dnes mi hovorila v škôlke učiteľka, že robia program na deń matiek a že jakubko im to trošku ruší, lebo spieva najhlasnejšie, takže všetkých prekričí, ale je mu úplne jedno, čo sa spieva, on si stále spieva svoje :D

a vy ako? zdraví? žiarlivosť ustupuje?

@akramgad poznáme, to sa nedá nič robiť... tak nabudúce... 🙂

ešte som zabudla sa opýtať @eva1979 že či vyhovuje nedeľa o pol 5 cca? zatiaľ to teda vyzerá na tú nedeľu, aby aj @dadenka1 mohla 😉

kanhwa
6. apr 2011

@akramgad vdaka 🙂 to ani nedufam, ze by to bolo az tak skoro, ale v kazdom pripade ma to nabudilo, ze ideme sa este serioznejsie na to pripravovat organizacne, ze to bude o chvilu 🙂
inak je to zvlastne, ale stale kukam na fotky vasej malej, tak presne si nasu dcerku nejako prestavujem / neviem, ci vobec moze byt zlatsia 😎 aj mm som ju ukazovala, musite byt velmi stastni rodicia 🙂

janucucka
6. apr 2011

ahojte som tu novaa mam22 rokoua obaja sme neplodnychodime na umele oplodnenia mame za sebou a zatila neuspesne .. chcem sa vas opytat daju adopciu aj takim mladim ? 22rocnym???????? sme s trnavskeho kraja kolkosa asi caka je tu neidko s trnava a okoie!??????????? velmi tuzime po babtku od 0-6 mes. biele zdrava a bez postihnutia.... napiste mi ako to svetko prebieha ako u psychologa ? co je najtazise a tak ............

dioliana1
6. apr 2011

@janucucka daju, treba isť na UP, vyplniť dotazník, potom urobiť prípravu, na UP alebo Návrate alebo Usmev ako dar, a potom čakať, každý kraj to má inú dĺžku čakania a záleží aj od vašich podmienok na dieťa, či chcete aj romske, prípadne nejaký postih u dieťatka dokážete tolerovať...

akim
6. apr 2011

@natia , no tak to ho cakaju tiez tazke chvilky, ked je rad stredobodom pozornosti... 😉 u nas ta najvacsia ziarlivost ustupila, ale obcas su take ziarlivostne vystupy... a aj dievcata tu, na fore, ma upozornili, ze mozno neprejde nikdy, iba sa stane soc. prijatelnejsia. tak sa pripravujem aj na takuto moznost... 😉
vas J. musi mat stale dobru naladu, ked si vyspevuje. 🙂 a este k tomu vlastna tvorba-to je super. 😀 a na den matiek bude najvacsia hviezda... 😵

suezana
7. apr 2011

@janucucka ahoj, vek by nemal byť rozhodujúci - dokladuje sa príjem, potvrdenie od lekára, že ste spôsobilí, z obce posudok na vás, odpis z registra trestov, bytové podmienky.... všetko ti povedia na UPSVARe u vás - treba tam ísť vypýtať si tlačivá a oni ti všetko povedia, čo od teba potrebujú a čo bude nasledovať. Ničoho sa nemusíte báť, ani psychologických testov - je to zaujímavé - mňa to bavilo 😉 Pýtaj sa, čo len chceš 🙂

suezana
7. apr 2011

Chcem sa pochváliť - včera kamoška potrebovala kočíkovať dcérku adoptovanú - ja som si to tak užila 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 aj s mojou malou 😉 malinká má 9 mesiacov, videla ma raz v živote 5 minút a v pohode bola s nami 😵 😵 😵 😵 usmievala sa, na rukách som ju mala, džavotala mi 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 dokonalé bábätko ( brané z nemocnice ako 1mesačné) veľmi ma to nabilo pozitívnou energiou, tak vám všetkým posielam z nej a všetkým nám prajem také krásne bábätká, ktoré sa tak silno dotknú našich srdiečok 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵

dadenka1
7. apr 2011

@natia 😉 vyzerá to nádejne to naše stretko... super.. no včerajšie rande bolo také smiešno - romantické.. začali sme v Mc Donalde.. ale sme už asi ozaj starí, vydržali sme len 10 min, ani sme nedojedli, fuj mastné a bez tanierov.. ani neviem, prečo sme tam vstúpili.. tak sme šli do normálnej kaviarničky, ale zase.. len sme skúsili novú, takú, kde sme ešte neboli, zas nič moc.. tak som mm dostala do baby obchodu.. len tak navnadiť sa.. a on súhlasil 😅 Po 11 rokoch manželstva a 2 rokoch čakania v ZŽ bol ochotný vstúpiť do baby obchodu... som sa skoro zbláznila od radosti.. tak som mu to tam poukazovala, že čo sa mi páči... no vydržal tam cca 5 minút, tak sme ešte do hračkárstva skočili,, niečo synovcovi 6 ročnému, lebo príde na týždeň k nám... no a za odmenu, že tak dlho vydržal v obchode (to je u nás skoro rekord osobný) sme šli pozrieť hokejistov na tréning... u nás v TN oni trénujú na majstrovstvá... toť naše rande... síce nie moc romantické ale boli sme spolu... a to je hlavné

goralenka
7. apr 2011

Baby mne to uz zacina.. mam pocit, ze ich budem otravovat, aby si robili poriadne svoju pracu ☹
Ked u nas bola ta pani, rozhodli sme sa pre pripravu na UP.. volala mi na druhy den, ze pani psychologicka sa stahuje a ze to tyzden potrva, ci mi to nevadi.. suhlasila som.. lenze uz to su dva a pol tyzdna a pani psychologicka stale nevola.. a mam neurcity pocit, ze ani nezavola aby sme nastupili na pripravu..
pisala som ten pani co u nas bola na UP a vraj mam cakat.. ako dlho by ste cakali, kym by ste sa razne ohradili, ze z to trva pridlho? ☹ takto sa mi to naozaj bude tahat aj 5 rokov..

misula4660
7. apr 2011

@akramgad ja viem moja a už sa na to veeeeľmi teším....

janucucka
7. apr 2011

@dioliana1 ahoj ja som odzaciatku citala tuto stranku a chcem powedat ze som konkretne pozerala na teba aj ty si bola v centre na oplodneniach ? aj my a akoze obidvaja sme neplodny a este jedno skusim ale vobec neviem , my by sme chceli co najmense babo biele zdrave ako vsetci a to je jedno ci dievcatko alebo chlapcek ...
len nech mame ...a tak ... ako dlho to trva .. papiere mam doma ale my sa bereme v lete takze to podame az potom a co ako to prebieha u toho psychologa tyhc vela hdoin ? je to tazke?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre