Adopcia - aká bola vaša cesta k dieťatku?

cigaretka5
29. dec 2008

dievcata viem ze je tu k tejto teme co to popisane len ked listujem diskusiamu sklzne to do inych foriem starania sa o deti. Velmi zvazujeme s manzelikom adopcoiu. Rada by som adopciu co najmesieho babatke. Chcela by som od vas ziskat info ako to bezi realne, viem o fomralnom postupe z webu ale o pocitoch tetach a ujoch zo socialky a o tom ako to vlastne skutocne vyzera ked si ide po babo neviem nic. Podeli sa niektora z vas so svojim pribehom.
Vopred dakujem adminovi ze tuto temu nezamkne

zwalsh
9. aug 2013

@karkana Tak ako sa mate ako dopadla 1. noc? Je tak horuco ale na druhej strane lepsie doma nez v nemocnici 🙂 teraz uz na nas cas nebudes mat ale obcas napis ako sa ma vytuzene miminko a ty 🙂

matulikmamulik
9. aug 2013

Mame dve interakcie za sebou blizi sa tretia a chceli by sme podat predbezko, ze vraj treba ktomu spravu? a kde treba podat to predbezko.

kacena4
9. aug 2013

@matulikmamulik spravu dostanes z ded a predbezko ti vydava sud, taze tam treba smerovat ziadost tu ti baby poradia ako ju napisat 😉

karkana
9. aug 2013

jáááj, tak do po 11 večer sme plakali velmi, asi bruško,aj som spievala, už som nevedela čo, ale potom už dobre, o 19 hod.okúpaný, a že pôjde spinkať ale kdeže, plakal až, ako som písala,dnes sme si s manželom museli pospať, zatial sestra sa starala, 😉no, ale je zlatý každý je zvedavý, boli sme aj o obvodnej o týždeň zas trochu schudol, grcká tak sme mu menej davali, ale že mame viac, 20dní má, a nutrilon papá v nemocnci aj 90, doma mu 60 davame , ale častejšie

matulikmamulik
9. aug 2013

@kacena4 ale bez tej spravy to asi nepojde dat na sud ze? lebo tu budeme mat az neskor

fontana
9. aug 2013

@matulikmamulik aké velké máte babčo.nás čaka druha ia.

kacena4
9. aug 2013

@matulikmamulik no mne kamoska povedala, ze si skus kludne podat bez tej spravy a napis ze dolozis dodatocne 😉 😉

matulikmamulik
9. aug 2013

@fontana my mame 4 rocne dievcatko

matulikmamulik
9. aug 2013

@kacena4 oooo dakujem toto som potrebovala pocut 😀

matulikmamulik
9. aug 2013

@kacena4 ked budeme komplet pozyvam do zahrajkova oslavit to 😀

maznacik007
9. aug 2013

@matulikmamulik na predbezko potrebujes udaje zo spisu dietata v zmysle udaje z jeho rodneho listu, sudne rozhodnutie o nariadeni ustavnej starostlivosti .. a pochybujem ze ti ho detsky domov vyda bez toho aby si mala spravu z interakcii kde vlastne oni daju stanovisko ... inak u vacsich deti sa bezne robia viacere interakcie ako su povinne tri interakcie ... tie su povacsinou iba u malych babetiek... samozrejme pokial nemas malu v profi a ze beries ju do pestu to je ine ...

ja by som vklude pockala na spravu z interakcii a neriskovala ze ti zamietnu predbezko (ktore aj tak nechcu u vacsich deti co su v profi ) velmi schvalovat len na zaklade formalnej chyby a nedodrzania postupu zo zakona ... pritom vlastne by si musela obist aj vasu socialnu pod ktoru patri dieta a ktora bude aj na sude ... lebo ona tiez musi podpisovat tu spravu ...

najjulinka
9. aug 2013

odo mna išlo už pár detí na predbežko... v pohode predbežko aj z profi...

jedno šlo na predbežko do NOSky, bez interakcii, bez všetkeho a potom som sa dozvedela, že už je nimi adoptovane ... 😉

jasne, že nejake info - meno, datum narodenia a pod. treba mať ,ked sa to dava na sud,... ale to asi aj zo spisu viete... sudne nariadenie o ustavke asi nie ej uplne nutné.. to si može neskor sud dožiadať od uradu... ale nie je to nutný udaj v žiadosti na predbežko....

https://www.facebook.com/notes/naty-blahová/pre... - jeden priklad ako sa da napisať.....

matulikmamulik
9. aug 2013

@najjulinka tie doklady ako register trestou o zdravotnom stave, prijem a sobasny znova? ved to sme uz davali

najjulinka
9. aug 2013

@matulikmamulik to ma každy sud svoje... my mame dve kočky a pri jednom mi nebolo treba asi nič a pri druhom všetko.... 😝 😀 akože čo maš a nerobi ti problem, tak prilož.... skopiruj čo maš a dolož... čo nemaš, tak ked im bude treba tak doložiš...

nana39
9. aug 2013

@karkana Ak ti môžem odporúčať skús dávať malému probiotika. Mojej malinkej to pomohlo + masáž bruška a ľahké cvičenie, nezabudni v týchto horúčavách aj trošku vody. Prajem veľa krásnych chvíľ s malinkým. 🙂

zwalsh
10. aug 2013

@karkana ahoj mozne je ze ma trochu reflux. Ja som malu noisila v satke bola spokojna a tak velmi negrckala. Neboj vsetko sa upravi a vitaj u nas nevyspatych mamickach 🙂 casom sa naucis co maly chce a nikoho nepocuvaj ty si mama ty vies najlepsie co mu mas dat. Ak vnutorne citis ze mu niečo vadí alebo chýba tak je to presne to co máš urobit. Ak cítia ze mu niečo je tak mu naozaj niečo je. Si úžasné mamina a začiatky sú veľmi ťažké ale za pár dní už budete perfektne zohratý tím 🙂

santamonica
10. aug 2013

@mana85 nadherneee 😅 😅

santamonica
10. aug 2013

@karkana strasne moc gratulujem a prajem iba stastie, tak uz ste rodinka 😀

janka797
10. aug 2013

Ahojte, chcela by som vas poprosit o info, kde mam zacat s podanim o adopciu a taktiez, tie ktore ste to uz absolvovali, ake boli vase skusenosti, coho sa mam vyvarovat, atd....mam za sebou IVF-neuspesne, do druheho uz nechcem ist, lebo si vazim svoje zdravie a aj nervy🙂rozhodli sme sa pre adopciu-verim, ze to tak ma byt...dakujem za vase prispevky a pomoc..

zwalsh
10. aug 2013

@janka797 Janka najprv ti poradím bylinkárku pani Anku je tu o nej aj fórum súvisiace s plodnosťou. Veľa dievčat po neúspešnom Ivf k nej šlo a aj keď lekári povedali že niecǒ nie je možné tak to tak nebolo a je dobré že si uvedomuješ že tvoje zdravie je na prvom mieste. Čo sa týka prípravy tak si určite vyber Úsmev ako dar alebo Návrat alebo ak si z Košíc tak Miesto pod slnkom. Prípravy vo väčšine Upsvarov nemajú takú dobrú odozvu. A čo sa týka vyvarovania tak si myslím že ak postupujes podľa toho ako máš tak sa nemusíš ničoho báť. Sú tu dievčatá čo doslova do roka a do dňa boli mamičkami. Držím ti palčeky a nech sa ti darí vo všetkom.

iwusa
10. aug 2013

@zwalsh ako pozerám v pase, tak @janka797 je piešťančanka, čiže možno aj pani Anku pozná, lebo to je kúšťik do Vrbového. Inak ja som tiež u nej bola, veľmi zlatá osôbka a taktiež sa mi na nej páčila jej úprimnosť, povedala, že na môj problém žiadnu bylinku nemá, zbytočne my nemotala popod nos medové motúzy.
Janka, takže adopciu budeš riešiť cez trnavský úrad práce, dohodni sa so psychologičkou, že či si budeš u nich alebo pôjdeš cez organizácie. Nám osobne vyhovoval úrad ohľadne prípravy. Najskôr si vybehni na úrad, tam ti povedia všetko čo treba vybaviť, potvrdiť, spísať, dajú Vám potrebné dokumenty a potom už len budú čakať, či a kedy ich prinesiete naspäť vyplnené. Nemám pocit, že by ste sa mali niečoho vyvarovať. Keby niečo potrebuješ, ozvi sa 😉

123sabrina
10. aug 2013

@iwusa ivusa aj ja som bola u bylinkarky anky s vrboveho cakala som na ulici doradu v rade , prednost maju tehotne v sak ?🙂

iwusa
11. aug 2013

@123sabrina moja, ja som tam bola velmi velmi davno a vtedy som bola objednana na konkretnu hodinu, nikto iny necakal, neviem ako to ma teraz. ale dost dlho sme sa bavili a veru, ze taky pripad ako som ja nemala. ona sama nechcela ist do rizika, ze mi uskodi, lebo nemala podobne skusenosti.

zwalsh
11. aug 2013

@iwusa ja za ňou idem teraz 1x na budúci týždeň ale už z telefonátu mám dobrý pocit 🙂 potom napíšem. Teraz. Čaká v aute a tehotné alebo rodiny s deťmi majú prednosť. Tak uvidíme ako dlho tam budeme potom poviem.

123sabrina
11. aug 2013

@iwusa aspon povedala na rovinu nie? ceni sa,,,moja ja piatok odchadzam na dovolenku a vratim sa az 28 az sa bude dat tak sa tam pripojim az nie tak doma, pevne verim ze mi napises ze uz to je 🙂 a ked nie tak uz vazne neviem nezda sa mi to cele, ja budem volat az po dovolenke ci uz sa posunes alebo nie,drzim palce

iwusa
11. aug 2013

@zwalsh a naživo je uplne uzasna, ja som s nej mala tiez velmi dobry pocit, aj ked nemohla pomoct, ale je to jednoducho dobrota sama!

@123sabrina prajem krasnu dovolenku, uzite si ju, aj nam velmi pomohla. veru nam povedala na rovinu, ze nemoze, lebo nevie ako by reagovalo moje telo a bez liekov nemozem byt, sama povedala, ze mi nemoze nakazat vysadit ich. takze v piatok odchadzas a na konci augusta si doma. keby nieco, nemaj boja, piiiiiiiiiiiiisem a pisem. neboj, ide september, budu decembrovciatka 😉

123sabrina
11. aug 2013

@iwusa dakujem tesime sa na dovolenku odychnut si konecne od roboty ,ale stale myslime na teba ze uz kolko si prva a nic :( mam taki pocit , ze uz by si mohla mat .. pamatas? ored rokom na dovoenke v chorvatsku si mi pisala ze si sa posunula o 15 miest ked si volala a tesila si sa ze si za 2mesiace klesla o pekne cislo...

karkana
11. aug 2013

dnes sme boli prvý krát na prechádzke, juj, to bolo šušušu, ja a s kočíkom,a ja hrdá,hm,normálne som si to užívala, a doma máme deň otvorených dverí, kto sa dozvie, tak prídu pozrieť malého, už si asi zvykám na zmenu aj nato, čo a ako s malým,mám zlaté kámošky , ktorým zavolám, ked niečo, teraz musím ísť obj. sa na nožičky, zajtra na soc. s papiermi zo súdu

mata71
11. aug 2013

@karkana držte sa 😵 na tie zvedavé pohlady sa teším aj ja ako si ich vychutnám,,,,

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre