Adopcia - aká bola vaša cesta k dieťatku?

cigaretka5
29. dec 2008

dievcata viem ze je tu k tejto teme co to popisane len ked listujem diskusiamu sklzne to do inych foriem starania sa o deti. Velmi zvazujeme s manzelikom adopcoiu. Rada by som adopciu co najmesieho babatke. Chcela by som od vas ziskat info ako to bezi realne, viem o fomralnom postupe z webu ale o pocitoch tetach a ujoch zo socialky a o tom ako to vlastne skutocne vyzera ked si ide po babo neviem nic. Podeli sa niektora z vas so svojim pribehom.
Vopred dakujem adminovi ze tuto temu nezamkne

natalienocka
13. feb 2014

@suezana ma na to vplyv aj vek? ja 29 a muz 30 a ano priamo z NR 🙂

suezana
13. feb 2014

@natalienocka 😀 😀 vplyv na čo? asi len na to, že čím som staršia, tým som netrpezlivejšia 😅 😅

suezana
13. feb 2014

@klimt u nás nie - bolo niekoľko rôznych žien u nás a nikdy nepozerali do skrine, chladničky, dokonca u nás ani do spálne ..... a veru neviem, či aj do kuchyne 😅 😅 Vošli, rovno sme ich pozvali do obývačky, dcéra chcela ukázať detskú izbu, kreslila im obrázky, predvádzala sa samozrejme..... pozerali sme albumy ako bola malá a ani sa nechceli moc ponúknuť, hoc som mala nachystané zákusky a všeličo ....
U nás normálna priateľská návšteva - už sme sa poznali zo sedení, takže neboli to celkom neznáme ženy.

natalienocka
13. feb 2014

@suezana ci to nema nejaky vplyv na zaradenie do poradovnika som myslela

klimt
13. feb 2014

@suezana Ďakujem pekne, lebo už mám z toho hrôzu, že nemáme všade poriadok na sto percent🙂 či sa tým mám stresovať, alebo nie, vďaka, nebudem upratovať ako besná pred návštevou🙂

suezana
13. feb 2014

@natalienocka nemáááá 😅 😅 😅 to bolo len zo zvedavosti tá otázka 😅
@klimt normálny poriadok, ako keby ti svokra mala prísť 😉 😉 😎 😎

mana85
13. feb 2014

@lubanka no my sme už mali zariadenú dávno 😔 ale to nieje potrebné stačí ukázať len priestor pre dieťatko ...

mana85
13. feb 2014

@yukki 😀 hehe nepoviem 😀

rachel36a
13. feb 2014

@klimt no to si neviem predstaviť, u nás ked bola psychologička tak ani poriadne nepozerali byt , len sedeli v obývačke, a ked boli tetuška druhá, tak tá veru preliezla celý byt ale do skríň a tak nekukala...

rachel36a
13. feb 2014

@karkana super, som rada že to už máte za sebou...

rachel36a
13. feb 2014

@natalienocka my sme museli priniesť z práce len potvrdenie o príjme za posledného pol roka, to mm vytlačila účtovníčka na požiadanie, ja som nepracovala vôbec v tej dobe ked sme podávali žiadosť a nikoho nezaujímalo vyjadrenie od zamestnávateľa, len príjem , zdravotný stav, potom register trestov a vyjadrenie mesta - obce, to prišla paní na návštevu, povypytovala sa ako žijeme a bolo to... a potom už bola príprava... a všetko ostatné.....

lubanka
14. feb 2014

@mana85 aha, tak to si môžu vyberať... izieb máme, len dieťatko nám chýba 😔

5katarina7
14. feb 2014

@klimt no tak u nás tety pri prvej návšteve v pohode,ale teraz keď boli pred osvojiteľským súdom,no tak to trošku preháňali,Staršej dcére v izbe zapla aj svetlo,aby lepšie videla,tak to ma fakt prekvapilo.A malej skriňu som musela ukázať,kde má šaty a tiež plienky 😝 To boli zas iné tety.

5katarina7
14. feb 2014

@suezana nám zo zamestnania stačilo len potvrdenie o príjme,žiadne hodnotenie 😉

suezana
14. feb 2014

@5katarina7 a kde si dokladovala tieto veci, v NR?? 😕 😕 😕 😕 to je sranda, že?

lenkove
14. feb 2014

@klimt ja som sa stretla len so slusne vychovanymi tetusami 🙂 Boli na kontrole v troch bytoch u nas a tri rozne sady tetusiek, ani raz nekontrolovali skrinky, chladnicku, atd.. pozreli na miesto, kde bude mat dieta postielku, sadli kam som ich usadila (obyvacka), spytali sa na vseobecne veci (kde kto pracuje a kto sa bude starat o dieta) a bolo. Nejedli, nepili, vyzuli sa, pozdravili 🙂 Nemusis sa bat, nehryzu! 🙂

suezana
14. feb 2014

@rachel36a nám zas z mesta nikto na návštevu neprišiel - tam len napísali o nás pekne, hoc nás nikdy nevideli v živote 😅

suezana
14. feb 2014

@lenkove aj naše sa vyzuli 😅 😅 mm na to doteraz spomína 🤐 🤐 🤐 😀 😀 😀 😀

lenkove
14. feb 2014

@5katarina7 tak asi sa im pacilo, ako mas malu nastajlovanu a chceli vidiet vecicky, nech si dokupia pre svoje decka.. alebo pozerali tvoje uzasne pletene vytvory 😵 ale inak, 🤐 zvedavky jedny!

lenkove
14. feb 2014

@suezana @rachel36 u nas bola aj pani z mesta, raz...

yukki
14. feb 2014

@suezana čo mali deravé silonky či im nohy páchli...že tm spomína?

lenkove
14. feb 2014

Inak, baby, tyka sa to sice rozvodoveho konania, ale tak nejako to vyzera ako to opisali v blogu..
Takze aby ste boli v obraze, mozete si pytat mena, maily, cisla a na zaver by vam mali dat podpisat spravu, ktoru si precitajte.

http://ouradoch.blog.sme.sk/c/348788/Ked-k-vam-...

suezana
14. feb 2014

@yukki tak z jedných vyšla tá aróma zblíženia 😀 😀 😀

lenkove
14. feb 2014

@suezana silonky a lodicky sa veru nemaju rady.. ved lepsie, akoby vam mala parkety opatkom poskrabat.. 🤐 🙂

suezana
14. feb 2014

@lenkove 😀 😀 😀 dobrý uhoľ pohľadu 😉 😉 no čo už, stáva sa 😎

yukki
14. feb 2014

No ja som radšej furt kričala nemusíte sa vyzúvať ale to skôr preto, že pri deťoch a dome a zveroch by sa im furt nejaká okrušina mohla pichnúť a niečo lepkavé...na ponožky....ale vyzúvali sa, naše sú fajn, aj keď chodievali nečakane boli pohodové, nápomocné, voči nedostatkom v interiéri tolerantné...

lenkove
14. feb 2014

@suezana ja som taká uhoľná 🙂 nenapraviteľný optimista 😀

suezana
14. feb 2014

@lenkove cííííítim 😀 😀 😀

5katarina7
14. feb 2014

@suezana my sme doklady brali do KN a oni potom všetko posielali do NR.

suezana
14. feb 2014

@5katarina7 možno je to aj tým 😒 alebo možno len naša tetka chcela byť dôsledná 😝 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre