Adopcia - aká bola vaša cesta k dieťatku?

cigaretka5
29. dec 2008

dievcata viem ze je tu k tejto teme co to popisane len ked listujem diskusiamu sklzne to do inych foriem starania sa o deti. Velmi zvazujeme s manzelikom adopcoiu. Rada by som adopciu co najmesieho babatke. Chcela by som od vas ziskat info ako to bezi realne, viem o fomralnom postupe z webu ale o pocitoch tetach a ujoch zo socialky a o tom ako to vlastne skutocne vyzera ked si ide po babo neviem nic. Podeli sa niektora z vas so svojim pribehom.
Vopred dakujem adminovi ze tuto temu nezamkne

lubka1709
2. júl 2014

@mana85 Ani pravda to nieje že je tomu už 2 roky

5katarina7
2. júl 2014

<3 <3 <3

lubka1709
3. júl 2014

@5katarina7 rozkošna je

5katarina7
3. júl 2014

@lubka1709 ďakujem 🙂

dioliana1
3. júl 2014
dioliana1
3. júl 2014

háro

judy4
5. júl 2014

Ahojte mamičky a čakateľky na detičky 🙂 Je tu prosím Vás niektorá z Trnavského kraja, ktorá by mala nejaké bližšie info o zozname detičiek, ako rýchlo sa ten zoznam posúva, ktorý rok a mesiac teraz vybavujú?

iveta70
6. júl 2014

@najjulinka preco by sa na predbezko nedal urobit pas??? u nas nie je problem , ak je predbezko pravoplatne a mate original rodny list....

iveta70
6. júl 2014

@schiantii ak mate predbezne opatrenie pravoplatne a original rodny list, tak nie je problem vybavit pas....🙂

papajka76
6. júl 2014

@judy4 v podstate jún 2012 ale asi 6 párov má pozastavené

123sabrina
6. júl 2014

@judy4 myslim si cca zesa vybavuzje mesiac 2012september.... my sme s tt cakali sme presne 2roky ,,, mame krasne babo 🙂)

123sabrina
6. júl 2014

opytam sa mamiciek ktore maju adoptovane deti ako dlho ste caklai na preosvojitelsky sud?od kedy ste mali babatko doma kolko od toho vam dai termin ?

123sabrina
6. júl 2014

@judy4 mozem ti napisat len tolko aj aj som stresovala okolo zoznamu volala tam ale menej ako 2roky to asi netrva moja kamoska tiez s trnavy cakala vyse 2roky a 5mes.... ja som bola daleko za nou potom sa to rozhybalo a mne to vyslo presne 2roky ,,, dobre ze mali pozastavene ani som netusla te som na rade a uz sme mali babo doma 🙂)

judy4
8. júl 2014

@papajka76
@123sabrina ďakujem Vám pekne za info, tak to si ešte počkám ☹ Ja som v zozname iba od novembra 2013 a požiadavku mám na dieťa do 6 mesiacov. Ale nakoľko sa hýbe ten zoznam tak veľmi pomaly, uvažujem, že zmením požiadavku na dieťa do roka a pol... možno by som sa dostala na rad trošička skôr 😉

123sabrina
8. júl 2014

@judy4 akoze poghode mozes ale myslim si ze najviac je tych s porodnice,,, ale mam kamosku ktora bola tzamnou mala do roka a mala aj skor ako ja .... 😉

2210sgr
9. júl 2014

@lillik3 ja by som povedala ze kazde babatko, ktore je milovane, tak sa zacne casom podobat na rodicov...ale chrustik ma aj z teba nieco ☺ a teraz dumaj ako to asi viem ☺

lillik3
9. júl 2014

@2210sgr .... 😀 babovka napecena ? 😀

2210sgr
9. júl 2014

@lillik3 no jasne uz dva tyzdne, ale nehovor nahlas, lebo sa budu aj baby chciet pridat ☺ a ty masko napacovane?..☺☺☺

lewica
9. júl 2014

@judy4 Ahoj, my sme mali požiadavku od 9 mesiacov do 1,5 roka.... a koncom mája nám zavolali , že majú pre nás 5-mesačného chlapčeka... 🙂
Takže neponúkajú len podľa požiadavky....
(..ale v zozname žiadateľov sme boli už dlhšie - od sept. 2012)

judy4
9. júl 2014

@lewica Ahoj, takže potom je to asi v podstate jedno a asi tým nič nezískam, ak budem meniť požiadavku na vek dieťatka. Keď budem na rade, budú ma kontaktovať tak či tak .... Ďakujem pekne za info 🙂

najjulinka
9. júl 2014

@iveta70 fiiiha.. ja pokial viem, tak na predbežko sa nedá... či je to predbežko ustavky, či predbežko pestunske .........

najjulinka
9. júl 2014

žeby zas v každom kraji platil iný zákon..... ?

iveta70
10. júl 2014

@najjulinka zjavne plati....my uz pre Vanes pas mame a sud bude az v septembri.... 😎

moischaaa
11. júl 2014

Ahojte viete mi povedat ako dlho ste cakali na prvu interakciu ked ste sa rozhodli na urade ... Budem vdacna za kazdr info...boli ste aj mimo kraj na IA?ako to prebieha?

mana85
11. júl 2014

@moischaaa my sme šli hneď do pôrodnice z krajského upsvar-u dostali sme povolenie k návšteve drobca a tam sme sním mohli ostať po dvoch dňoch sme šli s malým domov 😉
No všetko záleží od kraja , úradníkov , nemocnice či Ded.domova a samozrejme súdov ....

lewica
11. júl 2014

@moischaaa ahoj, my sme mali prvú interakciu o týždeň, ale to len preto, lebo skôr sme nemohli kvôli práci...
Stretli sme s v detskom domove... povedali nám základné informácie, potom sme šli do miestnosti, kde bola profi mama s dieťaťom.....
No a ... bola to láska na prvý pohľad .... malého som si hneď vzala na ruky ... aj sme ho nakŕmiť mohli ... ďalší týždeň sme ho mohli už aj prebaliť .... potom sme s ním mohli ísť na prechádzku.... na návštevu do profi rodiny... no a potom sme si ho mohli začať brávať domov... najskôr na pol dňa, na deň, na víkend...
od utorka ide k nám na 2 týždne..... a ak všetko dobre dopadne, tak možno aj navždy 😉

natare
11. júl 2014

Ahojte, chcem sa spýtať, kedy ste povedali Vašim detičkám, že sú adoptované. Akým spôsobom začať? Mám pocit, že by už bolo vhodné ho na to pripravovať. Malý má 3,5 roka, je rozumný, chápavý, no ja som odrazu dostala strach a sama neviem prečo. Nemyslela som si že to bude také ťažké.

yukki
11. júl 2014

@natare hm....no od malička, ale kedy to začali chápať.....ťažko povedať. Staršia najneskôr vtedy, keď som si brala mladšiu z DD.....ale tak pravidelne sme sa chodili k domovu hrať s deckami, takže od malička mala informáciu, že aj ona tam bola, a tam som si po ňu šla....ako ju doniesla teta na rukách atď....prístupnou formou sa už dá určite v tom veku, ako je Tvoj malý. Je aj kniha Prečo mám dvoje narodeniny, ktorá málo slovami a veľa obrázkami to objasňuje....

mmacca
11. júl 2014

@natare Ja by som tiež išla cez knihu Prečo mám dvoje narodeniny, a potom to nechala na dieťa, ako zareaguje.

natare
11. júl 2014

Ďakujem@yukki
@mmacca a koľko asi malo dieťa, keď si začala vysvetlovať. Skúsim pozrieť tú knihu, možno mi to pomôže🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre