Adopcia - aká bola vaša cesta k dieťatku?

cigaretka5
29. dec 2008

dievcata viem ze je tu k tejto teme co to popisane len ked listujem diskusiamu sklzne to do inych foriem starania sa o deti. Velmi zvazujeme s manzelikom adopcoiu. Rada by som adopciu co najmesieho babatke. Chcela by som od vas ziskat info ako to bezi realne, viem o fomralnom postupe z webu ale o pocitoch tetach a ujoch zo socialky a o tom ako to vlastne skutocne vyzera ked si ide po babo neviem nic. Podeli sa niektora z vas so svojim pribehom.
Vopred dakujem adminovi ze tuto temu nezamkne

cicimotinka
1. sep 2011

@najjulinka veď toto je to, že niekto si trúfa, iný nie... niečo vyjde, niečo nie... čo je pre jedného nezvládnuteľné, pre iného je to brnkačka... ja tiež neviem, ako my dopadneme s malým... odhovárali nás od neho a ja zatiaľ nemôžem zle povedať (i keď ja som nenáročná)... je šikovný, bystrý, ale... a nech by sa prejavilo čokoľvek, je náš... 😎

najjulinka
1. sep 2011

@cicimotinka akože jasne, že aj ja radšej len zdrave a tak... ale zas aj radšej čím menšie... a to je presne to čo prináša riziko.... aj ked pri niektorých je to riziko vypuklé (extremny nedonosenec, oživovaný po prorode, matka taka a onaká... a pod... ) a pri zbytku novorodencov je to len riziko... take klasické obyčajné... ako pri tom keby sme porodili sami (o trošku vacsie, lebo vieme o trošku menej) ale aj tak... ani sami neviem ečo by sa nam namiešaloa presne aku geneticku vybavu mame (nejakých 7-8 generacii si geny pamataju bez toho aby sa to prejavilo, takže možme byť nositelmi čohokolvek) a aj keby sme mali rodokmeň čistý zhruba tie 2 storočia, tak nikdy nevieme či ten naš prapraprapradedo je ozaj alebo len naša praprapraprababka mala milenca a nevyšla s pravdou von... 😝 😀 😀 😀 a už možme mať tam gen ktorý by narobil šarapatu.........
(inak známej známi takto porodili černocha... brutál.. .a ked sa to prihodilo, tak babka vyšla s pravdou von 🤐 🤐 🤐 ale sila že dominantne geny sa takto 2 generacie neprejavili vooobec - inak toto mosí byť riadny šok po porode... 😝 )...

natia
1. sep 2011

@najjulinka Juli dmo?? Netušila som...máte nejaké prognozy?
Ipni AK sa ti bude chcieť o Tom...

najjulinka
1. sep 2011

@natia no už to je v papieri

najjulinka
1. sep 2011

@natia a najdoležitejšia prognoza je, že bude naša.. a nie štátna 😉 😵

natia
1. sep 2011

@najjulinka ja viem, že vy sa s tým popasujete... držím palce 🙂

najjulinka
1. sep 2011

@natia no čo narobíme, ked sa nam take narodilo. do domova to nešupneme...

dadenka1
2. sep 2011

Ahojte dievčence.. Ďakujem všetkým za podporu a modlitby, veľmi som ich cítila... Pán Boh mi dal na chvíľku pocit, že som maminka, bol to nádherný pocit, momentálne je to strašne ťažké ale snažím sa bojovať a byť vďačná za to, čo mám.

tortelinka
2. sep 2011

@dadenka1 ahoj kocka, drz sa! myslim na teba

dadenka1
2. sep 2011

@tortelinka dakujem janka

beba1902
2. sep 2011

@dadenka1 ahoj moja neboj urcite to bude dobre Boh vie preco to je tak 😔

natia
2. sep 2011

@dadenka1 neboj, ty ešte určite budeš maminka!

natia
2. sep 2011
tortelinka
2. sep 2011

@natia jasne ze bude, ved je uz 2 roky tehula 🙂

karkana
2. sep 2011

a pritom to vyzera také jednoduché byť tehotná,podla tých čo môžu mať,teraz je všetko nespravodlivé

mata71
2. sep 2011

@dadenka1 ahoj,tešim sa že si už doma,,,,velmi,dievčence sa bali o teba z oboch tém,,,,,drž sa moja 😉 😉

dadenka1
3. sep 2011

@mata71 ahoj ďakujem.. mrzí ma, že som vás naťahovala.. nebolo to naschvál... akurát ma nenapadlo dať vedieť cez Janku (tortelinku)...

becky89
3. sep 2011

Ahojte. V budúcnosti uvažujem nad adopciou, keďže sa s priateľom snažíme už dlhšiu dobu o bábätko, ktoré však neprichádza. Zaujímalo by ma ale či je dôležitá výška príjmu alebo si môže osvojiť bábo aj "normálny" pracujúci pár. Ja som síce momentálne nezamestnaná, ale verím, že dlho to tak neostane. Priateľ pracuje, ale má príjem len okolo 450 eur. Vlastníme domček, ktorý však ešte prerábame a v budúcnosti by sme sa chceli aj zobrať. Máme nejakú šancu na osvojenie dieťatka?
cicimotinka - nemôžem si pomôcť, ale máš prekrásneho chlapčeka. 🙂

misula4660
3. sep 2011

@dadenka1 ahoj moja. je mi veľmi ľúto, čo sa stalo a ver mi, že viem presne ako sa cítiš, pretože som si to aj ja zažila a niekoľkokrát....ale môžem ti povedať len jedno, na všetku tú bolesť okamžite zabudneš, akonáhle ti zavolajú a ty uvidíš svoje dieťatko, je to ten najkrajší pocit, aký som kedy vo svojom živote zažila....prajem ti hlavne, aby ti čo najskôr zavolali, lebo len vtedy zabudneš na bolesť, ktorú momentálne cítiš....

dadenka1
3. sep 2011

@misula4660 Naozaj ti tvoj malý všetky bôle zalepil? Ja som mala v noci hnusný sen o tom, že adopciou nič nevyhrám, stále budem prázdna a všetci sa mi budú smiať, že som obyčajná chudera, čo nemôže mať deti... Bol to strašný sen, boľavý a silný, preplakalo som celú noc.

yukki
3. sep 2011

@becky89 ale jasné že máte šancu, čoby nie, čo myslíš, že deti si berú práve len tí najbohatší?

mana85
3. sep 2011

Ahojte prosim Vas o radu doniesli sme si domov žiadosť o osvojenie diťaťa pani na upsvar nam k tomu kazala doniesť občianske, zdravotne dokumentacie, potvrdenia o prijmoch a vraj to je to všetko a vypisane to mame zaniesť na krajsky upsvar ale ja som sa dočitala na stranke o adopcii že treba aj ODPIS z registra trestov a z obecneho uradu a od zamestnavatela treba nejaky posudok ale o tychto dokladoch na pani na urade nepovedala tak sa chcem spytať či ich mame radšej vybaviť ked že krajske mesto mame dosť daleko aby nas neprehanali viete nam niekto poradiť ? Dakujeme

tortelinka
3. sep 2011

@becky89 nemaj starosti, ten prijem sa az tak prisne neposudzuje a najma ak mate dom..pohoda

tortelinka
3. sep 2011

@mana85 nie, register trestov a posudok od obce si ziadaju oni, ide to mimo vas

mana85
3. sep 2011

@tortelinka Aha tak dakujem som myslela že nam to zabudla možno povedať ešte raz dik a ešte ma napadlo sa spytať ako to prebieha u psychologičky to dava nejake testy alebo len otazky ?

tortelinka
3. sep 2011

@mana85 nie,, nezabudla, to si riesia sami, psychologicka sa vela pyta a potom je test, ale kazdy to robi asi trochu inak, podla kraja...z akeho si?

mana85
3. sep 2011

@tortelinka z Trenčianskeho a tych sedeni ma byť viac aspon tak som to pochopila

tortelinka
3. sep 2011

@mana85 ano, zo zakona je to tusim 26 hodin, zalezi na dohode ako si ich rozdelite

becky89
3. sep 2011

Ďakujem vám za objasnenie. Povzbudili ste ma. 🙂 No máme taký starší dvojizbový domček a veľký dvor, tak dúfam, že sa na ňom raz budú hrať "naše" deti. 🙂

mana85
3. sep 2011

@tortelinka Dakujem 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre