Adopcia - aká bola vaša cesta k dieťatku?

cigaretka5
29. dec 2008

dievcata viem ze je tu k tejto teme co to popisane len ked listujem diskusiamu sklzne to do inych foriem starania sa o deti. Velmi zvazujeme s manzelikom adopcoiu. Rada by som adopciu co najmesieho babatke. Chcela by som od vas ziskat info ako to bezi realne, viem o fomralnom postupe z webu ale o pocitoch tetach a ujoch zo socialky a o tom ako to vlastne skutocne vyzera ked si ide po babo neviem nic. Podeli sa niektora z vas so svojim pribehom.
Vopred dakujem adminovi ze tuto temu nezamkne

tortelinka
30. sep 2011

@dadenka1 no vidis, my zeny sme sikovnice presviedcave 🙂

natia
30. sep 2011

@dadenka1 ja ti nevím karle... hocikde, ak bude pekne...ak nebude, tak niekde, kde je detský kútik 😉

natia
30. sep 2011

@tortelinka muži tomu hovoria manipulátorky 😎

mysiak001
1. okt 2011

Ešte stále nemáme záverečnú správu z prípravy :( . Ako dlho ste na ňu čakali?

cicimotinka
1. okt 2011

@dadenka1 @natia ja vám dám dnes vedieť, ako budeme mať voľno, lebo tatino ešte nemá rozpis (je nový mesiac) a keďže je "prudká jesenná záhradnícka sezóna)... tak mu musíme pomáhať, keď má voľno... 😠 😠 😠

tortelinka
1. okt 2011

@natia ale ale..take silne tvrdenia 🙂

natia
1. okt 2011

@mysiak001 asi nesiac...lebo mala psycha medzitým dovolenku a potom ešte bolo treba v nej voľačo prepísať...

dadenka1
1. okt 2011

@mysiak001 asi 3 týždne.. koľko čakáte?
@natia mne nevadí, že som manipulátorka 😀 .. ako inak by sme to v manželstve zvládali, keby sme nevedeli trošku manipulovať
@cicimotinka ok, budeme čakať.. ja som dnes dostala mrchu, tak neviem ako mi v pondelok bude 😝, takže ak to dáme na piatok, bude to pre mňa lepšie.. Ale aj v pondelok by som to mala zvládnuť

cicimotinka
1. okt 2011

@dadenka1 tak to Ty si ma potiahla... aj mne dnes prišla (mala prísť 5.-teho)... a to som si na dnes kopec vecí plánovala... len akosi chuti nemám... mm sa smial, že sa prišla pozrieť na toho orla, čo som včera držala na ruke (kukni ježko v dome)... a ono žiadny orol, ale Ty si parťáčku potrebovala... 😀 😀 😀

dadenka1
1. okt 2011

@cicimotinka Aspoň sa nám to bude dobre rátať, keď je prvého.. 😀 vidíš a ja som zase meškala.. je to prvá po kyrete, možno preto tak meškala... Inak pozor, tieto dravé vtáky to cítia.. ale ako vidím, si to zvládla... Ty kokso aké intímne veci píšem na verejné fórum... Rýchlo preč 😀 😀

cicimotinka
1. okt 2011

@dadenka1 to bol môj sen už pár rokov, keď som mala možnosť a bála som sa a odvtedy si nadávam, že som hlúpa... tak som si to včera skúsila a bolo to super... len škoda, že tam bolo toľko ľudí, že to tak rýchlo cvakal a nestihla som sa "nachystať"... vyzerám tam desne... ale vták dobrý, takže super... ja som pôvodne chcela malého s takou malou sovičkou dať odfotiť, len som sa bála, ešte je predsa malinký... a tá sovička bola taká trošku podráždená z tých ľudí okolo... tak že idem ja s tým veľkým vtákom, mm - hrdina, že keď bude môcť držať Šaňka a nie vtáka, že ide aj on... 😎 😎 😎 tak mi robili "křoví"

mysiak001
1. okt 2011

@natia
@dadenka1

no ste ma potesili koncilisme pripravu okolo 10.9 sprava mala byt 20.9 takze to este nie je vela este sa to da 😀

natia
3. okt 2011

@dadenka1
@cicimotinka no priateľky moje menštruujúce, tak to teda odložme... tak teda ten piatok alebo dáme iný deň? mne piatok moc nevyhovuje, ale tak už keď sa to takto nehorázne naťahuje, tak sa prispôsobím...

dadenka1
3. okt 2011

@natia ha to je dobré, ako si si nás pekne pomenovala 😀 😀 No, ja idem v piatok v noci so svokrou na nákupy do Poľska, večer predtým musím nachystať veľa papania pre robotníkov na stavbu (v sobotu máme brigádu na domčeku), takže by som mala riadnu honču a prdel by ma svrbela, keby s vami sedím na káve... Tak neviem... A čo bude v nedeľu? Také popoludnie na ostrove by sme nedali? A nebude @natia menštruovať 😀 😀 @cicimotinka vezmem Šanimu keksík...

natia
3. okt 2011

@dadenka1 to nie, my máme víkendy rodinné...v týždni je tatinko dlho v práci, tak cez víkend je náš ... ach jaj, vidím to už ako to zase dopadne...

lubinka13
3. okt 2011

ahojte dievčence dlho som tu nebola a musím sa s vami podeliť o moju radosť tak konečne sme už v zozname na osvojenie bože tak sa teším. teraz to najťažšie čakať na bábo. kedže máme požiadavky na dievčetko tak vraj budeme čakať rok no ked som čítala koľko už niektoré z vás čakáte tak to nie je tak dlho no pre mňa to je už večnosť. no vydržíme ked sme už do teraz vydržali 😵

cicimotinka
3. okt 2011

@natia @dadenka1 práve sme dorazili z Poľska...ja som povedala, že mm netreba dávať voľno...ale bolo super... do konca týždňa som vaša, akurát vo štvrtok cca o 19,00 ideme na návštevu... takže sa dohodnite... alebo teda bud. týždeň... inak Danka, neviem, kam idete na nákup, ale tescá v Poľsku sú super... polovičné ceny ako u nás a lacnejšie ako na trhoch... dnes som tam oplieskala prachov... 😎 Šani ďakuje za keksík... 😲

dadenka1
3. okt 2011

@natia @cicimotinka Tak dajme ten piatok.. Ak nevyhovuje, dáme budúci týždeň... Ja robím v piatok do 15:00 hod, do 19:00 by som chcela byť doma (navarím len niečo easy, a chlapom dám lístky, nech si kúpia pizzu). Ale bude zima a dážď, takže budeme musieť niekde vnútri sedieť.. Tak čo? Ideme na to?

dadenka1
3. okt 2011

@cicimotinka No my neplánujeme Tesco, ale práve tie trhy - ideme busom.. dedinská akcia 😀 .. Ja hlavne budem robiť garde svokre.. Ono vysoký kultúrny zážitok nečakám, ale so svokrou pôjdem rada hocikde.. Ona chce vence na hroby a kabelku a vraj, ja jej viem poradiť, čo a teraz nosí.. HAHA.. Mne stačí sáčok krowiek /alebo dva, aby mi ich zase mm nezožral ako naposledy 😀 😀 😀 / Ale dobrý nápad s tým Tescom.. Keď budeme mať už bábo tesne pred dverami, tak tam zbehneme autom..

cicimotinka
3. okt 2011

@dadenka1 tak ok, piatok by sa dalo... počkáme, čo @natia a uvidíme... 😀

natia
4. okt 2011

Tak piatok 🙂)

157misicka
4. okt 2011

jaj strasne je to moje cakanie...uz presiel ty&zden..pravdepodobne uz adoptivny rodicia dostali listy ze hladam mojich bratov...a stale nic..nikto sa mi neozyva...

dadenka1
4. okt 2011

@cicimotinka @natia super, tak v piatok.. kde a o koľkej? Ja som po 15hod vaša

cicimotinka
4. okt 2011

@natia kam chodíš s malým? my sa len tak pofľakujeme, takže neviem... navrhni... @dadenka1 tešíme sa 🙂

natia
4. okt 2011

@cicimotinka no my sa chodievame hrávať pri mojich rodičov, tam má malý aj bicyklík, aj ihrisko veľké, aj prostredie je tam stokrát lepšie... alebo k Váhu, tam zase máme garáž alebo do mesta na kávičku ... takže tuto nejako neporadím, ale v piatok má byť 13 stupňov a dážď, tak buď Neposedko alebo Kafe Verde v meste, tam je detský kútik...

lubinka13
4. okt 2011

@mysiak001 ahoj cesta bola dosť blbá, ale absolvovala som prípravu iba ja lebo nie sme manželia a mala som šťastie na psychologičku, ku ktorej som chodila na prípravu. Hned ako som skončila prípravu tak na druhý deň som mala napísaní posudok a ešte v ten deň ho posunula mojej kurátorke, ktorá mi taktiež okamžite napísala rohodnutie. takže toto všetko sa zomlelo veľmi rýchlo asi tak do týždňa. všetko závisí od ľudí na akých natrafíš. no teraz už len čakať na ten telefonát ale na to si ešte počkáme. no ked sme už prežili toto všetko kým sme sa sem dostali tak toto už snád nebude také strašné.vraj tak do roka by sme mohli mať doma špunta. a vy ste na tom ako? 😵

157misicka
5. okt 2011

@natia

ahojky ....jeeej takze super dnes sa ozvali rodicia mladsieho braceka a uz som sa s nimi aj stretla..SU UZASNI.. a zajtra sme pozvani k nim a uvidim prvykrat braceka....sa tesim a vraj mu o mne aj hovorili a aj on sa velmi tesi... 🙂

len nechapem cely system, starsieho braska toho 16 rocneho nevedia najst , adoptovali si ho z BA tak predpokladam ze budu z Bratislavskeho kraja...nechapem vsak ako to ze nemaju na nich kontakt

cicimotinka
5. okt 2011

@157misicka tak vidíš, dobre to dopadlo aspoň na polovicu...gratulujem... a nevzdaj ani toho staršieho... ľudia sa sťahujú, menia adresy a telefónne čísla... možno majú staré kontakty, ktoré už nie sú funkčné... stále existuje POŠTA PRE TEBA... (keď zlyhajú úrady)... a zajtra napíš, ako bolo na návšteve... 😉

pistaciaa
5. okt 2011

Ahojte dievcata, viete mi prosim Vas povedat kolko sa v Bratislave caka na bieleho novorodenca? Dakujem

kanhwa
5. okt 2011

@pistaciaa my sme cakali rok aj dva mesiace 🙂 na nasu lasku - najuzasnejsiu vo vesmire 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre