Adopcia - aká bola vaša cesta k dieťatku?

cigaretka5
29. dec 2008

dievcata viem ze je tu k tejto teme co to popisane len ked listujem diskusiamu sklzne to do inych foriem starania sa o deti. Velmi zvazujeme s manzelikom adopcoiu. Rada by som adopciu co najmesieho babatke. Chcela by som od vas ziskat info ako to bezi realne, viem o fomralnom postupe z webu ale o pocitoch tetach a ujoch zo socialky a o tom ako to vlastne skutocne vyzera ked si ide po babo neviem nic. Podeli sa niektora z vas so svojim pribehom.
Vopred dakujem adminovi ze tuto temu nezamkne

matax
21. mar 2012

@dia6 ahoj, uz ti tu toho vela popisali, len ti chcem povedat, ze ja poznám deti s hypotoniou aj hypertoniou a su po cviceni uplne v pohode..A to, ze ho budete mat doma venovat sa mu, to bude prenho najlepsia terapia, uvidis 🙂 Dolezite v diagnostike bude to sono mozgu, drzim palce, nech nic negativne nenájdu, ale podla popisu, to nevyzera. Drz sa a gratulujem k pojednávaniu, fakt extra rýchlo 🙂

dioliana1
21. mar 2012

@magimary my sme mali s toho skúšku... z najnovšieho zákona o rodine 😉

denkak
21. mar 2012

@morisa gratulujem! nevies, ci dava DED Bernolakovo aj dlhsi hostovsky pobyt? a ked sa mozem opytat, ty si BA kraj, ako dlho ste cakali, kym Vas prvy raz oslovili z UPSVaR?

dioliana1
21. mar 2012

@magimary Z ustanovenia § 98 ZR vyplýva, že len ten, kto je zapísaný v zozname žiadateľov, si môže osvojiť dieťa. Táto podmienka neplatí, ak je osvojiteľ manželom rodiča maloletého dieťaťa. Aj v tomto prípade však osvojiteľ musí mať spôsobilosť na právne úkony v plnom rozsahu a musí spĺňať osobné predpoklady.
Osvojiteľmi môžu byť:
a) manželia,
b) manžel rodiča dieťaťa,
c) pozostalý manžel po rodičovi alebo osvojiteľovi maloletého dieťaťa,
d) výnimočne osamelá osoba.

matax
21. mar 2012

@dioliana1 ano, ale ja to chápem tak, ze len výnimocne mozu osamelu osobu zaradit do poradovnika,..lebo nie kazdý má moznosti uzivit sám dieta ako osvojitel , myslim, ze to zohladnuju a aj urcite viac hladia na ine veci, aby to ten jednotlivec zvládol psych. , fyzicky 🙂 No ale ked uz ju zaradia, nemal by byt rozdiel medzi párom a jednotlivcom, lebo ked ho/ju uznaju, ze to zvládne zo vsetkých stránok , tak preco ...Ja som sa na to pýtala, lebo kamoske povedali, ze si moze vyberat len z vacsich deti, ze miminko jej nedaju a nie je to pravda, nemozu ju diskrimonovat za to , ze je sama

denkak
21. mar 2012

este ked tu bola o tom diskusia, kto moze indikovat cvicenie vojtovou metodou, pripadne ine rehabilitacie, len neurolog alebo aj pediater? a kde sa tieto rehabilitacie robia napr. v BA? pytam sa zatial len preventivne...

123sabrina
21. mar 2012

@depa mozes si zobrat ako jednotlivec napr ze budes ziadatel ti ,ale lepsie by boli ti manzelia

matax
21. mar 2012

@123sabrina práveže @depa si nemoze, ako jednotlivec adoptovat dieta, kedze zije s partnerom v jednom byte a su zasnubeni a vedia o nom na upsvar, citala si to hore, co pisala @magimary, @diolana1 a ja ? a manzelske páry nemozu byt v poradovniku uprednostnovane pred jednotlivcom, ktorý tak isto splnil podmienky na náhradne rodicovstvo

dioliana1
21. mar 2012

@matax jednotlivec môže adoptovať, ale nevzatý pár nemôže...

matax
21. mar 2012

@dioliana1 ved hej, ved to pisem 😕 ,ale konkretne @depa je s priatelom pár

mmacca
21. mar 2012

@denkak Nás poslala cvičiť pediatrička.

natia
21. mar 2012

Baby ja teda neviem, že či to, čo píše @dia6 tak trochu nezľahčujete...ja chápem, že nechcené deti majú veľa diagnóz a sú oproti iným deťom na tom horšie, ale mne by úplne stačil už len fakt, že matka počas tehotenstva pila a viac by som sa tým nezaoberala...ako každý máme nejaké hranice, môj je napríklad toto ... plus to, že je psychiatrický pacient... čo teda ako jedna z vecí môže byť, že je závislá na alkohole...ja keď som pozerala spisy a videla tam jednu z týchto dvoch vecí, tak som hneď otáčala ďalej...ja viem,že tie deti za to nemôžu a tiež si zaslúžia a potrebujú rodinu, ale to musí byť rodina, ktorá vie do akých rizík ide a je ochotná čokoľvek v budúcnosti prijať...teiž viem, že máte skúsenosti s deťmi, ktoré nemali dobré prognózy a zvládate to a deti sa vyvíjajú dobre, ale mne to príde také prehnane optimistické jej tvrdiť, že to nič neni a určite bude všetko v poriadku a že to si netreba ani všímať...

lubka1709
21. mar 2012

Ahojte baby ma niektora z Vás skusenosti s adopcoiu cc 2 az 3 ročneho dieťaťa?Ake to je viem že každe dieťa je ine ale ako to znáša a podobne 🙂 😉

matax
21. mar 2012

@natia ale u týchto deti nemozes nikdy vediet, co s nimi bude, aká bude prognoza...ale to ani u svojho biologickeho nemozes vediet prognozu..len tam vies to, co vies ovplyvnit pocas tehotenstva a potom, plus urcite predispozicie, pri prevzatom dietku to nevies... a neviem, nezdá sa mi, ze by niekto pisal nieco prehnane optimisticke, pisane su tu len vlastne skusenosti a to, ze sono mozgu je dolezite.. nemyslim len ja.. kazdý ma dake hranice a je super, ze má niekto, po zvázeni, odvahu pomoct aj dietatku s nejasnou prognozou. takisto je super, ked niekto pomoze zdravemu dietatku

natia
21. mar 2012

@lubka1709 18 mesačného

najjulinka
21. mar 2012

@natia to či matka pila väčšinou pisane nie je.. .vacsinou je napisane "nesledovane tehotenstvo" a v tom je obsiahnute všetko.... proste kinder surprise.... alebo ešte sa to volá anonymný porod pod čím sa schováva aj alkohol........ pokial nepride matka spitá rodiť, tak viacmenej nič nie je podložene.. len nam je jasne z kade tie deti sú... ☹ 😒

morisa
21. mar 2012

@denkak ano, myslim, ze oni tak viac menej predlzuju tie hostovske pobyty, ze v podstate na seba plynulo naväzuju, ale myslim, ze je to vsetko individualne podla situacie...
ano sme z BA kraja, ale my u nas to bolo trochu nestandardne... my sme mali poziadavku na biele zdrave novorodeniatko. do zoznamu nas zapisali v juli 2011 a v januari 2012 som sa prvy raz pytala, na ktorom sme mieste. pri tej prilezitosti nam p. Valekova ponukla, ci sa nechceme prist pozriet na nejake deticky, ze sice nesplnaju vsetky nase poziadavky, ale pozriet sa mozme. a vtedy nam ponukli nasu bambulku, do ktorej sme sa strasne zamilovali 🙂
ale inak co sa tyka poradia na biele novorodena, tak v tom juli 2011 sme boli zapisani na 212. mieste a v januari sme boli 94. v poradi

monika76
21. mar 2012

Ahojte dievčatá 🙂 😎 nedá mi a čítam vás každý den ,vaše radosti ale hlavne starosti. To čo tu opisujete je akoby z uplne ineho sveta.Ako poniektoré tak dlhú dobu čakáte na rozhodnutie súdu na zdlhavé procesy 😒 Nedá mi pokoj.Moja kamarátka dnes prišla už domov a cestou mi volala.Samozrejme smutok ,slzy ale zároven plná očakávania.Hned som chcela vediet že čo ako kedy... ona že pani doktorka už hned aj dnes mala napisane papiere ,dala im ich precitat daco podpisat a idu hned zajtra este po lekarksu spravu,potvrdenie zo zamestnania,a vypis register trestov.Ale ona stale tvrdi ze pani doktorka im povedala ze aj pred nimi bol pár a ze jeden tyzdne mali tie stretnutia a na dalsi si brali dieta domov...potom pridala ze aj pani na urade v kosiciach im povedala ze do 2 tyzdnov by to mali mat.No ja len mam strach o tu moj kamosku aby velmi nesmutila keby to slo tak ako to opisujete tu 😒

depa
21. mar 2012

@magimary moja a keby som požiadala len ja mysliš že by bola nejaka šanca ono problem je v tom že my sa chceme vziat ved sme zasnubeny ale nas brzdia financie ktovie či by nam vedela pomoct pracovnička že by ma brala ako jednotlivca. vieš mi poradit či to tak skusit

najjulinka
21. mar 2012

@depa tak kedy sa chcete brať a o aké dieťa mate zaujem??? ja len, že ked bude jeden z vas v zozname a zoberete sa, tak možte začať všetko odznova....

raza
21. mar 2012

tak som teda nevydržala a volala psychologičke, či už správu nemá a ona mi s miernou iróniou asi 3x zopakovala, že keď to bude mať, tak sa mi ozve... 🙄 na záver ezabudla dodať, že tento týždeň to nebude 😔

depa
21. mar 2012

@najjulinka ahoj vieš čo uplne male mimi lenže na urade mi povedala že male novorediantko nejde tak som rozmyšlala až do tych troch mesiacv

tortelinka
21. mar 2012

@depa iba tolko, ze do troch mesiacov sa berie ako velmi male 🙂 , aj keby ta nakontaktovali na novorodenca, nikde nemas istotu ze sa sudy nebudu tahat pol roka..

maznacik007
21. mar 2012

nas sa narodil v 40 tt s vahou 2700 gramov a dlzka 47 cm... boli tam viacere problemy preco neprospieval a bol SGA co sme sa dozvedeli len nedavno ... s placentou a pod...
rovnako mame psychiatricke ochorenie u otca a to tiez vieme len kratko...

natia
21. mar 2012

@najjulinka Juli šak ja chápem, ale ona písala, že matka počas tehotenstva pila alkohol...konkrétne takto som to tam čítala...tak preto to vravím...práveže mne to je jasné, že to je veľmi ťažko zistiteľné, preto ma zarazilo, že to mal ten malý asi v spise, resp. tak som to pochopila, čo písala @dia6 a že keď to už takto napíšu, tak to musia mať aj nejako podložené, tak mne z toho vychádza, že to je alkoholička a pravdepodobne liečená...a presne preto som to písala, že tie deti sú kinder surprise, že nikdy nevieš, čo všetko ešte skrývajú, tak treba byť opatrní aspoň pri tých info, ktoré sú známe...

mysiak001
21. mar 2012

@raza Jaj tak presne toto nechapem su to 3 papiere dokopy aspon u nas ta sprava co na tom trva tak dlho?

natia
21. mar 2012

@mysiak001 ešte k tomu to kopírujú z predošlých správ, čiže to iba tak vyskladajú ... ono to len z princípu toľko trvá podľa mňa...

zuzkanka117
21. mar 2012

@depa ahoj, zdravím 🙂 ... som slobodná a mám osvojené teraz už trojročné dievčatko ... nemala som vôbec žiadny problém s tým, že som "single", aj sudca bol skvelý chlapík ( mamina, berte ten svoj poklad a utekajte domov 🙂 ) až na okamih, keď ma zaradili do poradovníka a prišla som na úrad pozerať ten register detí, vtedy mi sociálna povedala, že by som si mala uvedomiť, ako slobodná si mám vybrať rómske, polorómske alebo postihnuté dieťa ( už som to tu písala, všetkých pobúrila, ale bolo to tak ) .. no a keď som sa spýtala, kde je to uvedené v zákone, odpoveďou bolo - novorodeňa musí ísť manželskému páru a tak mi dala na stôl fascikle so spismi detí a pozerala som. Faktom je, že ( v tom čase - december 2009, možno sa teraz na sing žiadateľa pozerá inak - chcela by som tomu veriť ) na trenčianskom ÚPSVARe slobodná/ý nemal nárok na novorodeňa. Neskôr som zistila, že ani slobodný žiadateľ nesmie byť diskriminovaný tým, že je sám a ten poradovník je rovnaký pre manželské páry a aj pre slobodných ... ale ako čítam, tak ani u vás slobodného žiadateľa novorodencom nekontaktujú 😒
každopádne - našla som si ( dec. 2009 ) v registri 12 mesačné dievčatko, prvú IA som mala tri týždne od kontaktovania, na hosťovský mi ju nedali, o predbežko som sa nemala ani pokúšať .. domov som si ju doviezla po piatich mesiacoch po súde o predosvojiteľskú starostlivosť.
Apropo ... ani v jednom kraji som vtedy nenašla dieťa mladšie ako 5 mesiacov ..
a ešte - prečo sa teda najskôr nezoberiete a neskončíte prípravu ako manželia, ako manželov vás zaradia do poradovníka a môžete čakať na biele zdravé novorodeniatko 🙂

zuzkanka117
21. mar 2012

@natia Veri sa narodila v 40 tt s hmotnosťou 1.850g a merala 44 cm, v hodnotení psychomotorického vývinu má uvedené, že jej mentálny vývin je opozdený ... a mrkni na toto 😉 ( 1. decembra mala 3 roky 😉 ) dobrá šikulka, nie ? 😅

dioliana1
21. mar 2012

@zuzkanka117 waw, lepšie ako náš predškolák

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre