Adopcia - aká bola vaša cesta k dieťatku?

cigaretka5
29. dec 2008

dievcata viem ze je tu k tejto teme co to popisane len ked listujem diskusiamu sklzne to do inych foriem starania sa o deti. Velmi zvazujeme s manzelikom adopcoiu. Rada by som adopciu co najmesieho babatke. Chcela by som od vas ziskat info ako to bezi realne, viem o fomralnom postupe z webu ale o pocitoch tetach a ujoch zo socialky a o tom ako to vlastne skutocne vyzera ked si ide po babo neviem nic. Podeli sa niektora z vas so svojim pribehom.
Vopred dakujem adminovi ze tuto temu nezamkne

cairka
1. jún 2012

@123sabrina , tak už len počkať, kým ti s takými zavolajú 😉

Ja si myslím, že už sa tým deťom niekto teší a @5katarina7 si počká na to ich drobča, keď sa tak rozhodli. 🙂

123sabrina
1. jún 2012

@cairka ked boli jediny co cakali dvojicky s nr kraja , tak asi sa im este nidko netesi

kanhwa
1. jún 2012

a uz tu bude zas po case poriadne veselo 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

cairka
1. jún 2012

@123sabrina , a kde si našla, že za prvé čakali dvojičky a za druhé, že boli jediný 😉 A ak boli, tak máš šancu, že ti zavolajú v rámci medzikrajovej adopcie 😉

little_bubu
1. jún 2012

na dvojicky mozu oslovit teoreticky kohokolvek zo zaujemcov, nie ? ci treba mat niekde v kriteriach, ze berieme aj dve ?

123sabrina
1. jún 2012

@cairka 😀 😀 😀 😀 😀

5katarina7
1. jún 2012

my sme mali v požiadavkach aj dvojičky,a pred nami čo sú v poradovníku,tí nemali,tak preto kontaktovali nás.@123sabrina,ale za nami čo sú zaradení tí môžu chcieť...inak dosť ma to deptá,aj ľutujem,ale už nič nenarobím....

suezana
1. jún 2012

@5katarina7 jéééééj, moja, ja ti rozumiem, poznám ten pocit, keď odmietneš..... ja sama neviem, čo by som robila - a čo bolo? párik? že mne nevolali 😕 😅 😅 .... no ale som rada, že nevolali, lebo neviem, čo by som robila 😖 😖 srdce a rozum sa bijúúúúú

5katarina7
1. jún 2012

@suezana ano párik,a zdravé biele,tak sa vies vcítiť do mojich pocitov,ja od vcera na iné neviem myslieť,aj keď sme ich odmietli.Mohli nám dať cas aspon cez víkend,lebo to bol taky mensí sok.A mm mi dnes prezradil,ze ked som mu volala vcera,ze mi volali z uradu a ked som povedala,ze dvojicky tak infarktove stavy mal 😀 ,a ze vedel ze je zle,lebo ma pozná,keď odmietneme tak preto budem zúfalá,a keď by sme ich zobrali a by som nestíhala tak preto.

maznacik007
1. jún 2012

@5katarina7 uz to hod za hlavu aj ked to hloda to verim... mozno ti pomoze ak sa skusit uz realne zamerat na tu aktualnu pripravu, urobit si zoznam co cca dieta potrebuje preluskaj ceny akcie daj si taky zoznam ze co treba hned... zakladne body, dupajdy, najma autosedacku, veci na krmenie... atd atd.. pozistuj si nosenie dojcenske masaze a lahsie sa ti bude na to nemysliet a ked pride to vase tak budes aspon ciastocne pripravena 😉

suezana
1. jún 2012

@5katarina7 aj ja som už trikrát volala mm, že čo keď nám zavolajúúúúú 😅 😅 😅 tiež ma zrušil 😝 😝 ale keby nemám malú a majú to byť moje prvé deti, tak neváham ani sekundu 😉 (možno len teraz som taká múdra 😀 😀 )

suezana
1. jún 2012

@maznacik007 toto, ja som už nakúpila ružové veci cca 62-74 veľkosť a bum, že 7 mesačný chlapček 😒 moja sestra má teraz 6 mesačného a všetky veci, čo sú mu už malé mi posunula - no ja by som mohla všetko dať preč, nemala by som ani jednu jedinú vec pre neho 😅 😅 😅

maznacik007
1. jún 2012

@suezana zlatusik sak kupuj neutralne taku 68 cku alebo aspon maj vyhliadnute.. ale sak ja chapem to sa neda .. rozkazat si niekedy... ale tak zasa ked kupis v akcii prip. vies potom aj tu na bazare povymienat.... my sme boli so sestrou narovnako tehotne aj spolu v porodke aj tmu istemu gynekologovi sme chodili a ona mala mat dievca a ja chlapca.... a porodili sme naopak... tak sme potom veci povymienali co sme si kupili 😀

suezana
1. jún 2012

@maznacik007 keď neutrálne mám po sestrinom chlapčekovi - tam sú také nezáživné farby 😝 😝 😉 a aj keď som čakala malú, tak sme mysleli, že bude chlapec, tak som mala také neutrálne, tak sa teraz potrebujem vyšantiť na ružovej a mickeyminnie 😅 😅 😅 😅 😅 😅

maznacik007
1. jún 2012

@suezana len santi... santi a nezabudni aj na hello kitty 😉

5katarina7
1. jún 2012

@suezana však aj to zaváži,lebo aj moja dcéra darmo je už veľká,ale ešte je stredoškoláčka a potom chce ísť na výšku,tak neviem aj po finančnej stránke by to bol zaberák...MM mal hrôzu z toho,že zo všetkého by mal kupovať po dve.Len teraz ktovie kedy budeme na rade,teta hovorila,že je pred nami kopa ľudí,vie povzbudiť...hlavne že pred mesiacom nám hovorila,že sme 14.

suezana
1. jún 2012

@5katarina7 presne, aj ja hodnotím aj finančnú stránku veci, lebo predsa len prídem o plat, bude len rodičovská, kojiť sa pravdepodobne nebudeme......
@maznacik007 jasné jasné hello kitty musí byť, ale teraz ma viac berie minie 😀 😀 😀 a prosím ťa - moja šéfka mi povedala, že potom spíšeme dohodu o ukončení pracovného pomeru - robím oficiálne na polovičný úväzok(v skutočnosti 8hod) to je tak, keď sa robí na pol?

maznacik007
1. jún 2012

@suezana preco by si podpisovala dohodu... pekne nastupis na matersku ...

raza
1. jún 2012

@5katarina7 my máme tiež v požiadavkách aj dvojičky.. teraz som tvoj príspevok čítala mužovi a hneď povedal, že fúúú, to by bol zaberák, keby nám prišli 2 😉
sme rozhodnutí ich vziať, no samozrejme, je možné, že sa to môže zmeniť.. je milión dôvodov, napríklad, čo keby sa mi nejakým zázrakom podarilo otehotnieť a donosiť bábo, bolo by šte maličké a vtedy by nám ponúkli dvojičky... ťažko nám je polemizovať, keď nie sme v tvojej situáci.. určite ste si to zvážili a keď ste sa tak rozhodli, teraz nesmúť. Určite to bolo správne rozhodnutie. Váš vysnívaný drobčk príde neskôr, ale príde, neboj 😉

suezana
1. jún 2012

@maznacik007 no asi nie 😒 .... čo jej mám povedať? oni asi nechcú čakať, kým mi zavolajú 😒 😒 😒 zaučím novú a ja pôjdem preč 😒

beba1902
1. jún 2012

@5katarina7 rozhodla si sa ako ti radilo srdce a kazal rozum 😉

5katarina7
1. jún 2012

@beba1902 lenže mi oboje kázalo niečo iné 😉

beba1902
1. jún 2012

@5katarina7 tak uz na to nemysli ,to tvoje ta este len caka 😉

yukki
1. jún 2012

@5katarina7 nevedela som, že ste mali v požiadavkách dvojičky.

yukki
1. jún 2012

No, nehnevajte sa na mňa ale....nejako to tu začína mať celé štýl ... divný. Ak je o mesiac staršie ako mám v požiadavkách-je pristaré, ak má 6 týždňov-je pristaré, ak sú dve je to priveľa, ak má iné pohlavie-nechcem bo veci už pokúpené inej farby....... samé JA a MOJE potreby.......

Kde je zranené dieťa s nie práve šťastným začiatkom a jeho potreba-jediná?
MAMA.

Baby, ženy, už dávno tu nebolo ani čítať ani cítiť spomedzi riadkov že pri adopcii ide o dieťa. Nie LEN o naše predstavy.

Ono si vás vyberá? Totu nechcem-bo je škaredá, tú nechcem bo má 36 rokov a ja som chcelo mamu do 35, totu nechcem bo je tučná a navyše chorá, totu nechcem bo je dajaká bars snedá....totu nechcem bo má len učňovku, totu ne bo ..... vyberá si nás?

5katarina7
1. jún 2012

@yukki dali sme do požiadaviek,lebo psych.sa len tak mimochodom spýtala,a že dvojičky by ste vzali?,že to aj tak nie je príliš pravdepodobné,tak sme prikývli,že ano,v tej radosti,že sme už skončili prípravu,a vidíš stalo sa...

magimary
1. jún 2012

@yukki tisíc lajkov!!!
ja sa s týmito "divnými" pocitmi z tohto tu potĺkam už odkedy to tu (dnes) čítam... 😔 🤐 😖
a stále som rozmýšľala, ako to čo najdiplomatickejšie napísať...
ale ty si to vystihla dokonale a tak ja sa len ticho v súhlase pridávam...

bubutko
1. jún 2012

@yukki napisala si to krasne. dieta je dar, a prave ti ludia ktori nemohli mat by mali dakovat bohu ze aspon takto sa ich zivot naplni, verte mi ze viem o com hovorim.

natia
1. jún 2012

Tiež som tu po dlhšej dobe zavítala a prečítala pár posledných strán a zovieralo mi hrdlo...aj som chcela niečo napísať, aj som si povedala, že nemusím všetko riešiť...ale už keď to tu @yukki takto nahlas a od srdca, tak ju podporím, lebo napísala presne to, čo by som napísala ja... ako vraví @magimary tisíc lajkov ... Mne sa ešte ani ten názor nepozdával, že ak žena ešte nemala deti, tak si zaslúži novorodenca, alebo niečo v takom zmysle...to som sa tiež pozastavila...

suezana
1. jún 2012

@yukki nehnevaj sa na mňa..... túžim po bábätku, malinkom, ... to s tými ružovými vecami bolo na odľahčenie .... 😉
a napr. moja kamarátka je presvedčená, že každé dieťa si vyberá svoju mamu...

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre