Adopcia - aká bola vaša cesta k dieťatku?

cigaretka5
29. dec 2008

dievcata viem ze je tu k tejto teme co to popisane len ked listujem diskusiamu sklzne to do inych foriem starania sa o deti. Velmi zvazujeme s manzelikom adopcoiu. Rada by som adopciu co najmesieho babatke. Chcela by som od vas ziskat info ako to bezi realne, viem o fomralnom postupe z webu ale o pocitoch tetach a ujoch zo socialky a o tom ako to vlastne skutocne vyzera ked si ide po babo neviem nic. Podeli sa niektora z vas so svojim pribehom.
Vopred dakujem adminovi ze tuto temu nezamkne

sheenka
30. jan 2016

@dominika81 dakujeme moc,ked vidim tych vasich anjelikov krasnych,tak mi to dodava sil a viem,ze to cakanie stoji za to!

sheenka
30. jan 2016

@sophina navsteva bola velmi prijemna,bala som sa,ci bude vsetko ok,nevedela som co budu kontrolovat,bola som dost v strese,nakoniec prisli ovela skor a ja som nemala vsetko dokoncene..ale na moje prekvapenie,tetuse boli skvele,popozerali izby,okolie domceku,pytali sa na kurenie,susedov,dali sme si kavicku a to je asi vsetko,zamestnala ich nasa hafanka,tooolko mojkania,hladkania a pozornosti tusim za tu hodinku este ani nemala 🙂 🙂 🙂
Takze vsetko dobre dopadlo a tetuse zanechali prijemne pocity.

sophina
30. jan 2016

@sheenka Dakujem ... chceli aj vediet napr.kde bude mat dietatko izbu ?

sheenka
30. jan 2016

@sophina ano,ked pozerali izbicky,pytali sa

sophina
30. jan 2016

@sheenka vdaka 😉

marcelarefat
30. jan 2016

Dievčatá, ktoré mate adoptované detičky, ak by ste si našli chvíľočku čas a mohli vyplniť dotazník. Je to pre moju známu do školy. Vopred ďakujem
https://www.facebook.com/l.php?u=https%3A%2F%2F...

liwka
30. jan 2016

@sheenka ak nemáte v požiadavkách pôvod, tak to môže ísť veľmi rýchlo, naše prvé profi bolo v zozname 2,5 mesiaca, žiadatelia, myslím ešte menej- podotýkam, vek dieťaťa, keĎ sa dostalo do zoznamu, bolo 2 mesiace

sheenka
30. jan 2016

@sophina niet za co 😉

sheenka
30. jan 2016

@liwka chceme biele dietatko,povedali nam,ze minim.3 rocky treba cakat. Je velmi dlhyyy zoznam.

beka22
30. jan 2016

@dominika81 úžasný chlapček

zuzanahor3
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
mana85
1. feb 2016

@zuzanahor3 vyplnené 😉 len ak môžem mám poznámku ku otázke č 7 a 8 u oboch je aspoň podla mňa potrebné upresniť čo myslíte dĺžkou doby osvojenia teda či Vás zaujíma doba od samotného začiatku a teda od podania žiadosti do zoznamu alebo až podanie žiadosti o osvojenie konkrétneho dieťaťa a v otázke č. 8 som nevedela či myslíte vek dieťaťa v čase kontaktovania alebo v čase osvojenia ... Ja som to tam celkom rozpísala tak si môžte v oboch otázkach vybrať čo Vám vyhovuje no každý nieje taký " ukecaný " 😝 😉

natia
1. feb 2016

@lentakto ahoj, mam dojem, ze nikto neodpovedal...potrebujes (ako kazdy) potvrdenie od lekara, ze tvoj zdravotny stav je taky, ze si sposobila vychovavat dieta...od obvodneho lekara...a viac nikoho nic nebude zaujimat...tak smelo do toho 🙂

@sophina deti by mali do rodiny prichadzat v prirodzenom poradi, cize kazde dalsie dieta prijate ma byt najmladsie z tych, ktore uz v rodine su...skratka akoby sa narodilo...je to dost dolezite podla mna (a nielen podla mna)...

sophina
1. feb 2016

@natia Vdaka, ale podmienka to nie je, len odporucanie ... z toho by vyplyvalo ze starsie deti v DeD nemaju sancu na adopciu ... dost krute nie?

mana85
1. feb 2016

@sophina Tak ono ja poznám dokonca viac manželstiev že im odrástli deti a vzali si staršie deti už školákov súrodencov tiež si myslím že " nové " dieťatko do rodiny by malo prísť ako najmladšie 😉 No samozrejme záleží od celej rodiny a jej nastavenia ... neviem ako by dopadlo ak ma nejaká rodina jedno 6 ročné dieťa a osvoja si ku nemu 8 ročné prišlo by mi to nefér voči biologickému dieťaťu no to je len môj názor 😎

sophina
1. feb 2016

@mana85 isteze tomu rozumiem a plne suhlasim. Ved uvidime ako bude u nas ... Hlavne nech sme my zdravi aaby sme sa mohli o nase deti starat ... 😉

macmart
1. feb 2016

ono vsetko zalezi naozaj od konkretnej rodiny moja svokra sa starala (synovia jej priatela sktorym zije )
o dvoch chlapcov skoro 8 a 10 rocneho a zobrali si do pestunstva dve dievcata 11 a 5 rocnu a vychadzaju spolu velmi dobre teraz uz maju deti 13 11 9 a 7 rokov a beru sa jak surodenci takze ono to fakt zalezi od konkretnej rodiny a deti o nejaky cas by mal ku nim pribudnut este bio brat dievcat teraz ma necele 3 mesiace 🙂

natia
1. feb 2016

@sophina celkom neviem ako to z toho vyplyva, ale ok... 😉

solyka
1. feb 2016

Baby, som taká zúfalá :/ este pred vianocami sme skoncili psicho pripravu.... cakáme uz len nato, aby prisli knám na návstevu.... odisiel uz mesiac, a nic. manzel má novu prácu a aj preto som ich volala, ci mám dat novu pracovnu zmluvu, alebo staci im dat len vtedy, ked budu tu u nás.... ale nikto mi nezobere telefóóóón :/ takze stojime len tak v jednom mieste :/

najjulinka
1. feb 2016

Starších do adopcie ani vela nie je.. .solo kusov... a pestuni beru aj staršie.... a aj dvojice..občas trojicu.... 😉

solyka
5. feb 2016

ojééééééééééé, 10.02.2016 .... buduci tyzden prídú knám, este pred obedom 😀 😀 😀 😀

kikuska_wedge
5. feb 2016

@solyka ku nám prídu 3.3 tiež sa vytešujem, že už budeme v poradovníku 😵

liwka
5. feb 2016

@solyka
@kikuska_wedge držte sa, budúce maminky, nech máte to najťažšie úspešne za sebou- tešíme sa na fotočky vašich miláčikov 😉

solyka
5. feb 2016

@kikuska_wedge drzim Vám palce! 🙂

@liwka dakujeme 😀 😀 😀

maartinkaa
5. feb 2016

Tak, aj ja sa pochvalim....moja dori..

dellfi
5. feb 2016

@maartinkaa ako dlho si cakala na taketo uzasne dievcatko!!!

maartinkaa
5. feb 2016

@dellfi tri roky, ale nemali sme ziadne podmienky, ani co sa zdravotneho stavu tyka, a ani na etnikum, ci rasu,,

maartinkaa
5. feb 2016

oprava, mali sme podmienku,,,,,chceli sme dievcatko,,, 😵

kikuska_wedge
5. feb 2016

@maartinkaa to je nádherná princezná, gratulujem

kikuska_wedge
5. feb 2016

@liwka ďakujem. Ešte si trochu počkáme, ale predsa len budeme zase o kúsok ďalej za našim vytúženým cieľom.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre