Adopcia - aká bola vaša cesta k dieťatku?

cigaretka5
29. dec 2008

dievcata viem ze je tu k tejto teme co to popisane len ked listujem diskusiamu sklzne to do inych foriem starania sa o deti. Velmi zvazujeme s manzelikom adopcoiu. Rada by som adopciu co najmesieho babatke. Chcela by som od vas ziskat info ako to bezi realne, viem o fomralnom postupe z webu ale o pocitoch tetach a ujoch zo socialky a o tom ako to vlastne skutocne vyzera ked si ide po babo neviem nic. Podeli sa niektora z vas so svojim pribehom.
Vopred dakujem adminovi ze tuto temu nezamkne

misula4660
18. mar 2011

@goralenka ja? no nevolali zatiaľ ešte....a Ctčko....hmm...dneska je mi už lepšie, ale včera som už vedela výsledky mm a musela som to pekne dlho rozdýchavať....no v podstate má mm na oboch obličkách tukový myom o veľkosti 2mm, ale doktor mi povedal, že z toho nemám robiť paniku, lebo vraj to má každý 5 človek, ale ani mu nič nedal, žiadne lieky, len povedal, že sa to bude sledovať, aby si bol istý, že to nerastie a to je všetko...ale aj tak mám z toho všetkého zmiešané pocity, veľmi sa o mm bojím, on si z toho robí srandu, ale ja ako som počula slovo myom, tak som skoro odpadla....

5katarina7
18. mar 2011

@suezana , dcéra bola na praxi v Tatrách,a zobrala si so sebou internet,tak preto som vás nevedela čítať.A ináč nič nového?Akosi sa ten poradovník nehýbe,takýmto tempom budeme čakať určite viac ako rok.Ja som pritom tajne dúfala,že to bude skôr.

goralenka
18. mar 2011

@misula4660 tukoveho myomu sa skutocne neboj... moja mama, babka aj svokra ich maju pod kozou a tiez sa to len sleduje... tiez ma lekar ubezpecoval, ze to ma velmi vela ludi, ze to je ok, hlavne ze bude pod kontrolou 🙂
ty sa ukludni, lebo babatko pride co nevidiet, nech nema vystresovanu maminku 🙂

misula4660
18. mar 2011

@goralenka ďakujem, a už nebudem stresovať...a teším sa na koniec mesiaca,teda na 29., keď sa nám narodí to naše bábo, xixi 😀

suezana
18. mar 2011

@misula4660 😀

suezana
18. mar 2011

@5katarina7 áno, vôbec to nevyzerá ružovo 😒

natia
18. mar 2011

tu voľajaká skepsa vládne... 😕

tortelinka
18. mar 2011

@natia to ano...

natia
18. mar 2011

a prečo??

tortelinka
18. mar 2011

@natia to neviem, mozno to pocasie robi svoje

natia
18. mar 2011

jááj, žeby? no ale veď to sa nemôžete len tak poddať kdeakým vplyvom ... hlavu hore, nasadiť úsmev a ideme ´dalej 😉

tortelinka
18. mar 2011

@natia ale, ja som v pohode 🙂

natia
18. mar 2011

@tortelinka jááj, tak to sa tešííím 😉

smejka
18. mar 2011

@natia

@tortelinka ahoj 🙂
@natia jeej ty si znovu cakatelka?

natia
19. mar 2011

@smejka pssssssssssssssssssst 🙂

goralenka
21. mar 2011

Jaj kocky dnes ma caka navsteva socialky, mam uz snad vsetko vypulirovane, tak snad uznaju, ze nie sme nejaki asociali 😀

5katarina7
21. mar 2011

@goralenka neboj všetko dobre dopadne 🙂 ale ináč aj ja som mala strach,a celkom zbytočne 🙂 U nás ale boli až po ukončení prípravy,lebo teta mala zlomenú nohu.

goralenka
21. mar 2011

@5katarina7 mne je jasne ze sa asi nemam coho bat, mam tu cistucko, nie sme ziadni asociali ale aj tak mam pred tym taky strach.. teda skor respekt.. predsa len, neprijemny pocit, o 2 hodiny pridu, neviem, co od nas budu chciet... viem, ze moje obavy su iracionalne, ale verim, ze ho mala kazda 🙂 predsa len.. ide nam ovela...

kanhwa
21. mar 2011

@goralenka drzim palce 🙂 a nemas sa urcite coho obavat 🙂

suezana
21. mar 2011

@goralenka ešte strekni osviežovač a je to 😀 😀 😀 😀 😎 držím palce 😉

goralenka
21. mar 2011

@kanhwa dakujem 🙂

@suezana hehe v troch miestnostiach som zapalila aromalampy s olejcekom 😀 a do vody s ktorou som umyvala podlahy som tiez sprcla z toho olejceka, vzdy to robim, rozvoni to byt 😀

goralenka
21. mar 2011

Tak, mame to za sebou!!! uff
teta ani nesla nikde inde, len do kuchyne, vypisala papiere, dala si kolacik, pokecali sme a isla prec 😀

suezana
21. mar 2011

@goralenka no vidíš a nechcela si nám veriť 😉 😵 len pekne ďalej....

goralenka
21. mar 2011

@suezana ja som vam verila.. len ten pocit pretrvaval 🙂 ak sa bude dat, pripravu budeme robit na UP, zajtra mi a este zavolat, ci nas tam niekde mozu vsupnut..
jedine z coho mam zly pocit, ze co sa tyka novorodeniatok, nozaj trva vo vacsine okresov mesiac, kym nam ho daju domov... neviem ci budem zvladat brt si toho drobceka len na vikendy a nechavat ho inej zene ☹

inak.. mne povedala ta pani, ze sa jej zda, ze je nejak vela deticiek, vraj umiestnovali teraz tri behom tyzdna, ako to, ze @misula4660 este caka? :-O

suezana
21. mar 2011

@goralenka a ty si NR?

goralenka
21. mar 2011

@suezana ahaaaa prepac jaa som si myslela neviem preco, ze je tiez z bratislavy...ale povedala, ze celkovo poradovnik, aspon v bratislavskom kraji ze sa posuva...

suezana
21. mar 2011

@goralenka nevadí, veď aj nám by hneď svitla nádej 😵

goralenka
21. mar 2011

@suezana no nadej.. naozaj som z toho, co som pisala trosku mimo.. ako ja hento buem zvladat, ved ma odvezu ked sa nam nepodari vziat dietatko z obvodu, kde nam ho daju z porodnice...

suezana
21. mar 2011

@goralenka neboj, trošku sa upokojíš - ja som bola taká vzrušená zo začiatku - lietala by som, dumala som stále....teraz po roku a pol od začatia, som nejaká .... apatická....občas sa mi rozbúcha srdce na chvíľu...

goralenka
21. mar 2011

a aj s tym ma trosku vystrasila, ze 90% takych deticiek (novorodeniatka, biele) po prve nema znameho otca (takze to naozaj moze byt cinan, arab, rom...) a 90% z nich je drogovo zavislych ☹
snad jedine cim ma potesila, ze to je naozaj na rok a pol cakania a do poradovnika mozeme byt zapisani uz o 2 esiace ak sa jej podari supnut nas tam na UP...

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre