Adopcia - aká bola vaša cesta k dieťatku?

cigaretka5
29. dec 2008

dievcata viem ze je tu k tejto teme co to popisane len ked listujem diskusiamu sklzne to do inych foriem starania sa o deti. Velmi zvazujeme s manzelikom adopcoiu. Rada by som adopciu co najmesieho babatke. Chcela by som od vas ziskat info ako to bezi realne, viem o fomralnom postupe z webu ale o pocitoch tetach a ujoch zo socialky a o tom ako to vlastne skutocne vyzera ked si ide po babo neviem nic. Podeli sa niektora z vas so svojim pribehom.
Vopred dakujem adminovi ze tuto temu nezamkne

lussy666
7. apr 2011

@suezana asi hej🙂 ja chcem aspon tri:D sice sme vraveli, ze asi zostaneme pri dvoch, nech sa dozijeme aj toho, ako budu maturovat:D ale to s nadsazkou samozrejme, nejsme az taki stari... 😅

dadenka1
7. apr 2011

Ja odchádzam, lebo už ani nevidím... pekné sníčky maminky

yukki
8. apr 2011

@lussy666 ak si hodláš adoptovať z takých pohnútok, aké uvádzaš vyššie a si ochotná vziať si aj rómske dieťatko čo nemusí byť práve rovno z pôrodnice...tak ti stačí absolvovať prípravu a z troch rokov čakania si rovno tri roky odpočítať, lebo takých detí čaká v domove na svoje nové maminky veľa veľa.........a to Tvoje si ťa môže nájsť aj okamžite v ten deň, keď budeš slávnostne zapísaná do Zoznamu žiadateľov. Prajem pekný deň všetkým!

janucucka
8. apr 2011

@goralenka aha akoze ze silne ? mne powedali ze pco len hladina 4.6 ahm a ni ine neviem a inak si ok? zdravotne?

kanhwa
8. apr 2011

@dadenka1 tak som reagovala, ze som sa hned rozplakala ked mi muz volal, potom som si dala v praci 1/3 stamprlika slivovice na ukludnenie, potom som sa zacala potit ako somar v kufri a doteraz mi tlcie srdce a nejak to neviem predychat. a zaludok sa mi vznasa az v krku.
A este popritom si davam pozor, aby kolegovia na mne nic nezbadali.

kanhwa
8. apr 2011

@suezana dakujem 🙂 🙂 🙂

5katarina7
8. apr 2011

@suezana@dadenka1 na úrade sme to mali podobne ako vy,nenadarmo tu baby radia Návrat,alebo Úsmev.No my sme sa horko ťažko vedeli dostať aj na úrad,kvôli mm,lebo ten je stále na cestách,takže som sa tešila,že sme aspoň na úrade dokončili celkom načas prípravu 🙂 @kanhwa ja si to ani neviem predstaviť,aké to bude keď nám zavolajú,ale už sa neviem dočkať 🙂

kanhwa
8. apr 2011

@5katarina7 drzim palce na cakanie, nech rychlo ubehne 🙂

suezana
8. apr 2011

@lussy666
@yukki má pravdu - ak netrváš na bielom tak to bude oveľa skorej, ale zas na druhej strane kamoška chce rómske novorodeniatko dievčatko - a už čakajú vyše polroka v zozname a kontaktujú pravidelne aj nadácie. Povedali im, že nie sú deti 😕 Teda myslím, že na chlapcov ich kontaktovali, ale oni chcú dievčatko 😉

goralenka
8. apr 2011

@janucucka ano, inak som zdravotne ok.. hladinu coho 4,6? PCO je skupina syndromov, niektore hormony zvysene, ine znizene, dokonca niektore, co by som mala mat zvysene su ok a naopak, k tomu mam inzulinovu rezistenciu,,,PCO je v podstate vela priznakov navyse, ale to hlavne je, ze je zhrubnuta stena vajecnikov a dozrievajuce vajicko nie je schopne cez nu vyjst von.... proste to je nadlho...

carmenuska
8. apr 2011

vy ste tu toho teda popisali... ano, v Zilinskomkraji to ide vraj najpomalsie, teta v Ziline nam to povedala. Na zaciatku januara nam povedala, ze etse riesia ziadosti z decembra 2007!!! Cize v nasom pridpade to budu 3 roky minimalne ☹ az mi je z toho zle ked si to predstavim. Hlavne pot om, co sa clovek takto rozhodne tak to chce hned a teraz....no ale to isto poznate, lutujem ze sme tu ziadost nepodali z skor, rok sme boli stale v kolotoci a este jeden rok a uvidime....

goralenka
8. apr 2011

No zbohom, zase ste ma potesili 😀 ja chcem robit tu pripravu na UP ale nemam rada, ked sa mi niekto prilis vrta v sukromi, asi sa s tetou psychologickou nebudeme mat moc radi 😀 mam z toho pocit, ako keby uz od radosti nevdeli o com sa s nami 26 hodin bavit, tak vytahuju veci, co s adopciou absolutne nesuvisia....aspon podla toho, co tu pisete 🙂

suezana
8. apr 2011

Jéj akurát pozerám súdnu sieň a je tam súd s dieťatkom, vyberajú meno, je tam profimama,.... zaujímavé 😕

suezana
8. apr 2011

@goralenka no oni ťa rozpitvajú, aby mali istotu, že nie ste nejakí ... 🤐 😉 😀 😀 😀 😀 to nie, že z nudy. Ale jedna známa mi hovorila, že oni veľa vecí nepriznali, zamlčali, lebo by im dieťa nikdy nedali 🤐 (netuším, o čo sa jedná, lebo podľa mňa je to zlatá pani - už majú väčšie dieťa a myslím, že sú šťastní)

goralenka
8. apr 2011

Jasne, ze vela veci nepriznali, to by som neurobila ani ja.. niektore veci bez suvislosti zneju uplne hlupo a nepochopitelne...
ja si budem musiet urobit este ten posledny test, vcera som tu pisala a teraz ma tam nesnesitelne palia bradavky, ze idem zomriet.. to moje telo sa so mnou pekne hra!!! sakra aj s takou robotou...

suezana
8. apr 2011

Dokonca nám povedala, že sa občas stáva, že žiadatelia behom prípravy zistia, že vôbec nie sú pripravení, schopní prijať dieťatko.... v podstate nám dala priestor obrátiť sa na ňu s dôverou s čímkoľvek - ako psychologička. Ona nás pozorovala a hodnotila aj ako pár - tak som sa snažila nechať aj mm nech hovorí, ale on nie je na takéto rečičky 😅 ale nechcela som vyzerať ako nejaká.... 🤐 ale čo som mala robiť, keď mm mi povedal, prosím ťa, hovor ty 😀 😀 😀 😀 Jedno sedenie sme mali aj individuálne - každý zvlášť.

goralenka
8. apr 2011

@suezana to mi ani zo srandy nehovor.. nechat tam mm s nou samu, tak odide sediva 😀
my sme taky divny par.. kam prideme tam sa na nas smeju, nekasleme sa, vecne si zo seba utahujeme a ti, co nemaju zmysel pre humor to nechapu a myslia si, naco sme spolu, ved sa k sebe ani nehodime..
pred psychologickou to chceme aspon trosku schovat ale pri tolkych hodinach... pochybujem 😀
ked sme boli na genetickych testoch a prvej konzultacii na klinike a aj teraz na tom UP, sa na nas strasne smiali.. ale ked bude psychologicka suchar, mame po dietati 😀
ale my tak komunikujeme aj doma, vecne sa dotahujeme a im sa to nemusi dvakrat pacit 😀

suezana
8. apr 2011

@goralenka práve preto by som do takej rodiny dieťa dala - u vás musí byť sranda 😉 a dobrá psychologička to ocení...už sa teším, čo budeš hovoriť, keď začnete - to bude iná sranda 😀 😀 😀 😀 😀

goralenka
8. apr 2011

@suezana no sranda teda u nas je 😀 a ked sa zacneme s mm dotahovat na facebooku, kazdy len caka, co z toho vylezie... raz som sa zatala, ze budeme hrat serioznu rodinu a oni vzdy ked mm nieco napisal uz vypisovali, ako to, ze nereagujem, ze uz to je nuda.. ze sa tam chodievaju odreagovavat na nas po celodennych stresoch, ked nas citaju....ja nic a to mi vtedy daval tak krasne na smec 😀
ale potom som si to vynahradila! 😀

kanhwa
8. apr 2011

@goralenka my sme mali pripravu na Upsavare a v pohode 🙂 povies im len tolko, kolko ty sama chces, nemusis sa obavat 😉

natia
8. apr 2011

Tak pre potešenie...kamaráti zo žiliny čakali v zozname necelý rok a majú chlapčeka z anonymného pôrodu... ale teda nie je celkom biely, je tmavší, ťažko povedať, či polo, či úplne róm... ale nádherný 🙂

goralenka
8. apr 2011

@natia zvlastne, romciatka, ktore poznam boli ako uplne malicke bleducke... ani na jedno z nich by som nepovedala, ze nie je biele 🙂
aj ked my chceme len biele (sme donuteni okolnostami) tak okolo mna je dost romskych deticiek, jednemu chlapcekovi som krstnou mamou a ako babatko bol uplne biely..a jeho sestricka a bratranec s jeho sestrickou tiez 🙂
tmavnut zacali tak okolo 3 - 4 rokov 🙂

lussy666
8. apr 2011

@yukki no teda.....to by som necakala...super info, vdaka🙂
inak este otazka...moze sa cisto teoreticky stat, ze dostaneme rovnako stare mimco ako mame doma, ci plati to, co mi pisala myslim @maznacik007 a teda ze by malo byt mladsie ako surodenec? dakujem;)

maznacik007
8. apr 2011

@lussy666 to aby prijate dieta bolo mladsie ako deti co uz su u vas v rodine ci uz bio alebo osvojene ci pestu. tak to sa doporucuje z psychologickeho hladiska... aby si prijate dieta vychutnalo tu poziciu toho najmladsieho dietata...
su deti kde sa vyslovene doporucuje aby boli jedinymi detmi v rodine / zatial / myslim... napr. ak boli casto prekladane alebo maju ine prejavy poruchy priputania... tak prosto oni vyzaduju o dost narocnejsiu starostlivost najma v zaciatkoch ako ked do rodiny pribudne biologicke dieta...

prosto tam ta situacia nie je uplne porovnatelna ako ked sa v rodine narodi biologicke dieta a ma svoje potreby .. tieto nase deti maju castokrat /takmer vzdy/ aj ine a narocnejsie potreby na cas, energiu rodicov atd... takze aj to si treba zvazit a na toto je aj priprava... osobne ti poviem ze by som /ale to je moj nazor/ prijala dieta do rodiny najskor s cca 3 rocnym vekovym odstupom / samozrejme v zavislosti aj na potrebach prijateho dietata resp. s jeho anamnezou/ kedy uz je mozne starsie dieta dat do skolky a mat aj samostatny cas na prijate dietatko...

su tu kocky co si tak brali druhe deticky oni sa ti mozno budu lepsie vediet vyjadrit.. my sme si brali dietatko s vek. rozdielom od dcerky 5 rokov

lussy666
8. apr 2011

@maznacik007 ano, to znie logicky...
btw mas krasnu rodinu..

meghan
8. apr 2011

ahojte, ja som tu nova, ale s rovnakymi starostami ako vy. Ja cakam na biele dievcatko asi 3/4 roka a ked som na urad volala tak povedali, ze bielych dievcatiek je velmi malo - takze to cakanie budem mat asi na dlhsie. No ale kamaratke sa podarilo po 1 roku - ponukli jej krasneho 1 rocneho bieleho chlapceka. Je tu niekto, kto caka na dietatko a ma ziadost v TT kraji?

goralenka
8. apr 2011

kocky, ja viem, ze to je mimo temy ale nemam sa kde spytat...
co (okrem tehotenstva) moze byt pricinou brutalne paliacich bradaviek? mam pocit odrana, ze zomriem.. zazila som to len raz a to som bola pod umelymi hormonmi.. o chvilku budem po stene behat ☹
tak az viete, prosim...

goralenka
8. apr 2011

aha takze uz viem, asi mam zase po rokoch zvyseny prolaktin.. to bola pri prvom umelom moja nocna mora... z oboch bradaviek mi po stlaceni ide nejake tekutina..mozno preto to tak pali... kaslem na to, snad to prejde....

lussy666
8. apr 2011

@goralenka a nejaka infekcia alebo plesen alebo nieco? neskusala si preliecit canestenom alebo inym niecim takym podobnym?

lussy666
8. apr 2011

@goralenka aha uz vidim, ze si pisala, ze prolaktin 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre