Adopcia - aká bola vaša cesta k dieťatku?

cigaretka5
29. dec 2008

dievcata viem ze je tu k tejto teme co to popisane len ked listujem diskusiamu sklzne to do inych foriem starania sa o deti. Velmi zvazujeme s manzelikom adopcoiu. Rada by som adopciu co najmesieho babatke. Chcela by som od vas ziskat info ako to bezi realne, viem o fomralnom postupe z webu ale o pocitoch tetach a ujoch zo socialky a o tom ako to vlastne skutocne vyzera ked si ide po babo neviem nic. Podeli sa niektora z vas so svojim pribehom.
Vopred dakujem adminovi ze tuto temu nezamkne

savia
2. júl 2011

Ďakujemeeee🙂)))))))

kanhwa
2. júl 2011

@magimary gratulujem 🙂 🙂 🙂
a mne nejako aj uslo, ze cakate babetko, hanbim sa...Boze, tolko stastia tu, drzim palce 🙂

magimary
2. júl 2011

@kanhwa, ďakujem a
nebooooj 😅 🙂 , nič ti neušlo! čakáme, kým sa pre nás narodí bábätko do profi 🙂 😵
už sa nevieme dočkať, tak nech sa nám to tu pekne odrátava 😵
ako sa mávate vy?
už si zvykáte? a čo synátor? 😉 🙂

kanhwa
3. júl 2011

@magimary aha - mna zmiatlo ze v pase mas 36. tyzden tehu.
my sa mame fantasicky, i ked unaveni na mraky, ja totiz popri malej aj pracujem, teda to platam ako sa da...mala je strasne zlatucka, velmi vnimava a komunikativna spolocenska osobka 🙂 len sa mi zda, ze motoricky je trosku pozadu - v stredu mame prvu poradnu u nasej lekarky, tak uvidim, co mi povie, snad to nebude zle.
No a zajtra mame sud o predosvojitelskej, takze zatial to ide nad ocakavanie dobre - po dvoch tyzdnoch od prveho stretnutia bola uz nastalo doma a po mesiaci odo dna D uz aj sud 🙂 bodaj by to kazdemu islo tak rychlo.
Syn ma pred nou zatial respekt, sice s nou komunikuje a velmi zneznie akonahle kukne na nu, ale zas to neprehana a my to nechceme silit. nechame radsej tomu volny priebeh, nech si postupne zvyka a ako mala bude rast, tak bude urcite prenho zaujimavejsia, lebo s nou bude vacsia sranda 😉
uz viac nestiham pisat, takze vsetkych pozdravujem, ahojte 🙂

natia
3. júl 2011

ahojte...žiadne nové deti? 😉 @kanhwa super, že sa tešíte... len si neviem predstaviť ako stíhaš aj prácu, uf...
my sa máme super, chrobák je už veľkýýý a nesmierne múdry, bystrý, šikovný...ľudia to je neuveriteľné...tak si niekedy predstavím tých jeho rodičov a pozriem na neho a len hlavou krútim... v škôlke je to najlepšie a najšikovnejšie dieťatko... všetci ho chvália... a stále rastie do krásy... ja neviem, či to len ja tak vnímam a či sú aj deti v jeho veku už také šikovné... dnes napríklad z ničoho nič, že vie počítať a narátal do 5 .. pozná farby... dokonca začal vyfarbovať, nielen čarbať... puzzle zo 16 dielov zloží len taký fukot... vie pozdraviť, poďakovať, povedať nazdravie... dá sa s ním normálne komunikovať... vie si vyzliecť a obliecť nohavice, teraz trénuje tričko... dať dole plienku, obuť a vyzuť topánky... na noc síce ešte plienkujeme, ale vôbec žiadne nehody cez deň nie sú... podľa mňa úžasné dieťa 😵

kanhwa
3. júl 2011

@natia tazko stiham, ale zatial s odretymi usami to akosi ide...nemozeme si dovolit ani financne, aby som ostala na MD a tiez voci firme mam vysoku zodpovednost, tak to nemozem nechat tak...ale fakt to zatial akosi ide, dufam, ze pojde aj nadalej. robim si po troskach po veceroch, cez vikendy a tak. alebo si idem niekedy poobede do kancelarie oddychnut 😉
a tvoj maly je neskutocny sikovnicek 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

natia
3. júl 2011

@kanhwa do kanclu oddýchnuť 😀 a koľko má maličká vlastne?

natia
3. júl 2011

@kanhwa do kanclu oddýchnuť 😀 a koľko má maličká vlastne?

kanhwa
3. júl 2011

@natia 3 mesiaciky bude mat v stredu 🙂 a do kancliku chodim len raz do tyzdna 😉 a svojim sposobom je to skutocne oddych 😀

natia
3. júl 2011

@kanhwa joj ja si niečo tak malinké neviem ani predstaviť 🙂

natia
3. júl 2011

@kanhwa joj ja si niečo tak malinké neviem ani predstaviť 🙂

karkana
3. júl 2011

@natia môžem sa opýtať,aké veľké ste si babo adoptovali?dúfam,že aj na mna čaká také zlaté šikovné babo,niekedyyyy... 😉

natia
3. júl 2011

19 mesiacov mal, keď prišiel...

dadenka1
3. júl 2011

@natia tak to gratulka, že je taký šikovný.. podľa toho, čo píšeš, radosť pre teba aj pre tety učky v škôlke 😉 škoda, že nie ste u nás... 😉

nela007
5. júl 2011

Ahojte, potrebujem poradiť. Aká je dĺžka MD pri NRS, dieťa nám bolo zverené do predosvojiteľskej starostlivosti v dec. 2010. Predpokladala som, že mám nárok na 34tt. MD, avšak soc.poisť. mi ukončila MD po 28tt. Ďakujem za odpoveď. napisala som aj ako otazku, ale nikto mi neporadil, velmi specif. problem. N.

yukki
5. júl 2011

Neberie sa to podľa veku dieťaťa? Keď dosiahne určitý vek, mení sa MD na RD, nezávisle od toho kedy bolo zverené? Myslím že o tom sa čosi u nás točilo na predminulom sedení v Klube NR..

najjulinka
5. júl 2011

MD do decembra 2010 bola iná ako od januára 2011.. od januara 2011 sa počita 34týždnov od zverenia (max. do troch rokov dieťaťa), do decembra 2010 to bolo menej týždnov a bralo sa to podla veku babatka... 😉 prechodne ustanovenia na toto neviem ako su...

maznacik007
5. júl 2011

@nela007 mas smolu keby bola pravoplatnost rozsudku v januari 2011 tak uz by to platilo ako ti napisala julinka...
spatne sa to uplatnit neda

dadenka1
5. júl 2011

@najjulinka to znamená, že aj keď dostaneme dieťatko 6 mesačné, tak nám budú ešte ďalších 34tt posielať MD a až potom RD?

najjulinka
5. júl 2011

@dadenka1 áno. 😉

tortelinka
5. júl 2011

@dadenka1 aj nam to tak povedali..

dadenka1
5. júl 2011

@najjulinka
@tortelinka hm... tak aspoň nejaká výhoda pre náhradkárov.. ďakujem

nela007
6. júl 2011

Velmi pekne dakujem za odpovede a nazory, aj ked z financneho hladiska to pre nas nie su priaznive spravy.
Dufam, ze co najskor sa aj v zakone zrovnopravnia bio a nahradni rodicia. Bolo by nacase. N.

cista_voda
6. júl 2011

Ahojte, dnes sme slavnostne dokoncili pripravu a dostali zaverecnu spravu od psychologicky. Je to len maly krocik na ceste k dietatku, ale vy isto chapete, aku radost clovek pri tom preziva. Len som sa chcela podelit 🙂

misula4660
6. júl 2011

@cista_voda gratulujem k dokončeniu prípravy.... 🙂

dioliana1
6. júl 2011

@cista_voda gratulujem... 😉

beba1902
6. júl 2011

@cista_voda gratulujem len tak dalej a pride aj babo🙂

cista_voda
6. júl 2011

@misula4660 @dioliana1 @beba1902
Dakujeme 🙂
Je tu malo prispevkov z BB kraja. Dufam, ze coskoro doplnim obraz o situacii v tomto zozname. Dnes nam socialna pracovnicka potvrdila, ze kym pred rokom sa zoznam hybal pomerne rychlo, tento rok to aj v BB ide velmi pomaly.

beba1902
7. júl 2011

@cista_voda tak to asi vsade ☹

silviaa
7. júl 2011

@misula4660 gratulujem k syncekovi 😀 (neprispievala som, ale pravidelne vas citam).

natia
7. júl 2011

@beba1902 vy stále nič?? stále čakáte na 1. mieste? je toto možné??

natia
7. júl 2011

Baby TRENČANKY nedáme to stretko?
@dadenka1 čo ty na to? 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre