Adopcia - aká bola vaša cesta k dieťatku?

cigaretka5
29. dec 2008

dievcata viem ze je tu k tejto teme co to popisane len ked listujem diskusiamu sklzne to do inych foriem starania sa o deti. Velmi zvazujeme s manzelikom adopcoiu. Rada by som adopciu co najmesieho babatke. Chcela by som od vas ziskat info ako to bezi realne, viem o fomralnom postupe z webu ale o pocitoch tetach a ujoch zo socialky a o tom ako to vlastne skutocne vyzera ked si ide po babo neviem nic. Podeli sa niektora z vas so svojim pribehom.
Vopred dakujem adminovi ze tuto temu nezamkne

opicka2
14. jan 2016

@mana85 toto sme aj my podobné prežili 🙂 dieťatko v perinke doma, manžel išiel poobede kúpiť postieľku, do večera ju zmontovali, nejaké základné veci doniesla kamarátka po synovi / ešte že bolo leto a rýchlo sa to schlo 🙂 / A stalo sa že v prvé dni manžel bol v detskom obchode aj 3x, lebo sme kúpili zlé ortopedické nohavičky, potom sme potrebovali druhý cumel, potom zas viac plienok 🙂 Tiež predavačka nechápala, ale potom sa len usmievala a dobre poradila, čo ešte treba 🙂 🙂 🙂

jane107
14. jan 2016

@nikadomi
@yukki
Ďakujem Vám veľmi pekne za rady.

silvik1
14. jan 2016

@sincerity neviem či až tak dlho sa čaká. Kolega si adoptoval v decembri 2014 a vravel, že čakali presne dva roky. ja to tipujem tak na dva a pol roka dokopy - verim tomu, že sa to rozbehne 😀

viaven
14. jan 2016

@mana85 aspom ste mali dieta :D my sme isli kupit kocik a predavacka urzena ze si z nej srandu robime ze naco by nam bol :D :D :D

sincerity
14. jan 2016

@silvik1 mne sa to tiež nechce veriť. Osobne poznám pár, ktorý si adoptoval v marci 2015 a čakali presne dva roky. Ale informáciu o 3 rokoch mi povedala priamo pani na úrade, a to už čakáme rok (takmer).

continental
14. jan 2016

@tortelinka,beka22 ja som si to tiež už dávno všimla,že sa v tej Za niečo deje.Je to jedna velká záhada za rok daju na adopciu 3 detičky ako sa tam zmenila paní na úrade.Dovtedy sa to hýbalo......Toto asi nie je v žiadnom kraji....... 🤐 beka22 ďakujem za info 🙂 ,ale som rada,že nás tu je viac.Ale mimochodom už som oslavovala 43 narodeniny a stále som v poradovniku ....??a ešte dlllllho budeme. 😕

sophina
14. jan 2016

Mali ste niekto tych 26 hod psycho pripravy individualne ?

beka22
14. jan 2016

@continental ja tento rok 40 ale neboj dočkáme sa a potom nám vek bude fuk

sophina
14. jan 2016

@mana85 ahoj ... drzim palce nech mate sestricku rychlo pri sebe ...

marcelarefat
14. jan 2016

@beka22 no ja tento rok 44 r. Ale verím, že s drobcom každá omládneme 🙂

marcelarefat
14. jan 2016

@sophina ja som mala individuálnu prípravu.

solyka
14. jan 2016

@sheenka okolo 2 roky nám hovorili. Vám? 🙂

sophina
14. jan 2016

@marcelarefat ty si z Teplic ?

siska25
14. jan 2016

Ahojte, chcela by som sa spýtať tých, čo ste vybavovali nové rodné listy. Na ktorej matrike Vám ho vybavili. Náš malý je narodený v inom okrese ako máme s manželom trvalý pobyt. Celý proces adopcie a aj všetky súdy prebehli v okrese, kde sa malý narodil a doteraz tam má ešte pobyt. Teraz máme po záverečnom súde a vraj podľa súdu aj nový rodný list nám musia vystaviť tam, kde sa narodil malý a tam ho aj odhlásime z pobytu a u nás v okrese si ho zasa nahlásime na pobyt už z nový RL. Je to takto ok? Lebo zasa u nás na matrike sa tvárili, že by to mali tu vybaviť. Ďakujem za rady

marcelarefat
14. jan 2016

@sophina ano

sophina
14. jan 2016

@marcelarefat a hovorí ti niečo meno Latal ?

A ešte prosím Ta, tu individ pripravu si mala ako vybavenu ... Nam v Návrate dnes povedali, ze moooozno najskôr v júni nas mou zaradiť do skupinovej prípravy, ale nemozeme tam pochopiteľne brat naše deti ... Takže ideme hľadať cestu inde, kde nam tu pripravu poskytnu individ. Ja nenechám deti s nikým len kvôli tomu. Snáď to dakto normalni pochopi.

marcelarefat
14. jan 2016

@sophina Ano poznam. Ja som robila pripravu na urade u nas v TN.

sophina
14. jan 2016

@marcelarefat no ... Tak poznas potom moju rodinu ... 😉

marcelarefat
14. jan 2016

@sophina a dokonca kusok od nich byvam 🙂

sophina
14. jan 2016

@marcelarefat uzasne ... Tak poznas isto moju najsamskvelejsiu Babicku na svete 😉 hneď ako pominu mrazy sa chystam na "Gogolku" 🙂

karkana
14. jan 2016

@siska25 nový rodný list sa vybavuje v tom meste, kde sa dieťatko narodilo,čiže ak v inom, tak tam,,, 😉

beka22
14. jan 2016

@marcelarefat určite budeme mladé krásne a plné sily

marcelarefat
14. jan 2016

@beka22 🙂 🙂 🙂 . ved my sme aj teraz 😀

sophina
14. jan 2016

Dnes sme boli v Navrate.
Nepovedali nam nic nove co by sme nevedeli. poslali nam na email podklady co treba aku byrokraciu vybavit a to je vsetko. psycholog.pripravu nam vedia posktnut len skupinovo a najskor az v juni.

takze ideme na UPSVaR snad tam lepsie pochodime,
Verime, ze nebudeme na dietatko dlho cakat, na pohlavi nam nezalezi, (prijmeme aj surodencov) a chceme romske dietatko. Tak uvidime ako to bude a kolko budeme ckat od zaradenia do zoznamu.

nikadomi
14. jan 2016

@sophina drzim palce! Individualnu pripravu vam vedia spravit jedine na urade pokial viem.. Snad vybavite aby ste aj s detmi mohli chodit 🙂 zavisi od ochoty uradnicok a psychologicky na urade, ku ktorej vas pridelia..
A od zaradenia do zoznamu nebudete isto dlho cakat, moznoze aj vobec 🙂 len sa k tomu postupnymi krocikmi treba dopracovat.

sophina
14. jan 2016

@nikadomi dakujeme krasne ... no tak uvidime ... chceme o tom verejne pisat hlasit sa hrdomk adopcii nie kvoli nam ale celkovo aby ludia vedeli co to obnasa ako to chodi ... je vela takych co zvazuju ale odradza ich napr navsteva socialky doma, alebo ine "srandy" tak to chceme skusit trosku priblizit ... som presvedcena ze sa este niekto "chyti" a zachrania dalsie dietatko ktore je uz teraz volne k adopcii ...
Biele zdrave modrooke blond dievcatko prenechame tym, co chcu cakat a snad sa dockaju ...
Tie deti v DeD ci v prof.rodinach cakaju prave na "nas inych" ...

beka22
14. jan 2016

@marcelarefat niet o tom pochýb ale potom to bude ešte lepšie🙂🙂🙂😉

marcelarefat
14. jan 2016

@beka22 to teda ano, ved kazdy den ma posuva ta viera a nadej 🙂

nikadomi
14. jan 2016

@sophina citim to velmi podobne 🙂 my uz sme v poradovniku a zatial cakame na babo bez ohladu na etnicitu.. Bude nase prve a tak nejako citim, ze si nan mame pockat.. Beriem to tak zatial tak "osudovo", chcem si pockat na telefonat, kym pride na nas rad a tak.. Neviem to vysvetlit ze preco, tak to citime aj s manzelom. Avsak tiez sa to moze zo dna na den zmenit a zavitame do usmevu si pozriet zoznamy, uvidime 🙂 zatial to nechavame plynut a sa vytesujeme takto 🙂
A tiez to vidime na male mile romciatko, verim ze sa nam tym velmi rozsiria obzory.. A aj nasim blizkym, okoliu a taak

sophina
14. jan 2016

@nikadomi naaaaadhera

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre