Adopcia - aká bola vaša cesta k dieťatku?

cigaretka5
29. dec 2008

dievcata viem ze je tu k tejto teme co to popisane len ked listujem diskusiamu sklzne to do inych foriem starania sa o deti. Velmi zvazujeme s manzelikom adopcoiu. Rada by som adopciu co najmesieho babatke. Chcela by som od vas ziskat info ako to bezi realne, viem o fomralnom postupe z webu ale o pocitoch tetach a ujoch zo socialky a o tom ako to vlastne skutocne vyzera ked si ide po babo neviem nic. Podeli sa niektora z vas so svojim pribehom.
Vopred dakujem adminovi ze tuto temu nezamkne

kikuska_wedge
19. máj 2016

@bibal123 presne ako u nás. Tiež som impulzívna a mám sklony byť stredobodom pozornosti. Muž introvert. Presne to odhadli, ale posudok bol viac ako kladný, takže sa ničoho netreba báť.

maartinkaa
19. máj 2016

aj mne vyslo, ze som domina a muz podpapucnik 😀

bibal123
19. máj 2016

len neviem ci len my sa tak toho zlakli ,ze by nam na zaklade tohoto moli zamietnut adopciu uplne sme z toho mimo obaja :(

nikadomi
19. máj 2016

@bibal123 len treba to brať tak, že on to len z pozorovaní konštatoval, že je to tak. Podľa mňa to nemyslel tak, že je to zlé veď to nie sú zlé vlastnosti, ale prirodzené.. No povedzme si, každá sme impulzívna a priama - minimálne pár dní do mesiaca 🙈 a ktorý chlap nie je pred psychológom na predadopčnej príprave introvert?? 😉😜 držím palce ✊✊ Obavy sú prirodzené, ale dobre to dopadne 😉

tarrra
20. máj 2016

@bibal123 aj nám to tak vyšlo 🙂 a ja som dosť bojovala s našou psychologičkou - podla mna to bola jedna nepríjemná stará dievka. len moj manžel vedel ako na ňu 😀

bibal123
20. máj 2016

dakujem za odpovede dievcata🙂 Aspon sme sa sa trochu s muzom ukludnili . Je to ale taka podpasovka od nich .Vidia ze ludia chcu byt skompletizovana rodina a niekedy si neuvedomia ,ze by inak mali aj oni formulovat svoje nazor a predniest to nam ohladoplne .Ale asi sme moc narocny . Tak budem cakat na dalsie sedenie a uvidim cim nas prekvypi 🙂 Jedno vieme ,ze sa nedame odradit .

belaanabela
21. máj 2016

@bibal123 vitaj v klube, i mne vyšlo aká som živa,energeticka ...manžel andel,,,

maninka1974
22. máj 2016

je to už 3 roky čo sme chodili na pripravu mna z toho nenormálne bolela hlava strašne ma to vyčerpávalo riešit tam s nou tieto veci skumala naše osobnosi náš vztah....po každom sedení doma som bola hotová..hodnotenie sme mali dobre všetko dobre dopadlo už 9 mes mame doma drobca....

belaanabela
22. máj 2016

Mňa ale ani manžela moc príprava nebavila, ja som si to doslovne odtrpela ako povinnu jazdu, a v podstate mi to nič nedalo,,,a trvalo to vecnost!?...skoro polroka,sa to ťahalo v priemere jedno 2hod.sedenie za dva týždne, total to viazlo.

mana85
23. máj 2016

My sme robili cez upsvar prípravu a mali sme milú , mladú psychologičku veľa sme sa rozprávali a hoc som s veľa vecami nesúhlasila a vlastne všetky jej rady sme porušili ( nebrať prvé ani " odstáte " a romske už vôbec nie ) tak nám s ňou bolo dobre pri oboch prípravách , mali sme veľmi dobre hodnotenia najviac tam bolo spomínané že sme vtipní a veselí 😅 dalo sa aj dohodnúť na sedeniach kedy nám vyhovovalo aj samostatne sme mohli prísť keď nám nevychádzali spoločné smeny v práci ...
@belaanabela
@maninka1974
@bibal123

tarrra
23. máj 2016

My takisto 🙂 Tiež nám neodporúčala vziať prvé, ani staršie, ani polorómske 😀 A máme súrodencov 6 a 4, ktorí majú polorómske gény 😉
Naša bola staršia, stará dievka a bola taká "rýpavá", až ma tak raz dožrala, že som sa jej na rovinu opýtala, či si myslí, že niesom vhodná stať sa adoptívnou matkou. Potom sa trocha vzpamätala, že nieee, v žiadnom prípade, že samozrejme, sme vhodní, a potom to už pokračovalo lepšie až do konca 😀

maninka1974
23. máj 2016

@mana85 aj my sme mali príjemnu pschologyčku tiež sme sa nasmiali nič proti nej len ma vysavala s energie možno to bolo tým že som bola v práci od rána potom u nej 2-3 hod mal som dost neradila nám ake dieta si zobrat tešim sa ked pojdeme s malým k nej..

kikuska_wedge
23. máj 2016

Tak dievčatá druhý mesiac za nami a pri tejto príležitosti som volala aj na kraj. Na staršiu súrodeneckú skupinu sme DRUHÝ. Ostatných 8 párov pred nami má totiž záujem o novonarodené dvojičky. Tak sa vytešujeme a dúfame, že čochvíľa budú naše detičky doma. Niekedy sa pristihnem, že len tak sedím a dumám, či to budú dievčatá, chlapci alebo párik. Či budú blond alebo tmavé, ako sa budú volať. A nech sú akékoľvek je mi za nimi veľmi smutno. V pochmúrnych dňoch mám zase strach a modlím sa za ne, nech sú zdravé, nech nie sú hladné a nie je mi zima. Nech ich niekto obíme a utíši. Nech sa majú v rámci možností čo najlepšie a nech to vydržia, kým budú pri nás. Potom vyjde slniečko a predstavy sa zatúlajú do budúcnosti, čo budeme robiť, ako sa budeme hrať. Či budeme indiáni a spať v stane, piknikovať, hojdať sa. Ako si v pieskovisku (ktoré ideme stavať) postavíme garáž, alebo hrad pre princeznú, alebo budeme len piecť bábovky. Niekedy sa bojím, že budem moc vážna a prísna mama a som šťastná, že mám muža, ktorý si napriek veku vie spraviť z dvoch stoličiek pirátsku loď a hádzať mužovi cez palubu záchranné koleso. Toľko z mojich úvah. Hádam v tomto vysnívanom svete nie som sama a neodsúdite ma ako bláznivého rojka. 😵

santamonica
23. máj 2016

ahojte, sme z BA, sme na 130 mieste, vraj este minimalne 2roky, ale ako tu citam, to bude dlhsie....nevie niekto, kolko cca za rok sa posuva? mohli sme si vziat do nahradnej starostlivosti rocne dievcatko, ale matka bezdomovkyna sa planovala o dieta casom prihlasit a my by sme suhlasili, ale ze tym padom by sme vypadli zo zoznamu na adopciu.....ze sa to neda drzat to miesto.....pekne nefer inac.....tak sme to neprijali ☹

nikadomi
23. máj 2016

@santamonica juuj a ja som myslela že už máte drobča doma ... Škoda, že to takto :( nuž už len čakať.. Vyzerá vám to veru ešte cca na dva roky-tuším že sme boli zapísané cca naraz.. My sme sa, chvalabohu už dočkali 🙂 malý si spokojne odfukuje a čochvíľa sa zobudí papať.. ✊✊✊

nikadomi
23. máj 2016

@kikuska_wedge jaaj kikuš, tak vám to prajem.. Tie detičky u vás zažijú raj na zemi!! ✊✊✊ s takýmto prístupom vás čaká veľa dobrého.. Spoločne! 🙂 hoc by aj ťažko malo byť troška, tak nebude 🙂 si to na dobré obrátite a tak to má byť 😘

santeema
23. máj 2016

@karkana boze ako vyrastla🙂)..uz mate aj surodenca, som tu davno enbola, ste tusim chceli, ak si dobre pamatam🙂

lubka1709
24. máj 2016

Ahojte baby.Viem že to tu nepatri ale potrebujem radu.Potrebujem dobru urologicku v PO neviete my poradit ktora je fajn.Dakujem

mana85
24. máj 2016

Ahojte , prosím viete ako je to po novom s jednorazovým príspevkom pre dieťa v predosvojení ??? Naša uradnička čo ma našu obec povedala že nemáme nárok že na to by sme mali nárok len počas predbežka ehm 😕 a druhá povedala že máme nárok iba ak už ho nedali niekomu inému a o tom potrebujeme potvrdenie hmmm ... riešili ste to teraz niekto u staršieho dieťaťa ? mala ma dva roky Ďakujem ...

maninka1974
24. máj 2016

@mana85 do 6 mes veku dietata máte nárok pri prevzati do náhradnej starostivosti ......pri takýchto večších detoch neviem...

hora_lka
24. máj 2016

@mana85 aj ja som to riesila, na urade mi najprv povedali, ze mame narok, maly mal 3 roky ked sme si ho brali, dali sme si ziadost a tu nam nakoniec zamietli .. ako pise @maninka1974 len do 6 mesiacov veku dietata .. potom uz nic .. len rodinne pridavky ..

santamonica
24. máj 2016

baby prosim vas....ako sa da pozriet do zoznamu deticiek? nam pani na upsvar tvrdila, ze to sa neda, ze len ona nam moze zopar deti "ponuknut", ale iba na nahradnu starostlivost, nie na adopciu....ale citala som tu viackrat, ze niektore ste nahliadli do takeho zoznamu? to kde, ako? dakujem za radu.

mana85
25. máj 2016

@maninka1974
@hora_lka ďakujem pekne...

mana85
25. máj 2016

@santamonica Ak Vám odmieta dať teta nahliadnuť do spisov na úrade tak skúste návrat alebo úsmev ako dar . Nám dala na našom kraji v pohode všetky kraje poprezerať prvý krát no zase nemali sme veľké nároky takže nebol problém nájsť volné si dieťa , problém bol v tom že upsvar aspoň ten náš neaktualizoval zoznam deti takže už boli dávno v rodinách po zavolaní do DD . A pri druhom nám sama teta na úrade našla malú podla našich požiadaviek takže záleží od ochoty zamestnanca upsvaru no zase ak ma prehlad o deťoch aké tam ma a nezhodujú sa s Vašimi požiadavkami tak možno preto odmieta nahliadnutie do spisov .

santamonica
25. máj 2016

@mana85 dakujem, my sme pripravu robili v upsvar, tak neviem, ci sa s nami budu v navrate a usmeve vobec bavit......maju to prepojene nejak?
no kazdopadne to vyskusame a uvidime......

iivviikk
26. máj 2016

@santamonica ahoj my sme robili cez upsvar a v usmeve nam dali nahliadnut do spisov a mame doma svoj pokladik.

dia6
26. máj 2016

@kikuska_wedge Surodencov a ešte k tomu nie novorodeniatka... takéto detičky málokdo chce, ale je to škoda.
Tak to ich máte čoskoro doma. 🙂
My sme povodne ani súrodencov nechceli a teraz ich máme doma.
My sme chceli len jedno do pestúnstva do 3 rokov... No a synček k nám prišiel keď mal rok aj 2 mesiace, no a po siedmych mesiacoch čo bol u nás, nám volali, že sa mu narodila sestřička... No tak sme si ju zobrali. A máme dve úžasné detičky. 😀 😀 😀

dia6
26. máj 2016

@santamonica To je fuk, kde ste robili prípravu. Ak ste zapísaný v poradovníku, tak máte právo nahliadnuť do spisov, len treba pri tom veľa trpezlivosti, no určite to skúste.

liwka
26. máj 2016

@dia6 Ahoj, a ako to funguje, len si zavoláš do Návratu, príp. Úsmevu a prídeš tam? nerobia potom v UPSVAR problémy? či sa už potom celý proces rieši v N al. Ú?

niky1975
26. máj 2016

@dia6 ahoj, mohla by som sa cez IP nieco opytat k pestunstvu? Dakujem

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre