Adopcia - aká bola vaša cesta k dieťatku?

cigaretka5
29. dec 2008

dievcata viem ze je tu k tejto teme co to popisane len ked listujem diskusiamu sklzne to do inych foriem starania sa o deti. Velmi zvazujeme s manzelikom adopcoiu. Rada by som adopciu co najmesieho babatke. Chcela by som od vas ziskat info ako to bezi realne, viem o fomralnom postupe z webu ale o pocitoch tetach a ujoch zo socialky a o tom ako to vlastne skutocne vyzera ked si ide po babo neviem nic. Podeli sa niektora z vas so svojim pribehom.
Vopred dakujem adminovi ze tuto temu nezamkne

opicka2
19. júl 2013

@karkana ja vždy, keď zazriem, že si prispela správou, tak si už myslím, že je to tu 🙂 🙂 🙂 🙂 , normálne to prežívam s tebou 🙂 🙂 🙂 , nech máte drobčeka, čo najskôr v náručí 😉

zwalsh
21. júl 2013

@karkana no ty sa máš tak vidíš ako to šlo rýchlo. Bude aj malinké mimi čoskoro držím palce.

fontana
22. júl 2013

dievčatá,dnes mi volala pani zo socialky,že maju pre nás 9 mesačného chlapčeka,aj ked nie sme ešte na rade.Vraj ho viacero parov odmietlo.Je z hniezda záchrany,čiže nič bližšie o nom neviem,ale určite ho chceme ist pozriet.Ale poviem vam,mam zvlaštne pocity.... 😀

opicka2
22. júl 2013

@fontana Jéj, teším sa s tebou. Uvidíš, ako to dopadne 😉 Ja by som tiež chcela dieťatko z hniezda záchrany 🙂

najjulinka
22. júl 2013

@fontana asi bude tmave... alebo bude mať inu "vadu", ked ma 9 mesiacov už....

lulucertik
22. júl 2013

@lillik3 ahoj ako si na tom ?

zwalsh
23. júl 2013

@fontana Pozri sa na stránky hniezda záchrany a pozri kde takého chlapčeka pred 9 mesiacmi našli a budeš vedieť viac

zwalsh
23. júl 2013
suezana
23. júl 2013

@peja ahoj, neboj, sa, že ťa to odradí.... naša príprava spočívala viac v tom, aby si teta preklepla nás.... príprava na výchovu a život spočívala v pár príbehoch, z ktorých ona bola nadšená a dojatá 😅 😅 😅
ja ani neviem, či mi príprava niečo dala..... oveľa viac som sa dozvedela tu na koníkovi od mamičiek....

suezana
23. júl 2013

@fontana držím palce.... nech sa stane Božia vôľa 😉 😉

najjulinka
23. júl 2013

ale pozerám tie deti z hniezd, že prešovske dvojičky tam maju, že navrat k matke, ale boli predtým aj potom v decaku a skončili v pestunstve aj so segrou....

zwalsh
23. júl 2013

@najjulinka No aj mne sa zdá že to vôbec neaktualizujú čo je škoda

larati
23. júl 2013

ja som dostala odpoved z OZ Sanca, ze socialne urady ich informuju oneskorene o detickach z hniezd zachrany...... 😖

5katarina7
23. júl 2013

dnes mám 10mesiačikov 🙂

lillik3
23. júl 2013

@lulucertik ....čakáme 🙂 a uzivame si s mm dovcu, snáď jeseň bude patriť nám 😀

pelikan8
23. júl 2013

@5katarina7 Krásavica!!! 🙂 🙂 🙂

5katarina7
23. júl 2013

@pelikan8 ďakujem 😉

lulucertik
23. júl 2013

@5katarina7 krásna princezna 🙂

lulucertik
23. júl 2013

@lillik3 už ste na dobrej ceste , chce to len trpezlivosť v čakaní , a ja stále tvrdím že bude bambulka , to k tebe pasuje 😵

5katarina7
24. júl 2013

@lulucertik ďakujem 🙂

mana85
24. júl 2013

@5katarina7 krásna je " buchtička " 😵

5katarina7
24. júl 2013

@mana85 ďakujem 🙂

lillik3
24. júl 2013

@lulucertik ....všetko je tak,ako má byť. Tak uvidíme čo bocian donesie 😀

lulucertik
24. júl 2013

@lillik3 ak to nie je tajné kde dovolenkuješ?

vikad
25. júl 2013

Ahojky dievčatá. Prajem Vám všetkým krásne slnečné dni. Dnes mám dobrú náladu, lebo som posledný deň v práci a čakajú ma tri super dni na chalúpke 🙂.

nininka123
25. júl 2013

Krásny slnečný deň prajem všetkým 🙂 Chcela by som sa vás dievčatá opítať na niečo.Chcela by som si adoptovať bábätko,konkrétne černoška alebo mulata...Najlepšie zo Slovenska alebo Čiech,lebo na dieťa zo zahraničia sa veľmi dĺho čaká.Moja otázka znie,či nemáte nejaké skúsenosti s adopciou dieťata tejto etnickej skupiny ? Dá sa to?

cairka
25. júl 2013

@nininka123 , samozrejme, že sa to dá, len s tým časom si nie som istá, či by to bolo rýchlejšie ako adopcia zo zahraničia. Zas asi až tak často sa na Slovensku právne voľní mulati nevyskytujú. Tie z "Mama a ja" sú už zadané 😉

nininka123
25. júl 2013

@cairka Ďakujem,za odpoveď 🙂 Lenže zo zahraničia to bude určite aj finančne náročnejšie a neviem ani poriadne kde sa obrátiť,aby som si takéto dieťa mohla adoptovať. Nevieš mi poradiť,prosím ťa?

cairka
25. júl 2013

@nininka123 , neviem, ale niekde tu na koni je téma o adopcii zo zahraničia, postrehla som to tu 🙂

nininka123
25. júl 2013

Máš pravdu,bola tam.Už som tam napísala,uvidím či mi budú vedieť nejako poradiť 🙂 Chcela by som vedieť či nebude vadiť,že mám ešte dosť málo rokov a s priateľom nie sme zosobášený ?

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre