Adopcia - aká bola vaša cesta k dieťatku?

cigaretka5
29. dec 2008

dievcata viem ze je tu k tejto teme co to popisane len ked listujem diskusiamu sklzne to do inych foriem starania sa o deti. Velmi zvazujeme s manzelikom adopcoiu. Rada by som adopciu co najmesieho babatke. Chcela by som od vas ziskat info ako to bezi realne, viem o fomralnom postupe z webu ale o pocitoch tetach a ujoch zo socialky a o tom ako to vlastne skutocne vyzera ked si ide po babo neviem nic. Podeli sa niektora z vas so svojim pribehom.
Vopred dakujem adminovi ze tuto temu nezamkne

mata71
28. jún 2013

NR 28.7.2011..................80m
.dnes 28.6.2013.......12miesto 😵

schatje6
28. jún 2013

@mata71 my sme hned za vami 🙂 🙂

erikadodo
28. jún 2013

@mata71 Ahoj ,aj my sme NR zapísaný od 11.8.2011 ,v pondelok sa ideme opýtať na poradie a nahlásiť na aktualizáciu. Tak som zvedavá aké ,,čísielko,, nám povedia. Ale asi sa budeme držať tesne za vami 🙂

zwalsh
28. jún 2013

Tak vám všetkým NR dievčatkám držím palce, nech ste na vianoce už vo väčšom počte. 🙂

schatje6
28. jún 2013

@erikadodo aj za nami 😉

karkana
28. jún 2013

@erikadodo aj ja idem budúci týždeň volať, lebo to už nevydržím a bojím sa, že sa to nepohlo, 😖

iwusa
28. jún 2013

@zwalsh aj v TT by sme boli do vianoc v trojici. ja sa uz nemozem dockat... mam sa hanbit za to, ze som nedockava ako male dieta a chcem, chcem, chceeeeeeeeeem?

zwalsh
29. jún 2013

@iwusa nie nemáš lebo je to normálne 🙂 ja som ešte nedočkavejšia než ty 🙂 až si niekedy myslím že sa z toho zbláznim 😉

zwalsh
29. jún 2013

@karkana neboj sa určite sa pohlo 😉 ale obecne najviac deti sa rodí na jar ako dôsledok leta a potom na jeseň ako dôsledok nového roku 😉

karkana
29. jún 2013

@zwalsh ja stále nato myslím,a teraz zas muž má chodiť do Nemecka,sem tam z práce, 😒 ,ale asi sa to nepohlo, lebo jedna je 3 predomnou kočka, a že mi napíše, a nič

zwalsh
29. jún 2013

@karkana vie me všetci že adopcia je prepadovka a zavolajú a keď zavolajú tak sa na chvíľu nedýcha 🙂 aj tak trhu verím že to v podvedomí každá cítime že už to bude a tiež hniezdime ako tehotné. Preto si u teba myslím že to bude skoro 🙂 len pekne hniezdi 🙂

erikadodo
29. jún 2013

Ahojte, prosím Vás o odpoveď na jednu otázku. Ako som už písala v pondelok sa ideme pýtať na poradie + zapísať na aktualizáciu. V auguste budú dva roky od zaradenia a vtedy sme chceli drobca od 0 - 24 mesiacov to rozhranie sme si dali väčšie lebo sme mysleli že budeme mať ,,štuplíka,, doma skôr. Ale teraz keď už tomu budú dva roky a pred nami možno pól roka čakania (alebo aj viac) tak by sme chceli zmeniť rozhranie od 0 - 12 mesiacov. Je to vôbec možné?...ďakujem za odpoveď

tortelinka
29. jún 2013

@erikadodo ano, je to mozne...mozte zmenit poziadavky

belaanabela
30. jún 2013

@erikadodo podla mna je to možne, prečoby nie ? my sme čakali po aktualizácií ešte 8mesiacov.
Ked sme robili aktualizáciu tak sa nas pytali čo sa u nas zmenilo a čo mame nove a či máme tie isté požiadavky,,,a mali sme tam jednu zmenu a nebol problemik 🙂

suezana
30. jún 2013

@erikadodo my sme urobili toto isté a pre toto isté - mali sme dieťa do 3 rokov a po aktualizácii sme dali dievčatko do 6 mesiacov 😉

erikadodo
30. jún 2013

@belaanabela 8 mesiacov by sa dalo vydržať veď oproti dvom rokom je to už malina. Určite to zmeníme som zvedavá čo povedia zajtra. A na ktorom mieste ste boli po aktualizácii vy?

erikadodo
30. jún 2013

@suezana Som rada že sa to dá zmeniť, len manžel sa bojí aby sme nečakali ďalšie dva roky, ale čo si pamätám tak nám na úrade povedali, že deti nestihnú ani do dvoch rokov dorásť tak sa trochu utešujem že aj po zmene na jeden rok sa nám to moc nepretiahne....zajtra dám vedieť na ktorom sme mieste. 🙂

karkana
30. jún 2013

tak asiiiiii som sa posunula,nechcem zakrýknuť, zajtra dám vedieť,mám info" tajné"

erikadodo
30. jún 2013

@karkana takéto riadky sa veľmi dobre čítajú - držím palce. zajtra sa aj my ideme informovať....

zwalsh
30. jún 2013

@karkana no to je super. Tak do zajtra nedospim 🙂

nana39
30. jún 2013

Ahoj, už dlhšie čítam a sledujem vaše príspevky, radosť 🙂 , smútok ☹ , neistotu 😒 ,šťastie 😀 . Jednoducho emócie lomcujú asi každou z nás - čakateliek - čakateľov. Ja som už tak čiastočne "za vodou", pred viac ako rokom sme si s manželom adoptovali bábätko - 2 dňovú dcérku Alžbetku. A znova sme si dali žiadosť o adopciu. Tak ako tu napísala
@zwalsh , v ten deň keď mi zavolali soc. pracovníčky, že majú pre nás bábo som si myslela, že skolabujem, proste šok ( a to sme čakali 4 roky a 9 mesiacov). Nevedela som ani pokračovať v práci, hneď som volala manželovi a už sme išli pozrieť si info. o malinkej a následne za drobcom do nemocnice. Emócie so mnou lomcovali , skoro sa mi nedalo dýchať. Malinka bola a vlastne je úžastné bábätko.Ešte teraz mi zovrie hrdlo, keď si spomeniem na deň, keď sme si malú priviezli domov. A prvá noc - to som ani nespala 😀 .Prajem každej z vás, aby tie nádherné pocity prišli (samozrejme s bábätkom) čím skôr, je nádherné byť celým svojim srdcom mamou . Trpezlivosť ruže prináša, v našom prípade je to absolútna pravda, máme už svoju ružu pri sebe 🙂 . Veľa trpezlivosti vám prajem 😉 .

vikad
1. júl 2013

@nana39 Tak toto mi vtislo slzy do očí, lebo som si to celé predstavila ... Normálne som pri čítaní prežívala pocity, síce isto nie také, ako ty Nana39 🙂, ale viem si predstaviť, čo si asi prežívala. Také zimomriavky mi prebehli po tele, juj, nech aj nám už konečne zavolajú 🙂 🙂 🙂 ....

vikad
1. júl 2013

Dievčatá, Košice, ako sme na tom? Nikto nevie o nejakom posune?

opicka2
1. júl 2013

Ahojte! chcem sa spýtať, či je tu nejaká mamička - čakateľka 🙂)), čo sa teraz nedávno zapísala do poradovníka na adopciu v Trenčianskom kraji / alebo aj v inom kraji/? Či jej povedali koľko asi rokov bude čakať na dieťatko? Lebo ešte pred pár rokmi / možno rok- dva dozadu/ sa čakalo na dieťatko tak dva roky, a teraz by to už malo byť aj 4-5 rokov? /myslím na dieťatko do 3-4 rokov/

larati
1. júl 2013

ahoj @opicka2, my sme z TN kraja, nam pri zapisani povedali, na akom mieste sme. A zaroven povedali, ze bude treba aktualizaciu po dvoch rokoch 🙂. To zavisí od poziadaviek, ake mate na dietatko. Niekto caka kratko, niekto dlhsie. Povedali zároven, ze budeme cakat cca 3 roky. Sme zapisani od 10/2012.

opicka2
1. júl 2013

@larati ahoj! ďakujem krásne za odpoveď, tak budeme len sledovať, ako sa to poradie bude posúvať smerom dole 🙂)

vargatomas1
1. júl 2013

ahoj neviete mi niekto poradiť neakú literatúru o výchove adoptovaných detí ? dakujem

karkana
1. júl 2013

🙂 zaradení 15.10.2011........23miesto..............1.7.2013........ 2miesto .. na dievčatko a prve na chlapčeka 😉 dnes som volala, síce mi pani nechcela povedať, že ved Vám je to jedno a že aj tým pred nami, ale viem, že tí pred nami chcú len dievčatko, asi sa jej nechcelo,nevadííí, tak supééééééér,už hľadám aspoň kočík

opicka2
1. júl 2013

@karkana veĺmi sa teším s Tebou 🙂)) nech je to čo najskôr 🙂)))

pelikan8
1. júl 2013

@karkana joj no to je super!!!!!!aj ja teším s tebou!!!!!

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre