Adopcia - aká bola vaša cesta k dieťatku?

cigaretka5
29. dec 2008

dievcata viem ze je tu k tejto teme co to popisane len ked listujem diskusiamu sklzne to do inych foriem starania sa o deti. Velmi zvazujeme s manzelikom adopcoiu. Rada by som adopciu co najmesieho babatke. Chcela by som od vas ziskat info ako to bezi realne, viem o fomralnom postupe z webu ale o pocitoch tetach a ujoch zo socialky a o tom ako to vlastne skutocne vyzera ked si ide po babo neviem nic. Podeli sa niektora z vas so svojim pribehom.
Vopred dakujem adminovi ze tuto temu nezamkne

opicka2
10. júl 2013

@suezana jéj, aj ja chcem toto zažiť čo najskôr 🙂)

suezana
10. júl 2013

@opicka2 ach, je to krásne 😵 😵 a tá láska stále rastie .... ako pri jednej, tak pri druhej 🙂 🙂 držím palce - na ako dlho to u teba vyzerá?

opicka2
10. júl 2013

@suezana no my už jednu lásku zo srdiečka máme - Samka, a teraz čakáme na sestričku / sme na 62. mieste v poradovníku, tak si ešte počkáme/, a občas sú aj obavy, aké to bude, ale v porovnaní s radosťou, čo deti prinášajú,obavy sa rozplývajú. Všetko je v rukách Božích...

opicka2
10. júl 2013

@suezana ešte asi dlho dlho ☹ sa načakáme, uvidíme... 🙂) / stále verím aj na zázraky / 🙂 🙂 🙂

suezana
10. júl 2013

@opicka2 tak vidíš aj zwalsh to nečakala tak rýchlo 🙂 🙂 ja som nevedela, že už na druhé bábo čakáte 🙂 🙂 nemáš v pase.... tak ty potom vieš, do čoho ideš 😉 😉

opicka2
10. júl 2013

@suezana no my sme išli cez pestúnstvo - do adopcie 🙂), takže to bolo trošku iné / poznali sme dieťatko dlhšie, takže adopcia už bola malina - teda okrem stresov, či si to jeho mama nerozmyslí/

suezana
10. júl 2013

@opicka2 a koľko má rokov?

opicka2
10. júl 2013

@suezana mal 4 rôčky, doplním si dnes nejaké fotky pre priateľov do albumu 🙂)

suezana
10. júl 2013

@opicka2 😉 aj ja som doplnila 😀

morisa
11. júl 2013

@mana85 ten kubi je take krasne deculo 😀 😀 😀 strasne mi pripomina nasu Misku 🙂

suezana
11. júl 2013

@morisa keby len Misku, on sa podobá aj na moju Eli 😅 😅 😅

zwalsh
12. júl 2013

No dievčatká moje, včera bol teda deň. Bohužiaľ nie všetko je tak ako si človek naplánuje. Včera sme si mali ísť maličkú postískať prvýkrát. V noci sa naša malá budila a ráno bola chorá. Tak šup s ńou k lekárke. Vravíme si, OK, dáme rúšku, nebudeme veľmi mojakť malú dáme k mojej mame. Keď som sa vrátila od lekárky tak mi volá sestra, že moja mama (83) spadla z rebríka (trhala čerešne, to nepochopíte) a vezú ju sanitkou do PP nemocnice. Tak zmena plánu, muž doma s amlou ja vybavovačky. Mama zlomená chrbtica. Nestihla som sa ani naraňajkovať a už bol večer a v slzách som doma začala pre mýšľať, či je to znamenie, že ju nemáme ani vidieť, veď pravdepodobne miesto na materskú sa budem starať o svoju mamu, len za to vôbec nič nedostanem. No poviem vám, preplakala som celú noc. Ani som nebola schopná zavolať do nemocnice, že sa na maličkú nemôžeme ísť z tohot dôvodu pozrieť. Tak to je všetko. Jediné čo by som teraz chcela je ľahnúť si a oddýchnuť si, vyspať sa a zobudiť sa s nejakým dobrým riešením. Prajem pekný deň.

vikad
12. júl 2013

@zwalsh To je mi ľúto, že to všetko takto dopadlo, ale treba veriť, že to dopadne dobre. Veľmi Ti budem držať palce a posielam koooooooopec pozitívnej energie. KOOOOOOOOOOPEEEEEEEEEEEEEEEC !!!!!!!

opicka2
12. júl 2013

@zwalsh Ahoj Zuzka! To mi je ĺúto, myslím na vás v modlitbách. Všetko zlé je na niečo dobré. Verím, že sa správne rozhodnete. Mám ťa rada, si milá mamička 🙂)

suezana
12. júl 2013

@zwalsh mamina je na tom tak zle? ☹ ☹

inak v poslednom čase - vrátane nás - keď má prísť dieťatko do rodiny, tak všetci nejako chorieme - to čo??? 😨 😨 😨 ale fakt jedna ruka mi nestačí, aby som to porátala 😨 😨 aj my sme brali Elisku a tesne predtým sme boli komplet všetci chorí..... samozrejme, že ona to nakoniec od nás chytila.... 😔

zwalsh
12. júl 2013

@suezana Mamka buď zlomený alebo naštiepený hrudný stavec (to povedali ešte včera) dnes tam idem po práci tak uvidíme. Ona ešte nikdy v nemocnici nebola a keď ona plače do telefónu tak ja viem, že to nie je dobré, lebo ona by sa nikdy na nič banálne nesťažovala (stará dobrá generácia, čo nevymetá lekárov z dôvodu nedostatočnosti komunikácie). Dnes som neurobila ešte nič, som úplne stratená a preto nič nepodnikám. Ďakujem, že na mňa myslíš.

peja
12. júl 2013

@zwalsh ahoj, mrzi ma, ze sa to vsetko komplikuje, drzim palce, aby si bola silna a vsetko zvladla. Verim, ze vsetko sa deje z nejakeho dovodu, vsetko nas ma niekam posunut a tiez verim, ze vsetko sme schopni zvladnut a vsetko dobre dopadne 🙂

Prijemny dnik vsetkym ! 😎

jennynnka
12. júl 2013

ahojte, dnes som volala na ÚPSVaR, pod ktorý s manželom patríme, a keď som sa chcela informovať ako na tom sme, koľkí sme na čakacej listine... až ma pri odpovedi zmrazilo... vraj stále vybavujú žiadosti z konca roku 2009... a my sme na čakacej listine tak 2 mesiace. Ja viem, že by som nemala klesať na nálade, ale o osvojenie sme požiadali kvôli mojim zdravotným problémom a veru mám strach, aby sa mi rok po roku niečo nezhoršilo... naozaj som si nemyslela, že to bude až také zlé.... dva roky to je ešte fajn, ale 4-5 rokov čakať je pri mojej diagnóze nekonečný čas... 😒 v podstate sem píšem, lebo som potrebovala dať zo seba paru... 😉

iwusa
12. júl 2013

@jennynnka a aky ste kraj?

jennynnka
12. júl 2013

žilinský...

tromboska
12. júl 2013

@jennynnka dufam, ze to drobca budete mat doma skor, nez ste si mysleli 🙂

tromboska
12. júl 2013

Ahojte, je tu niekto, kto nema svoje bio dieta, ale adoptovane, alebo caka na babatko a koji, pripadne sa pripravuje na kojenie? Ci ste v kontakte s laktacnou poradkynou. Alebo ci jednoducho davate mliecko umele. Ja zistujem v predstihu co a ako 🙂 Dakujem.

5katarina7
12. júl 2013

naša Karolínka 🙂

tromboska
12. júl 2013

@5katarina7 Aka je zlatucka 🙂 Veeelmi sa mi paci, zlatunka je. Od ktoreho mesiaca ju mate doma?

5katarina7
12. júl 2013

@tromboska ďakujem 🙂

jennynnka
12. júl 2013

@tromboska veru dúfame a ďakujem 🙂

jennynnka
12. júl 2013

@5katarina7 zlatučká je 🙂

5katarina7
12. júl 2013

@jennynnka ďakujem 🙂

zwalsh
13. júl 2013

@jennynnka no čakacia doba je všade dlhá myslím že to tu niekto hovoril že BA je asi 1 a pol roka najkratšia. Teraz napíšem možno niečo čo sa všetkým nebude páčiť ale je to moja osobná skúsenosť. Ak sa niekto rozhoduje pre adopciu tak má rôzne dôvody. Sú tu mamičky ktoré už od začiatku chcú dať šancu akémukoľvek dieťatku na lepší život. Potom sú takí ktorí veľmi túžia po bábätku ( a tiež mu samozrejme chcú dať lepšiu šancu) ale z mojej skúsenosti poviem že od začiatku čo sme vyplnili dotazník až do tejto chvíle sa naše dôvody a "požiadavky" na dieťa veľmi zmenili. Myslím že tak ako sa utvára vzťah v tehotenstve tak sa formule aj pár počas čakania. Na začiatku sme si mysleli že zvládneme akékoľvek dieťa, preferovali sme radšej majoritné s hendikepom než minoritne, bolo nám jedno či bude od narkomanky. Ale v priebehu školenia a dlhých rozhovorov s manželom sa všetko tak akosi vykryštalizovalo samo čo chceme. Uvedomili sme si veľa vecí. A nakoniec je tu náš veľký B-h ktorý to všetko riadi a vedie nás po ceste. Keď som si prečítala prvý spis chlapčeka ktorého nám ponúkli tak som tu prehlásila že už spisy čítať nebudem. Ale samozrejme že musíme toho chlapčeka sme si nevzali. Keď som si prečítala spis dievčatka o ktorom teraz uvažujeme tak som plakala v kuse skoro 24 hodín a keď som to vyplakala tak sa mi to všetko ukázalo že to nie je až také zlé. Áno matka je mentálne retardovaná a otec neznámy. Keď som zistila ako strašne matka žije (nie zo svojej viny) tak som vlastne zistila že radšej príjmom dieťa s ľahšiu mentálnou retardáciou ak viem ako to všetko bolo, než dieťa od narkomanky kde môžu nastať aj ťažšie situácie ( ale nemusia).'no a potom keď som. Na to všetko pozrela z iného uhla pohľadu tak to dieťa som ja sama prehlásila za zdravé 🙂 a tak ho aj vnímam. Ja by som na tvojom mieste kontaktovala neziskovku. Nielen že sú to ľudia ktorým naozaj záleží na tých detičkách ale dobre poradia vypočujú keď príde situácia ako máš ty že ťa zamarazí ale oni hľadajú vhodnú rodinu pre dieťa oni dieťa neumiestňujú. To mi príde veľmi dôležité. Ak by bolo na mne myslím že by štát ušetrili veľa peňazí na sociálnych pracovníčkach ( ale nie všetky sú také) ak by deti umiestňoval cez neziskovky. Moja osobná skúsenosť so sociálnymi pracovníčkami je dvojaká stali sme také že všetko bolo krásne ako sen. Podpora pomoc a potom také ( ako teraz v nemocnici) ktoré vôbec nemajú žiadnu ľudskosť, nepomôžu. Ak chceš dieťatko rýchlejšie preto lebo mu chceš dať rodinu pôjdem za tým a nemusíš čakať 5 rokov. Chce to len odvahu ľudskosť pokoru prístupnost a dialóg. Ale zvažuj aj zdravotný stav. Aj my sme museli sme už starší preto nemôžeme ísť do situácie ktorá by nás pohltila. Preto patrame hlǎdáme informácie aj sami aby sme vedeli čo najviac a mohli dobre zvǎžit či to dieťatko zvládneme. Nie pre naše dobro ale pre budúcnosť všetkých našich deti. Ak by sme vôbec deti nemali vzali by sme si toho prvého chlapčeka hneď. Čakanie nie je ľahké ale B-h ńas na materstvo musí pripraviť niekoho pripraví skôr a niekoho nie. Je to o tom ako mu načúvame a ako s ním žijeme. Želám ti veľa múdrosti vo vašom rozhodovaní a všetkých krokov ktoré musíte podnikmúť. A tu je veľa dobrých mám ktoré poradia aj podržali keď je zle ktoré povedia niečo nad čím sa zamyslíš keď je tvoja hlava plná emócií. Držím palce

zwalsh
13. júl 2013

@5katarina7 Karolína je nádherná nech sa Vám darí.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre