Adopcia - aká bola vaša cesta k dieťatku?

cigaretka5
29. dec 2008

dievcata viem ze je tu k tejto teme co to popisane len ked listujem diskusiamu sklzne to do inych foriem starania sa o deti. Velmi zvazujeme s manzelikom adopcoiu. Rada by som adopciu co najmesieho babatke. Chcela by som od vas ziskat info ako to bezi realne, viem o fomralnom postupe z webu ale o pocitoch tetach a ujoch zo socialky a o tom ako to vlastne skutocne vyzera ked si ide po babo neviem nic. Podeli sa niektora z vas so svojim pribehom.
Vopred dakujem adminovi ze tuto temu nezamkne

johanka121
2. máj 2014

Ahojte my sme treti v Ziline a od sestry uz mam doma postielku, hrazdicku nad postielku, autosedacku, plienky a oblecenie..
Uz nam chyba len babo 🙂

vikad
2. máj 2014

No, my sme sa tiež celkom pekne posunuli - Košice. Myslíte, že keď pozerám kočiariky, je to skoro? Našla som taký, čo sa mi veľmi páči a je cenovo aj prijateľný, ale neviem, či to nieje ešte skoro. Postieľku už máme, aj nábytok v izbičke, dokonca aj oblečenie a ohrievačku fliaš 🙂 .... 🙂 A tiež chýba už len bábo ...

kmetonyova
2. máj 2014

ahoj vikad aky ste v poradovniku

vikad
3. máj 2014

@kmetonyova Ahoj, poslala som Ti správu 🙂

vemido
3. máj 2014

Ľudkovia ako strašne mi trhá srdce, keď vidím tie šťastné ženy s bruškom ☹ ☹ ☹ Strašne im závidím.... ☹ Prejde ma to niekedy????

opicka2
3. máj 2014

@vemido podľa mňa prejde 🙂 , keď budeš mať doma pokladík narodený v srdiečku 🙂 🙂 🙂

karkana
4. máj 2014

@vemido 🙂 prejde, ako mňa, ked k nám prišla malá adoptovaná bambulka, 🙂 🙂

lubka1709
4. máj 2014

@vemido neboj prejde

maznacik007
4. máj 2014

@vemido prejde neboj sa ... ale chapem ze je to cakanie tazke ... aj ta doba kym sme schopne uverit ze sme uz mamami

salaj
5. máj 2014

ahojte prosim o radu som zo ziliny mi vieme ze nikdy nebudeme mat vlastne babetko tak by sme chceli si adoptovat novorodeniatko neviete mi povedat ake vsetky papiere sa k tomu vybavuju a ako sa asi dlho caka dakujem za rady

berilka
5. máj 2014

@salaj ahoj, a malého Tadeáška máte biologického synčeka?

berilka
5. máj 2014

@salaj zoznam čo všetko potrebujete som Ti vymenovala do Tvojej pošty 🙂 .

bylinkovazahrada
6. máj 2014

Prosím o info koľko sa čaká na bábetko v trenčianskom kraji? A čo všetko treba k adopcíí?

kmetonyova
6. máj 2014

ahojte my sme z kosickeho kraja a od marca sme sa nic neposunuli v poradovniku kazdy caka len peniaze birokracia.

dadenka1
6. máj 2014

@bylinkovazahrada na biele zdravé novorodeniatko sa čaká cca 4 roky.. Treba ísť osobne na UPSVaR a vypýtať si žiadosť, že chcete adoptovať dieťatko.. Dajú vám papiere a povedia, čo ostatné k tomu treba... (potvrdenie z práce, od lekára, my sme z dediny, tak aj z obce pýtali papier, že sme bezúhonní, nejaké potvrdenie o príjme (že nie sme bezďáci a asociáli...).. Potom sa robí príprava, ktorá trvá cca pol roka a potom ste zaradení do poradovníka a čakáte.. My sme chceli zdravého bieleho novorodenca, čakali sme a pol roka a keď sme boli na rade, narodila sa nádherná hnedooká čokoládová (rómska) princezná, ktorá dostala od bio mamy "darček" generálneho súhlasu s adopciou (stokrát lepšie ako potrat)... napriek tomu, že to ´bolo mimo našich požiadaviek, tak nám volali, či predsa len nemáme záujem... Šli sme kuknúť, a tá opica nám tak učarovala, že sme už dva roky najšťastnejší rodičia na svete... 😀

lubka1709
6. máj 2014

@kmetonyova peniaze niesu všetko treba len poriadnu trpezlivosť kto čaka dočka sa

vikad
6. máj 2014

@kmetonyova A koľkí ste?

vemido
6. máj 2014

@bylinkovazahrada my sme TN kraj a cakame od oktobra 2012, boli sme 84, v januari 2014 sme boli 43, v auguste ideme opakovat pripravu ( opakuje sa po 2 rokoch...), tak sa pojdeme opytat na poradie...

tortelinka
6. máj 2014

@salaj čaká sa cca 4 roky

belaanabela
7. máj 2014

@vemido ano prejde naisto, ja ked som bola " mladšia" mala som to isté, a hlavne vôkol mňa same pozit. správy a a testíky // kamošiek , , , som sa veru natrápila , no ked sme mali po priprave a sme boli zaradený a sme oficial čakali nieak tak som sa vnútorne upokojila a po tridsiatke ani nevravím. Všetko chce svoj čas - fakt znie to jak fráza ale je to pravda.

smoulinka13
8. máj 2014

Ahojte 🙂 som tu plne nova a zatial len zistujem.Som z TN kraja.neviete mi poradit co treba ako prve urobit a aka je cca cakacia doba?dakujem za kazdu radu,
Sme po neuspesnom IVF a adopcia mi pride ako dobre riesenie...

dioliana1
8. máj 2014

@smoulinka13 isť na upsvar a vypísať žiadosti na adopciu, tam vám povedia čo dalej

smoulinka13
8. máj 2014

@dioliana1 dakujem 🙂

matax
8. máj 2014

@smoulinka13 cakacia doba zaslezi od 'poziadaviek', ci chcete uplne malinke mimimko,alebo a starsie dieta, ci by ste prijali aj romske dieta, alebo zo zdrabvotnym postihom, alebo aj surodencov. Na miminko relativne zdrave/lebo ci zdrave bude sa neda povedat/ a neromskeho pobodu sa caka okolo 3_4 roky v nasom kraji, drzim palce, je tu viac cakajucich z tn kraja, napisu ti presnejsie.
http://www.adopcia.sk/
http://www.navrat.sk/?lang=SK&cat=df4899f7e0667...

matax
8. máj 2014

@smoulinka13 chodte na vas soc.urad, tam vam daju dotaznik , ziadost a povedia viac. Budete potrebovat potvrdenie o prijme a o zdrav.stave. pojdete aj na krajsky urad-kupsvar, kde podpisete, ze mozu z registra trestov ziadat o vas info. Rozhodnete sa,ci pripravu /26hodin/ absolvujete na upsvare,v navrate, ci v usmev ako dar. Po priprave a dolozeni potvrdeni, vas zaradia do 'poradovnika'. Ak budete mat zaujem, mozete si dohodnut stretko na kupsvare a pozriet si tam prehlad deti vhodnych do nrs z celej SR.

smoulinka13
8. máj 2014

@matax dakujem ti velmi pekne 🙂 som myslela ze je kratsia cakacia doba..., ale nevadi..na dobre sa oplati cakat 🙂

lillik3
8. máj 2014

@kmetonyova ... Toto nebude o peniazoch 😉 my sme 05/2013 boli c. 2 a 10/2013 c. 1 a až teraz vo februári sa nám narodilo naše babo.
@lubka1709 má pravdu, kto čaká ten sa dočká a čím dlhsie sa čaká tým je to to najlepšie aspoň u nas to tak je 😀

kmetonyova
9. máj 2014

ahoj my sme boli v marci 33 na chlapceka a teraz sme 36 ta je to aj o podplacany

maznacik007
9. máj 2014

@kmetonyova toto nemusi znamenat podplacanie ... funguje to tak ze ak je v rodine situacia ze aktualne nemozu prijat dietatko .. napr. muz je dlhodobo v zahranici, nejaka vaznejsia choroba alebo sa neplanovane narodilo im biodietatko aj to sa stava, tak sa pozastavia v zozname a vtedy ich nerataju do poradia, a ked sa rozhodnu tak znovu pokracuju v zozname ale znovu na tom istom mieste ako boli .. takze ta teoreticky mozu predbehnut ... pripadne ta mozu predbehnut aj preto ze maju sirsie poziadavky ako ty ... napr. su ochotni prijat romske dieta, a pod...

vikad
9. máj 2014

@kmetonyova Ahoj. Súhlasím s maznáčikom007, aj my sme sa pohybovali ako JOJO a išlo mi to na nervy. Teraz sa to trošku ustálilo a modlím sa, aby sme sa zas neposunuli dozadu, lebo to už by bolo nad moje sily ... Drž sa, určite sa to pohne vpred 🙂

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre