Adopcia - aká bola vaša cesta k dieťatku?

cigaretka5
29. dec 2008

dievcata viem ze je tu k tejto teme co to popisane len ked listujem diskusiamu sklzne to do inych foriem starania sa o deti. Velmi zvazujeme s manzelikom adopcoiu. Rada by som adopciu co najmesieho babatke. Chcela by som od vas ziskat info ako to bezi realne, viem o fomralnom postupe z webu ale o pocitoch tetach a ujoch zo socialky a o tom ako to vlastne skutocne vyzera ked si ide po babo neviem nic. Podeli sa niektora z vas so svojim pribehom.
Vopred dakujem adminovi ze tuto temu nezamkne

magimary
10. feb 2015

@empathia prinesie daňové priznanie za uplynulý rok 😉
toť vsio
akoby mohol byť živnostník takto diskriminovaný? 😉

empathia
10. feb 2015

@magimary ďakujem 🙂

zujka2
10. feb 2015

ahojte, dávali ste si niekto žiadosť o prerušenie adopcie? a potom sa vrátili späť? neviete ako to celé funguje? ďakujem.

mata71
10. feb 2015

@empathia nie predloží danove priznanie za rok predtým,,,čiže teraz za rok 2014...

santeema
10. feb 2015

@yukki jasne, ja vravim, len to co si myslim, ale realita je rozna a po nej aj ja mozno zmenim nazor, ale zelam si aby to tak nebolo a bolo vsetko ako tak ok a ustali sme to🙂

cairka
11. feb 2015

@santeema ,samozrejme, že najdôležitejšie je správny vzťah medzi rodičom a dieťaťom. Lenže dieťa od určitého veku potrebuje aj "uznanie" od rovesnikov. Ale chápem tvoj postoj, tiež som si pred 9. rokmi myslela, že stačí ľúbiť. Až keđ bola v druhej triede som zistila, že tento boj s nou pôjde celým životom a ja ho neovplyvním. Aj napriek tomu, že vzťah máme dobrý a pevný. Iste je pre nu dôležité,že je prijímaná doma taká aká je, ale už potrebuje byť prijímaná aj v skupine. Mali sme obrovské šťastie, že sa im zmenila učiteľka a úplne vidím na nej rozdiely (v správaní,uvoľnení) po tom, ako sa jej trieda prestala posmievať a začali ju brať v pohode.

Tú tvoju poznámku o tom,že sa máme unormálniť som nepochopila 😅 trocha sa ma dotkla,pretože naozaj nepatrím k ľuđom, čo by mali potrebu mať poznámky na takéto deti...

mana85
11. feb 2015

@santeema Ja len na doplnenie dievčat k tomu čo už písali , veta ktorú som si musela vypočuť len pred pár dňami od staršej pani vysokoškolsky vzdelanej : " Ja naozaj nerozumiem ako niekto v dnešnej dobe keď lekárska veda tak napreduje a zdokonaľuje sa si ešte vezme pod svoju strechu cudzie dieťa " ☹ ťažko popísať ten rozhnevano-nechápavý tón v jej hlase ...Určite zaváži to ako naučíte svoje deti čeliť ľudom a ich poznámkam no záleží i na samotnom dieťati koľko znesie a ako sa stým vysporiada či mu bude stačiť odvaha ktorú si bude vďaka vám budovať alebo bude rodený strachopud ( ako ja ) a nepomôže mu žiadna vaša rada , polial bude menší tak si ho ochránite no keď bude starší tak to bude ťažie 😔 asi treba len dúfať že ľudia sa časom zmenia že začnú klásť lásku pred vedu ...Možno by stačilo keby štát a média investujú do osvety aby oboznámili ľudí z rozdielmi medzi adopciou , pestúnstvom , profi....aké a ako deti žijú v domovoch v profi rodinách že aj rómske deti sú šikovné že aj o ne je záujme zo strán žiadateľov o rodičovstvo že v domovoch nie sú len tie deti s postihnutím či rómske ktoré nik nechce lebo takto to naozaj ľudia vnímajú ☹ ....

opicka2
11. feb 2015

@mana85 to snáď ani nie je možné, že niekto takúto vetu vysloví ☹ Veď to je presne naopak, je to úžasné zobrať si pod svoju strechu " cudzie dieťa " - vlastne svoje dieťatko 🙂 asi to nepochopila dotyčná, možno časom ....

karkana
11. feb 2015

@opicka2 takí ľudia to nepochopia,ja som mala kolegyňu,má 4deti,,ktorá mala tolko poznámok na adoptované dieťa, že nejdem to ani písať,,,,,,,,,,a taký človek to nepochopí nikdy 😉 jej smola,o kolko je chudobnejšia 😉s takým zmýšlaním, mohla byť o mnoho bohatšia,,,mňa už takí ľudia ani neurazia len sa usmejem,,,,,,a už len naučiť naozaj dieťatko odolávať hlúpim ľuďom,,,,,,

jaron
11. feb 2015

my síce nemáme dieťa adoptované ("iba" v pestúnstve), ale som rád za to, že keď druhé vlastné neprichádzalo, tak sme to neriešili "vedou", ale takto. A vôbec - teraz som rád, že to druhé neprichádzalo, aby mohlo prísť to druhé takto 🙂

jaron
11. feb 2015

@empathia ja som nedokladoval nič, presnejšie iba to, že som SZČO som uviedol (alebo dokladoval, to si už nepamätám) a na súde sa má sudkyňa spýtala, aký mám približne príjem a to bolo všetko (bol som rok SZČO a ešte som nemal žiadne daňové priznanie - súd bol v januári)
vlastne asi som dokladoval príjem zo zamestnania predtým, ale už som si nie istý

empathia
11. feb 2015

@jaron dakujem za dpoved

lubka1709
11. feb 2015

@mana85 Veda napreduje to je pravda ale dakedy ani to nezaberie.Ten človek to pochopi ktory si tym prejde ja by som sa nad tym nezapodievala a bola hrda že môžem pomôcť a dať lásku dieťatu ktore to potrebuje.je to ľudska hluposť keď niečo take vyslovi.Čihať budu stale naražky ale hlavu hore.Ja som už inunna voči všetkemu ešte nemame miminko ešte len čakame ale už toľko veci som si vypočula že da sa pisať romám ale ja idem za svojim cielom a počuvam srdce.

lubka1709
11. feb 2015

@mana85 imunna sory za preklep

marcelarefat
11. feb 2015

@lubka1709 Pekne a pravdivo si to napisala. Ten kto tym neprejde ten to nepochopi. Presne, treba si ist za svojim cielom a drzat sa svojho srdiecka.

marcelarefat
11. feb 2015

@mana85 Vies , nie vzdy titul znamena vysoke IQ. Neviem co by dana pani povedala keby sa jej deti stali z minurty na minutu sirotami! Co by pre ne chcela? Uplnu rodinu ktora im da vsetku lasku, ochranu alebo aby vyrastali v DD?

santeema
11. feb 2015

@cairka jezis🙂))) to s tym unormalnenim som myslela vseobecne na ludi, ktori nevedia, ze takýmito poznámkami ublizuju tym deckam. ani ma nenapadlo mysliet to na nas tu🙂...myslim, ze my sme tu vsetci ok, inak by sme tu neboli a myslime na druhych a svojim spravanim im skor pomáhame, ako zranujeme. boze prepac este raz, ze som to tak napisala, ze si to zle pochopila🙂

dellfi
11. feb 2015

@mana85 A to pritom je ten váš chlapček taký podarený!!!

cairka
12. feb 2015

@santeema , jaaaj, no to je to písané slovo 😅 človek si domyslí iný tòn ako bol myslený a je nedorozumenie je na svete 🙂 Tak sa aj ja ospravedlňujem, že som domýšľavá bola 😅 😉

hora_lka
12. feb 2015

@gelinka75 mne to urobila nasa mzdarka, a bolo to rok spatne, teraz by som teda dala od 1/2014 - 12/2014 a bol tam aj hruby aj cisty plat .. manzelovi to nedali, tak sme sami podla mojho potvrdenia a jeho vyplatnych pasok vyrobili potvrdenie .. bolo bez peciatky, ale nevratili, tak asi vyhovovalo 🙂

gelinka75
12. feb 2015

@hora_lka ahoj, dakujem uz som to vybavila, dali mi tak ako tebe, cisty a hruby priemerny za posledny rok. 🙂

fiona123
12. feb 2015

Tak ma napadlo, či existuje nejaká vhodná literatúra pre starých rodičov (babičky), aby sa aj oni vedeli pripraviť na adopciu? Rozmýšľala som nad tým, ako to v rodine oznámiť a taká knižka by bola podľa mňa fajn, aby nemali z adopcie predsudky, ale zostali pozitívne naladení 😉 Budem vďačná za tipy.

mana85
12. feb 2015

@fiona123 mňa napadol iba - blondiačik

https://www.youtube.com/watch?v=0vfJm1N6UNM

veľmi pekný film dá sa stiahnuť na ulozto ešte Anna zo zeleného domu ... knihy , brožúre sú v návrate na stiahnutie aj na objednávku ale sú skôr odborné neviem či práve to by bolo vhodne pre starých rodičov ešte by sa skôr vydesili 😝

mata71
12. feb 2015

@mana85 mi síce mame doma adopčiatko ale nikdy nebolo cudzie ,,vždy bolo NAŠE ved sme čakali roky na neho...... nemýslím tým v poradovniku ale dááávno predtým vo svojom srdci 😵

mata71
12. feb 2015

@fiona123 mi sme šli tak že mama a otec sedeli za stolom u nás doma na obede,zrazu či neurobim kávu ,ja že jasne urobim lebo máš dieta ,ale kto tu kavu urobi mne ??? ked zostarneme mi.... hm..bolo ticho a ja nato že už viem..... zoberieme si dietatko za svoje z Ded a bude mi mat kto uvarit kávu ked zostarnem...... poznaju ma tak vedia že to sranda nebola a bolo zobrali to a mama povedala nech je drobča doma čím skorej..... a hotovo...

fiona123
12. feb 2015

@mana85 myslela som niečo špecifické určené práve starým rodičom. Pre rodičov je toho viac a rozoberá sa tam vzťah medzi dieťaťom a rodičmi, ale skôr som mala na mysli niečo, čo by im viac priblížilo adopciu, aby sa vedeli vcítiť do nás a hlavne pochopili ten úžasný zmysel adopcie.
Toho Blondiačika sa chystám kuknúť aj ja, len som ho nenašla na ulozto, tak ešte pozriem poriadne lebo na youtube to nie je ono 😀

fiona123
12. feb 2015

@mata71 vtipné a spontánne 😀
My počkáme, kým to bude na spadnutie...radi šokujeme 😉

mana85
13. feb 2015

@mata71 Presne aj ja som tak bola vychovávaná a tiež aj malého berieme len ako vlastného ...

fiona123 http://www.ulozto.sk/xHmRjnZ/blondacek-2007-dvd...

hora_lka
13. feb 2015

@fiona123 my tiez pockame az to bude aktualne, otec so svojou zenou to vedia, uz sa tesia, mama nevie, ale snad tusi, ona bola proti tomu aby som isla na IVFko, hned navrhovala adopcua, takze s nou to bude v pohode, jedine mam trosku obavy z reakcie svokry, ale bud to prijme, alebo nie .. bude to jej skoda ..
ked sa zacne nieco diat, potom to oznamime svetu 🙂

zuska88
13. feb 2015

@mana85 Uff, krute slovaaa, este som taky nazor na adopciu nepocula! veru veda ide sice dopredu , ale ludska hlupost, arogancia a necitlivost asi tiez narastaaa...

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre