Adopcia - aká bola vaša cesta k dieťatku?

cigaretka5
29. dec 2008

dievcata viem ze je tu k tejto teme co to popisane len ked listujem diskusiamu sklzne to do inych foriem starania sa o deti. Velmi zvazujeme s manzelikom adopcoiu. Rada by som adopciu co najmesieho babatke. Chcela by som od vas ziskat info ako to bezi realne, viem o fomralnom postupe z webu ale o pocitoch tetach a ujoch zo socialky a o tom ako to vlastne skutocne vyzera ked si ide po babo neviem nic. Podeli sa niektora z vas so svojim pribehom.
Vopred dakujem adminovi ze tuto temu nezamkne

yukki
10. mar 2015

No......je ťažké, čakať roky. A to sme dospelí racionálne zmýšľajúci ľudia, a vieme, že je veľká šanca, že naše čakanie bude naplnené.
Aké musí byť strašné čakanie pre tie decká......keď sa ich život delí len na kŕmenie a prestávky medzi kŕmením.....

tortelinka
10. mar 2015

@beka22 ahoj, aj ja som zo ZA, predpokladám, že píšeš o bielom novorodencovi, ak áno, tak je to fakt možné, že jednoducho žiadne detičky nie sú, my sme dostali dieťatko v decembri(ale rómske dieťatko), a boli sme tam predtým osobne, a tety spomínali, že detičky nemajú

karkana
10. mar 2015

😉 tak my už máme nový rodný list,,,,konečne je všetko za nami 🙂 a všetko dobre skončilo

opicka2
10. mar 2015

@karkana to je úžasné, teším sa s vami 🙂 viem, aký je to nádherný neopísateľný pocit 🙂

beka22
10. mar 2015

@karkana je to super prajem veľa šťastíčka a zdravíčka 🙂

dellfi
11. mar 2015

@karkana Super! Gratulujem!

gelinka75
11. mar 2015

@karkana gratulujem 🙂

berilka
11. mar 2015

@beka22 zaujímavé, že sa v ZA a rodí najmenej detí na adopciu a aj to čo sa tak narodí, že sa ho mama zriekne, tak si to ona napokon rozmyslí. 😉 Asi sú predsa len v ZA v najväčšom počte ženy najlepšími mamami?

mimibb
11. mar 2015

Zenicky , velmi vas obdivujem, ako trpezlivo dokazete cakat na deturence...ja osobne by som si hned adoptovala chlapceka do 3r....len muz nechce, lebo sa boji....boji sa genov.... ☹ mame svoje bio 2 dievcatka....

marcelarefat
11. mar 2015

@karkana Gratulujem 🙂

lubka1709
12. mar 2015

@mimibb Ahoj tak geny su geny to je pravda ale je pravda že aj bio dieťa ťa môže sklamať nič krajšie nieje keď môžeš dať lásku dieťatku ktore to potrebuje

lillik3
12. mar 2015

@karkana ....jeeeeemineeeee...gratulujem 😆😄😊... nas to caka teraz za cca 3mes...😉

lillik3
12. mar 2015

@mimibb ... aj moj mm sa bal genov, aaaaaale miluje nasho chlapceka tak velmi ze vsetko zvladneme 😄 a presne ako pisala @lubka1709 aj vlastne dieta dokaze sklamat... 😉

mimibb
12. mar 2015

@lillik3
@lubka1709. No ved to...on ma kopec strachov...ci ho bude lubit tak ako bio, ci nebude niekedy adopciu lutovat.... :-/ ja mam v tom jasno... 🙂

karkana
12. mar 2015

@lillik3 no vydýchli sme si,,,,keď máme nový rodný,hlavne muž 🙂 teraz vybaviť pas ,,,,, a aj my máme au pair-prastarkú,,pomôže ,,, ,,,,ale dakedy.....ale som rada,,,,

kikuska_wedge
12. mar 2015

Ahojte dievčatá. Zajtra idem odniesť na úrad práce žiadosť o zaradenie do zoznamu žiadateľov o osvojenie. Povinnou prílohou je dotazník. A v ňom si neviem rady s jednou otázkou. Aká je vaša predstava o dieťati? Poraďte prosím čo na to odpovedať.

magimary
12. mar 2015

@kikuska_wedge môžeš tam presne, jasne a otvorene napísať, aké babatko je pre vás prijateľné...
čím presnejšie opíšeš svoju predstavu, tým lepšie budú vedieť nájsť decuľko práve pre vás (len treba rátať s faktom, že čím viac požiadaviek, tým dlhší čas čakania),
ale vo všeobecnosti sa tam píše (podľa rôznych očakávaní rôznych ľudí) napr. toto:
-na farbe pleti, veku a zdraví nezáleží alebo
-preferujeme zdravé dieťatko vo veku do 3 rokov, nerómske alebo
-mierne zdravotné problémy dieťatka nám neprekážajú (napr.alergie atd), ale netrúfame si na závažný postih dieťaťa

alebo rôzne kombinácie výrokov ohľadom VEKU, ZDRAVOTNÉHO STAVU a FARBE PLETI,
plus ak niekto chce aj bližšie špecifikácie typu-môže byť aj súrodencká skupina, event. dvojičky atd...

kikuska_wedge
12. mar 2015

@magimary ďakujem. Moc si mi pomohla.

mata71
12. mar 2015

@karkana 😵 😵 😵 tešíme sa....aj nás tato procedura bude čakat zachvilku 😵

bahary
13. mar 2015

tak našli sme jednu zlatú slečnu a žiadame o kontakt.....tak čakáme na povolenie a potom hor sa na stretnutie 🙂

gelinka75
13. mar 2015

@bahary vy uz ste v zozname a mozete len tak si vyhliadnut nejake dieta?

cairka
13. mar 2015

@gelinka75 , po zapísaní do zoznamu žiadateľov máš právo nahliadnúť do zoznamu detí vhodných na osvojenie buď na krajskom ÚPSVaR , alebo v subjekte, kde si robila prípravu. V zozname sú deti, ktoré sa nepodarilo umiestniť behom 2 týždňov po uvoľnení na osvojenie.

gelinka75
13. mar 2015

@cairka dakujem, mozu tam byt aj vaznejsie dovody preco sa nepodarilo umiestnit?

cairka
13. mar 2015

@gelinka75 , tak väčšinou asi áno, podľa toho, čo je vážnejšie. Ono to prebieha nejako tak, že tete príde spis dieťaťa. Ona má volať tuším piatim zo zoznamu žiadateľov vo svojom kraji. Ak nikto to dieťa neprijme, taj je zaradené do celoslovenského zoznamu. Takže sú tam deti, na ktoré si 5 žiadatelia z nejakého dôvodu netrúfli. Buď pre vážny dôvod ako zdravotný stav dieťatka, či matky, alebo farba pleti....

bahary
13. mar 2015

@gelinka75 su tam zvacsa tmavsie deticky, a je tam vela deti na pestunstvo.....sme v zozname, bez toho si tie spisy nemozes pozriet 🙂

jankadanka45687w
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
opicka2
13. mar 2015

@jankadanka45687w už je to trápne 😒

najjulinka
13. mar 2015

@jankadanka45687w otrava aj ja pootravujem https://www.facebook.com/emitexSK/photos/pb.712... - daj LIKE 😝 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 (A ostatne vas prosim o LIKE a ak možte, tak aj zdielajte na FB, dííííky) 😀

opicka2
13. mar 2015

@najjulinka toto nie je otravovanie 🙂

belaanabela
13. mar 2015

@jankadanka45687w ide ti :0)

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre