Adopcia - aká bola vaša cesta k dieťatku?

cigaretka5
29. dec 2008

dievcata viem ze je tu k tejto teme co to popisane len ked listujem diskusiamu sklzne to do inych foriem starania sa o deti. Velmi zvazujeme s manzelikom adopcoiu. Rada by som adopciu co najmesieho babatke. Chcela by som od vas ziskat info ako to bezi realne, viem o fomralnom postupe z webu ale o pocitoch tetach a ujoch zo socialky a o tom ako to vlastne skutocne vyzera ked si ide po babo neviem nic. Podeli sa niektora z vas so svojim pribehom.
Vopred dakujem adminovi ze tuto temu nezamkne

mata71
3. nov 2015

@continental nevzdávaj to ja možem povedat že ja mám za pár dní 44 o a muž bude mat 50r v januari a náš drobec 2r ,,ja sa vobec nato necítim skorej sme omladli pri našom drobcovi a velmi velmi rozmýšlame že ideme do druhej adopcie..../ maleho mam v albume.../
@erio veru veru psychika urobí strašne vela ale ked si poviem že ked budem mat viac rokov ,to moje dieta mi podá aspon vodu... 😵 😵
a kočky ešte jedna rada vykašlite sa naš okolie a chode za tým,aby ste mali drobčekov doma...

continental
3. nov 2015

@mata71 na to možem povedať len velké Ďakujem.....

evadek
3. nov 2015

dievcata potrebujem radu..Ja mam trvalu adresu v piešťanoch...budúci rok bedem mať spoločne s mojim v Bratislave...On ma v Bratislave....
Kde máme ísť na upsvar?...Bývame v Ba..ale trvalú adresu tam nemám...
Chceme žiadať o adopciu tento rok a nečakať do budúceho septembra...ďakujem

mata155
3. nov 2015

@evadek ak este nie ste manzelia ale planujete sa vziat a dieta vychovavat v ba, tak je asi najjednoduchsie ak o adopciu poziada partner sam v ba

evadek
3. nov 2015

@mata155 presne to je nas pripad....a moze si ziadat len on?...a potom ako to je ked sa buduci rok zoberieme?..da sa to zmenit?

mata155
3. nov 2015

@evadek jednotlivec moze ziadat ak je slobodny. Viem ze sa da potom pridat druheho rodica ale neviem presne ako.. kazdopadne informujte sa na upsvar-e. Sa mi mari nieco take, ze manzelka potom musi absolvovat pripravu tiez, ale neviem ci v ramci cakania v poradovniku, alebo az ku ziadosti o predosvojitelsku starostlivost. Ale na urade vam urcite povedia spravny postup.

marcelarefat
3. nov 2015

@mata71
@continental Jej dievcence aka som rada , ze som neni sama co sa zamysla nad svojim vekom. Aj ja mam 43 aj ked sa na to necitim ale obcas premyslam, ze ako to bude ked viem, ze niaky ten rocik este si asi musim pockat. Moc, moc nam drzim palce aby to bolo cim skor co budeme mat vo svojom naruci nase zlaticka 🙂

evadek
3. nov 2015

@mata155 Ďakujem za pomoc🙂

hora_lka
3. nov 2015

@marcelarefat @continental @mata71 dievcata ja mam za chvilu 43 a manzel ma 45 mama chlapca ma 3 roky a 4 mesiace je u nas 5 mesiacov. Cakali sme v poradovniku necele 2 roky.radsej sa nebudem vyjadrovat k systemu na urade, na to ako funguje poradovnik ☹ poviem len tolko, ze na urad som volala jeden piatok, pani sa so mnou vobec nebavila,ze deti nie su a v pondelok zavolala jej kolegyna,ci sa nechceme prist pozriet na zlozku chlapca ... dozvedeli sme sa, ze uz bol zaradeny do medzinarodnej adopcie a pritom tu na Slovensku ponukany nebol, bol v profi rodine a za posledny rok nemal ani jedneho ziadatela ... tak ako to tam robia? Nechapem ☹ maleho sme si brali domov po 3 navstevach a uz sa z neho tesime skoro pol rokamje to nase najvacsie stastie. Ked si pomyslim,zeby bol niekde v Taliansku trebars. Nie je to vzdy jednoduche, otocil sa nam zivot uplne naruby ale k lepsiemu. Maly nam dodava energiu a sme stastni.

marcelarefat
3. nov 2015

@hora_lka dakujem, aj mne kazda kamoska co je mama hovori, ze malicke mi doda tolko energie, ze aj zabudnem kolko mam rokov. Myslim si, ze ta neistota a to nekonecne cakanie mi momentalne ubera najviac energie a obcas z toho aj depkujem. Ale viem, ze raz pride den D a moc sa na to tesim 🙂

hora_lka
3. nov 2015

@marcelarefat aj ja som mala depky, tuzila som velmi po dietati, teraz na depky nie je cas 🙂 skus sa pytat aj na tu medzinarodnu adopciu.treba ich na urade otravovat. Ja uz som myslela,ze si budeme musiet obnovit pripravu po 2 rokoch a zrazu to prislo. Ako blesk z jasneho neba.urcite sa dockas

mata71
3. nov 2015

@hora_lka veru veru malý drobec dodá vela energie... a poznám aj ja deti v profi rodine a za 20mesiacou neboli ani raz ponuknute žiadatelom ☹ ☹ a to poviem fakt zodpovedne.... mi sme čakali na drobca bez jedneho dna 3roky... a nemenili by sme nič... 🙂

continental
3. nov 2015

@hora_lka,super pocit,keď sme tu viaceré 40-tničky.....aspoň vieme,že nás je viac 😵 😵 😵 Ďakujem za pekné slová 😉

valalta
3. nov 2015

Baby,co ste si adoptovali koli tomu ze nemozete mat vlastne, aj ste skusali ivf? A za adopciu boli aj asi partneri, alebo ste ich museli prehovarat?

opicka2
3. nov 2015

@valalta my sme neskúšali ivf, lebo s tým nesúhlasíme vo svedomí s manželom. A aj manžel súhlasil s adopciou, keď sme obaja na ňu dozreli časom, nebolo to hneď.

tortelinka
3. nov 2015

@continental čože? to sa mi už fakt nechce veriť, nechápem

mana85
3. nov 2015

@mata71 To fakt ? nám hneď na súde povedala tajomníčka že nám do tých 9 mesiacov budu rátať aj čas ešte pred osvojitelským súdom a aj tak bolo ešte nám sudkyňa vypočítala o aký čas si môžme podať návrh vychádzalo to už 4 mesiace po predosvojitelskom súde a vyšlo to na chlp presne...
@yasminne Treba sa rovno spýtať na súde počas pojednávania záleží od súdu ako si zákon vyložia 😉

mata71
4. nov 2015

@mana85 veru fakt nám to sudkyna zdvoraznila a povedala a že vidime sa v maji.... ale ved nech už sme svoji tak teraz je už to na dve veci... 🙂

2210sgr
4. nov 2015

@zibi ahoj..ospravedlnujem sa za neskoru odpoved. my sme cakali presne 3 roky a aj to len kvoli tomu, ze sme mali poziadavku len na dievcatko, biele, zdrave. ale teraz sme uz nesmierne stastni vsetci ☺☺☺ drzim prsty nech Vam to ubehne rychlo ako nam ☺

zibi
4. nov 2015

@2210sgr diky 🙂 verim, ze to stoji za to 😵

hora_lka
4. nov 2015

@valalta ahoj, my sme presli IVF aj tu na Slovensku aj v Cechach.. opisat vsetko by bolo skoro na roman, dva krat som potratila, stalo nas to vela sil, bolo to narocne na cas, na peniaze, ale boli dobre investovane, aj ked bez pozitivneho vysledku .. okrem nas sme do toho celeho museli zainteresovat aj inych ludi, u mna v robote, sefka mi pichala injekcie, u manzela, bolo treba vela volna, nasi najblizsi o tom nevedeli, az potom sme hovorili .. manzel suhlasil aj s IVF aj s adopciou, chceli sme dieta obidvaja, je skvely otec 🙂

luckada
7. nov 2015

Ahojte. Chcela by som sa spytat, ci na vybavenie materskej dovolenky staci v pripade predbezneho opatrenia mat vyznacenu vykonatelnost alebo je potrebna jeho pravoplatnost.

Dakujem
st

hora_lka
7. nov 2015

@luckada museli sme cakat na pravoplatnost. Tak si to ziadali na urade.

luckada
7. nov 2015

Dakujem za odpoved. A materska plati od prevzatia? Ci az od pravoplatnosti. Lebo ak to dobre chapem, pravoplatne potrebujem na to aby sa mohlo zacat vsetko vybavovat. Ale priznaju matersku na socialke a v praci od kedy. Aby som vedela ako doriesit cas medzi prevzatim dietatka a priznanim materskej dovolenky. Pretoze ked som sa pytala na socialke tak vraveli ze dnom prevzatia.
Pripadne ako sa to riesi ak vykonatelnost je v jednom mesiaci a pravoplatnost az v nasledujucom. Mam totiz na zaklade info zo soc.poistovne planovanu dovolenku az do vykonatelnosti predbezka ale nemam doriesenu dobu kym zacneme vybavovat, teda do pravoplatnosti.
Dakujem.

11simca16
7. nov 2015

AHOJ,vie mi niekto povedať Trnavský kraj čo ste tu ako sa čaka na dieťa od O do 5 rokov?Adopcia.Neromské dieťa.Rada by som keby sa niekto ozval kto si s tohoto kraja adopcia 3-4ročné.vďaka za každú odpoveď.

lilienkalilina
7. nov 2015

@11simca16 mi sme zaradeni od augusta,este dlhe cakanie pred nami cca dva roky.mi chceme do jedneho roku,biele dieta:zatil este skusame ivf

11simca16
7. nov 2015

@lilienkalilina ďakujem. viem, že sa na uplne male čaká tak 2 roky.Bola by som rada,kebysa niekto ozval kto ma trocha staršie.Komu sa to podarilo.

tortelinka
7. nov 2015

@luckada u nás stačila vykonateľnosť

mata71
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
continental
8. nov 2015

@tortelinka to ti verím.....ani mne sa to nechce veriť,že už čakáme 4 roky a možno nás čakaju ešte minymálne 2 roky trpezlivosti-ak nie viac 😕

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre