Adopcia - aká bola vaša cesta k dieťatku?

cigaretka5
29. dec 2008

dievcata viem ze je tu k tejto teme co to popisane len ked listujem diskusiamu sklzne to do inych foriem starania sa o deti. Velmi zvazujeme s manzelikom adopcoiu. Rada by som adopciu co najmesieho babatke. Chcela by som od vas ziskat info ako to bezi realne, viem o fomralnom postupe z webu ale o pocitoch tetach a ujoch zo socialky a o tom ako to vlastne skutocne vyzera ked si ide po babo neviem nic. Podeli sa niektora z vas so svojim pribehom.
Vopred dakujem adminovi ze tuto temu nezamkne

continental
31. dec 2015

@johanka121 ,ďakujem za info,to mi spadnul kameň zo srdca 😵 ,ešte raz vďaka 😉 a pekného silvestra.

johanka121
31. dec 2015

Aj my sme brali Filipa z porodnice ked mal 2 tyzdne a 2 dni a dufali ze matka si to nerozmysli..podla mna je to lepsie pre babo byt v normalnej rodine ako by malo cakat u profi rodiny ci v nemocnici..aj ked priznam sa ze ked preslo 6 tyzdnov vydychla som si..dovtedy som trpla ze co ak..

janinuska
1. jan 2016

A bio matka ma na rozmyslenie pri novorodencoch, ktore si brali adoptivni rodičia z porodnice 6 tyždnov odo dna narodenia babätka, alebo od ododna kedy si adoptivni rodičia babätko zobrali domov , čiže cca 14 dnove babo a potom ešte 6 tyždov? Dakujem.

karkana
1. jan 2016

no dakedy to nieje len 6týždňov, ale viac, kým súd zbaví bio matku práv,,,aspoň v našom prípade

continental
1. jan 2016

Ja som sa najviac bála toho,že ak si aj bio matka zoberie nazad malého drobćeka,že nás vyradia z poradovnika,alebo budeme musieť isť od zaćiatku......ale to by už bola vodka za všetkým☹ ☹ ☹ .Ale že vraj to tak chvala bohu nie je 😵 .aspoň tak ste mi tu podali info 😉 ,za ktoré ďakujem.

tortelinka
1. jan 2016

@janinuska ta lehota 6 týždňov nie je platná vždy, my sme si brali druhé dieťa keď malo 4 týždne a matku zbavili práv až za tri mesiace potom, takže počas tej lehoty si to ešte mohla rozmyslieť aj keď malý už bol doma

tortelinka
1. jan 2016

@continental nie, budete zasa čakať na prvom mieste

continental
1. jan 2016

Ďakujem 😉 Požehnaný Nový rok..... 😉

vargatomas1
2. jan 2016

ahoj chcem sa spytat či nahodou niektora z vas nemala skusenosti z minobodka.sk alebo s človekom menom milan daniel dakujem za info

ajkanm
3. jan 2016

Ahoj. Mám 35 rokov. Chcela by som adoptovať malé zdravé bábätko.
Vie mi niekto poradiť, aký je postup a hlavne ako dlho sa čaká v trenčianskom kraji?

matax
3. jan 2016

https://docs.google.com/forms/d/1GB6fYyFW83NuRI... prosím ešte raz o vyplnenie dotaznika pre znamu .dakujem

matax
3. jan 2016

@ajkanm ahoj, chod na upsvar a tam ti dajú papiere a všetko vysvetlia, doma sa rozhodnete, kde si urobite pripravu na náhradné rodcovstvo, 26 hodín.v tn máš dve moznosti- na upsvar alebo v ziline v návrate ( 10 hoin individuálne a 16 hodín viendova príprava v skupine), ja odporucujem v návrate.. Čaká sa podľa " požiadaviek" na dieťa -vek, ochorenia, surodenecka skupina, dvojicky, etnikum,adopcia/pestunstvo.. Tento piatok by mal byt aj klub nahr.rodín v mc pri druzbe,býva každý mesiac, tak sa môžeš prísť popytat..drzim palce

opicka2
3. jan 2016

@ajkanm podľa požiadaviek na dieťatko sa čaká - 0 - 4 a viac rokov.

vargatomas1
4. jan 2016

ahojte viete mi niekto poradit aky plat ma profirodic a ako casto musi chodtit do domova- viem že je to individualne ale aspon zväčša ? dakujem

najjulinka
4. jan 2016

@vargatomas1 cca 500 v čistom na dve deti.. cca.....

po starom - pol roka dozadu bolo u nas 531 v hrubom na dve deti... tak som to mala roky, tak to viem presne 😀 teraz viem cca... 😅 😀 teraz zohladnuju či deti chodia do školky, školy alebo su furt doma... a tak podobne...

kedysi za dalsie decko dali, ak hoci len časť mesiaca bolo v profi , teraz človek deti čo nema celý mesiac má "zadarmo"....

sa to furt meni...

mata71
4. jan 2016

@vargatomas1 cca tak ako píšu baby ale deti majú svoje peniaze na jedneho 180/200e jedlo šaty ,šaty dokladuješ aj hyg,veci.. a každý pol rok prispevok na plyn,elektrinu,vodu........ tvoj plat je tvoj plat...to nedávaš detom... je to od 500 do 650e v čistom a stravné listky ..lepšie caliocarta k výplate,,ja som mala na každý den listok,,,zaleži aj od DED

mata71
4. jan 2016

@najjulinka ja som dostala vyplatené aj na pol mesiac.. bez problemov 🙂

mata71
4. jan 2016

@vargatomas1 do ded sme chodili cca každy týžden, a 2 krat nás boli pozriet doma do mesiaca soc,prac... dalo sa nič strašné
zaleži čo potrebuju deti,aj návštevy aj poradne v ded... 🙂

najjulinka
4. jan 2016

@mata71 ja som mala časť mesiaca dovču a časť 2deti a smola... plat len za jedno, lebo to druhé nemam celý mesiac... mala som dovču tretinu mesiaca a po dovči som preberala nove dieťa...

mata71
4. jan 2016

@najjulinka asi to fakt zaleži od DED škoda že Ti to tak dali

najjulinka
4. jan 2016

@vargatomas1 a čo sa týka chodenia do decaku je to individuálne... na porady musi.. supervizie... ak su interakcie, ak su navštevy biologickej rodiny... odovzdať na dovolenkua vybrať po dovolenke... 😅 pozývaju aj na akcie - mikuláš, MDD a pod. - toto e na nás či sa nám hodí prísť alebo nie... kedysi sme mali doktorku v decaku a dostavali sme gastrače, tak sme tam boli casto,a le koli tým gastračom 1x za mesiac minimalne.... 😀 najviac sa chodí ak biologicka rodina chodí často... 🙄

ajkanm
4. jan 2016

@opicka2
To je hrozne dlhá doba, Počula som, že niektoré páry čakajú už piaty rok, nedá sa to nejako urýchliť?

opicka2
4. jan 2016

@ajkanm Dá 🙂 Otvoriť svoje srdce a ísť si vybrať z detičiek voľných na adopciu 🙂- lenže to sú buď staršie deti, súrodenecké skupiny, choré detičky, rómske detičky, alebo inak znevýhodnené detičky... No nie všetci si na to trúfnu, preto sa čaká aj 5 rokov.

sophina
7. jan 2016

... v stredu ideme do Navratu ... prvy krok k adopcii ... vlastne druhy ... prvy bolo rozhodnutie nas spolocne, ze ANO ... tak moc sa tesime

mana85
8. jan 2016

Ahojte , pred časom som mala dotaz na admina či by bolo možné rozšíriť ponuku v profiloch ( časť tehotenstvo a rodinka ) o možnosti ako : áno dieťatko sa nám narodí v srdiečku , alebo niečo podobné možno jednoduchšie kde by sme aj my dali vedieť že čakáme na dieťa a namiesto termínu pôrodu by sme si mohli uviesť deň zaradenia do poradovníka a tiež aké túžime dať mená deťom čo na to poviete ? mne by sa to páčilo ♥ ! Admin mariosmykal mi odpísal že sa o tom porozpráva s kolegami tak ak sa Vám tento nápad páči napíšte im aj Vy nech vedia že nás je viac Ďakujem ...

dasah
8. jan 2016

no to by sa aj mne páčilo @mana85 pridavam sa k tebe je to dobry napad si napísat o termínoch ale aj o menách

sheenka
9. jan 2016

@mana85 to by sa pacilo aj mne 🙂 super napad!

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre