Adopcia - aká bola vaša cesta k dieťatku?

cigaretka5
29. dec 2008

dievcata viem ze je tu k tejto teme co to popisane len ked listujem diskusiamu sklzne to do inych foriem starania sa o deti. Velmi zvazujeme s manzelikom adopcoiu. Rada by som adopciu co najmesieho babatke. Chcela by som od vas ziskat info ako to bezi realne, viem o fomralnom postupe z webu ale o pocitoch tetach a ujoch zo socialky a o tom ako to vlastne skutocne vyzera ked si ide po babo neviem nic. Podeli sa niektora z vas so svojim pribehom.
Vopred dakujem adminovi ze tuto temu nezamkne

dia6
10. jún 2016

@vanillaskyy už ti to tu viackrát povedali, ale aj pri pestúnstve si možeš vybrať pohlavie a aj vek dieťatka. rovnako ako pri osvojení.
A ešte dodám, že čakanie je oveľa kratšie ako pri osvojení. Možno už do roka po zaradení do poradovníka budete mať dieťatko doma.

dia6
10. jún 2016

@johanka121 Podarený. 🙂

marcelarefat
10. jún 2016

@denka40 krasne slova, krasne skutky, krasne myslienky. Neskutocne silny pribeh

mata71
10. jún 2016

@denka40 tak krásne hovoril, že až teplo pri srdiečku som cítila 🙂

vilaamalia
10. jún 2016

Ahojte, dlho som tu nebola, akosi cas leti a nasu 2,5-rocnu princeznu si uzivame uz 2 roky. Sme velmi stastni, je uzasna a nic lepsie a krajsie sa nam s jej prichodom ani nemohlo stat. Prichadza cas, ked jej pomalicky budeme musiet povedat, ze z mojho bruska sa nenarodila. Viem, ze existuje kniha o takychto detickach, ktora je dobre urobenym pribehom a vdaka nemu sa daju tieto veci setrne vysvetlit. Myslim, ze ma aj obrazky. Neviete mi niekto poradit, kde sa da kupit alebo aspon ako sa vola? Pripadne by som si ju pozicala, ak by ste ju niekto mali. A budem rada, ked mi napisete aj Vase skusenosti, ako ste o adopcii Vasim detickam povedali... DAKUJEM

sentoza
11. jún 2016

@vilaamalia napr. Preco mam dvoje narodeniny...

mana85
11. jún 2016

@vilaamalia No ja som si sama vymyslela rozprávočku pred spaním niečo na spôsob dve - tri prasiatka od návratu , malý ma rád keď si vymýšľam len tak od brucha vždy mi do toho vstupuje a radí koho mám ešte spomenúť v našich rozprávkach sa stretávajú kozliatka s princeznou a kocúrom v čižmách 😀 takže sa väčšinou dosť nasmejeme miesto skludnenia na spánok , no často sa snažím vkladať do nich to že hoci niesu rodina a niesu si ani podobní aj tak vedia vytvoriť rodinu v ktorej sa majú radi ... No úprimne hoci práve tento moment sa snažím vyzdvihovať a hovorím to dôraznejšie tak ešte sme nenabrali odvahu povedať to priamo malému ma 4 roky , sledujeme aj filmy o adopcii kde tiež na " to " upozorňujem no mám pocit že ešte nieje pripravený a to chodil navštevovať sestričku do DD pokým neprišla ku nám domov . Tak že my ešte zatiaľ čakáme ... a dúfame že nás niekto nepredbehne 🤐

natare
11. jún 2016

@vilaamalia ja som malemu asi zhruba pred rokom ukazovala fotky z DD a z profi rodiny. To ho zaujalo, kde je. Tak som mu len vysvetlila ze ked bol mallinky nebyval v nasom domceku ale sme si ho zobrali z iné domceka. A on mi na to povedal ze on vie. To som zostala v soku, lebo mal rok ked sme ho priniesli domov. Potom sme boli navstivit profi rodinu, tiez som mu vysvetlovala, ze u nich chvilocku byval, ale nejako ho to stale nezaujima. Ale uz asi budem vysvetlovat viac, uz ma 5 rokov a tiez sa bojim aby sa to nedozvedel od cudzich ludi. Ale zaklad ma.

najjulinka
11. jún 2016

Myslim, že najlahšie je pozerať fotoalbum a komentovať.. s pozitivnou emociou (čo si myslim, že je aj fakt, že sme sa tešili 😀 ).. proste s nadšením pozerať a naraz "a tu sme si ťa doniesli domov...." (možme dodať od profi, z domova...) a tak podobne.. jednoduche, pravdive a uplne jednoducho dostatelne do hlavy detí... uplne realne spojene.. vidia, že ešte neboli doma a potom boli už doma.... 😅 a čo doma neboli, tak otazky pridu "ešte som sa nenarodil?" a pod. .a vtedy povedať zas pravdu "ešte si sa nenarodil"... alebo "už si sa narodil, ale ešte sme si ťa nenašli a čakal si v domove (alebo u profi)"... fotoalbum je uplne podla mna naj.. lebo je o realne, a dieťa to ma napriamo vysvetlene, bez stresu.... proste uplne normalne...

bibal123
11. jún 2016

@sentoza nevies mi prosim ta poradit kde sa da kupit ta kniha ?

vanillaskyy
11. jún 2016

Kde by som našla na ake príspevky mame nárok pri zverení dieťatka do pestúnskej starostlivosti prosim?

marcelarefat
11. jún 2016

@bibal123 Ahoj, ja som zhanala tu knihu, ale jej publikacia je zastavena, takze jedine t, ci ti ju niekto nepreda. Ja som mala stastie, mne sa ozvala jedna mamicka, a dokonca byva kusok pri mne. Aj na FB som pisala, tam sa mi ozvala jedna, ze ju ma. Nastastie som jej neposlala peniaze lebo na druhy den tam bolo upozornenie, ze je to podvodnicka, ktora vezme peniaze a nic neposle. A tu sa mi ta mamicka ozvala ked som uz nedufala, ze ju zozeniem. Takze skus stastie, ci ju niekto nepreda, co ju nepotrebuje. Nova knizka stala okolo 4,50 eura. Ja som ju dostala zadarmo, ale samozrejme cokoladky som aspon za nu podarovala 🙂

zuzkanka117
11. jún 2016

@bibal123 skús tu, možno ju stále majú a za super cenu http://www.beletry.sk/bazar/47988-preco-mam-dvo...

ale ešte je aj knižka Ako som dostal sestru a tá sa dá kúpiť, videla som v kníhkupectve minulý týždeň alebo narýchlo som našla albatrosmedia majú skladom http://www.albatrosmedia.sk/ako-som-dostal-sest...

alebo milá knižka rozprávková O medvedíkovi bez mena http://www.martinus.sk/?uItem=135929

bibal123
11. jún 2016

zuzkanka117@ dakujeem uz som si objednala obe aj o tom medvedikovi 🙂

silvinkabb
11. jún 2016

ahojte, aj na ciganske deticky sa caka tak dlho? a este mam jednu otazku, ked je to pestunska starostlivost, tak ako to vlastne je? mozu vam dietatko zobrat za akych okolnosti? a potom ked ho opatrujete, tak za kolko sa moze poziadat o adopciu? dakujem

najjulinka
12. jún 2016

ja na otazku ako dlho sa čaka na deti odpovedam... my sme brali postihnute romske... na urad som došla, ked malá mala 4 týždne presne prvýkrát a právoplatne mne zverená bola 1 den pred 2.narodeninami..... 🤐 🤐 🤐 🤐 🤐 🤐 🤐 🤐

najjulinka
12. jún 2016

a o adopciu sa da požiadať ak je dieťa osvojitelne a 9 mesiacov už je u buducich osvojitelov....

vilaamalia
12. jún 2016

@mana85
@natare
@najjulinka ...dievcata, dakujem pekne za rady a tipy, ...ze ste sa podelili so svojimi skusenostami, podla vsetkeho to tie deticky v tomto malom veku este ako tak zvladnu, ved veria na rozpravky s dobrymi koncami🙂, len asi tazsie to budu mat, ked s nimi budu mavat hormony v puberte. To uz bude asi narocnejsie stotoznovat sa so svojou identitou a najma pochopit ich biomatky, preco ich odmietli. Stale som vsak presvedcena, ze ked im dame lasku a vsetko, co v nas je, bude to silny argument, aby pochybovali co najmenej... Tak si drzme palce 😉

silvinkabb
12. jún 2016

@najjulinka to je hrozne. Nevedela som ze to tolko trva. To sme to mali fakt riesit pred rokmi a nie az teraz ked mame po neuspesnom umelom ☹

mana85
13. jún 2016

@silvinkabb Pestúnstvo a adopcia je rozdiel aj príprava sa robí na každé zvlášť ak chcete byť pestúni tak riziko je že dieťa sa môže vrátiť do bio-rodiny je však možnosť že bio-rodine budú rod. práva odobraté alebo sa aj sama bio-sa ich vzdá a vtedy si môžte dieťa osvojiť keď je dieťa právne volné aj v rodine si tak brali po 5 rokoch čo bolo dieťa u nich do adopcie s pestúnstva ... Pri adopcii ak nieje dieťa ešte právne volné a ide o novorodenca tak niekde v krajoch nedávajú ešte do rodín inde dajú len bio ma nárok si vziať dieťa späť hovorí sa o 6 týždňoch no môže byť dlhšie kým ich zbavia rod. práv inak bežne ak je dieťa právne volné tak je najskôr v predosvojitelskej st. 9 mesiacov a potom sa je súd o osvojení to už sa mení aj priezvisko ... čo sa týka cigánčeniec no čaká sa kratšie tiež záleží od kraja , my sme pri malom mal 8 dni keď nám volali čakali v poradovníku 19 dní a pri malej sme boli zaradení len pár dni tu nám v spisoch našla pani na úrade v inom kraji podla našich požiadaviek takže sme čakali úplne kratučko pri tmavších deťoch na osvojenie a máme dve úžasné decká ♥ No najviac záleží od kraja ...

tatiana6
13. jún 2016

Tak a boli sme v Navrate, plni euforie a pocitu, ze robime ten spravny krok. Uz nech sme opat dalej 🙂

silvinkabb
13. jún 2016

@mana85 velmi pekne dakujem!

sheenka
14. jún 2016

@solyka dakujem. Tak to je este velmi nadlho. Aspon 3rocky.

yasminne
14. jún 2016

Ahojte poprosim o radu. Ideme na dovolenku do HR a zistujem, ci nam treba nejaky doklad pre maleho, ktoreho mame v predosvojitelskej. Mame jeho pas. Staci to?

denka40
14. jún 2016

@sheenka rataj dva a pol..znie to lepsie ako tri 🙂)))))))

skrouceninka
14. jún 2016

ahojte jsem tu nova a chtela jsem se opytat je tu nekdo z trencianskeho kraje my jsme z partizanskeho chtela bych vedet jak dlouho to asi trva dakujem velmi pekne

opicka2
14. jún 2016

@skrouceninka to závisí od " podmienok " na dieťatko. Môže to byť pár dní - ale aj 4-5 rokov sa čaká.

skrouceninka
14. jún 2016

@opicka2 ahoj ty jsi z trencianskeho kraje

opicka2
14. jún 2016

@skrouceninka áno, napíšem IP

jajuskajana
14. jún 2016

@skrouceninka ahoj aj my sme s TN kraja. Nám bolo povedané že na zdravé biele dieťatko do 2 rokov sa čaká v priemere 4 roky...

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre