Adopcia - aká bola vaša cesta k dieťatku?

cigaretka5
29. dec 2008

dievcata viem ze je tu k tejto teme co to popisane len ked listujem diskusiamu sklzne to do inych foriem starania sa o deti. Velmi zvazujeme s manzelikom adopcoiu. Rada by som adopciu co najmesieho babatke. Chcela by som od vas ziskat info ako to bezi realne, viem o fomralnom postupe z webu ale o pocitoch tetach a ujoch zo socialky a o tom ako to vlastne skutocne vyzera ked si ide po babo neviem nic. Podeli sa niektora z vas so svojim pribehom.
Vopred dakujem adminovi ze tuto temu nezamkne

mysiak001
8. mar 2012

Vsetko najlepsie k MDŽ.

a k tomu zaradeniu tak som sa opytal na hodine vybranych kapitol z prava pana sudcu ustavneho sudu co nam to chodi prednasat. Rozhodnutia uradov a sudov vstupuju do platnosti plynutim doby na odvolanie t.j. tych 15 dni. Ak v tej dobe 15 dni ide clovek na urad alebo pri preberani rozhodnutia alebo rozsudku sa moze vzdat naroku na odvolanie tak rozhodnutie/rosudok nadobuda okamzitu pravoplatnost. Konecne je ta skola na nieco.
Ak este nieco by ste chceli z prava vediet tak mam snim este jednu hodinu 16.3. takze podnety do 15.3. 🙂 nema problem odpovedat v ramci vyuky na cokolvek., a zdarma 🙂 alebo to najde a posle mailom ked nevie.

dia6
8. mar 2012

@kanhwa Aj ja som sa tak tozhodla. Normálne hneď ako som sa tak rozhodla, mám z toho skvelí pocit... Taká úľava a šťastie. To keď som rozmýšľala nad tým, že budem čakať, tak mi z toho bolo na nič a smutno.
Takže takto to asi bude najlepšie riešenie.... Jááááj, len keby to vyšlo ! 😵 😵 😵

misula4660
8. mar 2012

Ahojte babuľky, mám na vás prosbu. Prosím neviete mi poradiť? Dnes nám prišlo predvolanie na súd vo veci osvojenia na 21.3.. Malého máme doma od 19.7.2011 a predosvojiteľskú sme mali 24.11.2011. Tak sa chcem spýtať, či je možné, aby sme mali už teraz normálne súd o vyslovenie osvojiteľnosti, keď to nie je ešte vôbec 9 mesiacov, ani len od kedy máme drobca doma? Lebo tetuška na úrade nám povedala, že nemáme ani dúfať, že by sme mohli mať termín skôr ako niekedy v lete. A teraz som z toho nejak šokovaná.... 😀

kanhwa
8. mar 2012

@misula4660 no to je fakt cudne. a vy ste uz davali navrh na sud vo veci osvojenia? lebo pokial viem sud nemoze rozhodnut skor ako o tych 9 mesiacov.
my sme davali navrh po 7 mesiacoch a pojednavanie nam vytycili presne na den ked ubehne 9 mesiacov v aprili.
ja by som na tvojom mieste na ten sud zavolala radsej.

magimary
8. mar 2012

@misula4660 moja skúsenosť spred mesiaca ("naši" poslední žiadatelia, čo od nás brali profíčatko) je taká, že tiež im vytýčili pojednávanie na určitý termín (ktorý ale bol ešte /LEN/ 10 dní do vypršania lehoty!) a keď tam prišli, tak im to len odročili (hoci malého mali doma dlhšie ako 9 mesiacov) a termín mali až teraz, keď už bola lehota 9mesiacov dodržaná... a vysvetlili im to tak, že skôr to rozhodne nemôže byť 😉
takže, z mojej strany -súhlas s @kanhwa 😉

kacena4
8. mar 2012

@dia6 k tvojej robote a predbezku a tak - a co ked po 3 rokoch na rodicaku zatuzite po dalsom babatku? a dalsie 3 roky v cudu 😀 😀 😀 😀 kasli na robotu, sak snad neostanete pri jednom 😉 😉 😉 a robota bude neboj a snad aj lepsia 😎 😎 drzkaj sa a daj vediet ako pokracujete, myslim na vas

misula4660
8. mar 2012

@kanhwa áno požiadali sme , ale ešte len pred pár dňami a teraz nám prišiel tento papier. No a tých 9 mesiacov by sme mali len v tom prípade, keby nám rátali aj to, čo sme malinkého navštevovali v DeD (po ukončených IA)
@magimary dúfam, že to nemyslia vážne, že prídem na súd, ktorý je od nás cca 100km, vybavím si, aby mi mal kto strážiť malého, mm si vybaví dovolenku a nakoniec nám povedia, že máme ísť domov....

magimary
8. mar 2012

@misula4660 no, práve tomu môžeš predísť tým, že si tam zavoláš ... 😉
návštevy v DD sa tam isto nerátajú 😉

lusterka
8. mar 2012

juj baby, kazdy den chodim sem vas kuk, ci sa nieco nepohlo, nezmenilo, ci niekto nema nove adpociatko, alebo tak...a to sme v zozname len nejaky ten tyzden...ako sa nacakam este dalsie 3 roky, a mozno aj dlhsie...juj

misula4660
8. mar 2012

@magimary prosím ťa, ešte jedna otázočka....keď tam zavolám a odročia nás, o koľko môžu znova dať termín pojednávania? myslím, či majú nejakú lehotu, do kedy musí byť znovu termín pojednávania vytýčený? ďakujem pekne za odpoveď.... 😉

magimary
8. mar 2012

@misula4660 hej, asi takúto lehotu majú, ale oni to zrejme potom už vytýčia tak, aby to bolo po dosiahnutí tej lehoty (tak to bolo aj u týchto "našich")

dioliana1
8. mar 2012

@mysiak001 Ak si ja ako jediná ponechám tu 15 dňovú lehotu ostatní sa vzdajú odvolania, a ja sa vzdám sa odvolania trebárs na 7- mi deň, tak od toho siedmeho dna je právoplatnosť? 😉

matax
9. mar 2012

@mysiak001 este ma napadlo, ze ak sa vsetci vzdaju na sude pri pojednávani odvolania, tak aj tak je právoplatnost az dnom dorucenia tomu, kto z ucastnikov rozsudok prevezme posledný? ci hned, ked sa na sude vsetci vzdaju? u nás to bolo doruceni, dnom prevzatia .. Dík 🙂

a potom sme muslei ist na sud, dat si orazit právoplatnost, to sme mali blízko ...pri malej bol sud dalej, to sme posielali rozsudok spat na sud, po predchádzajucom telefonáte s asistentkou, oni nám vyznacili právoplatnost a poslali zas nám

mysiak001
9. mar 2012

@dioliana1 Ano to by malo byt tak, dnom po dni vzdania sa prava na odvolania rozhodnutie vchadza v platnost.

@matax za prevzatie sa povazuje aj ked si ho neprevezmes na poste do 15 kalendarnych dni po dni prveho pokusu o dorucenie a samozrejme v pracovnom case. A rozsudok moze sud vyhotovit aj v den sudu ale to sa len zasmial do telefonu. Takze skor ak sa vzdaju tak na dorucenie. Ale este sa h ona to opytam 🙂 aspon zas nebude nudna hodina.

dia6
9. mar 2012

@kacena4 No noazaj! To ma nenapadlo, veď mi chceme, teda ak všetko víde, určite do tých troch rokov ďaľšie bábo. Nad týmto sme ani nerozmýšľali, že sa vlastne možno celá materská predĺži.
Už pracujem na predbežku, dúfam, že budúci týždeň by som ho mohla aj poslať.

Ďakujem. Cením si podporu od všetkých tu na koníku.

kanhwa
9. mar 2012

@matax
@mysiak001
ja som pozerala, ako to mame napisane v rozsudku o predosvojitelskej, ktory sme dostali ihned po pojednavani. je tam na konci poucenie, ze mame pravo na odvolanie do 15 dni, ale kedze sa ho do zapisnice vsetci ucastnici vzdali, odvolanie je neucinnne. aj som volala socialnej kuratorke kvoli tej operacii, ktora je na bud. tyzden po pojednavani, ci znova mozeme dostat pravoplatnost ihned a povedala mi, ze nasa pani sudkyna je taka ustretova, ze ked jej vysvetlime situaciu tak urcite ano 🙂

aidilka
9. mar 2012

@denkak a ostatne cakatelky z BA, dnes sme volali na urad a teta nam povedala, ze teraz vybavuju december 2010, takze to naozaj vychadza cca ten rok a stvrt. Co je super, uz len verit, ze to takymto tempom bude aj dalej pokracovat. 😉
A co sa tyka tej pravoplatnosti zaradenia, vravela, ze nemusim nic ist potvrdzovat, vraj je to po tych 15 dnoch automaticky pravoplatne.

lusterka
9. mar 2012

@aidilka a my len tiiiiiiiiiiiiiiisko zavidime..xixi

denkak
9. mar 2012

@aidilka jaj tak super, dakujem za informacie! aspon tam uz nemusim teraz volat. a dufam, ze tempo sa nebude predlzovat, ale ked, tak len skracovat 🙂

maznacik007
9. mar 2012

ja doporucujem si zavolat na sud a podla pridelenho cisla co dostanete v podatelni ked davate navrh vam povedia meno sudcu a najma meno jeho uradnika asistenta... a toto treba kontaktovat vyhotovenie rozsudku tak u nas to bolo v zakonnej lehote a aj to som ich musela nahanat a volat tam ci to uz je a kedy to poslu...
jednoduchsie je to pri osvojeni ak ma dieta osvojitelnost lebo tam dieta zastupuje urceny uradnik z upsvar a teda staci ak to on preberie alebo sa resp. este na pojednavani vzda odvolania.... pri pestu sa to natahuje prave tym ze to musia prebrat aj bio rodica ak teda nie su zbaveny rod. prav
ale treba toho asistenta kontaktovat a nahanat to...

matax
9. mar 2012

@kanhwa presne preto som sa na to pýtala, len som nevedele, kto má ten sud a hned operáciu 🙂 tak super, ze máte taku sudkynu , drzim palce 🙂

patrikmisko
10. mar 2012

neviete mi prosim poradiť, kde by som kupila knihu - Prečo mam dvoje narodeniny? dakujeeeeeeeeeeem 🙂 😉 🙂

mata2
10. mar 2012

ahoj,ta kniha sa da kupit bezne v knihkupectvach 😉

patrikmisko
10. mar 2012

u nas ju nemaju, pôjdeme do Bratislavy, tak skusim pozrieť tam, chcela som si ju objednať aj cez net, ale všade je napísané, že je vypredaná................. 😒

mata2
10. mar 2012

😲 ...ja som ju kupila v Partizanskom hned v prvom knihkupectve,do ktoreho som vosla...a mali ich tam niekolko kusov.. 😲
tak som nevedela ze zohnat tu knihu je problem.. 😕

tortelinka
10. mar 2012

@larinka133 tak to uz len prehodnotit poziadavky...my sme kvoli tomu boli rychli

matax
10. mar 2012

@patrikmisko mne ju zohanala marketka1

lusterka
12. mar 2012

@tortelinka a ako ste polavili s poziadavkami?

123sabrina
12. mar 2012

@mysiak001 ahoj ako ste na tom ? kolkati ste uz by ste posuva sa to ?🙂

monika76
12. mar 2012

ahojte dievčatá.Chcem sa poinformovat 😉 mám kamošku ktorá si podala o adpciu pred rokom.Dačo pred týždnom jej volali že je 4 v poradí a o týžden na to jej volali zas nech si pride pozriet video a fotky maličkej princeznej aj ked mali v žiadosti novorodenec mala 2,5 mesačná bambula sa im hned zapačila.Teraz vo štvrtok už idú za nou niečo 100km.Od toho dna čo volali sme vo švungu 😀 celí víkend sme žehlili vecičky 😝 pripravené je skoro všetko ....že vraj je treba 3 návštevy a potom už by mali ju mat doma.. ako to je ?že by tak ešte mesiac ? aky bude teraz postup? vyjadrili sa hned tam vtedy že ju chcu .Mala je z utajeneho porodu .Ďakujem

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre