Adopcia - aká bola vaša cesta k dieťatku?

cigaretka5
29. dec 2008

dievcata viem ze je tu k tejto teme co to popisane len ked listujem diskusiamu sklzne to do inych foriem starania sa o deti. Velmi zvazujeme s manzelikom adopcoiu. Rada by som adopciu co najmesieho babatke. Chcela by som od vas ziskat info ako to bezi realne, viem o fomralnom postupe z webu ale o pocitoch tetach a ujoch zo socialky a o tom ako to vlastne skutocne vyzera ked si ide po babo neviem nic. Podeli sa niektora z vas so svojim pribehom.
Vopred dakujem adminovi ze tuto temu nezamkne

peja
3. jún 2013

Dakujem Vam 🙂 Prave som volala na UPSVaR, vybehnem si tam po vsetky papiere, co budeme potrebovat a pustime sa do toho ... A neviete mi prosim este poradit, ktora psychologicka priprava v ramci Bratislavy je najlepsia? Resp. ktoru by ste ne/odporucili? Mam si vybrat z moznosti - bud individualna priprava na UPSVar, alebo skupinova priprava v Usmev ako dar, alebo kombinovana - skupinovo-individualna v neziskovke Navrat ?

suezana
3. jún 2013

@zwalsh nie všade sa musí čakať tých 6 týždňov - my sme mali anonymný pôrod - išla do profi a dostali sme ju ako 4 týždňovú - samozrejme s tým rizikom, že do 6. týždňov si to rodička môže rozmyslieť 🤐
@lenkove páči sa mi slovo rodička 😅 😅 nemusím písať biomatka 😉

lenkove
3. jún 2013

@peja Zavolaj im (teda aspoň neziskovkám) a spýtaj sa, čo to obsahuje a rozhodni sa. Ber do úvahy aj čas kedy budú prípravy 😉 Ja som mala prípravu na úrade aj v Návrate a v Návrate bola neporovnateľne lepšia. NEPOROVNATEĽNE . Úsmevácku nepoznám, ale vraj tiež super...

zwalsh
3. jún 2013

@peja Tak veľa zdaru s papiermi a prípravou a tiež odporúčam neziskovku.

zwalsh
3. jún 2013

@suezana My sme toho maličkého pred 2 týždňami boli pozrieť a eš´te bol v pôrodnici. Museli ho preliečiť ATB ale viem, že hneď ďalší deň po návšteve putoval do profi.

suezana
3. jún 2013

@zwalsh no veď aj naša profi bola v šoku, že tak nakrátko jej malinkú dali 🙂 🙂 mali sme šťastie, že nám rýchlo schválili predbežko 😵 😵 kamarátka také šťastie nemala, tým naťahovali niekoľko mesiacov 😔 😔 😔

dorota23
3. jún 2013

@peja ahoj, my sme mali pripravu v Usmeve v Bratislave, je to aj zazitkova priprava, kde si formou zazitku niektore veci zazijes, co je super, pretoze to si clovek lepsie zapamata... Presli sme vsetko potrebne, mali sme stretnutia s psychologickou, s pestunkou a babou z Usmevu - to boli pravidelne stretnutia. Na zaver sme tam mali adoptivnych rodicov, pani z Uradu. Doteraz sme s ludmi z Usmevu v kontakte, boli sme velmi spokojni 🙂 a tiez sme mali stastie na velmi milych ludi v skupine 🙂

zujka2
3. jún 2013

@bodka4 tak ja som sa spýtala teraz a neviem, asi zavolám v novom roku.

belaanabela
3. jún 2013

@lenkove malu mame zverenu po sude predosvojitelska staroslivost a rozsudok musi byt pravoplatny, vtedy sa to da vybaviť ten 150€ prispevok,,,no toto chodenie po uradoch mi stači 1x za život 😀

belaanabela
3. jún 2013

dnes máme 5 týždňov takže už len jeden mracha týžden do šestonedelia 😵

lenkove
3. jún 2013

@belaanabela aha, ďakujem za informáciu.. U nás sa presúvajú spisy takže súd bude ktovie kedy.. Inak super rýchlo to zvládli súdy waw! 😵 tešte sa zo seba! 😵 😵

mata71
3. jún 2013

Nitriansky Kraj...
Dievčata dnes volala bratrancovi pani z NR že sú na 12 mieste... . či si obnovia pripravu a že im posiela vyzvu... hned povedali že ano... 😵 😵 mi sme po nich 4 miesta a ideme tiež obnovit pripravu...takže sme zrejme na

3.6...odhad.........15-16... 😵 😵
6.5.2013...............19
6.2.2013...............24
6.11.2012............30
24.5.2012.............35
19.4.2012.............41
23.1.2012..............45
19.9.2011..............62
28,7.2011..............80

mata71
3. jún 2013

proste sme si poplakali ked mi švagriná tak sa volame, volala,,že je rada že to nevzdali...raz som jej povedala či jej nebude o pár mesiacov luto,ked k nim prideme s kočikom na navštevu a potom si uvedomi že mohla mat drobca ona doma...a zabralo to... 😵

5katarina7
3. jún 2013

@mata71 držím palce,aby to rýchlo ubehlo 🙂 už ste blízko 😉

mata71
3. jún 2013

@5katarina7 jaaaj dakujem 😵 a to prerabame tu kupelku aj wcko,,,a ideme dokončit schody do domu a vymalujeme všetko a dotiahneme aj decku...

zwalsh
3. jún 2013

@mata71 tak v podstate toto je jasne hniezdenie a príprava na miminko. Super mám veľkú radosť a máte môj obdiv za dlhé čakanie 🙂

mata71
3. jún 2013

@zwalsh dakujem ,ale velke DAKUJEM patrí tu dievčatam za povzbudive slova už ako sme šli na pripravu,,vela krat sme boli zufali a kočky vždy pomohli povzbudili a tak sme sa dostali dopredu.. 😵

zwalsh
3. jún 2013

Dievčatá prečo to nie je tak ze nás najprv zapíšu na zoznam a potom si v kľude absolvujeme prípravu medzitým sa posunieme na nejaké rozumné miesto a ak by sme náhodou neboli vhodni kandidati tak by nás vyskrtli. Mne to dáva logiku. Takze keď niekto absolvuje prípravu zväčša do roka a potom ešte 5 rokov čaká tak to je strašne.

zwalsh
3. jún 2013

@mata71 áno súhlasím podpora je tu veľká. 😉 🙂 a všetky sme na rovnakej lodi

zwalsh
3. jún 2013

PREŠOVSKÝ........ 2.5.2013.......................30.5.2013.........................166
TRNAVSKÝ........... 4.5.2011........................30.5.2013..........................D-3., CH-1. (pred nami sú aj pozasatavené, nerátam ich)
TRENČIANSKY.....30.10.2012...................30.05.2013........................68
KOSICKY................7.2.2012......................30.5.2013..........................D-15,CH-2
KOSICKY................19.9.2012......................30.5.2013..........................D-34,CH-20, dvojičky - 2
BanskoBystrický ............15.10.2011..............5.4.2013.............4miesto
trnavsky.............................13.2.2012.......................6.4.2013-.....24 celkovo....19na chlapca
Nitriansky .....................28.7.2011......................3.6.2013...........15

zwalsh
3. jún 2013

A už ste v tabuľke

mata71
3. jún 2013

@zwalsh že dakujeme 😵

peja
3. jún 2013

Pekny dnik, vlastne uz podvecer. Dakujem Vam za referencie, urcite budem mat teraz jednoduchsie rozhodovanie. Volba padla na neziskovku, vyber sa zuzil 🙂

vesticka
3. jún 2013

@lillik3 ano na babu 😵, urcite vy budete mat skor 😀 . Tesim sa....

lillik3
3. jún 2013

@vesticka .... Zajtra ideme kuk na spis 🙂 tak uvidíme 🙂 🙂 🙂

matulikmamulik
3. jún 2013

Sme zaradeny do pestunstva a teraz neviem mame cakat ci nas zavolaju? 🙂

dioliana1
3. jún 2013

@matulikmamulik možete pozrieť spisy v usmeve, návrate alebo up(ak máte ústretové tety) 😉

marketka1
4. jún 2013

Ahojte môžem Vás poprosiť o zdielanie stránky ďakujeme. 🙂
http://www.zlavomat.sk/usmev

zwalsh
4. jún 2013

@dioliana1 To môžeme kontaktovať úsmev a keď sme zaradení do poradovníka tak nám spisy ukážu?

lenkove
4. jún 2013

@zwalsh áno, Úsmev ako Dar a Návrat sú akreditované org. aj na sprostredkovanie náhradnej rod. starostlivosti 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre